Jak rozdělit hypotéku po rozchodu?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, mám otázku ohledně rozdělení hypotéky. S přítelem jsme delší dobu žili spolu a vzali si hypotéku na byt. Ale po roce jsme se rozešli. Nyní je to více jak rok a situace stále není vyřešená. Bývalý přítel odmítá nějaké řešení a já nevím jak dál. Nemáte některá z vás zkušenosti? Nevím zda se vyplatí právník nebo co prostě dělat. MOc děkuji.
Odpovědět
1
2
ilojar: existují tzv. bezplatné právní porady v každém větším městě konají se na městských nebo krajských úradech, zkus zjistit jestli se nejaká nekoná i nekde u vas a tam jsou právníci kteří bezplatně poradí, abys zatím nemusela pravnika platit
Odpovědět
AHoj holky, moc děkuji za rady. Zpátky mě asi nechce, má tu svojí. On totiž nechce přístoupit na nic. Telefon zvedá jen občas a na sms reaguje taky občas. No zkusím s ním promluvit a když tak sehnat tu právní poradnu zdarma. ;-) Díky Evax :-)
Odpovědět
Já min.rok měla jedno sezení s právníkem a ten mi od tho tak odradil, že jsem to raději nechala být. Říkal, že se to bude táhnout, budu muset platit soudní výlohy a pokud ho vypíšu, že mu budu muset zaplatit půlku tržní ceny !!! což mi přijde ujeté, když budu celý život platit hypotéku :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ilojar, ničeho se neboj, věřím, že ti to dobře dopadne, stejně jako mně ;-) Jinak s tím přepisem v katastru, nic přeci přepisovat nemusí, te´d je vlastníkem stejně banka, od které máte hypotéku. Takže s tímto žádné náklady. Pokud tedy ten byt chceš, tak kromě toho co jsme psala včera, tak mě napadá ještě jedna věc, řekni mu, že na něj podáš trestní oznámení za neplnění závazků, prostě pokud chce mít ten byt na půl, musí ti dávat půlku splátek.. pokud na to nemá nebo se mu to prostě jen nechce platit, tak bych to hned řešila. Hypotéku přepsat jen na tebe nebude problém, pozor ale, aby byla pak ta kupní smlouva jen na tebe.. musíte to pak písemně sepsat, že byt po splacení bude v tvém výlučném vlastnictví.. aby to nedopadlo tak, že ty to budeš platit a on si byt pak bude nárokovat, že je na něj psán také v kupní smlouvě.. nebo kdo je uveden v kupní smlouvě? Pokud jen ty, tak je to úplně nejjednodušší a máš vyhráno :-) Zkus tu právní poradnu, nenech se odbýt, musí ti najít nějaké rychlé a snadné řešení!!! ;-) Jinak soudních poplatků se neboj, to platí prohrávající a ve vašem sporu by to byl on, jelikož máš možnost určitě prokázat, že veškeré splátky jsou z tvého účtu a od něho nic nedostáváš.. ale to už je opravdu na radu právníka ;-)
Odpovědět
ONo je mi celkem jedno jak se to vyřeší. Klidně ten byt ani nepotřebuji. Spíš se jen zbavit jeho. Já bych to možná raději přepsala celé na něj. NO skočím nejdříve do banky, tam se poptám co a jak. Kontaktuju ho a když nic, tak zkusím tu poradnu. Teď jste mi povzbudily, já myslela, že je to v háji. Hlavně po poradě s tím právíkem. Moc díky.
Odpovědět
Profilova fotka
jo, teď jsem si uvědomila, že vlastníkem v katastru asi nebude banka, ale vy, s tím, že je byt zastaven bance nebo jak to máte? Taky si myslím, že si tvůj drahý bývalý nechává zadní vrátka, proto ten byt chce mít napůl.. možná chce vyzkoušet, jestli mu to s tou novou slečnou vyjde, jestli to bude klapat, a když ne, tak má v plánu se vrátit k tobě.. takže by bylo na místě mu možná důrazě říct, že s ním už nechceš nikdy nic mít společného, a že tohle prostě musíte dořešit, aby mu secvaklo, že ty ho zpět už nikdy stejně nevezmeš.. ale naděje umírá poslední, takže jestli to má v té hlavě tak, jak jsem psala, pochybuji, že s ním bude domluva.. no dej vědět, jak se situace vyvíjí :-)
Odpovědět
NO já myslím, že to ví. Je to už dva roky. Já přítele mám a chceme nějak vyřešit bydlení, jenže s tímto břemenem je to těžký. ]-( On ten byt nechce prodat, protože chce mít peníze z nájmu, ale to stejně dělá směšnou částku.
Odpovědět
Profilova fotka
evax :-D co je to za blbost, že vlastníkem je banka? =-) od té máš jen půjčku :-N a pokud nebudeš splácet, tak pak teprvě to padne bance do klína, ale na katastru jsi napsána ty a ne banka :-D :-D :-D
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?