Hubneme společně

Zobraz úvodní příspěvek
Je tady spousa diskusí o hubnutí, cvičení, celulitidě. Napadlo mě ale, že my všechny, které se snažíme zhubnout rozumným způsobem, bychom se mohly scházet v tomhle tématu, dělit se o své zkušenosti, radosti i starosti s hubnutím, vzájemně se podporovat a tak podobně. Už jsem na vlastní kůži poznala, že když hubne více lidí najednoua společně, ta to jde lépe a motivace je také větší, protože člověk nechce před ostatními selhat, právě naopak, chce ukázat, že to zvládne. Budu ráda, když se někdo přihlásí a pustí se do toho se mnou. Jinak jsou vítány ženy a dívky všech váhových kategorií, protože i někdo, kdo se ostatním může jevit tak, že vůbec hubnout nepotřebuje, může vnitřně cítit něco jiného.
Odpovědět
Profilova fotka
mňáááááááám :-D 8-) já měla včera smažený krůtí prsíčka s bramborem - tak klíííd :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ale byl fajnový, moje svědomí je černější než černé!
Odpovědět
lostris: já měla dneska řízek s bramborama......to je hubnutíčko...
Odpovědět
Profilova fotka
Radeji se naobedvam vzdycky toho, na co mam chut a vecer se snazim byt ukaznena...
Odpovědět
Ahoj holky, teda člověk tu chvilku není a jak se to tu rozjelo ;-) Já mám dnes rozhozený stravování, byla jsem v Brně, tak jsem měla svačinu, místo oběda polívku z pytlíku, abych neumřela hlady, a oběd teprve teď, super dietní - smažené hřiby... A završila jsem to melounem, co se do mě vešlo... asi prasknu... heli: vydrž, projeví se to tak za měsíc ;-) Co ta kartářka? Tetování? Ty teda měníš život z gruntu ;-) los: no jo, tělo nahání, co ztratilo... při střevních potížích jde dolů většinou hlavně voda, takže v tomto případě je rčení "přibírám i z vody" pravdivé... jani, Tvoje příspěvky mě vždycky namotivují, díky ;-) Já si včera dala do těla v posilovně, takže dnes přestávka, ale zejtra pojedu zas :-) A zejtra máme na prázdniny malou sestřenku, tak ji vytáhnu někam ven :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ubi - no nevím čím tě motivuju ale jestli je to tak, tak jsem ráda :-) já jsem ráda, že se jakžtakž držím, a musím se z toho vypsat, abych se pochválila ... doufám, že to nevyznívá jako že se tu chlubím jak jsem "dobrá" :-N ale mě to pomáhá :-) squash byl super, sice jen půlhodinka, ale intenzivní, teď jdu shánět něco k večeři, a musím vymyslet, jak se budu stravovat od zítra, protože zítra navečer jedeme až do neděle k taťkovi, kde nevařím :-( takže to zas bude děs, plus ty koláče ... zkusím aspoň navrhnout pečené kuře :-) a beru s sebou brokolici a tmavé knäckebroty, ať se na mě dívají sebevíc divně :-) já chci vydržet!!! :-)
Odpovědět
jani, no právě tím nadšením a odhodláním ;-) Taky se tady vždycky potřebuju "pochválit", když je za co :-D :-D :-D Já dneska pěkně cítím břišní svaly, jak jsem jim včera v posilovně dala zabrat :-D Nejhorší jsou ty "divné" pohledy okolí, když najednou odmítáš buchty a tak... ale užijte si rozvoz koláčů, svatba za rohem, máš to jenom jednou v životě ;-)
Odpovědět
Všechny Vás tu zdravím. Nepřibraly byste mezi sebe další co by chtěla nějaké to kilčo schodit? Chybí mi pevná vůle a "pomocná ruka" :-(
Odpovědět
ahoj ubi...no já když se rozhodnu pro změnu, tak to beru hezky od základu :-D a mně až se zhojí tetování, tak jdu s holkama na fitbox, prý je to supr, tak uvidím...třeba mi to pomůže...začínám být z toho zoufalá :-| vítám novou tvář :-)
Odpovědět
Děkuji za přivítání ;-)
Odpovědět
Trošku se nám představ, my jsme baby zvědavvé ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ubi - já zas ty buchty tolik neodmítám ... řikám si, že bych akorát byla protivná, kdbych si kousek nevzala a ostatní se cpali. ale zbytek chci dodržet, a né že si dám ke snídani 2-3 světlý rohlíky s máslem a s medem, k tomu kakao, pak sůšu, k obědu 6 knedlíků s omáčkou, pak kafe a 5ks buchty, pak něco menšího před večeří a po večeři ještě něco k televizi ("normální" strava u nás doma, jako u taťky ...) tyjo ale jak jsem to vypsala, chtěla bych to zase někdy zažít, takhle žráááát a nevyčítat si to :-D :-D I_2_3 - ahojky, přidej se, třeba ti pomůžeme ... :-) jaký máš cíl?
Odpovědět
Článek se načítá
Mým cílem je změnit svůj životní a hlavně stravovací styl a tím pádem zhubnout. Při výšce 169 cm vážím 62 kg - což je o 12 kg více než před čtyřmi lety. Za ty čtyři roky co mám sedavé zaměstnání totiž jenom kynu a kynu a ve svatebních šatech bych ráda vypadala jako princezna. Na svoji původní váhu se vrátit nechci, ale ráda bych se dostala na 55-56 kg a chtěla bych si tuhle váhu udržet. Mým největších problémů je hned několik...ráno nesnídám (žaludek mi to nebere), svačím bebe sušenky nebo jogurt...obědy si snažím už v poslední době nosit z domova - jinak to jsou obědy v hospodách a restauracích (tedy pěkný hnus)...celé odpoledne pak nic nesním protože je mi těžko po obědě a večer když přijedu z práce tak se "nafutruju" vším co potkám. Chytí mě žravá a nedokážu se s ní poprat :(. Pravidelný režim mi vždycky vydrží max. 4 dny, pak to jednou poruším a pak zrovna vzdám :(. Nevím jak na to. Poradíte mi? :-(
Odpovědět
l_2_3 nejsi na tom s váhou zase tak špatně.....:-) určitě to půjde...hlavně je potřeba jíst pravidelně.... tak já jsem dneska sport nezvládla - zdržela sem se v práci až do osmi...a ani jsem nevečeřela...:-(
Odpovědět
Profilova fotka
I_2 - myslim že hlavně ta snídaně tomu chybí, já jsem třeba (když jsem jezdila do práce 60km) ráno taky nedokázala snídat, protože jsem vstávala před šestou a asi bych nepřežila cestu busem, ale přišla jsem do práce a holt první co bylo tak jsem se nasnídala - to bylo cca 8h. - to už bys zvládla třeba ne? určitě nejsem ta, která by měla radit, sama se v tom plácám a spoustu věcí mi museli ostatní vysvětlovat :-)
Odpovědět
V celkovém poměru to špatně nevypadá, ale jinak se mi ta nová kila usadila na břiše a stehnech. Takže místo svého původního plochého bříška mám teď strašnou pneumatiku a už se na to nemůžu sama ani dívat. A když už se na to hrozné břicho podívám, tak mě chytne lítostivá nálada a útěchu hledám v jídle. K tomu všemu se mi ještě rozjela celulitida kterou jsem nikdy netrpěla a teď ji mám všude..na stehnech, na zadku, na břiše i na pažích...Jsem z toho tak zoufalá, že si žádný režim ani neudržím :-p
Odpovědět
Ahoj. Zběžně jsem pročetla poslední dvě stránky. Držím vám palce v hubnutí. Já se snažím taky trochu zhubnout a hlavně zpevnit postavu. Dobré stránky ohledně jídla jsou: merrylinka.cz Pořádně si je prostudujte, jsou tam i vzorové jídelníčky, počet kalorií na snídani, svačinu, oběd atd. Dále jsou tam snad všechny potraviny a u každé je napsáno, kolik obsahuje kalorií, tuku, sacharidů, bílkovin, cholestorolu. Já hubnu od minulého týdne a zhubla jsem zatím 1,8 kg a 1,5 cm přes břicho a zadek. Nejím sladké, jinak jím skoro všechno. Důležitá je vydatná snídaně. A hlavně si nedávejte ani kousek sladkosti, protože jakmile sníte např. jednu kostičku čokolády, tak dostanete chuť na další - píšou na těch stránkách. Ještě před deseti dny jsem jedla asi 4 sladkosti denně (hrůza) - např. celou čokoládu, nějaký oplatek, bonbony ... Od té doby, co se snažím nejíst sladkosti, tak na ně ani nemám chuť, co je super. Hlavní je jíst pravidelně 5x denně menší porce. A taky cvičit!
Odpovědět
123: Teda, jíš celkem bídně. Podle mě děláš několik chyb: 1. Důležitá je snídaně - bez ní se tělo pořádně nenastartuje a je špatný metabolismus. 2. Odpoledne x hodin hladovíš - tělo potřebuje pravidelnost v jezení, protože si pak ukládá tuky na horší časy - ví, že zase několik hodin nic nedostane jíst. 3. Večeře má být lehká a 3 - 4 hodiny před spánkem, aby ji stačilo strávit. 4. Nevšimla jsem si, kdy cvičíš.
Odpovědět
janiii - já do sebe první jídlo dostávám až tam mezi 9-10 h. Všechno to začalo na střední kdy jsem přestala snídat a od té doby se nepřinutím nasnídat ani o víkendu...když si po probuzení vezmu jakékoliv sousto do pusy tak se mi zvedá žaludek :-( . Nevím co bych si měla dát abych to dokázala sníst.
Odpovědět
aurecon - chodím tak 2 - 3x týdně do posilovny.
Odpovědět
123: Zkus fakt jíst pravidelně - čili vydatná snídaně, pak lehká svačina - může být jogurt nebo nějaké ovoce např., pak oběd, za cca tři hodiny svačina a pak večeře 3 - 4 hodiny před spaním a zapoj i cvičení. Já měla taky celulitidu, teda ještě trochu mám, ale hodně se mi zpravila - mažu se krémem, piju hodně vody a cvičím. Neboj se, určitě zhubneš. Ale jsme si hodně podobné. Já měla taky 62 /teď mám asi 60/ a měřím 168 cm a taky bych chtěla být na váze 55 kg.
Odpovědět
Myslím, že mým největším problémem je totálně rozházené trávení od kterého se všechno odvíjí...Vždycky když se snažím najet na nějaký "zdravý" režim, tak to vydržím jenom pár dní...asi se nedokážu motivovat, protože jsem se nikdy nedostala k nějakému výsledku. Od února co jsem začala pravidelně cvičit jsem ještě dvě kila nabrala :(
Odpovědět
123: Myslím, že přibrání z posilování je celkem logické, protože svaly jsou těžší. Nevím, ale já slyšela, že když chce člověk zhubnout, tak nejdřív musí mít nějaké aerobní cvičení několik minut a až pak posilování a nakonec strečink (protahování).
Odpovědět
aurecon - každé cvičení začínám rychlou chůzí nebo během na pásu...Prostě špatně jím...vím to, ale nedokážu se s tím poprat :(
Odpovědět
123: No tak co kdybychom hubly spolu? Jsme s kily, výškou i rozložením tuků na tom úplně stejně, tak to by bylo super. Běž do kuchyně a nachystej si na zítra snídani do práce a vem si i nějaké ovoce na snídani (banán nebo něco - jogurt, já teď ráda jím slunečnicové semínka).
Odpovědět
123: Jo a změř se v pase, pak asi 5 cm pod ním (já tam mám např. pneumatiku, takže předpokládám, že i ty :-)) a pak zadek. Uvidíš, že to půjde. Co jsem upravila minulý týden jídelníček, tak opravdu hubnu - sice pomalu, ale výsledky už jsou.
Odpovědět
Tak já při své výšce 165 cm jsem opravdu nejobéznější a to doslova. Holky, co blázníte? Ten váš špek bych ale opravdu chtěla vidět...neberte to ve zlém, ale opravdu si myslím, že vy nemáte co shazovat... O víkendu jdu s holkama do fitka...až se zahojí tetování tak budu chodit na fitbox... aurecon, nesouhlasím s tím, že by člověk měl zcela vyřadit sladké, tomu tělu to chybí...ne hned, ale časem určitě. Neříkám, že denně sežrat tabulku čokolády, ale existují taky oplatky pro diabetiky, které chutnají stejně, ale mají minimum cukru... já snídala ovoce nebo jogurt...a nebylo to dobré...teď snídám černé pečivo a sýr nebo šunku a rajče, okur...nějaké kombinace...sváču mám jogurt a třeba ovoce...nevydržela bych do oběda...mám hodně stresové zaměstnání...je mi pak na zvracení.... k obědu tento týden tmavé pečivo (jeden kornspitz) a dneska to byly tři kolečka šunky a rajče. Odpoledne pak k svačině meloun...a k večeři smažené houby :-N Ten závěr tak dobrý nebyl...a přes den jsem teda snědla oplatek Romance, takže jsem zhřešila, mám černý puntík...Jinak když mě honí mlsná, tak si dám třeba nějakou celozrnnou mlsku...někdy tomu kousku čokolády nebo oplatku neodolám, ale není to denně a po kilech... Jinak mi narostly svaly na stehnech z bruslení, takže tam si dám trochu oraz...
Odpovědět
já si myslím, že když si dám občas něco sladkého,tak to není tak hrozné, když je to třeba dva čtverečky čokolády nebo jedna kinderčokoládka, třeba jednou za týden.....ale já ujíždím spíš na slaném.....sýrové tyčinky a křupky a brambůrky lays a tak :-( .. aurecon: prosímtě, jak jsi upravila jídelníček, že už je po týdny znát, že hubneš?
Odpovědět
helisek: Člověk potřebuje cukry, to máš pravdu, ale ne ty ve sladkostech, ale např. v ovoci a v dalších potravinách. Potřebuje tzv. zdravé sacharidy a ne cukr krystal. Koukni se na ty stránky, jsou fakt skvěle udělané.
Odpovědět
acimedaca: No vlastně jsem to tu už psala, ale ještě zopakuju. Jím 5x denně. Jak vstanu, tak si dám teplou vodu s citronem. Pak si zacvičím asi 20 minut a pak teprve snídám. Sním tak rohlík až rohlík a půl něčeho - to je jedno. Za tři hodiny si dám svačinu - nejčastěji nějaké ovoce nebo ty slunečnicové semínka, za další tři hodiny si dám oběd - v podstatě cokoliv, ale snažím se vyhýbat tučnému a nejím k tomu tatarku apod. Za další dvě až tři hodiny si dám vlákninové lupínky s mlékem nebo něco zdravého a pak večeřím 3 - 4 hodiny před spánkem. Hodně piju. Sladké nejím ne proto, že by 2 čtverečky čokolády uškodily nebo tak, ale jakmile sním i ten drobek sladkého, tak pak musím dojíst celou čokoládu, takže si raději odepřu jakékoliv sladkosti, protože vím, že bych ji snědla celou.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?