Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
Profilova fotka
Ovocný Míšany moc nemusim...myslela jsem jenom ty tvarohový :-) Ale teď nad tim tak přemejšlim, tak i ty ovocný můžu :-D :-D
Odpovědět
ja sem ted jedla jakysi leky na zlepseni koncentrace a vedlejsi ucinek bylo pribyvani na vaze :-D to sem si rekla, ze radej budu tlusta nez hloupa, nicmene sem dneska horkotezko zapnula gatě :-D pěkně mě to štve, pač momentálně jiný nemám. Sem se zvážila u kámošky a vypadá, že mám navrchu tak kilo dvě, docela me to stve, pac me oblibene oblečky jsou mi jaksi divně. Ty koncentračni placeba budu jist jeste 14 dni, myslite, ze az je prestanu jest, tak ze se to kilo navic ztrati? :-N Bych to neřešila, tlusta nejsu vubec, ale ten pocit nacpanosti v hadrech nic moc a kvuli max dvema kilum se mi nechce menit satnik... nevite co pomaha, dyz se nemuzu hejbat, pac jeste furt sedim na zadku a bifluju? Stalo se vam nekomu neco podobnyho?? Jinak ty leky fakt fungujou tak je nechcu vysazovat dokud nebudu mit po všem :-D
Odpovědět
rosi a co beres za leky?
Odpovědět
Profilova fotka
ja nemyslela ovocny misy - ty jsem snad ani nezazila ... ale takovy ty jahudky - byly v bily cokolade a za totace staly 1Kc :-D Lednackci mi nikdy nejely - nemam rada smetanove nanuky. chloe - podle toho, co nam rikala tak vsechny zivocisne bilkoviny (takze i ryby a kralici a kurata) pokud jsou v nadbytku. Ja porad nevim, jak se k tomu mam postavit - vsechno to bylo zalozeny na vyzkumech treba i o 2 mil hlavach, ale nejak se s tim porad nedokazu smirit. Zatim jsem dospela k zaveru, ze kure 1x tydne, ryba 1x tydne a max jeden zdroj zivocisnych bilkovin denne (jogurt, syr, vejce ...) .... nad zbytkem jeste premyslim :-S
Odpovědět
Josefko a muyes mi jako laikovi trosku a ve zkratce osvetlit hlavni problem tech zivoc.bilkovin...Jak,cim nam skodi???
Odpovědět
josefko, vis ,ze to se mi zda optimalni, co napsala vyse..takhle nejak se snazim to prizpusobit, protoze mi to vychazi uplne prirozene z pozorovani se..je dost zajimavy, ze jsme dospely k podobnemu nazoru akorat co se tyce toho masa, tak spis tihnu k tomu, aby to maso nebylo jednostrane, takze zahrnuju veprovou panenku, hovezi svickovou, kachni prsa..je to hlavne z duvodu variability chuti a zdroju masa
Odpovědět
butt: piracetam
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, vysvetlim ti to po zkouskach, jo? Musim si to poradne jeste precist, mam akorat po prednasce tak to jeste neumim tak vysvetlit.
Odpovědět
Josefko v pohode,zadne natlaky nedelam...az budes mit chut a cas tak to sem pisni...
Odpovědět
rosi a to beres jako jen kvuli skole?nebo mas i nejaky problemy?doufam, ze mi odpustis, ze jsem takova zvedava :-D
Odpovědět
neee :-) sem mela poruchu koncentrace, dyz jsem mela rozhašenou štítnou žl., tak jsem to v zimě před zkouškama brala a teď před ukončováním školy jsem si to dala napsat zas, pač se s tím rychlej učí a nemám takový stresy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Rosi - nekecej jenom jestli to nejni "Ečko" ..takový malý kulatý :-D :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
rosi:ahaaa :-) ja si rikala, ze to je trosku silnej kalibt, aby to bylo "jen tak na uceni" :-) ja totiz jim na uceni ruzny doplnky stravy, jako je gingostim, tak jsem byla zvedava, co a proc papas ty :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ad nanuky - dam si tak max 3 x do roka a vzdy je to Misa x-) x-) x-) je uzasny!!! ja som u seba vysledovala alergiu na jahody... prejavuje sa len koznymi problemami... no absolutne mi to nebrani v ich konzumacii... nase zo zahrady su krasne, vonave, chutne, fakt sa neda odolat :-N taketo vyhadzane celo som nemala ani v puberte 8-) ale o chvilu bude po sezone, tak snad sa to zlepsi... kupila som si ten zeleny krem od Weledy... a zatial sa zda byt fajn... je dost mastny, ale prave to mi vyhovuje... vona je trosku zvlastna, ale nevadi mi tak silne ako pri nocnom kosatcovom... hermi, nasla si alternativu za pletovu vodu od Alverde?? mam od alverde levandulovy sprchovy krem a vonia kraaasne!!! skoda, ze jeho vona nevydrzi dlhsie na pokozke... pouzivate na sprchovanie mydlo?? nevysusuje to prilis? co robit, ked viem, ze ma caka dost velky stres v praci??? beriem pravidelne magnezium... mozem urobit este nieco viac, aby si to telo a imunita odniesli co najmenej??
Odpovědět
Míšu mám taky ráda, ale radši smetanovýho, a když chci jahodový nanuk, tak radši mrože. Ale nedávno jsem měla výborný nanuk, byly to trochu podrcené borůvky v čoko polevě. Některé borůvky byly skoro v celku. Složení jsem nezkoumala, určitě tam bylo něco navíc, ale teoreticky by mohl být OK.
Odpovědět
Profilova fotka
Gwyn, ja kdyz mam hodne stresu, tak beru rano silny B-komplex, 2x 500mg vit C - jeden rano a jeden odpoledne a 1-2x 400mg Magnesium citrat- jeden odpoledne a jeden vecer nebo jenom jeden vecer, jim pravidelne, hodne ovoce a malo cukru a snazim se denne venovat alespon 30 min cviceni, pokud nemam cas jit cvicit na dyl.
Odpovědět
Rosi, a nepřibralas spíš kvůli té štítné žláze? Gwen, používám teď kosatcovou Weledu. Když jsem tu řešila bezalkoholové pleťové vody, měla jsem právě krátkou zkušenost s tou Weledou, která mě strašně zmastila (ale zdálo se mi, že pomáhala proti akné - říkala jsem si, že se raději budu lesknout než být samý pupenec), ale pak jsem si dala chvilku pauzu a používám ji znovu, už bez problémů. Dává se na vatičku navlhčenou vodou, takže mi vydrží strašlivě dlouho. Zmrzlinu mám ráda (v létě), nejčastěji jím Míšu nebo Mrože. Stejně jako Hanka jsem teď ochutnala Borůvky v čokoládě, připadalo mi, že to jsou jen borůvky s cukrem a poleva (ale nevím to jistě), tato firma prodává i Maliny a Jahody v čokoládě, manžel je jí moc rád, připadají mi celkem "poctivé", ale ta malinová má na můj vkus dost nepřirozenou barvu (manžel vždy tak rychle vyhodí obal, že nemám čas prostudovat složení :-D, musím to někdy prohlédnout v obchodě). Jestli budou ještě po naší dovolené borůvky, chci je nasbírat a udělat takovou zmrlinu doma.
Odpovědět
Profilova fotka
jj mroz to je to o cem jsem mluvila :-D
Odpovědět
Nevím, jestli znáte tyto stránky: http://gfcfdieta.blogz.cz/
Odpovědět
Profilova fotka
taky se chystam udelat zmrzlinu x-) kamaradka je kucharka a dela uplne fantastickou zmrzlinu tak mi slibila ze rekne na to ale trosku se bojim ze to budu muset upravit :-N
Odpovědět
hermi - neee, tu už mám stabilizovanou, todle je fakt ten piracetam :-| pac jim uplne normalne, stresem spis min ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Mio tak to z ní vykoumej :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ona mi to uz kdysi vysvetlovala ale ztratila sem ten papir, bylo to docela pracny ale musim uznat ze dela bozskou zmrzku x-)
Odpovědět
herminko, ten clanek o veganze je zajimavej, chtela jsem si ji koupit, ale vidim, ze si pockam, az vymyslej inteligentnejsi pristroj josefko, tady bezinkovej sirup z apetitu http://www.apetitonline.cz/recepty/12... ..nejvic se mi libi ta doza s kvety bezu a platky citronu.. chloe, jak jsi psala, ze se ti pozdava cim dal vic tautropfen, co konkretne ti vyhovuje? ja ho pouzivam od zacatku a jsem s nim taky spokojena x-)
Odpovědět
Catf ja Ti nevim :-D ...Ale ne,ja jsem vzdy jen Hauschka,Hauschka...od prvniho momentu,co jsem se zacala zajimat o bio/eko tak jedine Hauschka plus ostatni veci,ktere mi vyhovovaly jine...jenze z me velke rady produktu od Hauschky jsem stale neco omezovala a nepouzivala a vyrazovala...az nyni pri inventure me kosmeticke sbirky :-D ...jsem zjistila,ze od Hauschky mam uz jen dekorativni kosmetiku...a to ne ani vsechnu...a pak to serum na plet od 25 let a ocni kremik...Jinak mam vsemozne jine veci...A to jsem vetsinu Hauschky posunula mamce a ta je s ni uplne happy... Proste mam pocit,ze me pleti tolik nevyhovoval...ackoliv jsem ho pouzivala podle jeho postupu a filosofie...Prilis tezkopadne,mastne,alkoholove...Ja nevim...Mamky starsi plet ho asi prijima lepe(ona chvali olejicek,ruzovy,kdoulovy krem,tonikum,atd)...Tedy nevylucuji,ze s vekem se k nemu vratim... Ja za nej nasla bud levnejsi nahrady,v pripade kremu na ruce...nebo funkcnejsi deodorant,sampon... A z kosmetiky...dostala jsem pri koupeni vody Tautropfen vzorecky na zkouseni...A mam z toho takovy jiny pocit...normalnejsi...svezi,lehky,vyrovnanejsi...Jen to slozeni se mi zda u Hauschky vic bylinkovejsi...
Odpovědět
ted jsem sla na stranky Hauschky a objevila jsem tuto zpravu: Dr.Hauschka Skin Care is a co-founder of the new NaTrue standard for organic and natural cosmetics, according to which our products will be certified in the future. To pro anglicky mluvici a pro nemecky typicky rozsirenejsi informace(neustala diskriminace anglicky hovoricich 8-( ) Das gesamte Sortiment der Dr.Hauschka Kosmetik ist mit dem BDIH-Label „Kontrollierte Natur-Kosmetik“ ausgezeichnet. Dr.Hauschka Kosmetik ist Mitbegründer des neuen Standards für Bio- und Naturkosmetik NaTrue, nach dem unsere Präparate in Zukunft zertifiziert werden. Mehr über Naturkosmetik erfahren Sie unter www.naturalbeauty.de
Odpovědět
Jo a jeste neco nova rada Weledy je z granat.jablka...Uz jsem ji videla v cizine...ale byla beznadejne vyprodana...tedy alespon ten olejicek...Snad dorazi i k nam...: http://www.naturalbeauty.de/news0.0.h...
Odpovědět
Jaj a nejak se tam nezkopiroval ten odkaz na novy Natrue certifikat... http://www.natrue-label.com/criteria/...
Odpovědět
snad jsem Vas nezahltila hned tak po ranu =-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj :-) K té zmrzlině, tak já zmrzku můžu x-) , včera mě honila mlsná a dala jsem si bio zmrzku ze sparu "spar natur pur", mají vanilkovou a tuším čokoládovou http://www.bio-info.cz/zpravy/intersp... Ale napadlo mě spíš si udělat zmražený banán, maliny, jahody, a zhomogenizovat to v odšťavňovači, a ještě bych k tomu přidala zmražený kokosový mlíko, ale netuším, jak se zachová. Nebo aspoň kokosovou pastu x-) Jinak krásně vypadající drinky jsou opět v červencovým Apetitu (posledním pod Ditou P.), plus pár stránek s "řeckými" recepty - překvapil mě třeba med v tzatzikách... =-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?