Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
rosi, nojo vsimla jsem si :-D to je analyza jak brno, se nedivim, ze ji to trvalo tak dlouho :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf si to musela promyslet :-D :-D
Odpovědět
mia, a ses si jista, ze mysleni v tom hralou nejakou roli :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte vsetci, tak sa k vam idem aj oficialne pridat...uz ma nebavi vas iba smirovat, citat, ale rada by som sa s vami taktiez radila a podelila uz aj o mojich skusenostiach =-) vdaka, za tuto vasu diskusiu, dostala som sa k nej iba nahodou, ked som nieco hladala vo vyhladavaci...niekedy v novembri, zacitala som sa a odvtedy som vas neprestala citat. vasu prvu diskusiu uz mam celu za sebou a v tejto som na nejakej 165 strane...teda davate mi zabrat, no a okrem ineho ste nam otocili zivot naruby :-p ale som vam zato vdacna :-) s Josefkou som sa uz stretla aj osobne a tahala z nej nejake informacie |-| tak sa vam aj pochvalim, ze asi polovicu mojej kozmetiky uz tvori prirodna kozmetika, cistiace prostriedky su na tom podobne a co sa jedla tyka, tam sme spravili asi najvacsi pokrok, nasa kuchyna ide prasknut, uz to nemam kde davat, ale ked mne kopec veci predtym nic nehovorilo a priznam sa, ze niektore som ani nevedela, ako vyzeraju :-D taktiez mam uz flasku sigg a kalich! ale jeho chvila este nenastala...mala by asi buduci tyzden, ale bojim, bojim =-) je toho vela, co by som sa rada spytala, alebo podelila, zazitkov mam az az, ale nebudem to tu na prvykrat tak zahlcovat a aby som povedala aj nieco k teme, tak ta kozmetika Trilogy sa da kupit na www.feelunique.com a neplati sa postovne nikde v europe, mozno aj dalej, ale to nie som si ista, taktiez maju Laveru, Weledu, Green People Living Nature, mam s nimi dobru skusenost a vzdy mi vsetko prislo a aj celkom rychlo a tie ceny, co tam maju su uz konecne uz aj stacilo, ze??? :-D tak vas vsetky zdravim a tesim sa, ze som sa konecne odhodlala vam napisat
Odpovědět
Profilova fotka
alpiinka vitej :-) no ja sem na tom podobne, josefka a catf mi vdycky neco poradi a ja to jdu koupit a cucim na to, obracim to vzhruhu nohama a mam oci jak tenisaky :-D :-D :-D ted zrovna se snazim nejak chytre uvest na jidelnicek quineu ale m mi do toho dycky neco vmontuje :-N uz rikal ze mi ten laptop sebere pac dycky kdyz sem du tak neco seberu ja jemu :-D :-D
Odpovědět
josefko, ja vas vytrvale čtu ale než to vždycky dočtu, tak nestihnu nic napsat, pač se snažím tu nevysedávat do aleluja :-D jinak mi vznikla nová manželská povinnost prát bílý fusekle, pač m začal makat v nemocnici, sliz je na ně krátkej, jak to děláte? nemáčíte nebo bělíte? já totiž normálně moc bílýho prádla co by bylo hodně špinavý nemám. Stále zobu spirulinu a hrozně mi to vyhovuje, asi je v tom nějakej vitamin nebo minerál, co mi chyběl. Jinak jsem si ověřila, že syrová zelenina pro mě v zimě není, byli jsme na návštěvě u kámošky, která mimochodem píše do jedněch známejch novin přílohu "hubnutí" a je teda na zelenině celoročně dost a po rajčatech mi vyskákaly koutky a po ostatním se nafouklo břicho a měla jsem furt hlad. Takže co se týče zeleniny, tak teď jím jen mrkev, občas dušenou občas syrovou, petržel, pastinák a celer, pak občas nějakou tu bio vodnici a ředkev černou, červenou řepu a to je všecko... No už se těším na jaro, dneska tu vysvitlo slunko, to je hned jinej život... Pak jsem ještě dělala pokus na svém osmákovi (zvířátko!) a dala mu na výběr vypulírovanou krásnou mrkev čistou a pak trochu škaredější "normálnější" a teda pokaždý se zakousne do té škaredější, není to sice přímo bio, ale tedy od něakýho zemědělce z Hané, co to prodává na trhu :-)
Odpovědět
jinak musím pochválit svého m, pač už sám od sebe přemejšlí nad tím co je zdravý a co ne, přestali jsme kupovat chipsy a děláme si obyč popcorn když už chcem něco zobat, už mu vůbec nekupujem raf. oleje ani margaríny, bílý pečivo, slazený jogurty atd :-) supr je, že nám nainstalovali automat na mlíko, těším se na pokusy s ním, kvalitativně by to mělo být mlíko jak to, co jsem pila ve Švýcarsku na farmě, no to se těším :-)
Odpovědět
alpiinka, vzdycky me potesi, kdyz se prida novacek :-) rosi, zkus ty ponozky natrit slizem a nechat pul hodiny jen tak lezet a nasledne vyprat na 60%(s belidlem jenom kvuli prevenci zesednuti), mne sliz prekvapive pusobil dobre na m kosile..manzety a limecky..zadny jiny drhnuti nepomohlo s ecoverem to delam stejne, ale je ho na to samozrejme docela velka spotreba jak jsem nedavno udelala velkej nakup v dm, tak ted muzu doporucit smes orisku, suseny jabka(ty jsou fakt vynikajici) a pesto z cernejch oliv - to je uplne famozni na spagety(do zdravyho vareni soupam recept)
Odpovědět
Profilova fotka
mia, o tej quinoi mi ani nehovor, robila som ju prvykrat minuly tyzden a vysla mi z toho akasi strasna guca, vsetko zdrcnute v jednom, ale chutovo to nebolo zle, hladala som recepty, co som urovila zle, ale vsade sa pisalo, ze sa pripravuje ako ryza a az dnes som zrovna pozrela na sacok a to nie je quinoa ako taka, ale vlocky :-D , tak kto poradi co s nimi??? ale to sem nepatri, tak prip. do zdraveho varenia (caft, robila som tvoje spagety s kuracim masom, spenatom, ricotou a bolo to mnam, ako aj josefkine palacinky, manzel sa isiel zadrhnut a pritom normalne palacinky moc nemusi)
Odpovědět
Profilova fotka
rosi skus odstranovac skvrn a bielidlo od Ecoveru =-) ja som vcera zase minula majland, lebo do naseho biosupermarketu pribudla nova biocertifikovana kozmetika a naaaadherne vonia (ja mam rada bylinkove a "ezotericke" vone) vola sa harmonie a kupila som ocny krem (mozem povedat, ze bude silnou konkurencou pre ruzovy ocny krem z weledy - je velmi podobny, trosinku hustejsi a vonia tak torchu medovo), celotelovy krem a facegel - vonaju nadherne, ako ked pridete do ezotericko-bylinkoveho bio obchodiku a gulicku - pre holandsky hovoriacich, alebo tych co pouzivaju prekladac na google tu je link - http://deambachtelijke.nl/
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj alpinka :-). Skoda, ze jsi link na Trilogy nedala driv - usetrila bych par euro .... no tak priste. Byli jste v sobotu na trhu? Ja tam udelala pozdvizeni - byl tam takovej pejsek podobnej Tobiskovi a desne se na me vrhnul a chtel se mazlit, tak jsem tam sedela, drbala psa a u toho bulela :-( ..... pak prisla majitelka s kamaradkama a desne me tam objimaly :-D :-D :-D catf, tvojemu prispevku na swingers jsem se fakt smala .... btw. mame s m. stejnej poznatek :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
alpiinka, vitaj :-) no ja som zase varila kuskus prvý krát, asi pred tromi mesiacmi...a vôbec sa nevydaril...odvtedy som sa ho ani len nepokúšala lebo sa bojím že sa mi nepodarí...hlavne k priateľovi nech sa to dostane až keď to budem mať nacvičené, nech ho neodradím :-S inak, čo je dobré jesť pri nedostatku železa? :-( priateľ bol na testoch a toto mu tuším zistili (dali totiž výsledky v super číslach a skratkách, musí s tým ešte zbehnúť za svojou doktorkou, len kým sa k tomu dostane... preventívku mu platil zamestnávateľ, ale ja by som teda za toto nedala ani euro, nieto takmer 200, ani ho neodmerali, neodvážili, kopec hodnôt im sám diktoval, a výsledky dostal v takejto super podobe, okrem toho sme tam našli ešte dve ďalšie veľmi závažné ochorenia, číslo zvýraznili boldom a ani múú k tomu nepovedali ani nenapísali, papiere mu dala baba z recepcie, no des) ..no, asi sa nemá význam rozčuľovať sa :-( len to železo ma momentálne trápi, lebo predtým jedával mäso, a posledné dva roky takmer vôbec, lebo ja ho veľmi nejedávam, tak sa prispôsobil, no lenže ja jedávam kopec orechov a sušeného ovocia, on si sem tam dzobne ovocie ale orechy mu nechutia...minule som ho dokonca musela nútiť nech si dá mäso, lebo mu už ani nechutí tak ako kedysi, robiť sa mu ho nechce (a mňa nedonúti nik aby som ja varila mäso)...a nenapadá má nič čo by som mohla ešte dodať do stravy aby prijímal viac železa :-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ahoj josefka, skoda, ale az dnes som sa dokopala ]-( vcera som ti pisala vsetko info na facebooku, ale bolo toho dost a zrazu niekde uprostred som zbadala, ze si offline :-o , ale to by asi tiez nepomohlo, ze?? ja sa akurat chystam objednavat nejaky krem na ruky, tak som rozmyslala, ze mozno skusim to Trilogy na trhu sme boli, ale uz som si tam aj zakazala ist :-D s tym chlebom si mala pravdu, kupovali sme ho od toho nemca a bol uuuuplne uzasny, zjedli sme ho cely ;-( a to nebol maly, hovorim si, ze lepsie nechodit, ked sme take svinky a nevieme si povedat stop 8-( taktiez sme nakupili ovocia, zeleninu, oriesky, olivovy olej (to je uz svrty olivovy, co mame doma, ale mojmu m strasne chutil), cocku a videla som tam aj ten ruzovy urtekram, ale bala som sa ho kupit...po dvoch tyzdnoch pouzivania toho tea tree, co ma byt na podrazdenu pokozku, ma strasne svrbi hlava, tak uz som ho odlozila, ale ked dominam rozmarinovy, aspon viem, kde kupim ten ruzovy vidis, ja som ta tam aj pozerala, odchadzali sme o pol druhej, ale veru som ani ziadneho psika nezaznamenala, s tym Tobiskom je to este take cerstve, ze sa ti ani nedivim :-(
Odpovědět
Profilova fotka
alpinka, to jsme se asi akorat minuli, ja tam prisla kolem jedne. Jaky olej jste koupili? Vsimla sis toho clovicka, co prodava olivovy olej hned pri vstupu? Ten jeho olej je opravu famozni. Minule jsem koupila asi 14 dni starej (jeho rodice maji olivovou farmicku v Italii a tak ma cerstvou dodavku). Musim si zakazovat ho tolik pouzivat :-D A chleba - kdyz se od Nemce obratis zady, tak budes koukat na stanek Blazing Salad, kde takova kratkovlasa holka prodava chleby a ruzne pecivo - tam maji cisty Ray bread a ten je taky supr a dlouho vydrzi. Nemec nema ciste celozrnne chleby, ale ma je dobre, to se musi nechat :-) Jsem zvedava, co budes rikat na ten krem na ruce od Trilogy. Slecna v health Shopu mi doporucovala Burt's Bee (nebo jak se to pise) ale rikala o Trilogy, ze je taky dobrej. S tim Tee Tree samponem to muze byt proto, ze bude hodne vysusovat a nebo muzes byt citliva na Tee Tree. Hlavne je tenhle sampon na lupy. Ja jsem moc spokojena s Trilogy pro lesk, jak jsi rikala, ze mas vlasy po umyti suche a porebujes kondicioner, tak po tomhle samponu bys ho podle me nepotrebovala. kessinka - jedl by tvuj pritel Spirulinu? Kdybys sehnala nejakou dobrou bio Spirulinu (bud v prasku nebo v tabletach, ty preferuju ja, i kdyz to vyjde draz, ale nemuzu ten prasek pit) a kdyby se behem 14 dni postupne dostal na 20g, to uzival po dobu 3 mesicu a pak snizil na 10g a to muze jist jak dlouho chce, klidne celej zivot. Spirulina obsahuje dobre vstrebatelne zelezo plus dalsi vitaminy, ktere jsou v prirodni forme. Spirulina neni klasifikovana jako potravni doplnek, ale jako potravina, takze se tim nemuzes predavkovat a ma velmi mnoho pozitivnich ucinku.U tablet je nevyhoda, ze jich musis snist hodne najednou - 1 tableta je 500mg Spiruliny, takze na 10g je jich 20 :-N. Vyjde to draz nez ten prasek .... ale ja z nej zvracim :-p Jinak je zelzo v lusteninach a pokud nejite maso, meli byste mit alespon 4 - 5x tydne nejake lusteniny.
Odpovědět
tak jsem dneska dostala kuchařku od bioHanky, tak už se těším, až se do ní začtu x-) x-) x-)
Odpovědět
Rosina, taky nám tu od pátku funguje automat, tak už se těším, až to vyzkouším. A kdyby nepomohl žlučák, posyp ponožky perkarbonátem a zalij horkou vodou. Začne to šumět a nech to v tom. Já to používám na extra fleky na plenkách.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, no, pokiaľ tie tabletky nie sú veľké a strčím mu ich až pod nos, tak to zje :-) aj keď teda, 20 asi nie :-N ale za skúšku to stojí asi aj keby ich zjedol denne menej....:-) lušteniny vcelku jeme, aj keď nie 4-5 krát týždenne, snažím sa aspoň 2x, ale hlavne vo forme nátierok... tak budem musieť zvýšiť príjem...musím ale nájsť nejaké dobré recepty ideálne na polievky, tie sa mi lušteninové veľmi nedaria (priateľ zje všetko a väčšinu aj pochváli, aj keď to takmer nie je stráviteľné :-N ale lušteninové polievky veru nie :-( napríklad fazuľu aj keď som mala namočenú celú noc a pol dňa k tomu a varila som ju asi ďalšie tri hodiny, tak stále bola neuveriteľné tvrdá a nejedlá |-| :-( ) a ďakujem za rady :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kessinka, ty tabletky jsou malinke a na tech 20 se zkus dostat - je to minimalni davka :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, ja som mala tiez problem so suchymi rukami a celotelovy nechtikovy krem co som si vcera kupila z Harmonie mi dost pomohol za jeden de. ak by si ho niekde objavila, tak skus: http://deambachtelijke.nl/pages/licha... (zostave budes rozumiet) ;-) baby ako zistim tvrdost vody - je na to nejaky jednoduchy domaci recept? alpiinka vitaj, k tomu urtekramu, mnohe z nas ho uz vyskusali, ja som mala rozne druhy ale mne nerobil vobec dobre, avsak ja mam huste, tazke vlasy, ten sampon mi pride fajn na kratsie a velmi jemne vlasy; mne celkom vyhovuju sampony z Alverde, weledy (co sa daju kupit na UK stranke) a pouzivam aj nebio redken :-N
Odpovědět
Alpiinko, vítej :-) Kessinko, asi víš, že se luštěniny mají vařit bez soli, že? Pak jsem myslím četla, že rychleji změknou, když dáš do vody trošku jedlé sody. A teď jsem ještě vygooglila toto: "Luštěniny přivedeme bez pokličky k varu. Poté přidáme trošku studené vody, čímž voda náhle ochladne (metoda je známa jako tepelný šok – luštěniny pak rychleji změknou)." O "šokové metodě" píše i Biohanka, ale nezdůvodňuje ji. Josefko, chlorella a spirulina jsou hodně podobné, že? Mně totiž taky zjistili anémii a chlorella je mi kdovíproč sympatičtější :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, ja zo zásady varím všetko bez soli...vždy ju totiž zabudnem :-N teda, jedine do zeleninového vývaru ju nikdy nezabudnem.... ale ten teplotný šok skúsim, o tom som ešte nepočula :-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefka, tak to mame ten isty olej, aj sme s nim pokecali, tiez nam hovoril o tej farme v taliansku, mal tam kusky chleba, tak sme okostovali a moj m uz nechcel bez neho odist :-) ale je pravda, ze je famozny a s tym cerstvym chlebom z trhu...hned by som si dala znova...inac, na ten chlieb sme isli povodne do toho stanku, co odporucas, ale dost dlho sa tam nikto neobjavil, tak sme sa otocili na toho nemca a trvdil, ze je to cisty rye bread =-) no nic, vieme pre druhy raz, ale aj tak nam chutil az moc no a ten tea tree sampon, bolo tam iba napisane ze na podrazdenu pokozku, tak som si povedala, ze tym nic nepokazim, ale veru takto ma este hlava nesvrbela josefka a aky bol prvy meeting?
Odpovědět
Profilova fotka
kocky a dakujem za privitanie, pre vas som tu nova, ale ja sa medzi vami citim ako doma, kedze som precitala celu prvu diskusiu a viac ako polovicu z tejto x-) a uz aj sem tam nazeram do varenia, a potom sa divim, ze nic doma nestiham, neskoro chodim spat a na nic nemam cas :-D :-D :-D
Odpovědět
kessinko, nejlepsi bys na vareni lustenin mela tlakovej hrnec..to je pak otazka max 30minut... sokovou metodu jsem nikdy nezkousela, tak dej vedet, jestli funguje alpiinko, nektere sampony urtekram maji asi hodne eteraku..podobny pocit jsem obcas mela po salveji, ale taky se mi to stalo u mango lavery a ted ji m koupil znova a je to v pohode jestli mas citlivou plet, tak urtekram ma sampon vylozene bez vune a do nej si muzes napriklad nakapat eterak, jaky chces a nebo si kup rozmarynovou kvetovou nebo levandulovou vodu a tu si po umyti vmasiruj do pokozky hlavy, je to mnohem vic redeny
Odpovědět
holky, dik za rady na ty fusky.Ja varim lusteniny s nori vlockama a mekky jsou vzdycky. mne zas ale nemekne celozrnna ryže :-(
Odpovědět
kessi, ja jim zelezo v tabletkach, cas od casu, je to spolehlivy ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
caft, dakujem, doteraz sa mi nezdalo, ze mam citlivu pokozku a este som na ziadny sampon takto nereagovala, tak sama neviem, mozno je to tymi eterakmi. chcela som vyskusat ten ruzovy, ale nikde som ho nenasla, mali tento jediny, tak som ho zobrala. mam este rozmarinovu weledu, tu dominam a potom uvidim, mam veeelmi jemne polodlhe vlasy a potrebovala by som nieco, co by ich aspon 3x stucnilo :-D :-D skratka potrebuju pribrat a cokolada na to nefunguje ]-( :-D :-D :-D skoda
Odpovědět
Profilova fotka
catf, tlakový hrniec nemám, po prvé sa ho bojím a po druhé by som ho aj tak nemala kam dať (som rada že sa mi do našej "kuchyne" zmestí panvica a tri menšie hrnce :-)) skúsim šokovú metódu s nori vločkami (tie som ešte do lušteninových polievok tiež nedávala)...no mám sa ešte čo učiť...kým sa vydám tak zo mňa možno aj bude dobrá (a zdravá) kuchárka :-D
Odpovědět
alpiinka, zkus urtekram brown sugar(namisto te cokolady :-D ), ten je primo na jemne vlasy, mela jsem ho a byla jsem spokojena(vlasy mam taky jemny) ten s ruzi neni vlastne s ruzi, ale s muskatovou ruzi cili muskatem, coz je levnejsi nahrada damasske ruze(predevsim co se vune tyce)..to jenom pro info, taky jsem ho mela, zadny zazrak se nekonal, ale ani neuskodil :-)
Odpovědět
kessino, ja varim lusteniny hodne, takze bych se z vareni v normal hrncii zcvokla, takhle je to razdva ve vareni jsem davala recept na fazolovou polevku ala indie, fakt se musim pochvalit, ze byla famozni 8-) , tak ji zkus, treba vam bude chutnat rosi, zkus koupit celozrnnou basmati, ta netrva tak dlouho(treba organic tesco)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?