Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
holky a mam asi blbej dotaz, ale jak je v kravskym mliku ten alergen, tak je i v tech syrech a jogurtech?
Odpovědět
Profilova fotka
butt, jo :-( já teďka skoro týden nejím mlíko, mléčné výrobky a vejce (malá je nějaká osypaná) a je to celkem opruz :-N mlíko nechybí, ale třeba ten sýýýýr x-)
Odpovědět
ja nekde cetla nazor, ze kojici matky(predevsim alergicky, coz je muj pripad) by se mely vyhybat takovym typickym alergenum, jako je to mliko, aby tim nezpusobily alergii u deti...vubec nedokazu posoudit, co je na tom pravdy..a jak rikas, bez mlika si zivot predstavit dokazu, ale bez syru a jogurt ne...mam v planu to probrat se svou alergolozkou... a v kozim mliku teda zadnej alergen neni?
Odpovědět
Profilova fotka
catf v te knizce je ovoce je lepsi jist v celku kvli vlaknine, ja sem nejaky ty veci jeste prelozim, ale pozdej, ted je mi desne blbe, jinak jsem moc rada ze jsi to myslela dobre :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
butt, jak to teďka trochu studuju, tak se má vynechat i kozí a ovčí, ale takové to předem, ještě v těhu, to fakt nevím... Já bych to spíš nepřeháněla, ale nevím, jsem zvědavá, co ti řekne alergoložka...
Odpovědět
erinko no ja myslela vynechat to pri kojeni, ne uz v tehotenstvi...resim to dopredu, jestli to pak pri kojeni mam radsi vynechat...taky jsem zvedava, co mi rekne, akorat, kdyz jsem se tam chtela objednat, tak mi rikala sestra, ze maji volno az na konci cervna, coz je tyden pred terminem porodu :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
butt uz v cervnu :-. .... to leti. V tehu nema smysl omezovat to, na co sama nejsi alergicka, v dobe kojeni bych mliko nepila, ale syr, zvlast kozi nebo ovci obcas neva. Kozi a ovci syry maji trosku jine slozeni bilkoviny (alergenu) a tak na ne ta alergie nebyva tak casta jako na kravske vyrobky. Lide, kteri jsou alergicti na kravskou bilkovinu nemusu byt alergicti na kozi ci ovci. a aby se nepletlo: Alergie - je reakce na mlecnou bilkovinu, casto se projevi rychle po pozreni mleka ci mlecneho vyrobku (syr, jogurt atd ..) Intolerance k laktoze je neschopnost ztravit mlecny cukr - laktozu, protoze chybi enzym. Laktoza ale neni pritomna v jogurtech a nekterych syrech, hlavne tvrdych (je snedena bakteriemi). catf, nema - je to jenom rychlej cukr. filipovi, no, protoze si to zkousim, az budu radit klientum a protoze kdybych nahodou zase otehotnela =-)
Odpovědět
Holky, těžký je u "bezmléka" jen začátek, pak si zvyknete a tolik vám to chybět nebude. Taky jsem sýry a jogurty milovala (mléko jsem nepila nikdy), ze dne na den musela přestat a teď už mi vůbec nevadí, když si vedle mě muž pochutnává na nějakém dříve oblíbeném sýru :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no pokud Barče mlíko nebude vadit, tak se k němu zase vrátím, aspoň občas :-D Držím to už týden a zlepšení nějak nepozoruju, tak mlíkem to asi nebude :-(
Odpovědět
josefko leti to hrozne, az me to desi :-D a dekuji moc za vysvetleni, ja jsem na tyhle veci strasna blbka, mela jsem zafixovany, ze mliko ee, syry a jogurty jo, ale nevedela jsem, jak to je primo s tim alergenem... :-)
Odpovědět
hermi verim, ze clovek si zvykne na skoro cokoliv :-D jen jsem premyslela, jestli je pri kojeni mliko a mlicny vyrobky nutny/vhodny vynechat..kdyz ja s tim nemam problem :-)
Odpovědět
Josefko, podle toho, co jsi teď napsala - dá se obecně říci, že alergie na mléčnou bílkovinu = rychlá reakce, laktózová intolerance = pozdější reakce? Nebo to zjednodušuji až příliš? A co je už "ne tak rychlá reakce" - když třeba následky konzumace mléčného projeví na druhý den? Butt, v tom Ti asi opravdu nejlíp poradí alergolog :-| Až to bude aktuální, určitě to budu s tím svým řešit.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
herminko, vicemene ano - jeste je tady jedna reakce, ktere se rika intolerance obecne, ta je hodne pomala, prave se projevuje az druhy nebo treti den. Alergie vznikne tak, ze kousek bilkoviny pronikne strevni stenou do krve a imunitni system zareaguje a znici ji, ale okamzite si zapise jak vypada a pak kazdy styk s timto alergenem resi rychlou reakci. Protilatky, ktere se tvori se nazyvaji IgE a jsou celozivotni. Intolerance (ta obecna) vznika tak, ze napr. dotycna osoba ji prilis mnoho psenice nebo paprik nebo pije mnoho mleka a imunitni system strev jako takovych se tomu zacne branit a vytvori si protilatky IgG. V tomto pripade se iritant nedostava do krve, ale je to reakce strev a neni okamzita. Pokud je ten iritant na 4 -6 mesicu vysazen ze stravy, tak igG vymizi a clovek muze zase tu danou potravu jist No a pak je tady ta intolerance na laktozu, ktera je zpusobena chybejicim enzymem a reakce je az kdyz to mleko projde zaludkem a laktoza se dostane do streva - zalezi na tom, jak je plnej zaludek - muze nastat tak po 45min Jinak jsem ted cetla souhrn studie, ktera studovala vliv vitaminu v tehotenstvi vers alergie/ekzem a astma. V podstate rikala, ze zeny, ktere jedly vice tmave zelene a zlute zeleniny, tak mely mene deti s ekzemem, to same se ukazalo o beta -karotenu (ktery je prave v teto zelenine). Zvetseny prijem ovoce a zeleniny nemel zadny vliv na astma, ale vit E uzivany v tehotenstvi snizoval vyskyt astmatickych deti. Jo a citrusy jedene v tehu zvysovaly rizko astma. Vim, ze prijem tmavozele listove zeleniny je celkove maly, tak doporucuji zvysit :-D. Ja to delam tak, ze rozdrtim dohromady rerichu nebo roketu s basalkou, koriandrem a spenatem a cimkoliv jinym, co mam po ruce, dam do toho trochu olivoveho oleje a nekdy treba susena rajcata a orisky a dam si to sklenice do lednice a kazdy den snim 1 vrchovatou lzici tak, ze to namicham do salatu nebo testovin. Taky je dobry uzivat chlorellu a nebo spirulinu :-D :-D :-D. Spirulinu muzete uzivat i v prubehu tehu, muzete i zacit v tehu, ale po malickych davkach. Lepsi je si na spirulinu navyknout pred tehu a pak je to v pohode. Co je ve spiruline a proc je dobra? - pokracovani priste, uz musim pracovat :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Jesfko, mockrát děkuji za obšírný elaborát, uložím si ho :-)
Odpovědět
Profilova fotka
josi :-D :-D ty si fakt spisovatelka, si ma nastrasila citrusovymi plodmi :-N , lebo ja si cele teho ficim na mandarinkach (preed Vianocami) a teraz na pomarancoch a kiwi, no a samozrejme jablckach - mnam
Odpovědět
Profilova fotka
catf zrovna jsem se precpala quinoou s spenatem a cesnekem, lahoda x-) x-) x-)
Odpovědět
herminko, joo, to je ona ta spirulina. Josefko, oni tam pisou sest tabletek maximum tak nevim :-D kdyz sem makala na farme, tak sem pila biomliko kazdy den 2x - 3x denne a chutnalo to uplne jinak nez to dostupny u nas ( i kdyz je bio amalka). Kravy na vemenech nic hroznyho (jako zadny bordel) nemely, ale pravda ony se pasly na horsky pastvinach Švýcarských Alp :-D zahlenena jsem po tom mliku taky nebyla ani nemela problemy s astmatem, se zazivanim s nicim, naopak sem byla zdrava jako řípa, tvářičky růžové a tak :-D Z toho plyne ponaučení že není kráva jako kráva :-N :-N takze si myslim, ze alergii na laktozu nemam, ale ze mliko krabicove me zahlenuje a v zime mi zhorsuje astma. no a k tomu astma - dostala jsem od maminky nejaky sirup od justu, je v nem sice cukr, ale na astma mi strasne pomohl a to jsem to jedla jen aby mela maminka radost (byl totiz desne drahej) http://www.just.cz/produkty/vitaminy_... he, m neni doma, muzu tu vysedavat, jupi :-p :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kurna v te knizce je ze nesmim kofein, to nepreziju :-N rosi jasne, svycarska krava musi byt kvalitni :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
rosi :-D .... na ty biosfere pisou 3x denne 2-4 tabletky, takze maximum je 12 tablet (coz uz se trosku vic blizi tem mejm 20 :-D). Tak 12 tablet se bat nemusis :-) juju, jablicka jsou prej v tehu zdrava ;-) my v nasi firme moc zdravejch veci nemame, ale mame fair trade suseny ovoce a orechy a ja desne ujizdim na makadamia oriskach s rozinkama - ty rozinky jsou specialne dobry a kombninace jednoho orechu a jedny rozinky najednou je uplne bozi x-) x-) x-) - ja bych se toho uzrala :-D :-D :-D. Nastesti jak je to fair trade a je to drahy, tak se nam to tady nevali, jako vsechny ty susenky, tak to nemuzu jist porad :-N
Odpovědět
mia, to jsem rada, ze chutnalo :-) rosi, to nebyly jen tak obycejne kravy... :-D josefko, tenhle zeleny bordel na lzicku se da i zamrazit a pouzit treba do spaget..jen to promichat s horkejma spagetama..
Odpovědět
Profilova fotka
catf,to jo, ale ja to nemicham s horkym, abych tomu nenicila ziviny
Odpovědět
josefko, ja bych se toho nebala, uvareny a zcezeny spagety maj mozna 60stupnu..vic to nebude, to je skoro vita :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky, ted jsem se chvili realizovala :-N na diskuzi Detoxifikace na Konikovi, kdyb vas zajimaly diskuze o chlorelle a spiruline, tak tady: http://www.modrykonik.cz/forum/show.p...
Odpovědět
Profilova fotka
josefka, tak akurat som celu tu diskusiu preluskala, je to velmi poucne a super zhrnute v troch stranach ;-) snad sa aj k tomu detoxu raz prepracujem a vyskusam na sebe, ale este mi toho dost chyba, predsa len este nejaku tu kozmetiku dominavam, taktiez cistiace prostriedky, v strave su tiez velke rezervy, ale pomocou vaseho "trochu ineho zivotneho stylu" sa pomalicky k tomu prepracovavam... no ale ta kocka, co sa tam s tebou natahovala o riasach, to je inaa dealerka :-o
Odpovědět
Profilova fotka
alpinka, ja se divim, ze ji jeste nesmazali .... =-) Koukala jsi na tu firmu, co tam porad tak propaguje? Oni delaji nejakou moznost, udelat si on-line kurz poradenstvi ve vyzive a sportu =-) .... takze jeji konzultace asi bude vypadat: "Tak co te trapi" - "Mam cukrovku" - "Tak to 3x denne rasy". "Co trapi tebe?" - "Chci zhubnout" - "Tak trikrat denne rasy" :-D - no mozna ji krivdim, ale podle te diskuze mi to prislo.
Odpovědět
Profilova fotka
tak to si odhadla, ale ved su "ZIVE"!!!! :-D :-D :-D tak samozrejme vseliek pre vsetkych a zazraky na pockanie 8-( no ale ta bola jasna uz po nejakom tretom prispevku...pre koho robi by som jej poradila nech si teraz spatne precita, co napisala, snad by jej to doslo, ako tam vyznieva
Odpovědět
Profilova fotka
to mate ako s "uzivatelkami" prirodnej - ozaj prirodnej kozmetiky Oriflame :-D :-D tiez sa budu za nu bit ze je prirodna az do posledneho dychu
Odpovědět
Profilova fotka
no a nebo dealerky Justu .... jeste v te nasi prvni diskuzi byla holka, ktera tam prisla lobovat za Just a tvrdila, jak je prirodni, tak jsme ji vypichly latky v nejakym jejich sprchovym gelu, ktere nejsou povolene v prirodni kosmetice a ona druhy den prisla, ze se v Justu ptala a tam ji pry rekli, ze to prirodni kosmetika je - tak byla a basta 8-( :-D :-D :-D jenomze kdyz se jedna o kosmetiku, tak si to kazdy muze precist, co v ni je, ale treba u tech ras, kdyz ona nabizi svoje sluzby, ze bude lecit nejaky nemoci a na vsechno da rasy, tak to muze byt nebezpecny. Nekdo tam prijde s cukrovkou nebo rakovinou, ze nechce jist leky a chodit na zareni a co .... ji to bude jedno, protoze si koupi za tisice rasy a on na to dojede 8-( 8-( 8-( ..... uz tam vykrikovala, ze se jeji dva sousedi (nebo kdo to byl) uzdravili z cukrovky a jina znama z leukemie po uzivani jejich ras 8-( 8-( 8-( 8-(. Jako ja nejsem proti rasam, ale nejsou na vsechno a pro vsechny 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
uff, josefka toto je fakt nebezpecne. Ja nechapem ako mozu existovat takyto tupi ludia ]-( Ja som mala liecitela (teda stale som s nim v kontakte) ale on mi stale hovoril, ze alternativna medicina sa doplna s klasickou medicinou - vzdy sa ma prisne pytal, ci beriem aj klasicke lieky - takze ziadne jednostranne praktiky
Odpovědět
to je fakt tupost na druhou :-| dneska jsme se s manželem bavili o tom, že věříme, že existují lidé, kteří mají nějaké léčitelské schopnosti, ale že to bude jen maličký zlomek těch, kteří to o sobě tvrdí ]-( podle mě by se vždycky alternativní metody měly doplňovat s klasickou medicínou, někteří zázrační uzdravovatelé svými radami často lidem spíš škodí :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?