Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Hermi, díky, ale látkovou si zvládnu ušít sama. Původně jsem myslela něco plastovýho, ještě popřemýšlím. Máme doma celkem velkou zásobu balíčků a m papírový nepoužívá. S těma mandlema jsem o tom nikdy tak nepřemýšlela. Já ty mandle ani moc nejím, vždycky jsme je chystaly na pečení, a to už je jedno, jestli jsou jenom pečený, nebo ještě i spařený. ;-)
Odpovědět
josefko, tak tu cokoladu v gw nemaji, maji jinou fair trade, ale to je klasika..sice neobsahuje jmenovite mleko apod., ale muzou v ni byt stopy orisku, laktozy..ta pani v gw mi ale rikala, ze tahle "raw" cokolada je uplne neco jineho chutove.. pry skvela..zitra obvolam par bio obchudku a pak dam vedet, uplne se mi na ni sbihaj sliny.. blka, u alverde jsem si vsimla dvou barev zdravicek..prijemna merunkova a pak takova nachovejsi ruzova..obe vypadaly slusne..akorat tam meli jedno posledni baleni, tak s dostupnosti to nebude uplne jednoduchy.. taky jsem si vsimla , ze alverde ma telove olejicky ruze a rakytnik a pak pomeranc..mate s tim nekdo zkusenost? stazi, v gw maji stopro kokosovy olej tropical ..pry je mnohem lepsi(no tot slova pani prodavacky, ale ja se necham ukecat na cokoli :-N ) i tim, ze je ve skle..ze pry se z toho plastu dostavaji v teple do oleje chemikalie..snad chlor nebo co..pristi tyden budou mit zbozi, takze si ho planuju koupit.. petuli, ja jsem si dneska poridila baleni klasicke lavovky(te bez kokosu)...kolik olejicku a jakyho si davas do ty oblicejovy masky?
Odpovědět
no ja jsem z tech mandli nadsena, aspon do sebe takhle nacpu naky orechy :-D jaky seminka a orechy jeste jite pravidelneji? catf, aha to vubec neznam, jen reniu a ten se mi zdal horsi nez 999plan..ale kdo ji ma verit, zvlast, jestli maji v nabidce jen ten tropical, ze :-D z plastu ze se tam neco dostava? tak vyzkouset to muzu, dik :) akorat nam dosel..a budou mit velke baleni?
Odpovědět
jo jinak jsem vam zapomnela napsat vtipnou historku - kdyz jsem dneska sla do biooo (v palladiu), abych nakoupila nejake jidlo, tak meli zavreno - pry je v noci vykradli, rikal mi ten securitak venku - no, jo ale zrejme nevykradli jen kasu (jak by clovek predpokladal), ale videla jsem dovnitr, meli uplne vymetene predni regaly :-D
Odpovědět
stazi http://www.greenwave.cz/znacka/tropic... no a pak mi tam dali na vyzkouseni jojobovy olejicek primavera s limetkou..uz se fakt tesim na ty oleje, jsem do nich uplne zblaznena..jeste si musim udelat mensi pruzkum trhu :-D ..ale ta primavera se mi zamlouva cim dal vic x-) ja ted teda jim denne ty lneny seminka a kupuju si smes susenyho ovoce, kesu, mandli, vlaskejch a liskovejch orechu v marks and spencer..hlavne to ovoce je v tom mekky, nesnasim takovy ty uschly rozinky..
Odpovědět
staz jako ze by nekdo sel krast bio =-) :-N :-D no v Praze je možné všechno :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, mám na to malou porcelánovou mističku, tak do ní nasypu cca dvě lžičky asi? Nějak tak. A do toho nakapu olej, když to budeš míchat, tak poznáš podle konzistence, buď se to nerozmíchá, nebo to bude moc tekutý. Když tak namázni i manžela (já to tak občas dělám ;-) ). Používám olej ze sladkých mandlí tautropfen, zatím jinej nemám, ale tahle kombinace mi funguje úžasně, vždycky to druhej den poznám, že jsem si ji večer udělala (teda mám ho týden a dělala jsem si to tak zatím 2x, ale poznat to je už za tu krátkou dobu), + lávovku klasicky s vodou ráno a večer. Ty oleje mě taky strašně lákají, ale chybí mi tu něco jako vom fass nebo jak se to jmenuje u vás v Praze. Hledala jsem, ale nic takovýho jsem nenašla. Mohla bych možná zaúkolovat kamarádku, ať mi to tam nakoupí a nechá u našich, no uvidíme... To prodávají ve skleněných lahvičkách, že? Takže by to mělo vydržet... Mají nějakou trvanlivost? No a pak má taut. ještě lopuchový olej na suché a lámavé vlasy, rakytníkový na pleť - detoxikační, měl by zmírňovat pigmentaci i strie, růžový - na ten si brousím zuby, ten vypíná, redukuje drobné vrásky, dále třezalkový - ten prohřívá, takže třeba před cvičením, anebo po cvičení jako tišící, měsíčkovo-citrusový - klasicky na celulitidu, a baby olej s heřmánkem. Stázi, co ten lopuchový, nevyzkoušíš ho? Mlsám zrovna strouhaný jablka s biorozinkami a sezamovými + lněnými semínky, jablka pouští hodně šťávy, to miluju x-)
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, melo by se to tak delat se vsemi seminky a orisky, ale ja to delam tak ze dvu tretin. Seminka namacim skoro vzdycky, protoze je davam rano do kase a orisky si nekdy koupim, kdyz na ne mam chut a jim je v praci nebo po ceste - tak ty jim nenamaceny. Tu kyselinu fytovou take potrebujeme, ale staci treba z celozrnneho peciva. Mam rada brazilske orechy a liskove orisky a kesu - ale ty posledni nenamacejte, ty jsou pak uplne hnusny - natahnou vodu, naboptnaj a jsou mekky :-p Proti padani vlasuady nekdo chvalil sampon Lush a moji mamce prestaly padat, po tom, co zacala jist rybi olej, zinek a antioxidanty
Odpovědět
Profilova fotka
jo a z plastu se uvolnuji bisfenoly - to jsou plastove antioxidanty catf, tu cokosku by snad mohli mit v palaci Flora - bez tehle cokolady neodjedu :-D, rozhodne ji musim ochutnat.
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, ty antioxidanty - dneska jsem měla v ruce malou knížečku, neměla jsem bohužel čas ji nějak studovat, ale vrátím se tam a pořádně si ji prohlídnu, připadalo mi totiž, že se tam mluví především o chemických doplňcích stravy, ale možná se pletu. Kromě nich a antioxidantech v jídle, existují i nějaké biodoplňky? Abych věděla, po čem jít. O té aloe, cos poslala odkaz, uvažuju, ale litr vydrží jestli dobře počítám na 20 dní při 50 ml denně? A měla by se užívat tak 3 měsíce, že? Ty jo, to je drsná pálka :-D
Odpovědět
jee, petuli, jak jsem cetla lopuchovy olej na suche vlasy, hned jsem si rikala, ze si ho musim koupit :) jeste nez jsem to docetla k te otazce mirene na me :-D a ten ruzovy me taky laka... jen mam jeste pulku lahvicky mandloveho oleje od weledy (a to je 50 ml a mam ho skoro 2roky uz, to ten lopuchovy budu mit na 10let..) catf, jo tak vypada to dobre, do tohodle kokosaku tedy pujdu taky, vyzkousim aspon neco noveho :) jo a o primavere vim taky prd :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a catf, prodavačka tady v Brně mi říkala stejný důvod, proč přestávají prodávat kokosáky 999plan a nasazují Tropicai. Je ho 340 ml, mně to vydrží tak měsíc :-D , protože je to jeden z mých "top" oblíbenců ;-) Tak to jsem stázi moc zvědavá, co budeš na ten lopuchový říkat. Já jsem si zatím jednou s menšími obavami dala do vlasů přes noc taky kokosák a výsledek bych parádní, měkčí a lesklejší vlasy, takže chci zkusit něco dalšího, možná vhodnějšího pro vlasy, i když kokosák je teda velmi multifunkční instrument 8-) Jenže při Tvé frekvenci mytí vlasů jednou za uherský rok se nedivím, že Ti vydrží x let ;-) Já si vlasy musím mýt ob den a olej si tam budu dávat tak jednou týdně asi... Tak to vidím na pár měsíců :-)
Odpovědět
Článek se načítá
ale ja si ten mandlovy olej davam i obcas na ksicht :-D asi se s nim zkusim mazat cely telo, abych mohla vyzkouset ten lopuch co nejdriv :)
Odpovědět
smarja, tak jo, tak plasty na me padaj ze vsech stran..koupim si sigg a trocai a bude :-D a jdu si vybirat lahvicku nakou peknou peti, ty mas asi tuhle,co? http://www.sport23.cz/lahev-sigg-oval... mne se libi tyhle http://www.sport23.cz/lahev-sigg-vint... tak snad nejsou plastovy, kouknu tedy jeste jak vypadaji v realu, ty fotky strasne matou..
Odpovědět
Profilova fotka
Nene stázi, mám tuhle http://www.gutea.cz/green5.html ;-) Prostě ke kabelce :-D - momentálně
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, tak muzes snizit davku na 30 ml denne, coz uz se blizi ke 30 dnum - palka to je, to mas pravdu :-(. Tak zkus nejaky levnejsi - jestli to chces jist jenom tak na dobu urcitou a jis jinakzdrave, tak to telo zmakne. stazko, uz jsi skousela dat si do vlasu olej na noc pred umytim? Ja jsme se do toho ted zamilovala a rvu si ho tam kazdy den - zkousim kazdy den jiny, musim si totiz vlasy myt kazdy den. Mam po tom hrozne hezke vlasy - zkousela jsme jojobovy, ricinovy, mandlovy a chystam se na olivovy, ten je prej bezvadnej.
Odpovědět
jezis, tak tam maj jeste hezci..treba ta cerna s obrazkama :-D jdu si vybirat :)
Odpovědět
no tak jsem nasla favoritku x-) http://www.gutea.cz/scharesnitt.html jeste to ted podrobne prozkoumam, ale asi uz ji tezko naka trumfne :) josefko, to ne, to me nenapadlo, kdyz se to pak smyje =-) ale proc ne, muzu vyzkouset a vypatlam to tak vic :) ja ho davam do mokrych, malinko osusenych vlasu - nejsou pak tak suche a zmensi se mi tim jejich objem, vlasy pak vypadaji uplne jinak, nez kdybych ho nepouzila..(prvni den mozna podobne, ale po zbytek tydne proste jinak)..
Odpovědět
Profilova fotka
:-) stázi, tahle mě taky zaujala, připadá mi jako norskej svetr :-D , prostě zimně. Oni je myslím prodávají třeba i v Potten & Pannen, abys nemusela do nějakýho giga sportu ;-)
Odpovědět
je takova a la oilily :-D a ty bambi x-) pro ne mam slabost kouknu, kdyz pujdu kolem, kdyz tam tahle nebude, tak ji muzu koupit pres net,tahle firma to snad posle i do prahy preci..
Odpovědět
Profilova fotka
To by určitě poslali, ale mám pocit, že oni je z Prahy právě objednávají, mrkni na sigg.cz, aby to nebylo zbytečně zdlouhavý.
Odpovědět
tam ja uz koukala, ale zmatli me, ze na fotce nemaji ten uzaver, ktery chci.. no ja uz ji nekde vycmucham :)
Odpovědět
Profilova fotka
vy tu toho nameliete :-D dakujem za pochvaly za fotocky, bolo to uzasne a hadam na tych fotkach je to vidiet. :-N Ja som zatial neprepadla olejovemu osialu, ale kokosovy olej si davam na noc do vlasom (aj ked Josefka ho nepochvalila, kedze je asi rafinovany) :-( ale kupila som si aj vlasovy olej od Weledy :-D :-D a ten si davam na konceky - krasne vonia. a mam aj calendula masazny olej od Weledy (ako inak) :-D a ten je uzsasny, velmi ukludnujuci Mam otazku na Josefku, ako sa stavia bio vyziva ku pasterizacia? je to skodlive, alebo o co tam vlastne ide? a este mam dotaz, ktora z tychto latok, nie je koser s bio kozmetikou? stale sa do toho nevyznam :-N : Sodium Palmate, , Sodium Palm Kernelate, Melaleuca alternifolia, Pinus sylvestris, glycerin, Paln kernel acid, Sodium chloride, Palm Acid, CI 77891, tetresodium edta, tetrasodium etidronate, chorophyllin-copper complex CI 75810, sodium hydroxide
Odpovědět
Profilova fotka
ja mam tyhle, akorat vinove cervenou: http://www.gutea.cz/daybreak-touch.html
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, když si dáš olej na noc do vlasů, máš pak na polštáři třeba ručník? Já si je smotávám, ale i tak se na polštář asi něco dostane, tak mě napadl ten ručník... Stázi, ty uzávěry se dají dokoupit, nebo Ti ho tam možná dodají rovnou, když se poptáš
Odpovědět
mi se líbí tato http://www.gutea.cz/803570.html nebo http://www.gutea.cz/803270.html , ale to už spíš hdně termoska než lahvička na vodu =-)
Odpovědět
Profilova fotka
juju, pasterizace je proces, pri kterym se pri vysoke teplote a tlaku za velice kratou dobu znici patogenni bakterie. Vlastne se tim znici i ty dobre bakterie a enzymy a vetsina vitaminu, jidlo vicemene ztrati svoji vyzivovou hodnotu .... jako takova ale skodliva neni. Bio neni synoymum pro zdravou stravu. Bio muze byt i rafinovany cukr nebo bio koblihy nebo bio parek ..... takze bych rekla, ze takove to komercni bio se chova jako komercni nebio potravinovi vyrobci a nekteri mozna i zneuzivaji toho, ze jsou bio, aby mohli prodavat draz nebo to alepson velkym pismenem napsat na obal. Vyzivari maji radsi cerstve jidlo - cerstve pripravene a z cerstvych surovin a cele (jako treba cela zrna). To o tech latkach musim zkonzultovat s moji soucasnou bibli :-), tak dam vedet pozdeji.
Odpovědět
peti, aha, diky :) evi, aha, diky :-D juju a ty palce mame drzet porad? ;-) bio neni synonymum pro zdrave jidlo, sice si to hodne lidi plete, ale zase je porad pro moje telo/zdravi lepsi, kdyz jim bio koblihy, bio pastiky nez ty normalni plny ecek a jinych svinstev :)
Odpovědět
Stazo !!!!!!!! opovaž se ]-( :-(
Odpovědět
ale hodila by se ti,ne? :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?