Kolik jste dostali fotografií?

Ahoj, zajímalo by mě, kolik jste dostali po svatbě fotografií od fotografa? 🙂
Odpovědět
To záleží na fotografovi, jaký balíček si u něj zaplatíte. My máme balíček 100 fotek za 5.000,- Jiní nabízí 100 fotek klidně za 10.000,- Pokud zaplatíte celodenní balíček, tak to bývá cca 400-600 fotek.
Odpovědět
Kolik fotografií máte ve smlouvě?
Odpovědět
@tamaraad Cca 450, je napsáno ve smlouvě, ale dostali jsme přes tisíc fotek. Byla jsem překvapená a nadšená. 😊 Kamarádka co plánuje svatbu by taky chtěla tolik fotek, ale naše fotografka má ten termín už obsazeno. Zajímalo mě, jestli i jiní fotografové dávají okolo tisíc fotek. Většina píše cca 450 právě, tak dělám průzkum. 😊
Odpovědět
@zannast tak to je skvělé. A tleskám všem nevěstám, které si tyto důležité služby ošetří smluvně.
Odpovědět
@tamaraad To si neošetří nevěsty, ale fotografové. Ti opravdu TOP fotografové dávají max 100-150 fotek. Fotky jsou ale hodně vymazlené a osobně si myslím že to úplně stačí. Pak jsou nevěsty co to posuzují tak, že chtějí co nejvíce fotek za co nejnižší cenu. A jelikož je veliký přetlak fotografů, tak se vždycky najde spousta z nich, co jim jdou na ruku a dají jim i 600 fotek za 10 nebo 15 tis. Fotky jsou pak hodně podobné. Takže jde o co to upřednostňujete. Jestli opravdovou kvalitu a nebo množství. Žádná svatba nevydá na 600 fotek, takže můžete mít jen jedno z toho. Jinak ve světě je naprosto běžné 100 reportážních fotek z celého svatebního dne. Procházky v parku a různé aranžované portréty opravdu nikdo nefotí. V tom jsme my Češi asi jediní 😉
Odpovědět
@jmn76 Děkuji za názor. Nenapsala jsem to úplně správně. Je dobře, že mezi novomanželi a fotografem existuje smluvní vztah, ve kterém je zakotveno, kolik fotografií dostanou. Velmi často se zde setkávám s nářky nevěst, že jim fotograf nebo restaurace nebo catering odřekli na poslední chvíli. A pak se ukáže, že tyto služby neměli nijak smluvně ošetřené a jediné, co jim zbylo, jsou oči pro pláč. V opačném případě existuje alespoň nárok na finanční kompenzaci nebo smluvní závazek poskytovateli služeb neumožní nekorektní jednání typu "našel jsem si někoho, kdo bude mít v mém prostoru 100 lidí a ne 30 jako vy, tak jděte k šípku, jde mi přeci o zisk".
Odpovědět
@zannast pravděpodobně jsem původní diskuzi a dotaz odklonila jiným směrem, omlouvám se.
Odpovědět
@tamaraad V pořádku. 🙂 @jmn76 Já na fotografce opravdu nešetřila. Fotograf byl pro mě jednou z nejdůležitějších věcí na svatbě a jelikož je dost žádaná, dokonce jsem si jí rezervovala necelé 2 roky dopředu. 100 fotek mi přijde dost málo a jsem neskutečně vděčná za to, že dokázala zachytit opravdu všechny detaily a důležité momenty z naší svatby. Byla s námi celý den od ranních příprav po večerní zábavu v 10 večer a musím potvrdit, že fotky z večerní zábavy jsou prostě boží. Líbí se mi, že se nezaměřila jen na nás, ale zaznamenala všechny hosty, kteří s námi náš den strávili. Každopádně vracím se na začátek svého dotazu. Kolik jste dostali fotek? Popř. znáte nějakého kvalitního fotografa, co by byl schopný také dodat více fotek? Na ceně nezáleží.
Odpovědět
@tamaraad Smluvní vztah musí existovat vždy, a doba focení, počet fotek a výstup je naprostý základ každé smlouvy. Fotografové to vědí.
Odpovědět
@zannast Záleží na tom kolik máte hostů, kde máte svatbu, jaký program, jak se hosté baví. To vše ovlivňuje počet fotek. Dost často vidím třeba i 50 fotek z obřadu a další stovky nic neříkajících fotek z celého dne. Každá dobrá fotka by měla ve vás něco vyvolat, nějakou emoci či vzpomínku. A to je ten největší problém. Proto ti co to umí tak nedávají tolik fotek. Vědí že při 500 fotkách to není možné.
Odpovědět
@zannast 1000 fotek Vám asi nikdo příčetný neslíbí, aspoň ne profesionál. Standart z toho celodenního focení je 450 - 500 fotek, samozřejmě se může stát, že se sejdou vesmírné konjunkce tak, že ten svatební den je taková pecka, že se z toho 1000 fotek vybere, ale to se zase tak často nestává.
Odpovědět
@jmn76 S tím si dovolím nesouhlasit, ale každá máme vlastní názor.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?