Kdo nás muže oddat?

Dobrý den , řešíme teď oddavajiciho. Můj dobrý známý je starosta u nás na obci a moc by jsme chtěli , aby nás oddal. Bohužel máme obřad tam kde nemáme ani jeden trvaly pobyt. Bylo nám řečeno, ze nás muže oddat jen starosti obce, kde se budeme brát. Hledám alternativy jak tohle vyřešit...jestli by nás mohl třeba oddat náš známý za přítomnosti starosty obce kde se budeme brát? Nemáte někdo prosím zkušenost? Děkuji!
Odpovědět
Profilova fotka
Zkuste si projít vlákno na http://www.beremese.cz/forum/obrad/s-... Snad bude dostačující :)
Odpovědět
Profilova fotka
Já myslím, že vás může oddat kdokoliv, kdo je k tomu oprávněný - je zapotřebí určitý “kurz” nebo “licence” (nejsem si 100% jistá, jak se to jmenuje, proto ty uvozovky). Každopádně tím může projít každý, my jsme i zvažovali variantu, že by nás oddal můj otec. 😉
Odpovědět
Profilova fotka
Pardon, tak tento “kurz” je možný jen v zahraničí.
Odpovědět
Profilova fotka
Sice to tady v diskuzích zaznělo už mockrát, ale dovolím si citovat zákon o matrikách: (1) Snoubenci projeví vůli, že spolu vstupují do manželství před a) starostou, místostarostou nebo pověřeným členem zastupitelstva obce, městské části hlavního města Prahy, městského obvodu nebo městské části územně členěného statutárního města, které jsou matričním úřadem, a to pouze ve správním obvodu tohoto matričního úřadu, b) starostou nebo místostarostou obce, městské části hlavního města Prahy, městského obvodu nebo městské části územně členěného statutárního města, které nejsou matričním úřadem, je-li jeden ze snoubenců přihlášen k trvalému pobytu v jeho správním obvodu, a to pouze ve správním obvodu této obce, městské části hlavního města Prahy, městských obvodů nebo městských částí územně členěných statutárních měst, c) primátorem hlavního města Prahy, náměstkem primátora hlavního města Prahy nebo pověřeným členem zastupitelstva hlavního města Prahy, jakož i před primátorem statutárního města, náměstkem primátora statutárního města nebo pověřeným členem zastupitelstva statutárního města, a to pouze ve správním obvodu hlavního města Prahy nebo statutárního města. Z uvedeného vyplývá, že Váš známý starosta Vás oddat nemůže. Ale dá se to řešit různě. Třeba domluvit se, že by známý pronesl slavnostní řeč, ale otázku "Berete si...?" by položil oddávající. Nebo sňatkem naoko - rychlý obřad někde na úřadě a pak mít "hezký obřad" s tím známým. (To by možná bylo nejlepší řešení, protože mi z Vašeho dotazu vyplývá, že pokud byste se brali oficiálně tam u vás, mohl by vás oddávat ten váš známý. A při sňatku naoko by Vás opět mohl oddávat Váš známý, ale kdekoli.)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?