Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
Na WC Frosh a supr, ale na vaně na okraji mám "mapy" jak zasychá voda, Ecover, sliz, ani ocet na to nestačí :-( Tak nevím, jestli to vzít nějakou chemií a pak důsledně utírat?? Ale na to nejsem důsledná |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Mě právě přijde,že se mi nějak nadměrně tvoří ve WC ten hnus z vody aspol. A nějak to nechce po Froschu ani octu pustit. WC máme nové tak leda že by to bylo vodou?
Odpovědět
ja pouzivam frosch octovy cistic na celou koupelnu a s nim jsem absolutne spokojena frosch wc mam taky a myju misu s nim nebo s tim octovym, oboje je fajn
Odpovědět
Silvijo, vím, že psala Chaarleene, že používala něco eko a když pak umyla komerčním prostředkem, uvolnilo se strašně moc hnusů. U nás je voda měkká, tak není problém, ale pokud bydlíš v oblasti s tvrdší vodou, možná bych zkusila kupovat na střídačku flašku eko a neeko. Máme hodně staré trubky, takže mám trochu problémy s tím, že se všude brzo udělá rez, ale zmiňovanými prostředky pouští celkem dobře. Eri, nevím, jaké mapy máš na mysli, ale na vanu se mi v poslední době osvědčuje prášková soda - vanu opláchnu sprchou horkou vodou, lehce posypu sodou, nechám chvíli rozpustit/působit a pak odrhnu hadrou.
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, mam ais tak stejne vedomosti jako ty - taky presne nevim - udajne je to super na zanetlivou plet a me to chvili fungovalo. Kdyz to pry ale pouzivas moc a moc dlouho, tak si muzes udelat stribrnej oblicej :-N ja pouzivam na zachod cistej ocet a funguje to super, na vanu pouzivam multi-purpose od Ecoveru a taky jsem spokojena.
Odpovědět
josefko, k tvymu dotazu mam pouze tohle, je to zkopirovany z ty puvodni diskuze ***Složky kosmetických výrobků (ale i potravin) jsou na obale psány sestupně podle množství. To znamená, že to, co je ve složení napsáno jako první, se ve výrobku vyskytuje nejvíce. Pokud je na předních místech Minerální olej/Paraffinum Liquidum, který je vyráběn z ropy, je jasné, že výrobek toho z přírody moc nepobere. (Jsem si vědoma toho, že ropa je také přírodní, ale na pleti skutečně nadělá více neplechy než užitku-- o tom ale až dále). ***Pod názvy jako Sodium Laureth Sulfate, Amonium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine atd., se skrývají tenzidy. Vyskytují se např. v šamponech, sprchových gelech, pěnách do koupele-- prostě tam, kde má výrobek za úkol vytvořit bohatou pěnu. Tenzidy mohou být jak syntetické ( Sodium Laureth Sulfate- ten nejčastěji používaný), tak i přírodní (např. Amonium Lauryl Sulfate se získává z kokosového oleje). O tenzidech zde : http://hoax.cz/cze/index.php?action=h... a také tu : http://cs.wikipedia.org/wiki/Tenzidy ) ***Výrobky se dají konzervovat přírodní cestou, proto vždy, když uvidíte názvy jako Methyl-, Ethyl-, Propyl- či Butylparaben (prostě parabeny-- víc na http://bezjedu.arnika.org/chemicka-la...) , Sodium Benzoate (podezřelé z ničení DNA- http://science.slashdot.org/article.p... ), nebo formaldehyd (http://bezjedu.arnika.org/chemicka-la... ) věřte, že jsou tam jen kvůli své lacinosti a na zdraví rozhodně nepřidají... ***Další zkratka PEG deriváty označuje polyethylenglykoly- to jsou emulgátory (tj. látka, která spojí vodu a olej v produktu), které mohou být znečištěny a tím např. rakovinotvorné. Rozhodně k nim existuje i přírodní alternativa, tady si např. můžete přečíst, jak to dělá firma lavera: http://lavera.cz/slozeni.php . ***Protože výrobek jako první hodnotíme podle vůně, popř. pak dle vzhledu, je výhodné dát mu přitažlivou vůni a barvu. Existuje mnoho přírodních barviv a vonných látek (éterické oleje), samozřejmě je však levnější využít čarodějku chemii. Barviva se v kosmetických výrobcích skrývají pod značkou CI xxxxx (např. CI 75470- tj. karmín) a to jak ty přírodní, tak syntetické. Pro spotřebitele je samozřejmě nemožné rozluštit podle pár čísel původ barviva, proto většina firem vyrábějících přírodní kosmetiku uvádí i název barviva (hojně se využívají např. přírodní oxidy). ***Když se podíváte na složení výrobku, je jasné, že tam bude spoustu názvů, o kterých jste nikdy ani neslyšeli. Já na tom nejsem jinak, ale mám takové "rychlohodnocení" :), kterým okamžitě vyřazuji výrobky, které si nekoupím. V první řadě se podívám na přední stranu výrobku, co výrobce slibuje- na mnohých , i na "jako přírodních"- prostředcích je napsáno, jaké bylinky máte očekávat. Pak se stačí podívat na složení a pokud jsou na prvních místech botanické názvy (př. Malaleuca Alternifolia, Melissa Officinalis, Myrtus Extract atd.), je jasné, že tam bylinky, popř. ovoce je. Naopak pokud se krčí kdesi vzadu a jako první složky jsou uvedeny tenzidy, emulgátory aj., ihned dávám výrobek z ruky. ***Seriozní výrobci uvádějí na obal botanický a anglický název rostliny, ti ještě lepší uvádějí na výrobky jdoucí na český trh i český překlad všech složek (např. Salus či Urtekram). Zdroj: prirodni-kosmetika.estranky.cz A toto mám ja v PC uložený dokument, takýe sa tam určite opakuje: Přítomnost syntetického konzervantu ve výrobku vám prozradí názvy: Imidazolydinyl Urea 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, 5-Bromo-5-Nitro-1,3-Dioxane, Diazolydinyl Urea, DMDM hydantoin, Chlormethylisothiazolinon, Methylisothiazolinon nebo -paraben. Silikonové deriváty poznáte podle zakončení –icone (př. Dimethicone). Označení PEG, názvy končící na -eth, polyglycol, polysorbate, či copolyol (např.. PEG-100 Stearate, Steareth-21) se užívají pro polyethylenglycolové deriváty – syntetické emulgátory způsobující zvláčnění pokožky a zvyšující její propustnost. Látky obsahující slovo chloro a bromo (př. Aluminium Chlorohydrate, Chloroacetamide, Bromochlorophene) představují syntetické konzervanty, barvy na vlasy a antiperspiranty. Paraffin, Paraffinum Liquidum, Cera Microcristallina jsou ropné deriváty hojně používané jako přitučňující a viskozitní složky kosmetiky. Carbomer a látky obsahující slovo acrylate jsou syntetická zahušťovadla, často obsažená v gelech i krémech. Mezi další syntetické látky v kosmetických prostředcích náleží náhrady přírodních olejů nebo parafínů – například Isopropyl Myristate nebo Isopropyl Palmitate. Sodium Laureth Sulfate nebo Sodium Lauryl Sulfate jsou základními mycími a pěnícími složkami řady šampónů a jiných koupelových přípravků. Propylene Glycol je často používané zvlhčovadlo a rozpouštědlo. Syntetické UV filtry Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane jsou v přírodní kosmetice nahrazované tzv. minerálními filtry (oxidy zinku a titanu - Zinc Dioxide, Titanium Dioxide). Parfum značí zpravidla syntetickou parfemaci (pokud není vysvětleno jako směs esenciálních olejů).
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, blbě se to popisuje, myslím, že je to prostě zaschlá voda po osprchování, na okraji vany... zkusím tu sodu... Jo a sodu do slizu, nebo na vaření?
Odpovědět
Profilova fotka
catf, diky moc holky ja zase na par tydnu mizim, musim se soustredit na skolu a s beremkem mi to nejde .... takze si ho blokuju, dokud neodevzdam praci :-) ... tak snad to tady do konce cervence neumre :-)
Odpovědět
Profilova fotka
dievcata, chcem vas poprosit o radu... priatelovi sa na rukach zacina zlupovat pokozka, zacina to na prstoch a postupne to pokracuje az do dlani, zlupane miesta ma potom akoby stvrdnute a velmi citlive... tento problem mava tak 2 x do roka :-( absolutne nevieme co na to skusit... nechtikovy alverde mu nestaci... skusim mu nasadit b komplex a zinok a na ruky mu kupim asi biodermu :-S nemate nejake tipy, co robit pri takychto problemoch???
Odpovědět
gwen, mozna by stalo za to, aby si nechal udelat testy na alergie..jestli je to 2x do roka, tak to muze byt jednoduse reakce na nejakej alergen, kterej je treba v prostredi ve vetsi koncentraci jenom v urcitym obdobi podle me na tohle pomahaj uz fakt jenom silny kremy na predpis m ma podobnej problem, delaj se mu suchy fleky po tele...ja vim, ze ma alergie na pyl, prach a hlavne na takovy to bily chmiri, ktery lita ve vzduchu, kdyz neco odkvete..je to prave ted a pak po lete na konci zari/zacatek rijna jediny, co opravdu a hlavne rychle pomaha, jsou kremy s kortikoidama od kozni
Odpovědět
Profilova fotka
gwen83 - moj manzel ma to iste, robi sa mu to na jar a v jeseni, alergia to nebude, moze ist o lahsiu formu psoriazy ci ekzemu, treba ist ku koznej, predpisuju sa nato kortikoidy, treba vsak zvazit ci je to az taky problem...MM to 2x do roka vydrzi, ma to max tyzden, koza sa mu zlupe a potom je to ok, kortikoidy su podla mna poriadne svinstvo a ak to nie je az take vazne, su zbytocne...aj lekarka mu to povedala ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, bellada, dakujem za odpovede a rady :-) na jesen pojdem na testovanie na alergologiu, tak sa pokusim ho presvedcit, aby isiel tiez... keby mu to trvalo tyzden, bolo by to OK, ale on to mava tak 2 mesiace :-( v lekarni som mu dnes kupila konopnu mast od CutisHelp, tak hadam zaberie...pouziva sa pri ekzemoch, lupienke, akne, seboroickej dermatitide, alergickej pleti, lupinach vo vlasoch i poskodeni koze... Zlozenie: vaselinum album (petrolatum), cannabis sativa (hemp seed) oil, panthenol, chlorophyll, dehydroacetic acid, tocoferol acetate, quaiazulene, retinyl palmitate :-S
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
gwen - cisty konopny olej by bol mozno este lepsi ;-) ja mam Saloos a ked to MM najblizsie bude mat, tak ho tym napatlam :-D
Odpovědět
bellada, psoriaza, ekzem aj..je problem imunity, ktera podleha ruznym vlivum z prostredi a ekzemy se casto projevi, az kdyz je organismum hodne zatezovan a reaguje negativne(cili alergie) a nebo ma clovek jeste vetsi smulu a tohle zdedi v chronicky podobe, casto je to vyvolany spatnou stravou a stresem(organisum zatezovani dal nesnese a nekde se to projevi) nejsem priznivcem zadne chemie a uz vubec ne steroidu, antibiotik apod. my jsme zkouseli milion prirodnich alternativ a ani jedna vec nepomohla, a to ani trochu, plus m neni ochotnej zkouset detox, plus nema trpelivost testovat, co pomaha je nutny se bud dlouhodobe pozorovat a nebo testama zjistit, jak hluboko je problem zakorenenej a podle toho to taky resit u m pozoruju, ze se to postupne zhorsuje, predtim se reakce projevila jenom zanetem dutin a klasickou sennou rymou a ted se mu zacaly delat suchy fleky na kuzi..takze mame taky v planu jit na testy
Odpovědět
Catf, jak vlastně Tvému muži loni fungoval ten černuchový olej?
Odpovědět
Profilova fotka
ved ja netvrdime ze to nie je imunita, ale nie je to klasicka alergia ako taka na nejaku zlozku a tak...psoriaza je o niecom inom, je to kozna choroba, ale samozrejme ako kazde ochrenie je to zlyhanie imunity... ja som tiez alergicka...mam sennu nadchu + plus nejake potraviny hlavne ovocie a tak, aj manzel ma sennu, ale az teraz posledne roky, tie ruky mal uz ovela skor, ale nevylucujem ze to nema suvis ;-)
Odpovědět
herminko, nedopadlo to nijak, protoze je to hnusny...porad to mam v lednici a jednou za cas vyhrozuju, ze to zacne pod mym dozorem brat :-D ono to totiz zpusobuje rihani(to je ale blby slovo :-N ), proste se to vraci zpet celej den a je to fakt neprijemny..melo by to po cca tydnu prestat, jenze clovek toho ma po dvou dnech dost, protoze nic jinyho nez pachut toho oleje v puse neciti bellada, ja jsem tim chtela hlavne rict, ze ekzem neni stav, ale dusledek neceho a mel by se teda hlavne resit duvod, pritom je to hodne casto spis vysledek nespravnyho zivotniho stylu
Odpovědět
herminko - cernuchovy olej beriem aj ja momentalne, na alergiu na pele. musim ho hrozne moc pochvalit, beriem ho uz druhu sezonu a oba roky som mala alergiu minimalnu, len obcas kychnem a rano ma svrbi podnebie v ustach (cesky patro?) neda sa to porovnat s tymi zachvatmi slzenia a stipania oci, co som mavala predtym. takze mne zabral. chut nie je prijemna, ale hned vypijem velky pohar vody a je to v pohode. priviezla som si z grecka taku zmes korenia na greek salad, v ktorej je ocividne cernucha zamiesana, takze ja mam po uziti pocit, ze som zjedla grecky salat :-D :-D catf - ked m. neznesie tu chut, existuje uz aj extrakt z cernuchy v tabletkach (neviem, ci je uplne ok, co sa tyka zlozenia, nestudovala som etiketu), ale videla som ich zatial len v rakusku =-) treba sa opytat v lekarni
Odpovědět
catf - neni to tak hrozne s tym rihanim ;-) mozno to kazdy znasa inac, ten pocit sa mi strati tak do hodiny, pripadne po dalsom jedle =-)
Odpovědět
ciatko, ja to taky zkousela a bylo to na celej den, ale ted jsi me teda naladila, kdyz ti to funguje..m to bude stejne brat jenom, kdyz to budu brat s nim :-S :-D co bych za to dala, kdyby se ta alergie zlepsila..m totiz hlavne zalehaj dutiny a to hlavne pri jidle, zalehne mu ucho a to ma vliv na balanc, je to desne neprijemny
Odpovědět
fuha, to je neprijemne. bol na testoch? mala by som ist aj ja, ale stale to oddalujem. minulu sezonu som kombinovala olej s homeo Rhinallergy od Boironu, tento rok stacil len olej. nasla som nieco o tej pachuti: Éterický olej zajišťuje jeho typickou příjemnou kořeněnou vůni a chuť, ovšem když ho požíváme čistý, zanechává na patře také jistou nahořklou, lehce nepříjemnou příchuť. Aplikujeme-li ho pro zdraví, užíváme 1 kávovou lžičku denně. Když ji dáme např. do müsli, může nás zpočátku nutit k říhání, ale po několika dnech užívání si na něj tělo zvykne a podobné obtíže vymizí tak kavovu lyzicku...hm...ja si davam plnu cajovu :-D
Odpovědět
ciatko, to si teda nedovedu predstavit, ze bych to davala do musli, ble :-D neco podobnyho o tom zvyknuti si na olej jsem cetla, tak snad je to pravda :-N
Odpovědět
Holky, díky za postřehy. Na olej se zvyknout dá, kdysi jsem jedla pupalkový a taky to nebyla žádná lahůdka :-N
Odpovědět
herminko, pupalka je taky humus :-D tady odkaz na super masinu, ktera dela spagety ze zeleniny x-) http://freshbedynky.cz/spiralizer
Odpovědět
:-N
Odpovědět
tak jsme dneska s m najeli zpatky na olej, musela jsem ho zapit vodou s jablecnym octem :-p :-D
Odpovědět
catf - drzim paste:-)
Odpovědět
holky, potřebovala bych radu, začala jsem strašně otýkat, hlavně prsty na rukou, nohy, nebolí to, ale je to hrozně nepříjemný, nevíte co stím? teplo není, piju pořád stejně, což znamená dost, tak si nedokážu vysvětlit, čím to je...
Odpovědět
Mně by se tedy asi udělalo hůř z té vody s jablečným octem než z oleje :-D Aemmi, zkus přestat solit.
Odpovědět
Ahoj všem, chtěla bych se zeptat na jenu věc... Kolem státnic jsem vysadila bylinky, které mi po vysazení HA pomáhaly srovnat cyklus a zároveň jsem si nedávala pozor na stravu, prostě jsem zbouchala, co mi přišlo pod ruku a polevila jsem ve své dietě bez cukru a bílé mouky. Výsledkem je, že jsem dost přibrala, ale to mi nevadí, to jsem chtěla. Teď mám 175 cm a 60 kg a jsem spokojená, že nejsu kostlivec ALE! cítím se strašně opuchlá a váha ukazuje i 60 a více procent vody. Je to normální? Jde mi o to, že se necítím vůbec dobře a nevím, jak reagovat. Může to totiž být tou stravou (ale už jsem najela zpět na mou dietku), ale i tím vysazením bylinek a přílišným zadržováním vody. A nebo taky ne... Je 60 a více procent vody v organismu v 23 letech v pohodě? Nevíte prosím některá? Děkuji moc :-).
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?