Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
catf a proc tedy nekupujes doru - kozi jogurt? ten je cely z koziny a jeste dobre chutna.. princez, dekuju za pohled x-) x-) pocitam, ze posta zaspala, co? ale potesil i tak :)) (aspon dnes dorazil na vyroci polovice, takze preci jen to byl slavnostni den :))
Odpovědět
mius, tak si nech udelat i test na chlamydie, tyhle priznaky muzes mit i z toho..
Odpovědět
Profilova fotka
stazi nasi a babi v cr dostali moje prani k vanocum v na konci unora :-N
Odpovědět
tak tohle bylo zpozdene jen par dni ;-) a potesilo stejne, jako by zpozdene nebylo :))
Odpovědět
Profilova fotka
to je super x-) a jak se mas? ja cekam na m
Odpovědět
dobre pred chvili jsem domu, ale to sem asi nepatri ;) a k tematu tedy: jdu na poklony (par set jich potrebuju) :)) a at se ti brzy vrati m, miousku, zatim..
Odpovědět
Profilova fotka
tak at se ti dobre poklonuje x-) x-)
Odpovědět
miamia:jak psala stazka, nech si udelat testy i na chlamydie, jsou to strasny mrchy...tatka to ma... jinak ona unava muze byt z cehokoliv..ja ji trpela strasne a doktori po desitkach navstech u vsech odobrniku prisli na to, ze mam minimum mineralu a proto jsem porad takova unavena..a naridili mi presolovat si jidlo a jist uzeniny :-D :-D to by me v zivote nenapadlo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
butt to zkusim ty testy az budu priste v cr ale to co ty urco nemam solim jako silena a kdyz vidim uzeninu tak se obavam ze to mi asi nehrozi :-D
Odpovědět
miamia no ja prave solila vzdycky taky dost, tak me to celkem prekvapilo..tak ted mi doktori zjistujou, jestli mam vadny ledviny, nebo co..jen jsem tim chtela rict, ze pricin muze byt dost :-D a k tem testum, nevim teda, kde zijes, ale pokud to jde, tak bych doporucovala si testy na chlamydie udelat mimo cr.tady spousta doktoru ani nevi, co to je, neradi ty testy delaji a kdyz to u nekoho zjisti, tak to stejne ignorujou a neleci :-D :-D no a nebo treba testy si nechat udelat tady, ale pokud bys to mela (coz ti teda rozhodne nepreju!) tak lecit jinde.. a jeste pridam mou zkusenot k borelioze..jedny odbery mi vysli, ze boreliozu nemam a nikdy nemela a tyden na to odbery u jiny doktorky mi vyslo, ze jsem ju nedavno mela (talze to nebylo tak, ze bych ju za ten tyden chytla) :-D takze ony kolikrat ty vysledky proste nemusi byt verohodny...
Odpovědět
Profilova fotka
butt tak jedine ze bych to jeste zkusila tady ( uk) ale fakt je ze mistni zdravotnictvy je celekem hruza :-N
Odpovědět
miamia:ja samozrejme neznam stav v uk, tak tezko rict, kde ot je lepsi, ale vim, ze zrovna konretne na chlamydie jsou doktori v cr priserni...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
no zkusim to za to nic nedam, ale uz jsem tech testu mela ze mi to mily neni, oni felcari fak mam pocit vetsinou pracujou metodou pokus omyl jinak to vysvetlit neumim
Odpovědět
Profilova fotka
nejvic me stve ze si vsichni mysli ze sem lina a nechapou ze sem proste jenom tak moc unavena
Odpovědět
miamia:oni hlavne pracujou metodou:neotravuj blbej paciente, bud rad, ze si te vsimam a nevymyslej si zdrav problemy :-D :-D :-D :-D drzim palce, at se tvoje problemy vyresi ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo jo to je mi hooodne povedomy a jak nejsi neci znama tak mas smolika a docela me prekvapilo ze medoda kafe-coko se porad jeste vyzaduje :-N
Odpovědět
stazi, ja bych si to doru koupila, jenze ji v normalnim shopu neprodavaj(tesco, billa, vietnamec) a ja se horkotezko dostanu pred zavirackou do zdravy vyzivy..ale neboj se, uz jsem ji zaregistrovala diky tobe ;-), takze na ni jednou dojde butt, to jsem zvedava, co na tu sul a uzeniny rekne josefka =-) ..copak mineraly nejsou jinde nez v soli, to nejak nechapu..doufam, ze meli na mysli alespon morskou
Odpovědět
Stazi x-) no já jsem taky trošku zaspala :-S , ale jen do úterla =-) zbytek je bohužel už na poště :-( jo a bacha jo, je to psaný Alenčinou kouzelnou tužkou (radši znova opakuju, kdybyste ten můj prasopis nemohli přeloukat :-D )
Odpovědět
mám technický eko dotaz : kam byste daly staré, rozbité a jinak unavené mobilní telefony ? když je donesu do mobilshopu vezmou mi je k likvidaci ? nebo je mám radši odnést do bazaru, ať si s nima bazarman udělá co chce ? mám jich tu vícero, ne jen jeden a překážejí mi
Odpovědět
Princezno, myslím, že v DM mají kontejner na baterky a malé spotřebiče. Jestli si dobře pamatuju, měli by to mít i v každém elektru. Jeden jsem viděla i v malém městečku na obecním úřadě.
Odpovědět
Profilova fotka
Butt, to teda moc nechápu, resp. se mi to zdá s tou solí a uzeninami jako velký a malý zlo, uzeniny jsou přece karcinogenní. Se mi poslední dobou po vašich zkušenostech (allegria, rosi, butt) z doktorů celkem protáčejí panenky 8-( Jsem uvažovala vážně nad studiem tradiční čínské medicíny, ale nakonec jsem došla k tomu, že to nebude přesně to, co bych chtěla. Chtěla bych se naučit nějakou alternativní cestu, něco mezi josefčiným výživovým směrem a orientální diagnostikou, nějak to zkombinovat, jednak proto, že mě to samotnou mě moc zajímá a taky by se to hodilo při masérské praxi jako doplňkový služby při konzultaci s klienty. Teď se teda především zabývám buddhismem :-) , ale jinak ležím aspoň teoreticky v knížkách o tom. Jinak k přírodní kosmetice, asi dva týdny používám denodenně heřmánkový urtekram a je úžasnej x-) Vlasy jsou nadýchaný, lesklý (jako po každým urtekramu), jsem spokojená :-) M. zase nadnesl dotaz, jak vytřídit klíče, že má nějaký starý, ani neví odkud. Asi probereme domácnost (starý pánvičky, nějaký nádobí) a zajedeme do ekodvora.
Odpovědět
Catf, já to spíš vidím tak, že Butt špatně hospodaří s minerály. Ale ta rada se mi tak jako tak zdá divná (dobře, solení bych ještě kvůli hospodaření s vodou a minerály pochopila, ale v uzeninách je tolik svinstev, že se je nehodí jíst).
Odpovědět
Profilova fotka
Butt, místo uzenin si zařaď do jídelníčku mořský řasy (jestli je máš ráda), protože ty obsahují minerálů dost. Kopíruju Ti sem ještě další jejich plusy: * dodávají tělu minerály (řasy používáme pravidelně, ale v horkých letních dnech, kdy je ztráta minerálů, přísun řas ještě zvýšíme) * mají detoxikační schopnost * zbavují tělo radioaktivity a těžkých kovů včetně olova, rtuti, kadmia * brání srážení krve a zlepšují průchodnost cév * jsou zásadotvorné neboli alkalické a nezpůsobují tedy překyselení krve a tím chronickou únavu * mimořádně cenný je obsah vápníku – iziki, wakame a nori obsahují až 14x více než mléko. Z mléka je vápník špatně využitelný, vápník z řas využijeme beze zbytku * pomocník při vaření luštěnin: zvyšují stravitelnost a neutralizují jejich nedostatky.
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, mrkni na sujok, me to docela zajima, jeden muj profesor na skole se tim zabyval a prislo me to zajimavy hlavne proto, ze to na me ukazal, jak to funguje, sem brala tenkrat hodne silny ATB po kterych jsem dost zvracela, vzdycky to prislo necekane a hrozne rychle, no a mela jsem pred posledni zkouskou (zrovna u neho) a sla sem na ni, bo sem vsecko vedela, takze sem predpokladala rychlou desetiminutovku, a pak rychle domu. No zrovna v pulce ty zkousky se me ozvaly atb, vylozene jsem v ty chvili vedela, ze nestihnu dobehnout, on se rychle pta, co vam je? a ja zle, budu blejt, normalne mi chytl ruku, neco s ni udelal a me bylo okamzite dobre, nechapala sem!!! Pak me ukazal, co muzu udelat jako laik abych predesla takovym stavum a vazne to zabira (teda ne tak hned a silne jak od nej ale funguje to). No proste proto se mi to zda zajimavy a jak budu mit cas tak pujdu na prednasku, jen pro info, kdybyses chtela pridat, tohle jsou jejich stranky: http://www.volny.cz/belousoval/ Zni to trochu jako sarlatanstvi, ja na to zatim nemam uplne vyhranenej nazor... butt, uzeniny? mazec! to je pomalu jak moje byvala doktorka: mate nizkej tlak, zacnete kourit, kazdy den jednu stamprdli a kafe 8-( 8-( 8-( priuncezno, ty stary mobily jeden cas vybirali u vodafonu a lidi za ne dostavali slevy a ruzny darky...
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, rasy jsou supr, davam je do polivky a nejsou tam vubec citit, i lidi, co by je NIKDY nejedli tak je sni ani o tom nevi :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Abra, děkuju! Tam jsou samý zajímavý věci :-) x-) O víkendu v srpnu je tam přednáška o základech východní medicíny, na tu bych šla :-) Pane jo, další lékařská perla... 8-( Tohle mi říct doktor, tak bych se asi neudržela a zeptala se, jestli si ze mě dělá srandu ]-( Jojo, řasy jsou super x-) Akorát si hlídám množství, nemělo by se to s nima přehánět, ale velikost poštovní známky mi připadá fakt málo, takže dávám do jídla menší arch poštovních známek :-D
Odpovědět
Holky, tak ty chlamydie mi nedaj spát... Mě na ně testy nedělali, ale furt si říkám, jestli by to taky nemohla být možná příčina, ale ... Je vůbec možné, aby je člověk hypoteticky měl, když měl za svůj život styk jen s jedním partnerem, který před ním taky nikdy nikoho neměl? Tohle mi vrtá hlavou... Nevíte prosím některá? Díky.
Odpovědět
Jinak k tomu páču :-) Recept na hormony skončil v koši. Probrala jsem to s nastávajícím a rozhodli jsme se paní doktorku neuposlechnout. Zase jsem začala běhat, pro lepší odbourání stresu. Vyhodila jsem jakýkoliv sladkosti typu pikao a začla místo toho ládovat jahody a jabka. Spánek min 8 h a žádný stylingový sračky (aspoň prozatím). Z lékárny jsem si koupila vitamín na vlasy a vyhodila jsem běžnej šampon a uvidim... :-) Jen jsem se chtěla zeptat, jestli byste mi některá nedoporučila přírodní šampon bez hnusů a silikonů, co by háru mohl trochu pomoct - já se v tomhle zatím moc neorientuju a rada by mi moc pomohla... Děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Allegrio, o chl. nic nevím, naštěstí s nima nemám zkušenost, ale našla jsem při zběžným prohledání netu tohle: http://zdravi.idnes.cz/chlamydie-nemu... Co se týče šamponů, tak mám v oblibě urtekram šampony http://www.urtekram.cz/produkty/sampo..., pář řádek výš jsem chválila heřmánkový, ale dobrý byly i levandulový, rozmarýnový, šalvějový a m. měl kopřivový na lupy. Jinak nakročení dobrý, držím pěsti, ať se to brzo zlepší :-)
Odpovědět
Petuli: Díky, hned jdu ty šampony omrknout :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?