Dostává ještě nevěsta od svatebčanů kytky?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli ještě stále platí starý zvyk, že nevěsta dostává od svatebčanů po obřadu kytky, tzn. nemá jen svou vlastní. Já si myslím, že už se to dávno nedělá, ale všichni příbuzní mi tvrdí, že ano a řeší,kam si ty kytky odložím na hostině. Nemáte někdo zkušenost?
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
To jo. Všechno se dává svědkům, kteří se pak o všechno v restauraci postarají. Takže radši zkontrolovat, jestli novomanželé nedrží něco, co mít nemají. :-D
Odpovědět
no a nebo k tomu taky jsou družičky, aby podržely, převzaly a tak podobně ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
petrajurinova • Dnes v 16:08 Chystáme se jako hosté na svatbu a nejsem si jistá, zda máme kupovat a dávat nevěstě kytičku při blahopřání po obřadu. U nás na Ostravsku je to zvykem, ale jedeme na Vysočinu k Jihlavě a nevím jestli se tenhle zvyk dodržuje i tam - ať nejsme za exoty. Je tu někdo od Jihlavy, kdo by mi mohl prozradit, jestli máme nebo nemáme k blahopřání a svat. daru přidávat v obřadní síni i kytičku? myska84 • Dnes v 16:11 ahojky, já jsem z jihlavy :-) a tenhle zvyk se tu nedrží a slyším o tom i poprvé :-) petrajurinova • Dnes v 16:14 Díky za informaci :-) myska84 • Dnes v 16:16 není vůbec zač a i kdybys dala nevěstě kytku, tak si myslím, že tě, nebo i tvojí rodinu, nikdo nebude brát za exoty :-).
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 letech
S velkým křížkem po funuse, ale podělím se o svoji zkušenost. O tradici dávat nevěstě po obřadu květiny jsem se dozvěděla na své svatbě, když mi příbuzní manžela (jsou z Těšína, takže ta severní Morava sedí) dali čtyři kytice. Naštěstí jsem měla vlastní kytku relativně malou a jejich kytice byly také menší a ladily k sobě, takže jsem je přidala ke své kytici a tak nějak se 'ztratily'. Nedovedu si představit ale vetší počet různě velkých kytek. Měli jsem svatbu na Novoměstské radnici dopoledne a po obřadu byl asi hodinu a půl přípitek u kašny, než jsem šli do nedaleké restaurace na oběd. Svědkové se starali o koktejlové stolečky, rozlévali šampaňské a měli plné ruce práce. Musela bych kytky vrazit někomu z hostů nebo je položit na zem. Kamarádka se zase vdávala na louce (než se přesunuli na statek, uběhlo i s focením několik hodin) také si nedovedu představit, co by dělala s hromadou kytek. Naopak na svatbě, kde se hosté moc nepřesouvají a je kam kytky odložit, je to ok. Takže bych doporučila poradit se s organizátory svatby. PS: přidávám foto své kytice před a po 🙂.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja osobne bych asi dalsi kyticky k te me obrovske tezke kytici co jsem mela, dostat nechtela 😄 tak jeste ze mi je nedali.... A to jsem mela jeste 10 mensich verzi do vaz co jsem druhy den rozdala akorat vsem zenam co tam byli protoze domu jsem tolik kyticek vozit nechtela.... Meli to odemne jako darek..... No je to teda dilema s tema kytkama, ale myslim ze zadna nevesta k te sve svatebni kytici uz zadnou dalsi nepotrebuje... I kdyz to svatebcane mysli dobre... Kdyz ji chteji darovat.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?