Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
ja teda mam podobny zkuenosti s dzinama jako catf, od te doby, co je peru ve slizu jsou jakoby nevyprany, zazloutly a divne smrdi. Taky veci z posilky se mi nevypraly od smradu, takze jsem naposledy byla v posilce a citila jsem se blbe, protoze kolem me chodili navoneni frajeri a ja tam byla smradlava jako zatuchly ponozky 8-(. Po tehle zkusenosti jsem taky koupila Ecover. Jinak musim rict, ze jsem na dovce byla nucena pouzivat normalni neprirodni sampon a koupila jsem si radoby dobry od Vichy a je to fakt hnus - vlasy se mi az ted po tydnu zase zacaly lesknout a nejsou prejemnely. Zlaty Urtekram.
Odpovědět
s tim krystalem si jeste jista nejsem, mozna je to jenom sul, jestej sem to neprala (tady se ted nevari a nepere, jenom uklizi :), ale barvu to ma dost odlisnou - na hnedem triku takovou ruzovou... kez by se to vypralo... no ja na predepirani teda nejsem, tak jsem zvedava jak to s tim slizem pujde... abro, a ty uz jsi dlouho nebyla vis kde... :) Tuhle jsem si koupila kozi jogurt (Piere?) a bylo to teda taky pro silnejsi natury... Kdyz jsem do toho dala co jsem doma nasla (od orechu, pres kokos, vlocky, boruvky), tak se jeste dalo, ale i tak to jen tak nezopakuju :)
Odpovědět
Profilova fotka
jo jeste k tem filtrum, my doma mame celkem nizky tlak, takze to moc netece, takze porad plnime tri velikansky skleneny flasky a z tech tu vodu pouzivame. Jinak si myslim, ze Britta ma ty plasty dost tvrdy, ze nebudou nic poustet. Nejhorsi jsou takovy ty mekky z balenych vod, tam se ty bisfenoly uvolnuji nejvic.
Odpovědět
ted koukam jeste josefka ve slizu nevypere, tak to teda... a ja se na nej tak tesila :)
Odpovědět
kaculienko, to by mohla bejt fakt jenom sul, budu ti drzet palce ;-) s tim slizem bych rekla, ze se spinavejsi veci predeprat musi..napriklad okraje nohavic dzin, hodne propoceny mista apod...ja ho pouzivam rada(uz z principu), i kdyz me to zacalo uz trosku zmahat(ty predepirky)..ecover jenom natru a vysledek bezvadnej...ve finale to budu asi kombinovat..v kazdym pripade co se tyce slizu asi zalezi na idealni kombinaci soda, urcitej typ mydla, tvrdost vody atd. zde informace tykajici se mydla na holeni, kterou jsem nedavno zjistila..pouzivam mydlo na holeni "hauschka" - teda nakonec se ukazalo, ze je to savon du midi(obe znacky dela jeden distributor a pani ve viva natura to asi bere jako jedno a to samy)..minulej tejden jsem se to dozvedela v gw nahodou a hned me napadlo, ze bych timpadem mela zkontrolovat slozeni, no a je v tom edta, coz je nemile a je to timpadem srovnatelne s l´occitane..v kazdem pripade holi krasne, takze me to mrzi, nicmene edta neni zrovna koser pro prirodu a pro lidi se sklonem k ekzemum
Odpovědět
mně teda sliz taky nevypral věci ze cvičení :-| vždycky to ještě předepírám... a manžel za mnou přišel, že má pocit, že mu je triko cítit zatuchlinou, takže jsem koupila aviváž Ecover a upustila jsem od octa s levandulí (navíc musím říct, že mi ta levandule vůbec, ale vůbec nevoní :-N )...
Odpovědět
Catf, díky za info o octovém čističi, až to bude aktuální, pořídím ho (teď ve staré koupelně bych s ním asi nezmohla nic :-(). To je zvláštní, se slizem problémy nemám, dokoknce ani manželovy propcené věci nejsou cítit. A naopak s Ecoverem mi okraje džín vypadaly pod obraz. Roli asi bude hrát naše měkká voda.
Odpovědět
Profilova fotka
je to opravdu zvlastni, jak to kazdemu funguje jinak .... no, ja sliz necham na rucniky a uterky pri 90, to funguje lip nez Ecover a taky mi sliz paradne vycistil zrezly nerezovy drez :-D. Sice to sem nepatri, ale udelala jsem vcera vyyyyborny lilky sfazolema, bohuzel si nepamatuju jak :-(
Odpovědět
chaar!!! na levanduli mi nesahej, jo?!!! :-D josefko, s tim pranim mam stejnej plan ;-)
Odpovědět
caft, však si ji nech, já ji nechci, mám jí tady 2 lahvičky a ani je nevyužiju :-N
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ja ho stejne asi okopirovala od tebe :-D
Odpovědět
nemate jeste prosim zkusenost se strupama ve vlasech? ja nejak porad myslela, ze pritel ma lupy, ale najednou koukam, ze tam ma hromadu strupu a nevim teda co s tim... ted pouziva ten koprivovy urtekram, ale zadna zmena... to uz mozna bude problem zevnitr co?
Odpovědět
Článek se načítá
kacu, manžel měl taky hodně lupy, které až trochu přecházely do stroupků, vždycky mu na to pomůže moře - tam se mu hlava krásně vyčistí... a přes rok používá šampon z lékárny - Polytar AF :-) sice to asi není nic přírodního, ale jemu to fakt pomohlo, zrovna jsem ho stříhala a kůži na hlavě má úplně bez lupů a stroupků :-) jo a taky si myslím, že by mu pomohlo i chodit do solné jeskyně, ale tam ho bohužel nemůžu dostat :-D
Odpovědět
my jsme byli u more v cervnu a je fakt ze to pak chvili bylo lepsi, ale ted se to zase rozjelo a ma toho plnou hlavu... aspon jsem ho ostrihala, tak se mu to aspon nebude tak parit, ale stejne tech jeho pet chlupu... Ten sampon si nekam poznacim, diky
Odpovědět
kacu, není zač, doporučila mi ho kamarádka - doktorka farmacie :-) a ještě říkala, že to musí být ten AF, že "normální" Polytar není tak účinný... sice moc nevoní (no, spíš dost smrdí), ale z vlasů až tak moc cítit není a hlavně fakt pomáhá :-)
Odpovědět
kacu, zkus mu koupit bio alkohol, at si do nej kape tea tree a vmasiruje...lupy jsou zpusobovany bakteriema a tea tree pusobi antisepticky...ted si v prvni fazi muze ten tea tree nakapat i do samponu.. pozdejs jeste kouknu do chytry knihy, jestli neco nepisou o lupech apod...
Odpovědět
bio alkohol? to existuje? Domaci slivovice nestaci? :)
Odpovědět
kacu, to je kvetovy alkohol, uplne jinej princip, takze "zdravej" a vhodnej na vlasovy masky apod. nicmene v knize jsem nasla hodne zajimavy povidani o lupech a lecbe pomoci aromaterapie, tak to sem vecer soupnu
Odpovědět
tady pro info treba primavera http://www.greenwave.cz/kategorie/aro...
Odpovědět
aha :), catf diky moc..
Odpovědět
Kacu, slivovici bych si do vlasů nepajcovala, měla bych strach z jejího aroma :-D Ale když je z domácího ovoce, je taky vlastně bio, ne?:-) Narazila jsem na nějaký doplněk na podporu trávení mléka, Josefko, co si o tom myslíš? http://www.laktazan.com/?c=s&i=co_je_...
Odpovědět
Profilova fotka
kacu, nasim desne moc pomohl sampon s Tea Tree olejem - ja tedy poprve privezla jeden tady odsud, ale pak jim dosel a mamka ho nahradila koprivovym Urtekramem do ktereho nakapala Tea Tree olejicek. Herminko, to je reseni pro ty, co jsou intolerantni k laktoze a neumi si zivot bez mleka predstavit .... ja na mleku nevidim nic moc dobreho a tak mi zivot bez nej nevadi . :-) jedina mlecna vec, o ktere si myslim, ze je dobre ji obcas snist je bily probioticky neslazeny jogurt a v jogurtech a mnoha syrech (kterym obcas neodolam) laktoza neni a to mi ke stesti staci. Ti, co jsou alergicti na mlecnou bilkovinu maji bohuzel stale smulu, protoze s timhle jim ten laktazan nepomuze.
Odpovědět
kaci, takze tady opisuju neco o lupech a aromaterapii.. ..existuji dva typy lupu ..jednoduche suche lupy a tzv seboroicka dermatitida(kdy se nadmerne mnozstvi kozniho mazu zachytava na vlasate kuzi hlavy. tato mista pak mohou svedit, zanitit se a pokryt strupy) ..v pripade suchych lupu smichejte 3kapky tea tree a levandule s 10ml(2 caj lzicky) olejove baze a nekolikrat tydni si delejte masaz hlavy. dale zkuste pridat 2-4kapek tea tree nebo levandule do 5ml jemneho neparfemovaneho samponu(urtekram napr ma takovy sampon) ...v pripade dermatitidy nasleduje stejny postup jako vyse, ale pouzijte bergamot, santalove drevo a lemongrass - tyto esencialni oleje pomahaji vyvazit tvorbu kozniho mazu, lemongrass je ucinnym lekem na dermatitidu.. jinak jsem byla dneska u kadernika a mam super klucici sestrih s dlooouhou ofinou x-)
Odpovědět
catf, josefko dik...tak jsem si ted o tom jeste cetla a dermatitida jsem vycetla muze byt napr. diky blbemu strevu (candida, alergie) nebo nedostatecne fci jater ci ledvin (to teda hodne zkracene)... no je pravda, ze jemu se to hodne zhorsilo ted (posledni tyden, dva) co ji mnohem hur nez jeho prumer a pije i vic alkoholu... chjo, to zas bude drina :) Na vnejsi aplikaci zatim nakapu ten tea tree do samponu, za se to trochu uklidni tak to zkusim resit dal...
Odpovědět
Profilova fotka
jeste k ty filtrovany vode, na strankach ty diony sem cetla, ze vysla lip v dtestu nez brita a pry proto, ze brita pridava do ty vody sodik a to se mi nezda fer, ze to nemaj nikde napsany :-| Nemate nekdo ten vysledek dtestu o tech konvicich? catf, bezva info o te lupove problematice, poslu to segre, ona ma presne tyhle problemy se strupama v hlave, treba ji to zabere :-) kaculienko, kde sem dlouho nebyla? =-)
Odpovědět
catf prosím tě, dáš sem víc info o tom bio alkoholu ? mě to furt vrtá hlavou , v čem je rozdíl oproti normálnímu alkoholu , psalas něco o květech nebo co web mi zatím nic nenašel
Odpovědět
holky, vcera jsem sla nakupovat a zabrousila ze zvedavosti do lushe..koukala jsem na jejich balsam na rty..cetla jsem dlouhy seznam prirodnich ingredienci, ze jsem se zacala tesit, a na uplnem konci methylparaben :-D m jsem koupila krystal urtekram aloe vera..hezky voni x-), tak doufam, ze bude stejne v poho jako ten eukalyptus jinak konecne se mi podarilo m presvedcit na prirodni pastu..pouzivame ted slanou pastu od fitne(je to stejna firma, co dela sante) se salveji..a stacilo rict, ze pekne beli zuby a m se hned chyt :-D ..je fakt, ze po sante s myrhou a jasoni, co jsem zkousela, se mi zdalo, ze zuby tak cisty nejsou a posledni zprava..pry by mela vyjit nova dekorativka sante..pro prazaky ji maji v kotve..pamatuju si, ze stazi psala, ze jejich rasenka je lepsi nez hauschka..
Odpovědět
princez, rozdil je v rostlinnym zakladu..bio alkohol je ethanol, kterej je obsazenej v alkohol. napojich, ale napr vodka je z brambor..bioalkohol od primavery je z psenicneho zrna(teda navic pestovaneho v bio kvalite) takze info o kvetu je pekna blbost(tady je videt, jak se muze clovek na prodavacky spolehnout :-D ) nicmene podle toho, co jsem na netu nasla, tak se nazev bioalkohol uchytil jako standard, aniz by slo o bio kvalitu, protoze tim ze to je alternativa k ropnym pohonum, uz se to automaticky povazuje za prirodni/lepsi cili bio :-D nicmene dle m nektery whisky obsahuji ethanol z psenic zrna, takze kdyby ta whiska byla bio, tak obsahuje stejnej bio alkohol ;-)(plus samozrejme dalsi ingredience, ktery delaj whisku whiskou..ethanol sam o sobe je ciste pruhledna tekutina)
Odpovědět
jo a zapomnela jsem se pochlubit, ze budu mit v nedeli dve green panve..tu malou 20cm, co je v akci, jak sem davala link herminka a pak 28cm x-)
Odpovědět
catf dík
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?