Odložení termínu svatby 2021 kvůli opatření z důvodu šíření koronaviru

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny, řešíme se snoubencem, jestli neodložit svatbu z poloviny července 2021 třeba na příští rok, aby jsme mohli mít na svatbě všechny, které máme rádi (cca 70 hostů). Prosím vynechte nenávistné komentáře ať už proti vládě nebo společnosti, protože to nikomu nepomůže. Jen bych chtěla vědět, jaký na to mají názor jiné nevěsty/ženichové. Budete posouvat termín svatby?
Odpovědět
1
2
ahoj ... máme svatbu 12.6. .... strašně bych si svatbu užila se všemi, jak bylo naplánováno ... ale už se smiřuju s tím, že to budou jen svědci a rodiče (svědky nám dělají sourozenci) ... mrzí mne to, ale svatbu rušit nebudu ...
Odpovědět
Cítím to úplně stejně. Nechceme a ani nebudeme svatbu proškrtávat. Taky by se nám líbilo testování, kdo by byl negativní, přišel by. Ale nedej Bože, aby byl někdo pozitivní z blízké rodiny. Je to těžká doba a my stále doufáme, že se to zlepší. Máme svatbu 3.7., ale čím víc se to blíží, tím větší máme obavu. Už přes rok trvá toto šílenství a není konce....Achjo
Odpovědět
@veronikaharry to je sice fakt, já ale věřím, že mí nejbližší by byli před svatbou ještě tak 200x zodpovědnější než jsou teď.. takže toho bych se bála míň.. my máme 17.července, ale pocity mám úplně stejné... ani nevím, jestli něco řešit a plánovat, shánět dekorace, slavobránu.. když to může být úplně jinak :/ hlavne, ze oznameni uz mame 😄 a to i vytistena 😄 😄 snad stesti bude prat pripravenym 😄
Odpovědět
@kvetnova_udalost no za zkoušku to stojí 😄 mám v plánu je bombardovat do doby než mi někdo z nich odpoví 😄
Odpovědět
Profilova fotka
My máme svatbu letos až 11.9., ale z důvodu stresu při plánování jsme si nakonec řekli, že jelikož nechceme přesouvat termín, ani nechceme vybírat koho tam můžeme mít a koho ne, uděláme obřad jen my, svědci a rodiče + fotografka (takové malé počty snad povolené budou!) a v ten den pak after párty na naší zahradě, vše v naší režii, zachováme hod kyticí, první tanec, bude jídlo + pití.. se zbytkem hostů, cca 50 lidí. Pokud nám nebude povolená garden párty, přesuneme ji na jindy, což nás bude mrzet, ale budeme aspoň oddáni a nebudeme muset přesouvat všechno. Snad teda, záleží jak nám situace i naši zákonodárci povolí, že..
Odpovědět
Povzdech covidove nevesty: My meli mit svatbu loni v dubnu, kdyz to v breznu slo vsechno do haje, premysleli jsme co dal, z puvodnich 60 hostu jsme to tedy zkrouhli na 30 a mysleli si ze to klapne. Jak se to postupne snizovalo, pridavali se dalsi a dalsi narizeni, tak jsme zacali uvazovat o presunu, problem byl, na kdy to presunout kdyz se vsechno menilo ze dne na den. Nakonec to za nas vyresila vlada, ktera snatky jednoduse zakazala. Tak jsme to posunuli o rok, v domneni, ze se to za takovou dobu musi vyresit. Kdyz se to najednou v lete vsechno rozjelo litovali jsme ze jsme to neposunuli na leto nebo podzim, o kterem jsme si mysleli ze bude druha vlna a opet se bude zavirat, coz se nakonec stalo. Kdyz prisla vlada se svym slavnym PSEM rikala jsem si bezva, konecne neco podle ceho se clovek bude moct orientovat. Tohle presvedceni me opustilo zhruba po tydnu, coz je zhruba doba po kterou PES fungoval. Postupne jsme se tedy smirovali s tim ze na svatbe budeme mit jen tech padesat... ne, tricet... ne, vlastne dvacet a nakonec jen soucasnych patnact lidi (jupii vesli se nam tam rodice, sourozenci a dokonce i fotografka, to jsem ale stastna nevesta...). Smirili jsme se, ze budeme mit svatbu bez hudby, bez tance a v osm to rozpustime, abychom stihli vecerku v devet. (Ale to jsou drobnosti, beru si super chlapa, jsem fakt stastna). Smirili jsme se ze hotel a restauraci vymenime za pronajaty srub, kam si nechame dovezt jidlo, takze uz nas nemusi trapit hudba (radio je prece takovy robot DJ) a vecerka (budeme tam prece spat), takze to vlastne bude o moc lepsi (ty jeleni hlavy nebudou na fotkach vypadat tak blbe, kdyz se to nafoti ze spravneho uhlu, ze? No jasny, nebo pres ne hodime nejakou organzu... A vubec hlavni ze se konecne vezmeme, jsem taaak stastna). Smirili jsme se s rouskami, ne pardon, tu krajovou rousku, co jsem za ni vyhodila petset, vlastne na konec nebudu potrebovat, bo nase super vlada potrebovala rok, aby zhodnotila ze rousky jsou vlastne o nicem a respirator z lidlu za devet kacek mi udela lepsi sluzbu, takze nebudu vypadat jako nevesta bandita, ale jako nevesta kacer... (Uz jsem zminila jak jsem stastba?) V pondeli jsme byli vyrizovat matriku, po prijezdu jsem se dozvedela ze pan Stredula navrhuje lockdown na zacatku dubna ( Co v dubnu? To teda nejsem moc stastna...) Nakonec se ukazalo ze lockdown nepocka do dubna, ale bude uz od pondeli, ale jen na tri tydny (no jasne, protoze kdyz rikaji ze to bude na tri tydny, tak to tak urcite bude. Nejsem vubec stastna...) Nakonec stesti ze to mame jen 20km od Brna a ve stejnym kraji a ne nikde daleko. Jo on ten lockdown neni na kraje, ale na okresy? Aha, no ale urcite jsou nejaky vyjimky, treba pro svatbu by mohla platit nejaka vyjimka no ne? Hmm, po precteni webu ministerstva se ukazalo, ze ne. Protoze evidentne je v poradku kdyz bude chtit jit par VIPicek podporit Slavii na fotbale, ale svatby si vsichni laskave delejte ve svem okrese. Citace primo z otazek a odpovedi z webu ministerstva: Co znamená výjimka v nařízení „Účast na hromadné akci“? Jsou to akce povolené Ministerstvem zdravotnictví podle bodu VIII tohoto opatření, například významná sportovní utkání. Ve výjimkách je účast na pohřbu. Jak je to se svatbami? Účast na svatbě nebo prohlášení o registrovaném partnerství je možná jen v rámci Vašeho okresu.
Odpovědět
Ahoj. Máme svatbu 26.6. a plánujeme dál. Dnes rozvážíme oznámení a případný přesun budeme řešit až počátkem června. Zatím nic neřešíme a ani si to nepřipouštíme. Pokud nám situace svatbu nedovolí přesouváme o 2 roky na 2023. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme s pritelem dohodli na krasnem terminu 9.rijna 2021 vse zarizeno fotografka, penzion s obradem venku. No a ted to vse rusime z duvodu covidu narizeni PES ne PES... Už mně s toho bolí hlava, jeste stesti ze jsem neobjednala svatebni oznameni.
Odpovědět
@janulisek1988 Propána, proč rušíte svatbu 8 měsíců předem? Vždyť do října může být všechno 10× jinak...
Odpovědět
@ellux Do rijna i 1 000 000x jinak. 😄 Letos se navic uz i zacina ockovat, coz loni nebylo. Ja jsem v tomhle zatim porad optimista.
Odpovědět
@kriss13 jsme na tom dost obdobně 🙄 svatba teď v březnu. Nakonec by nám stačilo ve dvou, ale instinkt v dnešní době problém 🙄
Odpovědět
Profilova fotka
Dobry den, chci se zeptat, zda vladni opatreni plati i na venkovni obrad max 15 lidi? Dekuju
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@lukas_werbynsky ahoj ano platí také jsem se na to ptala
Odpovědět
No je to těžká situace, nejvíc bude v reálu záležet na aktuálních opatřeních a vašem svědomí. My měli původní termín 6.6 minulý rok, pak jsme trochu doufali v podzim, to se taky přesunulo a tenhle rok v létě se prostě vezmeme klidně jen ve dvou a v respirátorech. Původně jsme plánovali větší svatbu kolem 70 lidí, když se situace začala zhoršovat změnili jsme plány a kvůli riziku to zmenšili na 30. Opravdu ráda bych tam měla alespoň nejbližší rodinu (13), ale když to jinak nepůjde tak se prostě vezmeme jen se svědky a oslavíme to potom. Ale trvalo docela dlouho než jsem k tomu dospěla. V našem případě a podle mě i obecně zase tolik nezáleží na tom vládním nařízení, ale na konkrétní míře osobní zodpovědnosti. My jsme třeba podle vývoje usuzovali, že by ta svatba na náš termín podle nařízení šla, ale prostě jsme nebyli ok s myšlenkou, že uspořádáme velkou svatbu a pak budeme doufat, že kvůli ní nepohřbíme prarodiče. Ten rok kdy jsme naši svatbu zrušili jsme dokonce byli na dvou cizích a oba jsme s tím docela morální problém měli ikdyž jsme se tam s nikým moc nekamarádili a byli celou dobu jen ve venkovních prostorách. Doufáme, že do léta bude starší část našich rodinných příslušníků už očkovaná a kdo ne ten nám místo daru donese negativní pcr test, jinak si to sama za sebe asi nedokážu představit. Na vánoce jsme se taky všichni nechali testovat. Názor jsem na to zatím nezměnila ikdyž chápu, že pro někoho jsou ted opatření a frustrace z té dlouhé doby tak velký problém, že už k tomu přistupuje jinak. Já zrovna momentálně ležím s covidem - (ještě mi není ani 30, kondice dobrá BMI 20) a semlelo mě to teda strašně. V nemocnici jsem nakonec nebyla, ale podle doktora k tomu nebylo daleko , po 3 týdnech si konečně zvládnu dojít sama na záchod, ale jsem tak zesláblá a plíce po zánětu, že mám počítat s rekonvalescencí měsíc až dva. Proto si tak nějak ještě víc nedovedu představit, že uspořádám velikou svatbu a budu riskovat životy ostatních lidí. Mě osobně by asi zkazil zážitek ze svatby fakt, že se tam někdo nakazil 😞 .
Odpovědět
@vivk držím palce! Letos je to takové úplně nepředstavitelné, že se to zlomí k lepšímu, vloni přece jen v podstatě žádný kovid nebyl až do podzimu, a jak to dopadlo... Z těchto čísel asi nebude snadné se vyhrabat, jedině snad že se rozjede očkování.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme termín v půlce září. Odkládali jsme z loňského září. Věřím, že to snad bude dobré. Nepřipouštím si, že by bylo povoleno míň než 50 lidí. I když i to by nám situaci trošku zkomplikovalo... Každopádně vzít se chceme na 100%, nechceme odkládat do nekonečna...
Odpovědět
Profilova fotka
@hanulinacz protože ty antigenní testy stojí za starou belu 🙂 a i když si umím představit, že by to mohlo fungovat i na principu PCR testů, prakticky nevím, jak by se tyhle testy někomu ukazovaly nebo někam nahrávaly, plus to nejsou jenom hosté, ale fotograf, kameraman, obsluha, catering,... bohužel by se nakonec stalo to, že by lidé jen využívali možnosti mít velkou svatbu, ale zodpovědně každého otestovat den před svatbou by udělal každý pátý. Já jsem nicméně pořád optimista, věřím, že v létě se to utlumí samo i s podporou rostoucího očkování a že na podzim už žádná 2. vlna nebude 🙂. Ale štěstí přeje připraveným, takže udělat si seznam o 20-30-50 hostech nikdy nebude špatný nápad.
Odpovědět
Máme svatbu 26.6 a nic nerušíme. Pořád věřím že to půjde. Bude nás 28. Když by to nešlo tak se bereme i tak a párty bude později. Jsme spolu hodně let a máme 2 děti tak už chceme být rodina i s příjmením. Hostinu máme mít v penzionu tak doufám že je do té doby otevřou.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
@ellux už zase vše aktuální 23.10.2021 snad zase neudělají zákazy
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?