Hubneme společně

Zobraz úvodní příspěvek
Je tady spousa diskusí o hubnutí, cvičení, celulitidě. Napadlo mě ale, že my všechny, které se snažíme zhubnout rozumným způsobem, bychom se mohly scházet v tomhle tématu, dělit se o své zkušenosti, radosti i starosti s hubnutím, vzájemně se podporovat a tak podobně. Už jsem na vlastní kůži poznala, že když hubne více lidí najednoua společně, ta to jde lépe a motivace je také větší, protože člověk nechce před ostatními selhat, právě naopak, chce ukázat, že to zvládne. Budu ráda, když se někdo přihlásí a pustí se do toho se mnou. Jinak jsou vítány ženy a dívky všech váhových kategorií, protože i někdo, kdo se ostatním může jevit tak, že vůbec hubnout nepotřebuje, může vnitřně cítit něco jiného.
Odpovědět
Profilova fotka
kajsav: já už jsem v Pze 9 let, nějak to uteklo... A znáš nějakého odborníka na výživu? Poslední alergoložka mi řekla, že to je zlý a bude to horší :-D Víckrát jsem tam nešla...tak uvidím, co tato :)
Odpovědět
Profilova fotka
ifoun: tak to je dlouho, já 4 roky ;-) ale čas letí jak blázen, to znám... ...tak ta poslední doktorka byla padlá na hlavu ne? :-D já jsem se nikdy na odborníka neobracela, protože mi radil přítel, který toho má hodně načteno, ale hodně jsem četla knihy od doktora Petra Fořta který je jeden z předních odborníků na výživu u nás, tak zkus třeba google, jestli nemá nějakou knihu pro alergiky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Super, zkusím počmuchat :)
Odpovědět
Profilova fotka
ifoun: tady je buď někdo slepý nebo psychicky nemocný.... kde máš schovanýho toho vorvaně?? pod sukní??? však seš chudá jak lunt....kde chceš co hubnout??? na kotníku? :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mmarch: taky jsem si říkala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mmarch: ja neříkám, že potřebuju zhubnout dvacet kilo (ale tak 8 by bodlo), ale prostě se cítím nadváhově. Je to spíš o pocitu, kdybych se měla hodnotit přes BMI, tak jsem v cajku, ale prostě se necítím. vylézt něam v plavkách je pro nepříjemné. Nějak nemám v lásce své nohy, které jsou schované v sukni :)
Odpovědět
Profilova fotka
ifoun: tak si prohodíme postavy, já bych se v té tvé cítila 100% :-D :-D :-D jinač beru, že záleží hlavně na tvém pocitu, ne co kdo říká....
Odpovědět
Profilova fotka
mmarch: to je právě ono, když jsem někde s někým "větším", tak si připadám docela v pohodě, ale stačí se sejít se sestrou a přijdu si jak ten vorvaň... :-S Psychika bohužel dělá divy, takže ručička na váze je bohužel dost irelevantní...ale udělala jsem pokrok, po 9 letech jsem se znovu zvážila :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, máme tu nějaké mrtvo.. :-( Taky by mi stačilo dolů cca 7 kg, ale za 10 kg bych byla spokojená :-) Navnadily jste mne tu na melouna, mám na něj v tomhle vedru děsnou chuť :-)
Odpovědět
Já jsem brala před svatbou Emulips a po něm jsem zhubla poměrně rychle 5 kg. Pro více info mi můžete napsat.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
drzu, jak rychle? Taky jsem ho brala, ale už dobrala, jen jsem se cítila po jídle lépe, jinak žádná kila dole..
Odpovědět
Článek se načítá
Já jsem brala Emulips a poté hned Emulips SLIM a za dva měsíce jsem měla 5 kg dole...pro více info mi napište.
Odpovědět
Profilova fotka
holky můžu doporučit na hubnutí začít cvičit zumbu. Moje mamka chce zhubnout, samozřejmě upravila jídelníček, začala cvičit zumbu a za dva týdny dvě kila dole :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Základem každého hubnutí je změna jídelníčku a celkově stravovacích návyků a přidání cvičení, protože bez toho to nejde a to takové cvičení u kterého se pořádně pálí tuky...je to jakékoliv cvičení ne jen zumba, mě stačil klasický aerobik a 11 kilo dole jak nic ;-)
Odpovědět
Holky začíná nám nejlepší období na hubnutí :) cpěte se melounama, okurkama a k tomu si kupte nějakou vlákninu, trošku pohybu, dobrou náladu a půjde hubnutí líp, jak s léky :)
Odpovědět
Profilova fotka
...strava by měla být pestrá a vyvážená nikoliv zaměřená pouze na některý druh potravin...prášky jsou rovněž k ničemu...člověk to musí vzít opravdu z gruntu aby byl výsledek trvalý a nehrozil jojo efekt ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Přesně tak, teoreticky já znám všechno dokonale..Teď chodím na power plate, jsem zvědavá na výsledek..chodím pravidelně 3x týdně, šetří to čas.. :-)
Odpovědět
kajsav: nemyslela jsem to tak, že nic jiného nejíst, jen zmenšit porce a dojídat se zeleninou a pokuď honí mlsná, tak si pochutnat na melounu, nebo něčem co běžně nemáme :) Držím se půl roku, zhubla jsem už 12 kg, takže to funguje :) mám do toho dost pohybu teda
Odpovědět
Profilova fotka
lenakvapilova: to taky nebylo myšleno přímo na tvůj příspěvek ;-) jen takové menší vysvětlení aby to holky špatně nepochopily ;-) Blahopřeju ke skvělým výsledkům a jen tak dál, budu držet palce ;-)
Odpovědět
kajsav: máš pravdu, že jsou takové co opravdu týden vydrží se cpát zeleninou, zhubnou 2 kila, najedou na svoji běžnou stravu a mají 4 kg zpátky a to je k ničemu!!
Odpovědět
Profilova fotka
lenakvapilova: to máš naprostou pravdu ;-) ale to je česká povaha, česi jsou líní cvičit nebo cokoliv měnit na svých stravovacích návycích takže jsou ochotni radši hladovět nebo brát všelijaké prášky a platit stroje co cvičí za ně..ono nikdy to nejde bez opravdového pohybu a změně stravy, jde nám přece o trvalou změnu ne jen dočasnou a pak jo jo efekt...člověk to nesmí brát, že to je jako za trest ;-) já si změnila jídelníček a nějak ho dodržuju pořád snad už 5 let...každý říká no jo ta tvoje dieta, ale ona to není dieta, jím 6x denně :-D už je to zkrátka můj životní styl...a když je tělo zvyklé na pohyb a pravidelnou stravu tak mi metabolismum funguje jak má a můžu si dát občas co chci ať už sladké nebo tučné věci nebo přes Vánoce to si taky dávám a váha mi nejde nahoru ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kajsav: a nechceš nám tu napsat svůj běžný denní jídelníček? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kajsav: Souhlasím s tebou... Hubnutí (trvalé) není o tom, že si na měsíc, dva utáhnu opasek a budu míň jíst, zhubnu deset kilo a pak se zase začnu cpát jak nezarvřená. Zhubnout je prostě velká životní změna a hlavně trvalá (a teď ale mluvím o hubnutí v řádu desítek kilogramů, ne zhubnout 4 kila do plavek). Takže člověk musí opravdu chtít a musí se změnit. Ono je to jako s kouřením - dokud člověk opravdu nechce a není připravenej se od základu změnit, tak se mu to nepovede. Lidi jsou zvyklí do sebe třeba po večerech ládovat oříšky a chipsy, k obědu si rádi dávají hranolky a smažený řízky. Neradi cvičí, protože na t onemají čas. Tohle všechno je jen lenost. Když člověk chce, tak si úplně v klidu najde čas na to, aby sportoval aspoň 3x týdně - jen to chce se přemoct a ráno dřív vstát, případně večer místo sezení u televize nebo PC se jít projít. A s jídlem je to stejné. Mně třeba pomáhá vědomí, že dobře vypadám, ale navíc dělám něco pro svoje zdraví. Mám teď lepší kondičku a jsem ochotná připustit, že budu dělat sporty, který jsem dřív nenáviděla - aktuálně mě láká běh, i ho zkouším v rámci rychlé chůze, ale zatím to nedávám, nedokážu běžet ani 5 minut v kuse. Dřív jsem ovšem tvrdila, že běh nesnáším a NIKDY běhat nebudu:o)) Jinými slovy - holky vybodněte se na zázračný diety a tabletky na hubnutí, to není řešení!
Odpovědět
Profilova fotka
ifoun: no toto, ty mi dáváš :-D ...já to mám jednodušší v tom, že přítel taky hodně cvičí, takže ten jídelníček dodržujeme oba, jak známo tak chlapi co cvičí pořád honí svaly, takže já jsem nucena pořád vařit tuny masa...ty jídelníčky se nedají nijak zobecnit člověk si musí vyzkoušet co mu nejlépe vyhovuje, ale tak alespoň zhruba: 1) ráno než jdu do práce tak snídaně - bílý jogurt (activia) a do toho nějaké musli nebo jiné cereálie (Bona vita) 2) kolem 10 hodin mám svačinu a to je vždycky jeden kus ovoce, třeba jablko, v létě pak hodně jím meloun nebo ananas, pozor na banán a hroznové víno má hodně cukru takže nedoporučuju jíst hodně často 3) ve 12:00 vyrážím na oběd a pak kolem 12:30-13:00 jím...když to flákám tak si koupím jen nějaké tmavé pečivo, lučinu linii a k tomu zeleninu, ale mělo by být k obědu maso a nějaká příloha, ryba atd. maso dělám v titanové nebo teflonové pánvy většinou jen tak na sucho, na vodě nebo na kapce oleje, záleží o jaké maso se jedná, k tomu většinou rýži...občas i brambory nebo těstoviny, strava by měla být pestrá... 4) kolem 15:00 mám svačinu, většinou nějakou menší musli tyčinku, nebo polystyrenové rýžové chlebíky, občas chroupám mrkev nebo když jdu pak cvičit tak taky ovoce abych dodala tělu energii 5) večer je večeře :-D nepíšu v kolik protože záleží jestli jdu cvičit nebo ne, protože to pak jím hodně pozdě, měly by se dodržovat rozestupy mezi jídly po celý den max 3 hodiny aby tělo nehladovělo takže vůbec neplatí že po 17 hodině už se nejí atd. tělo pak hladoví až do rána hodně dlouho a to není dobře pro hubnutí, zase si začne ukládat tuky na horší časy :-D pokud chodíte spát pozdě, můžete mít klidně 2 večeře...jinak večeře by měla být zase nějaká bílkovina takže třeba zase kousek ryby, nebo krůtího či kuřecího masa se zeleninou... Je to tak zhruba, ale pokud se o to holky zajímáte a chtěly byste něco změnit doporučuji knížky od doktora Petra Fořta, píše knihy jednat pro sportovce, kulturisty atd. tak i pro normální lidi a člověk se tam dozví spoustu zajímavostí a knihy stojí pár korun ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
civet: tak lépe bych to nenapsala, naprostý souhlas ;-) ...člověk opravdu v sobě musí najít to odhodlání a říct si "tak a teď jdu do toho na plno" nesmíte se nechat odradit prvními neúspěchy, musíte si jít tvrdě za tím...hlášky jako "já mám slabou vůli" nebo "jsem antitalent na sport" nejsou pravda, každý se do toho může pustit v rámci svých možností...hlavně se to opravdu nesmí brát jako za trest...začátky jsou těžké, ale jaký pak má člověk krásný pocit když jde naprosto propocený do sprchy a ví, že pro sebe udělal něco dobrého...já jsem dospěla k tomu, že nebývám vůbec nemocná, máme opec space kanceláře, kde je nás opravdu hodně a stačí jeden nachlazený kolega a zbytek kanceláře do týdne padne, jen já ne, takže opravdu to posiluje celkově organismus a hlavně imunitu... ...co se týče těch chipsů atd. já to radši nahradila nějakou mrkví večer u televize :-D a všechny tyto pochutniny jsem nahradila něčím jiným a když to mám říct na rovinu tak mi ty chipsy ani jiné věci už vůbec nechybí, vůbec mě nenapadne si je v obchodě koupit ale občas je přítel chce takže si doma dáme, to je jasné, nejsem robot ;-) ...civet s tím během Ti budu moc držet palce, já začínala někdy loni běhat v posilovně na páse a po 5 minutách jsem myslela že ze mě vyletí plíce :-D člověk se pomalými krůčky dostává dál a dál a pak už jsem dávala v pohodě 45 minut, takže ono to opravdu jde. MOC DRŽÍM PALCE ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kajsav: takový jídelníček bych hned brala, kdybych ty věci mohla jíst :( Zatím mám největší problém se snídaní - nemůžu mléčné výrobky (dnes jsem měla sojový jogurt, ale je to hnusné a drahé), pečivo, cereálie a dost z ovoce (stejně jsem měla nektarinky, ale opuchla mi pusa). Oběd bych neměla problém, kdyby byla v okolí práce restaurace, kde se dá něco pozřít a není to hnusné. Takže asi bych si měla začít nosit věci z domu - jenže se mi nechce večer chysta ještě oběd na další den. Kurnik, asi je to fakt v lenosti... ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, taky chci přidat svých pár zkušeností - jelikož také nemám ideální postavu, tak jsem se letos konečně dokopala s tím něco udělat.....řekla jsem si, že nechci být tlustá nevěsta. Ale ono to fakt jde dost pomalu, když člověk mění své stravovací i pohybové návyky. Od přírody jsem dost líná - ale nemůžu říct, že se sportu doslova vyhýbám. Problém u mě vždy byl, že jsem u toho příliš dlouho nevydržela....Jediné co mi přiliš nevadí je plavání, kolečkové brusle a poslední dobou jsem se úplně zamilovala do zumby. Chodím 2x týdně a - i když mám od února ubohý 4 kila dole, furt z toho mám dobrý pocit. Za tři měsíce jsem si poměrně dost zlepšila fyzičku a i na sobě cítím, že když na sebe sáhnu, tak je už trošku cítit nějaký ten sval :-) Rozhodně nejsem žádný kulturista, to fakt ne - ale cítím, že jsem se celkově zpevnila. Rozhodně to není ještě vůbec ideální, ale cítím, že jsem na dobré cestě. Když jsem si četla kajsav jídelníček - máme to do oběda dost podobné - přes oběd si tedy dávám normální jídlo - ale v menších porcích - i když je tedy fakt, že určitým jídlům už se záměrně vyhýbat, protože je mi po nich pak hodně těžko......a k večeři si dávám co mě v ten den napadne.....někdy šopák, někdy lučinu linie a celozrnou kaiserkou (když jdu cvičit), někdy polévku.........je to fakt dost různé....je teda ale fakt, že po cvičení už se nenajím - jednak nemám vůbec hlad a jednak stejně přijdu domů, osprchuju se a jdu většinou spát - a ani mě to už nenapadne se najíst. Ale jak říkala kajsav - věty typu - mám slabou vůli, nebo jsem antitalent na sporty - to jsou fakt výmluvy, tak jsem se tím kolikrát ospravedlňovala a fakt to nikam nevede............. Doporučujuji si koupit třeba nějaké drahé oblečení na sport - a pak v něm chodit cvičit - někoho třeba donutí k cvičení to, že do toho vrazil tolik peněz a te|ď by se mu to mělo válet ve skříni - tak se oblíkne a jde.......takhle jsem si koupila dražší plavky a chodila jsem plavat pravidelně............je fakt, že mě to po půl roce nějak přestalo bavit a teď mě hodně chytla ta zumba..........to je pro mě zatím to nejlepší cvičení, které jsem kdy zkusila..... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ifoun: ty to máš hodně těžké s těma alergiema, nejsem odborník, takže ono se to těžko radí čím to nahradit :-| co se týče obědů tak na ty já vůbec nechodím, nosím si z domu krabičky :-D člověk tomu nějaký čas musí věnovat, ale taky je to jen o zvyku...pokud se jedná o nějakou rybu nebo kuřecí či krůtí maso tak to je zase hned, to bys určitě zvládla...já to hodím na pánev, opeču si steak, k tomu trošku rýže, udusím zeleninu a hotovo...horší je pro přítele ten chce hodně hovězí tak to je na delší vaření ale dá se to ;-) já dělám v práci do 17 hodin, jeden týden v měsíci do 18 hodin, přiběhnu domů, beru věci, jdeme cvičit, přijdeme třeba v 9 večer a pak teprve vařím, je to síla ale dá se to :-) někdy nevařím a vaří přítel, mu zase nevadí stejné jídlo takže toho udělám kotel a má to třeba na 2 dny a já taky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kajsav: já chodím z práce po šesté, pak fičím ven se psem, dvakrát týdně cvicáč se psem, takže se často vracím pozdě domů. Každý den vařím večeři, ale většinu "čerstvé" věci - těstoviny, salát...to já nemám ráda "odleželé". Takže bych musela ještě zvlášť chystat jídlo na druhý den. Ale asi začnu...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?