Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já mám syna Adama, dceru Evelínu a nejmladší je Tomáš :)
Odpovědět
@krizecek tak to je hustý příběh. Já myslím, že tohle by se nemělo dělat. Já doufám, že něco takového se mi nikdy nestane, ale rozhodně bych nemohla dát svému dalšímu dítěte jméno po tom zemřelém. Jedno dítě toho jména už bylo, tak bych prostě začala nový život.
Odpovědět
@kelisova jaký jsou varianty tohoto jména??? Moje švagrová teďkom chtěla pojmenovat dceru Emilka, nakonec se jim narodil synek, ale to jméno má něco do sebe:-) Jo a dneska mi přítel řekl, že chce mít holčičky v pořadí (od nejstarší) Štěpánka, Josefína a Lada....a ještě chceme zvládnout syna Jiljího, tak jsem fakt zvědavá:-D:-D asi si myslí, že budu každej rok obtěžkaná nebo co?:-D Ale ty jména za to stojí, ne?:-D:-D:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my máme Mirečka, po tátovi.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sarriku haha...to je jak u nás...můj přítel chce taky víc holčičku než kluka...ale už to má vymyšlený...že prej jako brácha, nejdřív holku a pak kluka...holčička bude Amálka, to už je dávno vyřešený....a kluk "se prej neví"...ono u nás je to tak, že přítel je Pepa a pořád a neustále tvrdí, že jeho syn bude Pepa a hotovo. Tvrdil to tak vehementně a na všechny strany, že jsem se s ním jednou hrozně pohádala, jestli jako já do toho nemám taky co mluvit....dost jsem si musela vyřvat, aby si uvědomil, že to není jen na něm a když řeknu, že Pepu nechci tak prostě nebude :-D takže od té doby říká, že u kluka ještě jméno nevíme :-D líbil by se mi Matěj, ale vím, že když to bude kluk, tak to stejně bude Pepa to je jasný, když ho tak moc chce :-) Akorád myslím, že budu mít velkou chuť mu říkat Joey, takže u nás bude ještě veselo...naštěstí, i když se mi to jméno nijak zvlášt nelíbí má hodně podob a je takový hezký český :-) Jen doufám, že nebudem mít dva kluky :-D to je jediný případ, kdy jsme se schodli, že bychom rozhodně zkusili ještě třetí dítě, aby to byla holčička...no, takže možná skončím se třemi syny a trefí mě šlak :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sarriku jinak pro druhou holčičku by se mi líbilo Magdaléna nebo Klárka..ségra má Elu a Lindu, čímž mi dvě nejlepší jména už vyfoukla.... :-S
Odpovědět
@yumy Magdička je hezké jméno, dá se jí říkat určitě i Májo. A Klára je moje známá a od tý doby, co jsem jí začala říkat Kleris, tak jí tak říká každý, možná s obdobou Klér:-D Já bych chtěla, aby naše děti měli neobvyklá a přitom stravitelná jména. Takže Štěpánka, Josefína, Lada a příteli se také ještě líbí Linda a mě ještě Nina. Potom kdyby vyšel syn, tak Jiljí(po otci-generační jméno), a mě se líbil ještě Pavel a Šimon:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sarriku Mě se líbí Magdaléna, protože se jí dá říkat Majdalénko...to se mi líbí fakt hodně, když vyroste tak to by to byla nejspíš Majka, oslovení Magda se mi moc nelíbí....mám ráda ta stará česká jména...třeba i Alžběta, protože Bětka je hrozně pěkný....klučičí se mi líbí taky ta stará...Matěj, Jakub a hodně moc Jáchym, ale to mi neprošlo :-D A přítel je Čech, nebo odkud to jméno pochází?
Odpovědět
@sarriku Teda Jiljí je hodně zajímavé jméno... jak říkáš příteli, jestli se můžu zeptat? A to že dáš generační jméno, tak s tím souhlasíš nebo se to spíš očekává?
Odpovědět
@sarriku Říkají ji Sidonko, Siduško, Sidulko, já bych jí říkala Síďo nebo Sidi :) Ale v základním tvaru je to asi nejhezčí. Byla to taky těšínská Piastovna, Sidonie Kateřina.
Odpovědět
Mně se líbí Meda a Jorika, ale asi ani jedno neprojde :)
Odpovědět
@verusak87 mě se to jméno Jiljí moc líbí,má ho jenom 182 obyvatel Čr, to je fakt pecka:-), nemám s tím problém. Říkám mu Jilďo, Jildo, Jilouši, Jilku, Jilečku, Jildínku, Jiloušku, Jildíku:-) Nejlepší jsou vždycky kamarádky, ptají se mě, "Tak co Jurďa, jak se má?" :-D Protože mi nerozuměly, jak se jmenoval:-D Popravdě, na prvním rande jsem mu taky moc nerozuměla:-D @kelisova akorát chudák holčička, když je malá, tak dokud se nenaučí písmeno R, asi by se jí to jméno Jorika špatně vyslovovalo.:-)
Odpovědět
Článek se načítá
@cibetka_veronika Já myslela, že česká obdoba Sofie je Žofie, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, já mám Drahomíra, říkáme mu Drahošku nebo Dádo a holčičku- princeznu Elišku, říkáme ji Eli.. Na kluka se mi líbil Mikuláš a holčička Viktorie, ale neprošlo :-D ale jsem smoc spokojená, že je to takhle..
Odpovědět
Profilova fotka
@sarriku Pokud si dobře vzpomínám, jméno Sofie bylo přejato dvakrát, poprvé jako Žofie a podruhé jako Sofie :-)
Odpovědět
@nikitra znám jednoho kluka Mikuláše a je to fakt super jméno. Říkali jsme mu..překvapivě Mikuáši, nijak jinak a z toho jména jde zkrátka respekt:)
Odpovědět
@sarriku Prinejhorsim Jolika taky ujde :) To by nesmela byt zadna Veronika, Valerie, Viktorie, Karla atd. :)
Odpovědět
Profilova fotka
my mame dvoch chlapcekov.. Martin a Samuel.. volame ich Matko a Samko :-)
Odpovědět
Až na děti přijde tak už jména máme. Shodli jsme se téměř okamžitě. Chlapeček bude po tatínkovi Pavel a holčička Pavlína. Pak máme ještě v rezervě pro kluka Marek a pro holku Adélu.
Odpovědět
@kelisova tak to už radši ta Meda:-D
Odpovědět
Ahojky holky, rodinu jeste necekame, ale pokud to bude holka ci kluk tak prostredni jmeno bude Appel, pritelova rodina to drzi jako tradici. Jinak kdyby kluk tak po tatovi Jakob, holcicka nevim, az zacneme planovat dam vedet.
Odpovědět
@gejbinka Sidonia nemá se Zdenkou nic společného ;-)
Odpovědět
Já chci pro chlapečka jméno Vojtěch, Mikuláš nebo Kryštof a pro holčičku Anežka. Doufám, že až to bude akutní, přítele přemluvím.
Odpovědět
@samantha_carter Ale to vis, ze ma Sidonie se Zdenkou mnoho spolecneho :) http://cs.wikipedia.org/wiki/Zde%C5%88ka
Odpovědět
Tak to už máme vymyšlené.. Pro chlapečka Adam a holčička bude Ellen ;-)
Odpovědět
@kelisova Zdenka je zdrobnělina od jména Zdeslava znamenající "zde slavná", popřípadě "učinil slávu". To se dříve mylně domnívali, že je to z latinského jména Sidonius.
Odpovědět
Ahoj, už několik let mám vybranou Zoe, líbí se mi, že je to nesklonné a nedají se dělat zdrobněliny. A druh´á holka bude Amálie, to chce přítel, já bych jí říkala Mia, to byla moje volba číslo 2 a dá se to tak říkat:) Pro kluky se mi moc jmen nelíbí:(
Odpovědět
Ja mam malu SOPHIE ale ajtak ju volam Brona :D
Odpovědět
Profilova fotka
@bluecate Muj manzel chce taky Zoe, ja jeste nejsem uplne presvedcena, ale je fakt ze si casem zvykam :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja chcem Lindu :-) ale paci sa mi aj Elissa....z chlapcenskych mi pridu tie mena take otrepane, zatial sa drzim ako tak na mene Oliver, ale mozno este daco objavim :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?