Svatební hostina, nebo jen raut??

Ahoj, začínám přemýšlet jak uspořádat nás den. Oba se stykame skoro se všemi členy rodiny, tím pádem z mého okruhu to dělá 20 lidí + 4 děti a z pritelova okruhu 16 + 5 dětí. Dále bychom si každý chtěli pozvat asi 7 nejbližších kamarádů, s tím že skoro všichni jsou v páru = cca 28 až 30 lidí z okruhu přátel. Dohromady tedy do 70 hostů, ale s tím, že všichni jsou nám blízcí a drtivou většinu bychom na případné hostině chtěli, tedy cca 60 lidí. Co jsem se předběžně dívala na pronájem míst, která by se nám líbila, psali kapacitu pro svatební hostinu cca 30-40 lidí. Je tedy 60 opravdu hodně? Máme začít přemýšlet nad odpolední svatbou pouze s bohatým rautem? Finančně by se to asi i více vyplatilo, jelikož hostina pro 60 lidí plus následný raut by nás asi finančně zruinovala. 😄 Achjo... Jsem z toho zoufalá, přijde mi svatba bez oběda taková ,,chudá,, není tam prostě ten zážitek pravé svatby, mám to spojeno s pripitkem, proslovem, následné ,,krmení polévkou,, atd... Můžu poprosit vás, kdo jste měl kolem 60-70 hostů, jak jste to řešili? 😊 Každá rada je pro mě užitečná, zatím to jen tak dávám dohromady a zkoumám možnosti, moc děkuji. 🌷
Odpovědět
Ahoj, my budeme mít 65 lidí a jen odpolední raut. Je teda třeba zmínit, že obřad je od 14hod. takže tam se s obědem asi nepočítá.. 😄 Ale není to ani tak kvůli financím ale celkově o té pohodě, kterou v rámci možností během svatebního dne chci (dopoledne klid na přípravy atd.) ale na to se neptáš. 🙂 Nechceme nic moc strojeného ale přípitek, proslov a společný dort s kafem dáme všichni. Na to se těším moc. Pak ať se lidi baví a berou raut jak chtějí. Takže za mě záleží od kolika chcete ten obřad. Kdyby byl v 10 ráno tak bez oběda by to asi vypadalo hloupě.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, nepíšeš odkud jsi, no my jsme měli na svatbě 63 hostů + my takže 65 osob a zdálo s mi to tak akorát. Svatbu jsme měli v manželově rodné vesnici na jižní Moravě v kulturním domě, kde mají prostorný obecní sál. Takže mně se 60-70 svatebních hostů nejeví hodně, je to taková střední svatba. Catering jsme měli z jednoho bufetu z nejbližšího města (jídlo dovezli v těch takových nádobách jako se nosí do školní jídelny), takže občerstvení nás vyšlo opravdu rozumně (a to, že je vývar a svíčková z obyčejného bufetu nikdo nepoznal). O zážitek ze společného stolování bych se neobírala, já jsem se jako nevěsta dostala k rautu až pozdě večer. Tak se zkus podívat po kulturních domech, kempech, nebo tak a po cateringu co není vyhlášený, nebo na doporučení známých, třeba najdete někoho co dobře vaří za rozumnou cenu.
Odpovědět
ahoj, my máme svatbu za 14 dní. obřad bude ve 12, oběd cca kolem 14 hod - na ten bude 50 hostů, pak dojde v 18 hodin dalších 30 lidí a v 18 hodin bude raut 🙂
Odpovědět
My jsme měli na svatbě asi 45 lidí. Oběd byl formou rautu, protože jsme chtěli, ať si každý vybere, co má rád. Přípitek byl s proslovem, polívka byla servírovaná. I když si dáte pozdější oběd formou raut, můžeš mít normálně proslov a jídlo ze společného talíře. Když se lidi nají na oběd, pak jí sladké, tak toho večer tolik nesní jako na oběd.
Odpovědět
Profilova fotka
Nas bylo na svatbe 82. I tak bych nerekla, ze to byla nejaka velka svatba. Vetsi jo, ale ne velka. Takze s 60 to je naprosta pohoda. To je spis jeste stredni svatba. Meli jsme normalne svatebni obed, raut byl az vecer.
Odpovědět
My máme sice jen 25 lidí. ale taky bez oběda, obřad máme ve 14:00 a raut v 17:00. Mezitím bude na stole pár chlebíčků a sladkostí.
Odpovědět
Super, holky moc díky za zkušenosti a tipy. 😊
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?