Odložení termínu svatby 2021 kvůli opatření z důvodu šíření koronaviru

Profilova fotka
Zdravím všechny, řešíme se snoubencem, jestli neodložit svatbu z poloviny července 2021 třeba na příští rok, aby jsme mohli mít na svatbě všechny, které máme rádi (cca 70 hostů). Prosím vynechte nenávistné komentáře ať už proti vládě nebo společnosti, protože to nikomu nepomůže. Jen bych chtěla vědět, jaký na to mají názor jiné nevěsty/ženichové. Budete posouvat termín svatby?
Odpovědět
1
2
@janinazizala myslím, že do července je ještě dlouhá doba, ale jestli to tak cítíte, svatbu odložte 😊 já mám svatbu 1.května cca 100 hostů což se teď zdá nereálné, ale je důležité nepropadat panice 😊 stav kdy jsem se chtěla s prominutím na všechno vysrat a svatbu přesunout na neurčito už mě přešel (ale trval dlouhooo 🙄) taky proto, že chceme tento rok založit rodinu a chceme ji založit jako manželé ❤ Pokud se tím trápíte a ubírá vám jakékoliv plánování energii a můžete si dovolit svatbu přesunout, šla bych do toho, ať už se nakonec rozhodnete jakkoliv, přeji pevné nervy 😊
Odpovědět
@janinazizala ahoj! My máme začátek srpna. Máme 100 lidí. Spíš párty než formální svatba. Kvůli opatření jsem to přeplanovala z původního a chtěného května. Pořídila vlastni šaty a svatbu máme venku na samotě. Takze jestli 50 nebo 100 řešit prostě nebudu... Vzdávat to předem určitě nechci. Spousta holek to vzdalo loni a letos co? ! A kdoví jak to bude v dalším roce 😞 Vše se dá zrušit a hosté to pochopí, když náhodou bude zákaz. Ale nebude a my to letos dáme 😉
Odpovědět
@martiiiiiiiiiinka taky to řešíme kvůli rodině ❤ Náhradní plán je vzít se o samotě na krásném místě a udělat živák pro kamarády 🙂 a party jak jen to půjde.
Odpovědět
@janinazizala máme začátek května a zatím vše plánujeme, že bude 🙂 Snažím se nestresovat, ikdyž jsou samozřejmě chvíli, kdy si říkám, jestli to nedělám zbytečně, ale kdo ví. Protože nikdo neví co bude, máte ještě půl roku a to je opravdu dlouhá doba na to, že se cokoliv může změnit, takže pokud na vás někde netlačí kvůli nevratným zálohám ve větších částkách apod. tak bych to zatím nechala, plánovala dál a uvidíte. A to co jste vymyslela prostě použijete ať už teď nebo později. Máme to jako @martiiiiiiiiiinka, kdy plánujeme také rodinu a chci aby byla rodina už úplná, až se to povede, takže se plánujeme vzít ikdyby jen se svědky a pak udělat druhou svatbu pro všechny až to půjde. Možností je více. Nikdy by mě nenapadlo, že svůj velký vysněný den budu muset takto řešit, že mi ho někdo zkazí.
Odpovědět
Profilova fotka
Podle mě jestli to tak cítíte tak to udělejte z mé zkušenosti svatbu jsme odložily už 3krát a na po 4. už nehodlám nic odkládat i kdy jsme měli mít obřad jen se svědky a pak udělat doma oslavu třeba na 3krát tak to udělám s přítelem jsme spolu pomalu 14.let máme dvě zdravé děti tak ať jsme už konečně rodina s jedním jménem přeju hodně štěstí ať se už rozhodnete jakkoliv 🙂
Odpovědět
Holky, zatím nepropadejte panice, ještě je fůra času... Měli jsme termín loni koncem června, vše se začalo kazit až v březnu, těsně než jsme rozdali oznámení, duben byl hrůza, květen se pomaličku lepšil... pořád jsme nevěděli, co bude, jak bude... Doma jsem chvílema vyráběla dekorace, protože mě to uklidňovalo, a chvílema šílela... Nakonec jsme se rozhodli asi 3-4 týdny dopředu, že teda jo, v našem termínu nakonec žádná omezení nebyla, ale když jsme se rozhodovali těch pár týdnů předem, vůbec to nebylo jisté, a teď jsem šťastná, že jsme to tak udělali... Někteří kamarádi se o svatbě dozvěděli týden dopředu a čas měli/si udělali, jiní o ní věděli dřív, ale nevyšlo jim to... to se stává i normálně... prostě tam bude ten, kdo tam být má... Jo, je teď speciální doba, třeba to nebude přesně podle vašich představ, ale ono nikdy není, korona-nekorona, prostě něco vždycky bude jinak nebo těžší, než jak se to naplánovalo (třeba v létě prší, v horku se rozteče dort, svědek si zlomí nohu, fotograf uvízne v zácpě...), a všechno se nakonec vyřeší... Užívejte si přípravy a s dodavateli si jasně nastavte podmínky, jak to bude se zálohami a dodávkou objednaných věcí a služeb, když... (vládní omezení, onemocníte vy, onemocní oni...). Podstatné je, že jste na to dva, tedy vy a vaši chlapi, společně překonávat překážky, čelit nástrahám a užívat si každý den budete třeba do konce života, a tohle je jedna z věcí, které holt potkala nás, naše rodiče zas třeba změna režimu, prarodiče válka... Svět nikdy nebyl ideální, ale lidi se brali vždycky, tak si to užívejte a nestrachujte se měsíce dopředu 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Mozna trochu extremni, ale tohle je zase nas pripad...svatba mela byt ted 23.1. Samozrejme jsem take chtela, aby u toho mohla byt cela rodina a pratele... ale kdyz chcete panaboha rozesmat, ukazte mu svuj diar🙂)) No, takze jsme se postupne smirovali s cim dal vetsimi omezenimi, az jsme nakonec rozhodli, ze svatbu posuneme na unor a to bude nas deadline a co bude, to bude... Trochu nas k tomu dotlacily okolnosti: mame dvouletou dcerku a druhou na ceste. Nechci se vdavat v 8., nebo 9. mesici a misto zabavy resit otekle kotniky a dalsi pekne predporodni veci😄 A po porodu? Svatba s miminkem v naruci, nebo rocnim ditkem u prsu, to jsme take nechteli. Takze na zaklade nasi situace jsme zvolili dle priorit...kamaradi a rodina na svatbe, to je sice znacka ideal, ale kvuli detem jsme si nakonec rekli, ze se hlavne chceme vzit a afterparty si proste bohuzel odpustime🙂
Odpovědět
Ja bych jeste vyckavala a nic nerusila, cervenec je porad hodne daleko. Kamoska loni v kvetnu naplanovala svatbu na cervenec, protoze v te dobe byla fura volnych mist a meli to krasny a bez nejakych omezeni. 🙂 My planujem sice az v zari, ale zatim pocitame s tim, ze vse bude. Kdyby joo nahodou vydali nejaka opatreni, presunout na jindy to muzeme vzdycky, protoze kompromisy v tomto delat nehodlame, ale verime, ze to bude v pohode.
Odpovědět
Přidávám se 🙂 svatbu máme plánovanou na 10.4. prozatím plánujeme tak, že počítáme plný počet (120), ale jinak svatba proběhne ať už s 15,30,50 lidmi 🤷🏽‍♀️ Catering je přizpůsobivý, místo kde se nás může setkat do 50 máme vlastní prostor. Svatba je hlavně o nás a my si ji chceme užit ať už jen s blízkou rodinou nebo i kamarády🙂 nikdy člověk neví, co mu život do cesty zase přichystá. V létě bude kdyžtak venkovní oslava s kamarády. Ale svatbu nerušíme🙂
Odpovědět
Zdravím 🙂 my máme svatbu 24.4. a rozhodně nic rušit nebudeme a nemáme ani v plánu.. my jsme v klidu a věříme - myslím, že vy s červencem můžete být uplně v klidu 🙂 vemte si, jak to bylo vloni..
Odpovědět
Podle mého si musíte udělat jasno v tom, jestli je pro vás důležitější se vzít (pak neodkládat a jen se operativně přizpůsobovat tomu, jaká bude situace) nebo udělat oslavu pro rodinu a přátele (pak odložit a plánovat až v době, kdy zase bude situace normální, pokud do tedy ještě někdy nastane)...
Odpovědět
@petul_kobianova Taky jsme měli termín 10.4.21,ale v pondělí jsme se domluvili, že to posuneme. Nemám šaty, prstýnky nechceme přes internet a chceme to mít v klidu a ne ve stresu, že za měsíc je svatba a nic není... Snad do té doby otevřou obchody a vše se stihne. Jinak hostů budeme mít asi 20. Jen nejbližší rodina a když už to bude červen, tak párty venku.
Odpovědět
Článek se načítá
@sanny16 nám už chybí jen prstýnky 🙂 ale v tomhle směru nejsme vůbec nároční, buď to objednáme s internetu, nebo počkáme až se otevře, popřípadě se spojíme s místním malým zlatnictvim, a domluvime se na schůzce 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Já měla svatbu minulý rok a plánovala ji v době karantény 😄 Tak vím, jaký to je stres. Ale k věci - jde o to, jestli se chcete vzít pro sebe a před zraky nejbližších (nejlepší kamarádi, rodiče...), nebo jestli chcete velkou svatbu se vším všudy. Tu první možnost můžete udělat v podstatě kdykoliv, pokud matriky oddávají a věřte, že nemusí jít jen o nudný rychlý obřad na úřadě. Nás bylo 20, venkovní obřad, hostina v přírodě a bylo to nádherné. Pokud chcete velkou akci, musíte bohužel sledovat situaci, jestli vám to nakonec dovolí (nejen vládní opatření, ale i situace s koronavirem). Pár týdnů před naší svatbou měla svatbu bývalá kolegyně od manžela, měli přes 40 lidí v uzavřeném prostoru a my si říkali, že celkem riskujou. O 3 dny později se o nich psalo v novinách, že se na jejich svatbě nakazilo asi 20 lidí. A takový svatební dárek bych teda lidem dávat nechtěla 😄 Ale pořád červenec je daleko, plánujte normálně vše dál a když tak to přesunete/přizpůsobíte podmínkám. Chce to mít nadhled 🙂
Odpovědět
Taky uz me napadlo odlozeni, ale doufam, ze se to do leta zlepsi. Je to stres pro nas vsechny, ale myslim, ze za par let na to budeme s usmevem vzpominat. 🙂 My planujeme jeste k tomu vsemu ze zahranici, takze si vlastne nejsme ani jisty, zda budou v lete vubec nejake lety, abychom se na tu nasi svatbu vubec dostali (momentalne totiz od nas do Cech az do brezna nic neleta) 😄
Odpovědět
Pro me @denous123 to je taky ze zahranici stres a uz jsme se rozhodli a svatbu pro 100 (z toho 80 zahranicnich hostu) jsme o rok posunuli.. Dost se mi ulevilo - nebudu lhat! Ale jak tady vsichni pisou, je to o tom co chcete.. Jestli je to party (jako pro nas) tak jenom v 15ti by me to nebavilo :@ Drzim palce, prevzit kontrolu nad tim rozhodnutim byla fakt uleva!!
Odpovědět
Zdravím ☺ my jsme toto řešili již minulý rok... Původní termín byl 13.6.20 a teď máme 12.6.21 a doufáme, že tentokrát už to vyjde. Mám polovinu rodiny na Slovensku a i lidi z Anglie a opět se na 100% chceme rozhodnout cca začátkem dubna. Je to těžké se rozhodovat, my jsme nakonec rušit svatbu nemuseli, jelikož začátek června rozvolňovali, co se dalo, ale kdo to v tu dobu mohl vědět 😒 Naši svatbu si chceme užít se všemi, co jsou zváni a bez nich se rozhodně vdávat nechci 😎 Zatím nepočítám s odkladem ! Času stále ještě dost 😊
Odpovědět
@nikola1email Drzim palce!!
Odpovědět
Profilova fotka
@nikola1email máme úplně stejný problém, polovina lidí v UK, zbytek na Slovensku 😂😂😂😂
Odpovědět
Můžu se zeptat,jak se poskytovatel služeb (fotograf, půjčovny svatebních šatů atd) postavili ktomu, když byste svatbu kvůli koronaviru odložili? Propadla by vám záloha?
Odpovědět
@sedmiteckas vše máme domluvené tak aby to šlo přesunout na další rok. Fotograf i video i místo, dort. Nikdo neměl zatím problém budeme to mít i ve smlouvě. Všichni byli velmi chápavý. 🙂
Odpovědět
Myslím, že za ten rok už je standardní mít od každého dodavatele smlouvu, která umožňuje (samozřejmě po vzájemné dohodě a kontrole volných termínů) svatbu přeložit. Otázka je potom sladění volných termínů sv. místa a dalších dodavatelů, no...
Odpovědět
My přesunuli svatbu z loňského roku a moc jsme si nepomohli 🤔
Odpovědět
@lenka160318 ja vidím letos reálné svatby tak kolem 30 lidí, nejdřív červenec. Až se hne očkování. Do té doby budeme ... tam kde jsme teď.
Odpovědět
@fosingr My můžeme být do 30ti lidí, ale už v červnu 😄
Odpovědět
@lenka160318 treba to klapne, nic si víc nepřeju 😄
Odpovědět
Já už teda ze zoufalství psala mail Babišovi a Blatnému jestli nezvažují možnost, že by na svatbu mohli přijít ti, co mají negativní test 😄 Taky máme v plánu zakládat rodinu jako manželé, další rok čekat nechceme a zároveň nechci celý život litovat toho, že jsme si svou svatbu neužili tak, jak jsme měli vysněné a že nemáme ty vzpomínky, pro které to taky tak trochu děláme...
Odpovědět
@stribnakatka třeba my s tím jako fotografové tak napůl pocitame, že něco takového bude 😄 otázka je, jak by se to dodrželo a kolik lidí by kvůli tomu nepřišlo. A btw pořád věřím, že se rozběhne vakcinace.
Odpovědět
Já jsem si říkala, že třeba lidi při vstupu otestujeme těmi testy, co se dají relativně běžně koupit. Proč by to potom nebylo ok? Proč tohle neumožní? 😞
Odpovědět
@fosingr tak pište vládě zprávy taky.. at nejsem blazen sama 😀😀 kdyby testy byly zdarma tak jako jsou ted, snad by to lidi uvazili a ti co by chteli prijit, by přišli.. 🙂 i ldyby ne vsichni mohli moznost tady je.. a vo to de!😀na očkování cekame jak na smilovani.. mam v rodine 2 pribuzne, kteri jsou v 1. Linii a ockovany nebyl ani jeden..
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?