Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Butt, nemá Tvoje mamka seboreu? I sádlo bych raději mazala na vlhkou kůži. Aemmi, u vlasů taky záleží na vodě (tvrdosti a celkově jejím složení a kvalitě - v Praze jsem měla při umytí tímtéž šamponem vlasy jiné než doma). Ale někomu sednou víc chemické šampony nebo dokonce ty nejhorší silikoňáky. Ještě blbá otázka - kolik dáváš šamponu, ředíš ho a dáváš ho jen na pokožku nebo i do délek?
Odpovědět
herminka: no. myslím že dávám tak minžství polévkové lžíce, všechno dám na pokožku - teda jako na hlavu nahoru, no a pak to promnu... s tou vodou je to pravda, v lbc je tvrdší než u nás, ale s tím asi nic nenadělám...
Odpovědět
http://www.ekochem.cz/produkty/sampon... holky, co si myslíte o tomhle? tahle firma vyrábí ty levný šampony, co se s nima meju doma...já tomu moc nerozumím, nevím který ingredience jsou dobrý a který špatný...
Odpovědět
Jak jsem byla nemocna m.mi domu natahal vse mozne jen abych se brzy uzdravila :-D ...mezi jinyma i rakytnikovou stavu...Tak jsem se divala a ona je docela zdrava se zda :-D ...me tedy rakytnik na oblicej nevyhovuje...tak zkusim vnitrne...Viz. http://www.greenwave.cz/weleda-rakytn... Dalsi zazracny vselek :-D ... Abra ja bych take dala panthenol a pak aloe...jsem pekla v troube pod grilem a jsem si omylem pritiskla hrbet ruky na ten rozzhaveny gril a az po chvili si uvedomila ze si pecu ruku...Smrdelo to jak grilovane prase :-D ...Dala jsem si hned panthenol a pak aplikovala aloe a uz mam jen malou jizvicku A jeste me napada uzivate nekdo Melatonin???
Odpovědět
pridavam sa k nachladnutym. striekam si do krku salviovy sprej a zhrozena som zistila, ze obsahuje propylenglykol. viem, ze sa dava do zubnych past a ustnych vod, ale aj tak mi to je divne, ze v kozmetike sa mu vyhybam a teraz ho mam striekat na zapalenu sliznicu v ustach? :-N :-o
Odpovědět
Aemmi, víc bychom věděly, kdyby na těch stránkách měli složení těch šamponů. Ale určitě tam bude nějak klasický detergent (Sodium Lauryl Sulfate nebo Sodium Laureth Sulfate), nějaký konzervant (paraben), možná silikon. Možná by bylo fajn střídat přírodu a chemii (mít otevřené 2 šampony - jedno umytí použít jeden, druhé druhý) - jednak si vlasy nezvyknou na jeden produkt a obvykle jsou hezčí (v diskusích jsou holky, co mají otevřené třeba i 4 šampony naráz), a jednak na sebe člověk tu chemii necpe furt. Přiznám se, že na střídačku s pivem používám chemické tužidlo, protože po něm mám vlasy prostě nejhezčí (byť je teď mám hezké a bezproblémové vlastně pořád). Ale utěšuji se tím, že tužidlo nepřijde na pokožku. Polévková lžíce se mi zdá trochu moc, ale záleží taky na velikosti hlavy :-) A jak to rozmydlíš, pěnu nedáváš do délek? Někdy právě totiž můžou být vlasy škaredé při nadměrném dávkování šamponu (ale zas to se šetřením samozřejmě nepřehnat, ať vlasy nezůstanou mastné) nebo tím, že se šampon dává i do délek - na umytí by mělo stačit to, co tam steče při oplachování. Ciatko, propylenglykol na sliznice se mi tedy moc nezdá :-(
Odpovědět
herminka: jo, jak to rozmydlím, tak to dávám do délek, by mě nenapadlo to tam nedávat :-D ale tak zkusím... s tím střídáním to tak dělám, mám otevřený teď jeden loreal a dvy druhy alverde, tomu taky věřím a praktikuju to tak i třeba s čistící kosmetikou i mýdlo na výrobu slizu se snažím střídat... možná, že nedávám polévkovou lžíci přesně, ale mám pocit, že když to mín pění, že musím přidat, no, je to blbě, vím, ale je to zvyk, navíc pravidělně používám kondicionér - to někdo taky nedoporučuje, ale jinak bych to vůbec nerozčesala...před chílí jsem přišla ze stříhání a mám to zkrácený tak o 10 cm, takže teď už mám takovej lepší pocit (ale manžel bude nadávat :-D )
Odpovědět
jo, jinak složení toho šamponu se mi nechce vypisovat, ale je to jak píšeš, takže koukám klasická chemie...
Odpovědět
propylenglykol...brzdova kapalina na bolest v krku...uzas :-S ...A jak jsem koukala cpe se do vseho...Diky ciatko za pripomenuti,jak moc ma byt clovek obezretny...
Odpovědět
Aemmi, tyjo, střídat mýdlo na sliz mě nikdy nenapadlo, ale něco na tom je, to musím zkusit, teď už delší dobu používám mýdlo ze Schleckera. Se snižováním množství šamponu uvidíš, nelam to přes koleno :-) Propylenglykol je leckde (třeba i v alverdích mýdlech - tuším, že není v citrusu a olivě), člověk fakt nesmí ztrácet opatrnost.
Odpovědět
aemmi - ja prave nevim, jestli by mi pomohlo dusledny mazani i preventivne...u me to je totiz otazka par hodin, ruky uplne normalni a pak to, co jsem popisovala... ]-( v tehotentsvi jsem to neresila, jsem si rikala, ze to telo je celkove divny..a ono je as divny i pri kojeni :-D a ted hlavne nemam ani moc cas chodit po doktorech a resit to :-N herminko fakt nevim, co ma, jsem to zapomnela...se ji zeptam a reknu :-)
Odpovědět
Butt, sice nevím, jestli se promazáváním vyhneš svému problému, ale každopádně tím nic nezkazíš. Dobrý je měsíčkový krém na ruce Alverde, sedí i mnoha ekzematikům (ale samozřejmě ne všem), mají i brusinkový, ten je takový lehčí a méně výživný. Pak má prý dobrý (ale dražší) krém na ruce i Lavera. Ptát se nemusíš, jen jsem chtěla pomoct, když sis nemohla vzpomenout, co má :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Jo, ten měsíčkový krém od Alverde je zatím asi nejlepší věc, kterou jsem od nich zkusila, mám taky ekzém a sedl mi výborně :-) příště jsem chtěla zkusit ten brusinkový, ale jestli je mín výživnější, tak nevim, ten měsíček má ideální hutnost...
Odpovědět
herminko diky za tip :-) jinak ja si vlasne ani nemam na co vzpomenout, co se tyce te nemoci, co mamka ma, jsem hned vyhodnotila, ze nazvem si nemusim zaplacavat pamet :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, tak som po dlhsej pauze spat a to 2 v 1 :-D stale som vas citala, ale nemala som chut ani naladu prispievat |-| mam za sebou tazke dva mesiace, ale uz to vyzera vsetko na lepsej ceste a snad to tak aj zostane som rada, ze to tu ozilo a dufam, ze sa nikto nebude presuvat do nejakej sukromnej diskusie...kde ja by som prisla k tolkym informaciam???...ved toto tu mam takmer ako vecernu skolu :-D :-D :-D , dnes by som asi prepadla...jahodova piskotova torta :-S no ale chcela som urobit kolegyniam radost (este ze sa mam naco vyhovorit ;-) )...takze ziadne presuny dievcata, ok???!!! :-D :-D a aby som aj cimsi prispela, tak dnes som si robila vlastny lak na vlasy podla knihy Prirodni pece o vlasy. no a ak by mal este niekto taky napad, tak za seba neodporucam, vobec to vlasy nespevnilo a este vyzerali aj ako zmoknute :-p ...a tak som sa na to tesila, vodku kupila, no neviem, co s nou spravime, ked to u nas nikto nepije... ozaj, a este jeden postreh, pamatam si , ze som bola v soku z kokosoveho mlieka od M&S, nechcelo sa mi ist do zdravej vyzive, myslela som si ze od nich by mohlo byt ok a doma som v soku zistila ze jedno ecko bolo velmi nevhodne a jedno dokonca s velmi nepriaznivymi ucinkami 8-( skoro ma slahlo, lebo etiketu som zacala citat potom, ako som mlieko supla do hrnca
Odpovědět
Aemmi, brusinkový je fakt takový jakoby "vodový". Když jsem ho koupila, naivně jsem si myslela, že bude mít stejnou konzistenci, ale nemá. Na zimu mi nestačil, musela jsem ho dopotřebovat v létě. Alpiinko, taky 2 v 1? x-) Gratuluji! Jestli máte myčku, můžeš vodku smíchanou s octem zužitkovat jako leštidlo (jsem jsem o tom četla, bohužel to zatím nemám kde vyzkoušet).
Odpovědět
JEN jsem o tom četla - tam samozřejmě mělo být.
Odpovědět
Profilova fotka
Herminka, dakujem! Mycku mame, ale zatial ju moc nevyuzivam iba pre nas dvoch, max. ked mame navstevu, ale dobre vediet, musim si to niekde zapisat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
alebo musim pozvat nejakych poliakov na navstevu, vodku piju ako vodu :-D
Odpovědět
Alpii take gratuluji,at jste v poradku... x-) herminko tak trebas me brusinkovy vyhovuje...Asi tim ze se lip vstrebava,ten mesickovy byl na me moc hutny...ale zas asi kvalitnejsi...ja si ho obcas z nouze dala na oblicej,kdyz jsem cestovala a ostat.veci mela v kufru a vzdy mi pomohl...Ale zas brusinkovy krasne voni...I kdyz si rikam to brusinky videlo leda tak z okna :-D
Odpovědět
jj, ten brusinkovy je nizsi level mesickoveho, mne robi aj taky neprijemny povlak :-|
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, dakujem, aj ja dufam, ze to blbe sme si uz vycerpali :-)
Odpovědět
Profilova fotka
but, protoze jatra jsou :-p :-p :-p :-p alpinka tak slivovicku m. ano a vodku ne?????? :-D ..... a to vis, ze vsechno bude dobry, ver tomu a bude a navic mas uz narok ;-) aemi, co si davat olejove zabaly? me to tenkrat na vlasy moc pomohlo.
Odpovědět
josefka, no já nevím, nějak nemám odvahu si na ty svoje šíleně se mastící vlasy dávat ještě olej :-|
Odpovědět
Brusinkový mi taky dělá povlak. Josefko, to většina chlapů slivovičku ano a vodku ne :-D Alpiinko, ještě mě napadlo, že bys ve vodce mohla vyluhovat nějaké bylinky a udělat tinkturu (na vnější nebo vnitřní použití - třeba kořen lopuchu na vtírání do vlasů). Jinak Ti taky držím palce! Kdy máš termín?
Odpovědět
Profilova fotka
aemi, ten olej smyjes a me se po nem rozhodne nemastily vlasy vic, spis naopak mi prislo, ze se to urovnalo. Driv jsem mela druhy den vlasy mastne a ted bych mohla dva tri dny byt bez umyti kdybych nemela tak blbe vlasy, ktere si nepamatuji, kde maji lezet :-D Nejvic mi vyhovoval dynovy olej a kokosovy smichany se sojovym, aby byl tekuty. Dynak mi barvil vlasy, ale ty je mas tmave, tak by to nevadilo. herminka ma dobry napad nechat si tu vodku na tinktury - ono se to hodi treba i na desinfekci neceho. Vodka se nezkazi, tak ji muzes mit doma treba 8let .... jako my tu slivovicku :-)
Odpovědět
josefka, u mě to je asi jen takový předsudek...možná zkusím...taky mám takový blbý vlasy, že když ráno vstanu a jsou jakž takž nemastný, tak je stejně většinou musím umýtm protože si trčí absolutně kam chtěj :-D takž pak vypadám jak péro z gauče ]-( ted je mám zkrácený, takže to bude ještě horší... alpiinka, vodka je malá voda, ne? :-D se vypije :-D ikdyž já osobně po urřitých zkušenostech taky vodku nee... někdo v ní louhuje kostival a pak se to používá prý na bolavé klouby, namožené svaly a revma...ale musá to smrdět :-p
Odpovědět
jééééé, teď jsem uplně podělaná z naší kočky :-) spí u bráchy na posteli, zkroucená do klubíčka a pacičku má přes obličej :-) je to strááááášně roztomilý, já ji prostě miluju x-)
Odpovědět
Vodku pouzivam leda na desinfekci zubnich kartacku... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
alpi -> gratulace!! doufam, ze odted si budes (nejen) tehotenstvi uzivat naplno! tss, to jsou problemy, jak spotrebovat vodku :-D ne ze bych ji musela nasavat denne, ale staci nejaky dobry dzus, par riznuti (i treba pri holeni), nejaka ta navsteva - a za chvili je po flasce. butt -> no ja se teda v koznich neduhach moc nevyznam, a jak na ne prirodne - to uz opravdu nevim. MP ma lupenku, a takove loupaci se ohranicene i neohranicene skrvny se mu delaji, kdyz je ve stresu. coz ted byl porad 8-( a vubec spousta chronickych chorob se stresem zhorsuje nebo i vyvolava. uvidis, jak bude kuze reagovat na promazavani... presne jak rikaj holky, zkus a uvidis (nic moc rada, ale holt mnam, rakytnik, do neho me vzdycky lanarila babicka. ted koukam ze v Nemecku zacina byt poradne popularni, coz je dobre. aemmi -> kdysi jsem si delala zabaly z ricinoveho oleje, i na rasy. podporuje to pry rust a hustotu vlasu/ras. doporucuju delat v patek, protoze den az dva po aplikaci jsem mela ty vlasy, no, mastny. a to jsem ten olej vymyvala asi pul hodiny 8-( ]-( jinak ze by se mi mastily vic nebo min, to nevim. zadne zlepseni na mastne vlne nepozorovano, ale vlasy mi prestaly tak ukrutne padat.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?