Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
taylorka a a neni to spis Lauren? jednu jsem znala
Odpovědět
Profilova fotka
Ja mam take rada ceska jmena - my mame vybranou Annu a Jakuba - tak snad je pouziju :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tay: asi bych to taky napsala Lauren, prostě foneticky je to "Loren" a je to moc pěkné, ale zdrobnělina nebo zkratka je fakt jen Lora, Lori, což je jako na papouška...
Odpovědět
Může to být Lorren i Lauren ;-)
Odpovědět
Videla jsem nove jmeno Xoe. vyslovuje se to jako Gzoui. =-)
Odpovědět
Profilova fotka
seb: Tak to mi do čech přijde jako super vtipné jméno, vlastně je asi vtipné kdekoliv, protože nikdo nebude vědět jak to vyslovit, tichou poštou by z toho byla po třech lidech Xena nebo prostě Zoe ;)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja chcem Zorku a Marek (aj ked s tym Marekom nie som este uplne stotoznena:-D, neviem najst lepsie).
Odpovědět
Profilova fotka
Napadlo mě pro kluka Noah... hm?
Odpovědět
Profilova fotka
noah je pekne...len musi byt k tomu aj priezvisko vhodne...aspon podla mna
Odpovědět
Profilova fotka
No, v těchhle chvílích si říkám, že jsem nikdy neměla slíbit, že se jednou budu jmenovat po nastávajícím... 8-)
Odpovědět
noah mi přijde hezké, když je to jméno napsané. je to nesklonné, takže v našich končinách těžko použitelné, navíc nejdou vytvořit nějaké variace na jméno
Odpovědět
Profilova fotka
Pravda je, že oslovení Noahu zní jako slovo NOHU :-)
Odpovědět
Článek se načítá
priscila> a malému miminku můžeš říkat nohísku :)
Odpovědět
Profilova fotka
tak to do toho půjdu... No u nás doma stejně jako vtipná jména pro kluky vedou Dluhoš a Drahoš :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte baby mne sa paci dievcenske Nela ( Nelinka ) a chlacpenske Martin alebo Matej...
Odpovědět
Profilova fotka
Ja ked počujem Nelinka, tak si vybavím tú kačičku z reklamy :-N A na Štedrý den sa kamoške narodil syn - Emanuel, krásne meno x-)
Odpovědět
Profilova fotka
No to aj ja ale je to mile meno a hlavne kratke.... a neda sa skomolit ani povedat skaredo :D
Odpovědět
Profilova fotka
kararinkabrnka na to by som sa nespoliehala, deti vymyslia aj nemožné, hoci aj z mena Nela 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ved ja viem.... ale to je jedine meno na ktorom se sa zhodli s pratelom :D
Odpovědět
manzel se rozhodl mit dve holcicky Annu a Emmu (tak snad neprijdou obe zaroven :-) )
Odpovědět
Profilova fotka
Lauren je pekne ;-) kolegyna caka dievcatko, ma vybrate meno Chiara a uz ma doma dceru Katku, tak mi to pride, ze aj mena surodencov by mali spolu "ladit" a toto je "kazdy pes jina ves" :-o
Odpovědět
Profilova fotka
tak s týmto súhlasím, to ako u nás sú súrodenci Ladislav, Martinka a teraz sa im narodila Charlotte Ella..je tam síce skoro 9 ročný rozdiel medzi Lackom a malou, ale aj tak mi to meno do ich rodiny nejako nepasuje..
Odpovědět
Profilova fotka
no, tak to sa moc nehodi... inak Charlotta sa mi velmi paci, bohuzial v nasej domacnosti len mne... ;-( :-D
Odpovědět
jachin: tak to se někdo opakuje po Kájovi Gottovi..ten má taky Charlotte Ellu :-D Jinak Emanuel jako takové mi nepřijde tak hrozné, ale Eman a podobné zkratky mi přijdou strašné! Martinamili: Anna a Emma je supeeeer ;-) dvojčátkům by to sedělo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
alebo Emo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tiež sme si pomysleli že opakovali po Gottovi :-N A Emanuela volajú Emko alebo Emanko..ale ked bude starší asi to bude fakt len Eman alebo Emo...
Odpovědět
Profilova fotka
vo Francuzsku volaju Emanuela skratene "Manu", to sa mi napriklad paci... :-) ale dlhe mena vo vseobecnosti maju nevyhodu, ze ich ma kazdy tendenciu skracovat tak na dve slabiky.
Odpovědět
Profilova fotka
Manu je dobré..asi navrhnem :-N :-D ale ked sa už povie Mani, tak si predstavím toho mamuta z Doby ľadovej :-D
Odpovědět
Já myslím, že by se mělo taky myslet na to, jak se bude to dítě přesdstavovat v dospělosti - např. Amálie, bylo to chvíli docela oblíbené. Holčička Amálka, to je hezké, ale jak byste se představovaly v dospělosti - zdrobněle je to divné, já jsem Amálka, ne? tak buď Amála, nebo Amálie, to je zas dlouhé ... :-( to je jen příklad, některá jména jsou krásná pro děti, ale v dospělosti to ¨může být divné
Odpovědět
a taky ještěv další věc, co vidím u svých kamarádek - líbí se jim třeba některé jméno v "originále", neupravené ve zkrácené podobě apod., a myslí si snad, že tomu dítěti nikdo nebude říkat běžnou zkrácenou verzí...např. kamarádka má Matyáše a strašně jí uráželo, pokud mu někdo řekl Mates :-) praštěný co. Tomu se neubrání, prostě to bude pro plno lidí mates, i kdyby se postavila na hlavu
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?