Hledám někoho kdo mi natočí svatbu.. Amater.. Začátečník

Dobrý den. Muzete mi nekdo poradit. Kdo by mi natočil svatbu 31.7.2020 kus od Zličína (13 min. Autem). Shanim jen VIDEO. Fotografa mame. Ale potrebuju za video dat co nejmene peněz protože mam uz drahého fotografa a chtela bych jen zachytit par momentu... Obrad. Blahoprani. Misto kde svatba je. Rodinu a dort. Dekuji za info. Moc! 🙂
Odpovědět
Takže jestli tomu dobře rozumím, za fotografa neváháte dát hodně peněz a za video které je několikanásobně časově i technicky náročnější chcete dát co nejméně ? To budou mít kameramani radost! Stále věřím, že je to jen nešťastný překlep, stejně jako to Vaše datum.
Odpovědět
@jmn76 My to máme stejně. Fotky jsou pro nás důležitější, takže očekáváme kvalitní výsledek, zatímco na videu nám tolik nezáleží, ale chceme ho hlavně kvůli zvukovému záznamu, takže máme domluveného studenta. Nečekám zázraky, ale pár svateb už natočil, výsledek se nám líbí a cenu navrhnul sám, spokojenost na obou stranách... Takže náš fotograf stojí víc než 3x tolik co kameraman...
Odpovědět
@ellux muzete mi poradit jak na takovyho člověka narazim nebo ho sezenu. Vnimam to uplne stejne. Video natočím i ja kamerou a sestrihat ho umi v rodině partneruv bratr. Musite mi prosim poradit jak studenta sezenu 🙂
Odpovědět
@jmn76 Vaše svatba to není tak neřešte, že vám se to nezda. Každý nemá peníze na to dát za video 15.tis. A za fotky taky tak. Staci zachytit par momentu spis zvukově a nic extra. Preklep v datu je samozřejmostí. Velmi se vam omlouvám 🙂 pokud vas zo urazilo ten preklep. Mejte se fajn 🙂
Odpovědět
Já mám tedy přesně opačný názor. Video je mnohem náročnější než fotky a šetřit na něm se nevyplácí. Každý kdo video dělá tak to ví, a proto jsou ceny takové jaké jsou. Fotograf má fotky za odpoledne hotové, video trvá i týden. Jasně že si ho můžete natočit a sestříhat i sami, ale podle toho to bude vypadat. Pochybuji že máte doma profi foťák, mikrofony, stativy a podobné věci za statisíce. O zkušenostech které se cení nejvíc nemluvě. Přítel videa dělá, cenově kolem 15 tis a má většinou rok dopředu plno. Vím o čem píšu. Projděte si diskuze a uvidíte kolik holek tu spoléhalo na amatéra a jak to nakonec dopadlo. Jestli vám na videu nezáleží, tak je možná lepší ho vůbec neřešit než být pak zklamané nad výsledkem, protože nejhorší je ten pocit že to mohlo dopadnout mnohem líp.
Odpovědět
asi tak
Odpovědět
@kapokorna Kamarádům točil video na svatbě nadšený "youtuber" z rodiny. Něčí synovec, klučina asi 13 let. Výslek jsem tedy neviděla, ale prý je to povedené. Taky nechtěli profi kameramana, spíš jen takový záznam ze dne "D" obřad, gratulace, přípitky, krájení dortu, tanec a tak. Byl nadšený, úplně se do toho ponořil a hlavně ho tím zaměstanali a tak se nenudil. Nemáte někoho takového v rodině nebo mezi známými?
Odpovědět
@evzena1 Jenže svět není černobílý, není to buď vše, nebo nic. Pokud má člověk jasnou představu, kterou dokáže přesně specifikovat a sehnat někoho, kdo ji dokáže naplnit, tak existují i kompromisy. U obrázku od @evzena1 nebyla naplněna ta druhá část, ale nemusí to být otázka ceny. Já jsem nadšený foto-video amatér s nějakými zkušenostmi (publikování v časopise, umístění v soutěži, video na youtube s desítkami tisíc shlédnutí), takže bych sice NIKDY NIKOMU nedokumentovala svatbu, ale troufám si tvrdit, že mám dost zkušeností na to, abych dokázala posoudit, jestli daný člověk dokáže naplnit moje očekávání. @kapokorna Já se zkusím zeptat toho našeho, že bych Vám dala kontakt, ale je mimopražský, za námi jede tak trochu ze známosti, tak nevím...
Odpovědět
@ellux Napsala jsem proto, že u nás to bylo přesně obráceně. Fotograf který si vzal 21 tis naprosto selhal. Nemáme polibky a polovinu dalších fotek. Hodně jich je rozmazaných. Na webu má pěkné fotky, o dvě třídy lepší než odevzdal nám. Navíc se mu odpoledne polámal foťák a náhradní neměl. Kameraman kterého jsme měli za 13 tis. nám v podstatě zachránil svatbu. Díky jeho technice nám udělal asi 120 pěkných fotek přímo z videa. Líbí se nám mnohem víc než ty od fotografa. Jasně že každý to má jinak. Někdo dá 15 tis za šaty, které ani nejsou jeho a druhý den je musí vrátit a na důležitých věcech šetří. Někdo má na svatbě raději notebook než aby zaplatil dobrého DJ. Někdo si raději upeče dort sám, a polovina hostů ho pak ani nedojí. Tyhle příběhy mají ale jedno společné. Všechny tyhle nevěsty (a je to dost poznat i tady ve fórech) si po svatbě řeknou že dnes by vše udělali úplně jinak. To už je ale bohužel pozdě.
Odpovědět
Profilova fotka
@evzena1 Sama jste napsala, že každý to má jinak, ale poté píšete kritiku na "šaty za 15 tisíc a na DŮLEŽITÝCH věcech šetří" a "notebook místo dobrého DJe". Představte si, že jak sama píšete, každý má jiné priority. Já bych bez váhání 15 tisíc za půjčení šatů dala, protože šaty jsou pro mě dost zásadní věc, na které šetřit nechci. Zatím co nějaký DJ, to pro mě fakt není a hudební vkus náš i našich přátel určitě není nic pro DJe, takže si s notebookem vystačíme naprosto v klidu. Holt někdo považuje na svatbě za nejdůležitější kostel, jiný ubrousky. Každému, co jeho jest. 🙂
Odpovědět
@evzena1 taky se ohradím - měli jsme kamaráda fotografa, domácí sladké, notebook místo DJ a neměnila bych nic. Jak tu píšou holky - každý má jiné priority, tak proč si to vzájemně kritizovat 😉
Odpovědět
Profilova fotka
Každý má sice jiné priority, ale doufám, že víte, co děláte. Proč teda neřeknete nějakým známým svatebčanům, ať natáčej videa na mobil během obřadu, když chcete zachytit jen pár momentů a na kvalitě vám nesejde? Jen se připravte na to, že to VÁŽNĚ není tak jednoduchý jak to vypadá. Bez externích mikrofonů může být špatný zvuk, nebude rozumět. Obraz nezaostřený, záběry slepé, rozklepané. Samozřejmě nemluvím o zkušenostech - zkušený svatební kameraman asi bude pracovat profesionálněji než člověk, co to dělá poprvé. Kolik si představujete, že chcete autorovi videa zaplatit, když to má být "co nejméně?"
Odpovědět
Článek se načítá
Názory tady mne opravdu velmi překvapily. Člověk bere automaticky některé věci jako prioritní a některé míň prioritní i když za ně nechce utratit majlant a vlastně nad tom ani nepřemýšlí, protože tak to prostě je. A tady najednou vidím, že je to přesně naopak a docela žasnu co je pro některé nevěsty opravdu důležité. Je to zajímavá sonda 🙂
Odpovědět
Video vyžaduje dražší techniku než focení, znalosti střihu atd.. nestačím se divit, jak tohle vlastně může někoho napadnout 😂
Odpovědět
@evzena1 co to bylo za fotografa? Vrátil vám peníze?
Odpovědět
@lucydora No a to je právě to. Kde je psáno, že když je to levné, musí to být amatérské a nekvalitní a naopak... Ne vždycky to znamená, že dotyčný natáčí na navrhovaný mobil nebo nějaký kompakt... Náš student má za sebou několik svateb, má stativy, záložní nahrávací zařízení, dron, objektivy, externí mikrofony... Umí to ovládat, zvládá postprodukci (narozdíl od mnohých násobně dražších kameramanů, kteří jedou v dnešním šíleném trendu všechno zbarvit do hněda nebo do modrozelena), má cit pro okamžit a to celé ho navíc baví... Navrhovat k něčemu takovému jako alternativu svatebčana s mobilem... 🤔
Odpovědět
Profilova fotka
@ellux No tak to máte fakt štěstí na člověka, který je blbej a neumí se ocenit. SORRY!
Odpovědět
@lucydora Studuje střední školu, zatím ani nedosáhl plnoletosti, logicky potřebuje získat zkušenosti a reference přímo praxí, takže mu jde primárně o to, aby se mu zaplatila pořízená technika... Sám připouští, že může někde prošvihnout důležitý okamžik nebo se nestihne ideálně postavit a tak prostě nevznikne špičkový záběr. Mně to od něj přijde fér, že to přizná, na nic si nehraje, nic neslibuje. Věřím, že za 2 roky bude jinde jak kvalita videa, tak jeho odměna. Námi zaplacená částka je každopádně pětimístná, není to tak, že by za to celé dostal tři tisíce, takže nemám pocit, že bychom ho chtěli nějak oškubat... 🤔
Odpovědět
Profilova fotka
@jmn76, @evzena1 Moc nechápu, proč se slečnu snažíte přesvědčit o svém názoru? Slušně se zeptala, má holt jiné priority, třeba se někdo takový najde, třeba ne. Ale není potřeba jí to rozmlouvat a říkat, že je to takto blbě, ne? Existujou nadšenci i začátečníci, co teprve ladí portfolia, tak proč ne. Někomu holt na výsledku až tak nesejde a nehroutí se z toho, když se to nepovede. Já třeba také oslovila na všechno přátele a známé, ať už se to týkalo sladkého/dj/fotografování/rautu, důvod byl nejen cena, ale i osobní známost s dotyčnými (nechtěli jsme na svatbě cizí lidi, protože jsme ji měli doma) a nelituju naprosto vůbec a vše bych udělala úplně stejně. @kapokorna doporučuju též pozeptat se v rodině a po kamarádech, jestli někdo někoho nezná.
Odpovědět
Profilova fotka
Me jeste napada zkusim projet nejake FB skupiny, kde by se lidi zabyvali amaterskym focenim/natacenim...napr. jsem nasla skupinu Tvoríme videá, filmy, reklamy (kameramani, zvukari, strihaci, producenti), ale urcite budou i dalsi... Damy, co kritizujete a davate nevyzadane rady, jste pekne slepice a zrejme jste nepochopily dotaz tazatelky 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@evzena1 Prosím pěkně, fotograf fakt nemá svatební fotky hotové za odpoledne. Větší blbost jsem už dlouho neslyšela. 😠
Odpovědět
@evzena1 nechte to na nas 🙂
Odpovědět
@niky555 děkuju již sem tu člověka sehnala a budu s nim mit schůzku a prijde mi skvely dát nekomu šanci. Nemusi byt v dnesni dobe vse na 200%. Prijde covid a mame vsichni po prdeli i po videu 😅
Odpovědět
@lacikam_komarom diky moc za dobry tip.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?