Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
ciatko, nevim neznam je ..... pokousela jsem se je najit, ale nepovedlo se. Nemas na nekterem z tech pripravku internetovou adresu?
Odpovědět
tu je ich stranka http://www.jamiesonvitamins.sk/produk... ak sa nepletiem, je to kanadska firma
Odpovědět
Profilova fotka
Ty jo, josefko, vubec jsem nevěděla, že existují i takovéhle živé... S tou cenou to není tak zlý, když to rozpočítám a srovnám se Solgarem, tak ty Tvý první vyjdou na 7 Kč na jednu, New Chapter na 6 Kč a Prenatal od Solgaru na 5 Kč, takže co se týče kvality a ceny, jsou rozhodně lepší ty Tvý... Kdybych to tušila, sháněla bych je už na začátku. Brala bys je po celé období těhotenství? Svýho doktora jsem se neptala, nacpal by mi Calibrum Mami 8-( Právě uvažuju, že si doobjednám Solgar, a nebo bych poprosila Tebe, až sem pojedeš x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě mě napadlo podívat se po produktech Energy s tím céčkem, a našla jsem jeden dobrej, Flavocel: http://www.energy.sk/files/2_vyrobky/... Flavocel je bioinformační přípravek vyrobený z koncentrovaného extraktu ibišku (Hibiscus sabdariffa - 135 mg v jedné tabletě ) , obohacený o vitamin C (200 mg v jedné tabletě ) a o speciální směs éterických olejů s antimikrobiálními, antibakteriálními a antivirovými účinky. Ptala jsem se rovnou v poradně gynekologa, jestli je v těh. o.k. a odepsal, že bez problémů - preventivně 2 x denně 1 tabletka. Ještě si to pročtu.
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, ja bych je brala cele tehotenstvi (a snad teda jednou budu :-)). Podle me to z toho iherbs jde objednat i do Cech, zkus se na to podivat, kdyz ne, tak ti je objednam a poslu .... a vlastne jestli chces, tak jsem dvoje od New Chapter dala svagrovy a ona jedny jedla a pak ji doktorka doporucila jine a tak ty druhe nenacala a chce mi je vratit - tak bych ji mohla poprosit, jestli by ti je neposlala. Akorat vlastne mi za ne tenkrat platila asi 1500Kc, ted by byli se soucasnym kurzem levnejsi - ale zase bys platila postovny z USA. No zkus to spocitat, ja se ji zeptam, kolik mi za ne platila a mohlo by ti to vyjit skoro do te doby nez prijedu (mozna bys potrebovala jedny od Solgaru) a pak bych ti je privezla. Calibrum v zadnem pripade neber, to jsou smejdy nejvetsi.
Odpovědět
Profilova fotka
Určitě budeš... :-) Tak to vyjde na stejno :-) Poštovný DHL je něco přes 20 USD, kurz cca 20 Kč, tak vč. bankovních poplatků + - 1500. Prenatal, co mám, mi vydrží ještě dva týdny. U těch živých kultur hraje roli uskladnění a trvanlivost předpokládám? Jak dlouho je má, nebo jak dlouhou mají použitelnost? Jestli to neužívá a mohla by mi je poslat, bylo by to fajn, peníze bych jí převedla na účet. Tohle bychom možná měly řešit v ip, viď :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ach jo, začal podzim, přestalo svítit slunko a já mám z ničeho nic ksicht jak puberťačka ]-( Nějaká zaručená rada? Stravuju se pořád stejně, žádná jiná změna neproběhla. Dle mýho je to tím počasím, přes celý léto jsem měla klid.
Odpovědět
Profilova fotka
erinko, jak petuli psala o tech dvou vitaminech C, tak jakykoliv z nich. ten od Solgaru znam a neni spatny, ten druhy neznam, ale take vypada dobre.
Odpovědět
Profilova fotka
ciatko, ty pripravky jsou celkem v pohode - radim je k tem lepsim, podle toho, co jsem cetla, rekla bych tak uroven Solgaru.
Odpovědět
Profilova fotka
Tohle video doporučuju... http://multimedia.slowfood.com/index....
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, tyjo, tak to si zadelavas na problem, musis zavest razny "ne" a dodrzovani pravidel, jinak se ti zdivoci a pak to budes s nim mit tezky :-( maii, tyjo a ja myslela, ze oko test je jako eko test :-) auuuu :-) bet, ja taky jim male zeleninu a ovoce co ona ma a vypadam jak exot ze me to chutna :-D lidi jsou divny :-D peti, kamoska ma nejaky velky ekzemy na rukach a rikala, ze cecko vubec brat nemuze a vubec, ze ma omezeni na ovoce, pac pry cecko rozdrazduje vsecky ekzemy, nevim jak dobra byla jeji dr., vim jenom, ze ji na to dala mesickovy sadlo a jeste nejakou bylinkovou masticku Solgary jsem taky brala a nevim, jestli to byl nejakej placebo efekt neboco ale fakt se me zdalo, ze kdyz jsem je brala tak jsem se celkove citila lip, nez kdyz me pak m. zakoupil svitive ruzovej gravital :-( peti, to makovy mliko pijes i ted? Ja jsem se bala, ze nadopuju malou :-D No a pak jsem o tom vedla tady na vsech frontach sahodlouhy diskuze :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Abro :-) , na exemy netrpím, tak to potom snad zvladnu, a dermošku mi zhoršuje/zlepšuje všechno, takže to je těžký :-D Makový mlíko piju, tak sklenici za týden, deset dní... Nevím teď, jestli to chápu dobře, myslíš obsahem čeho? Myslíš opiáty? Ty pokud vím, jsou v zelených makovicích, tzn. že ve zralým máku zůstane jen stopový množství. Každopádně tahle otázka mě ještě nenapadla, co bylo závěrem tvých diskuzí? :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj Peti,no prave tos tedy popsala uplne presne:dermošku mi zhoršuje/zlepšuje všechno, takže to je těžký ....Ja se tomu uz nekdy smeju...Tedy moje chripka ci co to bylo odeznelo a s tim se mi vratila dermoska 8-( ...Uzas...A jsem si cetla na netu nejake clanky,ze kterych jsem dostala totalni depku az jsem si to zakazala cist, pac zeny v diskusich psaly,ze maji PD uz trebas 20 let apod a ze se s tim clovek musi naucit zit a jak je to strasny...A tisic zarucenych rad ji lecit... Jinak neznate nejaky prirodni prostredek neco stejne zazracneho jako Echinaceu co by me po te nemoci odhlenilo???Mi prijde ze jsem totalne zahlenena a nevim co s tim...
Odpovědět
josefko, ptala jsem se jen tak ze zvedavosti jedny znamy, ktera chova psi, co s tim tvym rostakem a ona i rekla, ze je potreba mu ukazat, kdo je pan, ze mu budete muset proste naplacat jinak zpetne kousani vas dostava ma jeho uroven, coz je pry spatne mam doporuceni na tropicai body melt..je to kokosak se smesi citrusovych eteraku, moc krasne voni :-) od primavery jsem si omylem koupila krem s granatovym jabkem zpevnujici, jeho konzistence je hutnejsi nez u revitalizacniho, ale taky je moc prijemnej(davam si ho proste min a mixuju s kvetovou vodou neroli) taky jsou famozni kapsle s granatovym jabkem...mela jsem testr a dala jsem to na noc, bylo to neskutecne prijemny celkove jsem s primaverou moooc spokojena x-) x-)
Odpovědět
(Josefka - add pes: jestli jsem to pochopila spravne, tak si na vas pesan dovoluje, ze? Taky jsme se s tim potykali. Nase holcina si branila gauc/ kosticku apod. Zareogovala jsem tak, ze jsem ji i presto capla (byt me kousla - ale ona nekousne uplne, jen vyhruzne, i kdyz i to boli ...) a vyhodila (obcas doslova, protoze to nase zvire je sileny dablik) za dvere ... Poslusnost se velmi dobre trenuje u misky se zradlem - dokavad neposlechne (nesedne si a nepocka), misku ji beru ... Zaroven po tom, co si zacala dovolovat dostala domaci voditko -- vyborny! Kdyz ji sahas na obojek, tak vystartuje, ale kdyz ji pritahnes (odtahnes za dvere) za voditko, vetsinou nereaguje agresivne. Dokud se nechovala slusne, nesmela zpet do obyvaku. Casem to pochopila a uz dlouho nic nezkusila. Naposledy asi tak po roce od toho prvniho zkouseni, ale dostala pres čuňu a rychle ji to preslo.)
Odpovědět
(je to tezky, ale nesmis couvnout a nechat to vystartovani byt ... jinak "vyhraje" a stoupne ji sebevedomi nad vasi uroven a to je prusvih. Treba si stahni rukavy, aby te kousnuti tolik nebolelo - musis mu ukazat, ze timhle si svoje nevydupe a ze se ho "nebojis". I kdyz ja se v ty chvili celkem i bala na ni sahnout .. :-N )
Odpovědět
Profilova fotka
a jeje, PD - mno me trapila minuly rok, porad dokolecka... mam takovy pocit, ze krome nejakeho neznameho spoustece k ni prispely i vyrobky pro alverde pro suchou a citlivou/velmi citlivou plet. zkousela jsem najit mezi levnejsi prirodni kosmetikou ten pravy vyrobek - a spatne to dopadlo... a nulova terapie taky bida, plet mam strasne suchou, tak jsem se loupala jako had. nakonec jsem to nevydrzela a kouipila si od balei v dm krem z rady na extremne citlivou plet - balea med. stal asi 4 EUR, pozdeji k nemu pribylo i pletove mliko z te same rady, a dost se osvedcily! jsou velmi neprirodni, ale nic jineho se zatim netroufam vyzkouset, jedine snad casem nejaky bio olej... bojim bojim... odhleneni - > http://www.zdn.cz/clanek/priloha-leka...
Odpovědět
Mai diky za link...ja to nejdriv cetla jako odhaleni misto odhleneni a furt jsem premyslela v cem byl ten clanek odhalujici :-D :-D :-D .... No s PD je to boj... :-p ... Catf normalne jsem podlehla tve agitaci o Primavere... :-D ...Ktera u me pomalu nahradila Hauschku...Tedy az na ocni krem od Hauschky... Akurat ty mas tu neroli vodu take od Primavery nebo z jine firmy? Pripravky s granat.jablkem si setrim na pozdejs.vek...Ale kupuji je mamce a ta je spokojena...
Odpovědět
chloe, kvetovou vodu mam od nobilisu a ta je vyborna(bez alkoholu), kupuju ji ve viva natura na narodni tride s tim granatovym jabkem maj prave dva kremy a jeden je revitalizacni..uvnitr zlutej a lehkej(rekla bych idealni na normalni a smisenou plet) a pak maj ten zpevnujic(firming), kterej je uvnitr zelenej a mnohem hutnejsi(takze na suchou), ale oba mi vyhovujou(ten revitalizacni mozna konzistenci trochu vic nez ten zpevnujici, ale zase toho zelenyho staci mnohem min)...hlavne je to po dlouhy dobe krem, po kterym se mi nedelaj cerveny fleky(treba ruzovej od hauschky jsem vubec nesnesla) a naopak po tautropfenu jsem nezaregistrovala zadny zlepseni hlavne znamek unavy, takze mam pocit, ze mam plet mnohem min unavenou, ze v tom kremu neco je, co mi dodava vitaminy.. zkousela jsem i tu radu neroli cassis a ta mi nesedla, krem se spatne vpijel a neco v tom kremu me trosku iritovalo jeste se chystam na ruzovej peeling na oblicej :-)
Odpovědět
No to je fakt,ze ten krem Neroli Cassis se blbe vstrebava...se nevpije a pak zmolkuje po tvari...Ja jsem chtela jeste s tim granatem pockat pac si rikam ze az budu stara pak mi nic nezabere...Tak nevim zda jit cestou prevence a nebo ten granat pak vytahnout jako eso na me vrasky :-D ...Ja jinak mam na bezne pouzivani ten mandlovy Weleda a je celkem fajn,lehky,vpiji se...Jsem vsazela na ten neroli,ale ho pouzivam jen na doma...Nastesti mi nic nedela a slozeni ma celkem slusne...Me ruzove kremy nesedi...Tak stale hledam
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj catf, kdepak jsi byla :-). Diky za to zeptani se na Tanga, uz se to snad lepsi ....m. kouse trosku vic, protoze je mene raznejsi .... ale podle m uz chape, ze to nesmi. fil a placla jsi ji nekdy? M. Tanga jednou zavrel na zachod, ale udelal to tak nesikovne, ze on asi moc nechapal, za co to bylo :-N .... on teda neni tak agresivni jako ta tvoje, on se vzdycky vyblbne, pak zacne kousat a zlobit, a kdyz ho chceme zklidnit, tak se nenecha a kouse nas a prechazi to pak uz do vzdoru .... ani to podle me neni vztek jako vzdor. Me kdyz kousne, i treba jenom kdyz se dotktne pri hre zoubkama, tak jecim a davam ruce pryc. Docela to chape, ale m. neumi jecet, tak ma smulu :-N chloe, jestli mas rada chilli, tak ty celkove vysusujou vnitrek, takze ti pomuzou se odhlenit .... a jeste cayenne pepr.
Odpovědět
chloe, neroli cassis jsem nastesti dostala v gw jako tester a hned mi bylo jasny, ze to nebude uplne ono..ma takovou typickou konzistenci, co mi nikdy nesedela a to granatovy jabko mi sedlo hned napoprve :-) no a co se tyce rozdeleni kremu na pro mlady a pro stary.. dle myho nazoru je to uplne jedno a do kategorii to hlavne rozdeluji vyrobci, tak aby meli pokryte vsechny kategorie, ve finalne je pouze dulezity, jestli krem pleti prospiva...je to stejny jako s dennim a nocnim kremem..taky jsem mela pocit, ze potrebuju mit vsechno rozdeleny, protoze to ma clovek nauceny...a ted mam jeden maximalne krem na plet a jeden na oci...no a taky je otazka, jestli je potreba mit dva ruzne kremy :-N kdyz si vzpomenu na obrovskou tasku kosmetiky, co jsem s sebou vzdycky tahla na dovcu(je to chytry, jak to vyrobci umej zaonacit, ze kazdej krem je jinak barevnej, aby bylo jasny, co je na den a noc..po, ut, st, ct, pa.. :-D , a ted mam vseho vsudy 2xkrem, 1x myci gel na oblicej, kvetovou vodu a telovym olejem odlicuju oci :-) josefko, ono toho tady bylo uz tolik receno, ze mi pride, ze se furt opakuju, tak pisu uz jenom pokudmozno novinky holt je to prace s tema chlupatyma detma :-D ja se musim pochlubit, ze nas kocour je neskutecne inteligentni(asi po mamince)..nejdriv se naucil pit z umyvadla tekouci vodu a ted mu doslo, ze se s tim da i umyt :-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, na ty oci potrebujes dva kremy, ty na plet jsou moc tezke a muzou pak udelat takove ty vacky pod ocima .... pozor i na odlicovani olejem. Ty mas sice vyhodu pekne a pevne pleti, ale davej si na to pozor v budoucnu. Nekomu to nevadi, treba budes ten pripad .... na me se to projevi hned po tydnu :-(. Koucour me pobavil :-D :-D :-D ..... stejne si zacinam rikat, ze kdyz nebudou nechlupaty deti, ze si poridime dalsiho chlupace ... je s nima zabava a jsou tak bozi a pritulni :-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, ja mam na psy metodu cukr-bic, tak nejlip pochopi, co muzou a co ne a kdo je tady pan, coz je desne dulezity, pac treba v puberte zacnou dominovat uplne vsichni psi a kdyz uz to mas nacviceny od stenete, tak nemas pak tolik problem. Kousani nepodporuju ani steneci chnapnuti, kamosky treba chodily podrapany a pokousany od stenat, ale ja jsem mela max jeden skrabanec, pac proste pes nema co kousat pana ani kdyz je stene, na to ma hracky, hadr se kterym blbnem a tak. Kdyz kousne placnu psa novinama (ne rukou, to az vetsi, kdy si to nespoji s tou rukou a vi ze je to jen trest) a reknu hodne prisne "nesmis" , kdyz to zopakuje, tak ho placnu znova a zas "nesmis". Dulezity je si zavest povely pro ne a pro pochvalu. Obecne plati, ze jeden trest je za sedm odmen, tzn kdyz stene silne potrestas, tak pak ono dojde, jako ze hele usmirime se a ty s nim udelas nejakou blbost, hru a tak, kdy se snazis chvalit to dobry, co udelal (samozrejme pokud zas kousne, tak zas "ne" i kdyz to nasleduje moc casto po sobe). Dulezity je pozitivne motivovat a chvalit a trestat placnutim jen za fakt vazny veci, jakmile pes zjisti, ze kdyz reknes "ne" tak je to blby, tak uz nebudes muset placat. Ale teda za kousnuti bych trimesicniho a starsiho psa pekne proliskala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
abra :-D .... diky, budu aplikovat :-D :-D .... noviny mi jeste zbyly od toho, jak na ne chodil curat :-D
Odpovědět
Catf ja kocky strasne obdivuju jak jsou inteligentni...mnohem vic nez psi...akurat take mnohem min pritulne a zavisle :-D ...Ja casto sleduju nejaka domaci kocici videa a kocky jsou schopne vseho :-D :-D Josefko a proc ne odlicovani olejem? Ja tedy nemam zadny poradny system pac stale nemuzu prijit na nejakou idealni kombinaci starosti o plet...Trebas pletove mleko...stale nemohu najit zadne dobre odlic.mleko...mela jsem Hauschka,ale to desne lezlo do penez... Jinak ja mam tu Vilinovou kvetovou vodu od Primavery,je fajn,ale ma i tak v sobe alkohol...
Odpovědět
Profilova fotka
ad granatove jablko - dostal se mi sprchac od weledy, a nemuzu si pomoct - smrdi jako sirup na kasel! ocuchala jsem jej i v obchode, abych nahodou nemela doma neco zkazeneho, ale zadny rozdil. nejake dalsi ucinky skutecne nepozoruji, s nasi tvrdou vodou to ale neni zadne prekvapeni... :) osobne bojuji s jemnymi a extra se masticimi vlasy. vyzkouseny odvary z maty s octem, koprivy, hermanku, vsechny mozne bio sampony... porad to je stejne, pripadne se to zlepsi na tyden ci dva a pak se to vrati do mastneho normalu. zbyva jeste vyzkouset par prirodnich produktu, jsem se docetla, ze napr. na lupy od logony by mel s mazem zatocit, no a pak me napada akorat lavova zem, ale do toho se mi nechce, jednou jsem zkusila a vlasy byly umastene a pramiknovate, a sirova vodicka. mnam. uf. za pripadne tipy a rady a porady jsem vdecna...
Odpovědět
Profilova fotka
chloe - nktere oleje jsou moc tezke a prave zpusobi ty vacky pod olejema a ty se pak uz nedaji odstranit. Kuze pod ocima je trosku jina nez jinde na obliceji a potrebuje jemnejsi peci. maii, me moje kadernice rika, ze mi vlasy ztvrdlya zhoustly, ale cim to je, nevim. Prestala jsem se barvit, zacala jsem pouzivat prirodni prostredky a zmenila jsem stravu a obcas si dam pres noc do vlasu olej .... Za posledni dva roky jsem mela trochu moc stresu, tak jsem docela zesedivela, tak jsem zase zacala davat prouzky, zatim se kvalita vlasu nezmenila.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, to je zajimave :) ja pouzivam prirodni sampony, do toho ruzne odvary a tak, nebarvim se, stravu jim vyvazenou (snad), ale vzdy je co vylepsit. obcas mi pomahala henna, vlasy pak byly takove, no, pevnejsi a hustsi - alespon na omak, obcas jsem si davala i olejove zabaly, ale vlasy se behem par tydnu (maximalne) opet vrati do sveho jemneho masticiho se stavu. ve stresu jsem i nejsem skoro porad :)
Odpovědět
Maii ja pouzivam sampony Logona a fakt si je nemohu vynachvalit...No a mam jeste rozmarynovou vlasovou vodu od Weledy...A take nebarvim,maximalne cas od casu preliv...No a piju pivo a to je takovy maly zazrak pro vlasy..jak vne tak vnitrne :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?