Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojda, k tomu, zda je tezke v UK sehnat praci... jak kde... v Londyne uz docela je tezke najit neco poradneho a dobre placeneho a k tomu tu je prepolakovano, je to silene. Do toho tady chteji zamestnavatele 4 roky praxi a hodne referenci i na praci jako uklizecka. Ja jsem teda hledala mesic a neco, ale mela jsem reference a tak. Nabidli mi 2 joby v office, ale nevzala jsem to, protoze jeden byl za minimalni mzdu a druhy byl za 7 hrubeho a to je o nicem. Tak jsem nakonec skoncila jako nanny... ale je mi to jedno, par mesicu vydzim a pak huraaa do CR. Uz to neni lukrativni zustavat tady...
Odpovědět
Profilova fotka
moni: je nejaka celosvetova krize:-) - to je fakt. Ja navic ve svoji profesi musim mit v UK atestaci... bude to jeste boj.Co budes delat v CR a manzel? Dneska mi nastavajici rekl, ze jeho tatinek porad mluvi o CR jako Czechoslovakia... no to me prijde uz hodne marny.
Odpovědět
Profilova fotka
vis, oni mi anglan celkem prijdou omezeni, hlavne jak z nas delaji vychodoevropany...skoda mluvit. Moje nejlepsi kamoska si bere anglana, ten je super, je inteligentni a pohodovy, ale jeho bracha je v tomto docela buran... Jinak co doma? No to se uvidi.. mozna co nejdrive na materskou... a muj skoro manzel jeste nevi, ale firma kde ted pracuje bude delat v CR a nebo v Rakousku pobocku, tak si ho skoli. Jinak je to Cech :) A pokud bych nesla hned na materskou, tak bych zase sla delat do kanclu, jako jsem delala pred tim.. byla jsem manazerka prodeje a docela me to bavilo... tak uvidime co bude.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Birdie, moc te zdravim. To me mrzi, ze mas takove problemy s prestehovanim respektive s novou praci. Ja v Americe byla rok hned po stredni skole a byl to teda boj. Navic to bylo fakt v middle of nowhere and setkala jsem se s velkymi predsudky, rasismem,very narrow minded people....no byl to docela sok. Pak jsem docela cestovala a je fakt ze se nema hazet vsechny americany do jednoho pytle, ale ono je to tezky kdyz pak vidis Bushe pri projevu. Uuufff. New York miluju, zda se mi ze je to takovej stat ve state. Uplne o necem jinem ;-) A manzel by za tebou do N.Y nesel? Ale jak tady holky rikaly, ona je asi ted vsude krize. Tady je taky dost blba nalada, inflace, zvysujou se uroky, lidi se boji... No snad se to trosku ustali. S tou v praci v U.K. Ja mela dost stesti a praci si nasla hned, ale to bylo pred tremi roky. Ted se asi situace uz zmenila a hlavne je fakt, ze je tu dost prepolakovano :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Dobre ranko, to mate pravdu, ze je tu prepolakovano. ja pracuju v malem mestecku, firma ma mezi 50-60 zamestnanci a ted nabrali uz ctvrtou polku, des bes, tady bude za chvili delat vic polek nez anglicanek, ale nabizeji tak mizerny plat, ze anglicanka by jim tu za tak nizko nedelala.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky... k tem polakum, mam pocit, ze to je s nima vsude stejne, psala mi kamoska ze spanelska, ze jich tam je hodne a ted jezdi hodne i do Finska a Svedska... nevim, proc nesedi doma... Jinak jak jsem bydlela v Lake District, tak jsem si tam nasla job behem dvou dnu, to byla paradicka, ale v Lodnone mi to trvalo asi mesic a to jsem denne chodila tak na 3-6 intervii... a jak jsem sla treba do agency, kde delaly polky, tak mi bylo jasne, ze to je zabite... ty davaji joby hlavne polkam. ani by me nestvalo, kolik jich tu je, ale spise to, jak se roztahuji a chovaji se jak dobytci.. porad jen rvou, jsou silene hlasiti a kouri a chlastaji na verejnosti a mluvi hooodne sproste... skoda mluvit
Odpovědět
Profilova fotka
ale ja si myslim, ze za chvili zmizi, ted uz se to skoro nevyplaci sem jezdit za vydelky. Docela me stve, jak ceska koruna posiluje, se nam svatba pekne prodrazi :-|
Odpovědět
Profilova fotka
no ani mi nemluv o te korune... je to silene.. jeste vloni byla skoro 40 a to se nam zdalo o certech... jsme byli ted v CR a je tam pekne draho, jsem az nechapala... .
Odpovědět
Profilova fotka
i mi jsme ted zacali prepocitavat, jestli je to drazsi nez tady v UK. Si pamatuju pred 6 lety, jsem tam byla za kralovnu, kupovala cokoli a porad to bylo za hubicku, ale ted. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
no tak nejak... ja jsem tu byla poprve pred sedmi nebo osmi lety, tak byla libra 55 a to jsem si uzivala, utracela, proste parada... ikdyz je pravda, ze ted je tu levnejsi obleceni nez u nas a parfemy a plno dalsich veci... mam z toho strach, jak se prestehujeme odsud, ale uz se zaroven nemuzu dockat :)
Odpovědět
Profilova fotka
a kdy se chystate prestehovat? Pritel je Cech, vid?
Odpovědět
Profilova fotka
jojo, je... no ja jsem se uz nechtela vracet po svatbe, ale zatim nevime... jeho company bude delat pobocku v CR a nebo ve Vidni, tak cekame co a jak... a podle toho se zaridime... Kde bydlis? Ja jsem byla v Londone, pak Lake District a ted zase London
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ja jsem kousek od Sevenoaks ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
aha, tak to ani popravde poradne nevim kde je :-| a co tu delas pokud se smim zeptat? Jinak nepsala jsi nahodou, ze ti pritel uvari caj kdyz jsi nemocna? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ne to jsem nebyla ja, ale kdyz jsem marodila s nohou, tak se o me velice dobre staral, ze jsem nemusela vubec z postele :-D delam administrativu
Odpovědět
Profilova fotka
a co tu delas ty s pritelem?
Odpovědět
Profilova fotka
ja jen, ze nejaka holka napsala, ze to by se ji z cechem nestalo :) nemuzume je hazet vsechny do jednoho pytle... muj mi dela i snidane do postele... teda ne ted, jak jsem na diete, ale jak jsem nebyla, hihihi ja delam nanny, shanela jsem praci v office, ale nebudu delat za minimalni mzdu a nebo za 7 hrubeho ... a muj pritel dela system administrator
Odpovědět
Profilova fotka
ja jsem taky zacinala na 12500 na rok a kazdy rok mi pridavali a docela dost, protoze jsem se osvetsila :-N
Odpovědět
Profilova fotka
no to jo, to jsem mela na severu asi tolik na rok.. jenze jelikoz vim, ze tu nechci zustat a ze nejpozdeji do konce roku budeme bydlet v CR, tak by se mi to ani neoplatilo. Chceme jeste neco nasetrit, hlavne ted na svatbu, jelikoz to neni levna zalezitost a pak hura domu...
Odpovědět
Profilova fotka
a co budes delat doma a kam se budete stehovat? Zpatky do Vsetina?
Odpovědět
Profilova fotka
jojo, chceme do Vsetina... jinak bud budu delat nekde v office jak pred tim a nebo mozna pujdu rovnou na materskou, zalezi jak se zadari a kdy se budeme stehovat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
:-) :-) :-) a uz mate bytecek nebo se budete stehovat k jednim z rodicu?
Odpovědět
Profilova fotka
no bytecek zatim shanime...uvidime, jak co sezeneme... jinak by jsme sli nez neco najdeme bud k nasim a nebo k me babicce... Meho pritele rodice bydli v severnich Cechach :) to by bylo docela z ruky
Odpovědět
Profilova fotka
a co hokej, fandis?
Odpovědět
Profilova fotka
ani ne... haha... nejak me to nikdy nebralo... chces zustat uz naporad v UK a nebo se chcete taky prestehovat do CR casem?
Odpovědět
Profilova fotka
ne zustaneme tady, jelikoz Andy ma takove povolani, kterym by se v CR nechytal :-(
Odpovědět
Profilova fotka
aha, a co dela? Ono UK je zvladtni zeme... je to tu fajn, na jednu stranu se mi tu libi, ale deti bych tu mit nechtela.. je tu na prd zdravotnictvi a i skolstvi... a celkove mi prijde ze to tu jde do prcic poslednich par let
Odpovědět
Profilova fotka
to mas pravdu, taky se mi tady bude tezko vychovavat, jelikoz pritel je o 10 let starsi a jeho mamce je 77 let, takze moc hlidat nebudou a nasi jsou moc daleko :-D navrhuje detsky hristata v Bromley
Odpovědět
Profilova fotka
no to asi jo... ja chci kvuli detem domu, aby si je nasi uzili a i segra a braska.. nechci byt uz daleko od rodiny. ty skoro 4 roky mi stacily... ted uz chci byt doma...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ja se pro dnesek loucim, jdeme na firemni obidek a pak huraaaa domu. pa zitra
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?