500kč za zkoušku ve svatebnim salonu? Nikdy!

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj (budoucí) nevěsty, tak již pár týdnů patřím mezi ty budoucí nevěsty, ale to co jsem zažila o to se musím podělit. Původně jsem se vůbec zapojovat nechtěla a jen číst nicméně nemůžu jinak. Včera jdu do Adiny a nestačím se divit když najednou slečna mi řekne, že se vybíra poplatek za zkoušku šatů? Ptám se tedy kolik a odpověď mne dostala naprosto do kolen! 300 Kč za první hodinu a 100 Kč za každou půl další půl hodinu. Přijde mi, že jsou padlý na hlavu!!! Všude jsem byl přes hodinu a půl minimálně. Šaty si stoprocentně v salónu půjčim, ale 500 za zkoušku teda rozhodně nedám. Jinak moje kolegyně v Adine byla a mluvila o tom, že většina šatů již půjčená byla a vidět to na nich je. V Praze je tuna svatebních domů a tím to se rozhodně u mne Adina odepsala. Jsem zvědavá na názor Vás ostatních. Přijde mi to jako nátlak, že když sem v tom za 500 tak si to vemu. Nepodporujte zloděje!
Odpovědět
@azss @nuance_pronovias Víte já jsem svojí otázku pokládala v plném rozsahu,tedy cena šatů, amortizace, práce asistentek afalešné dámy. Ze začátku jste mi odpověděli pouze na otázku ceny šatů, kterou jste to chtěli smést ze stolu, to je známý politický trik ;) Proto jsem i trvala na odpovědi v plném rozsahu a ta bohužel nějak nepřišla. Jen to, že s plesovkami je méně práce, což je podle mě úsměvné. Velmi mě ale zaráží Vaše snaha pasovat salony a asistentky do role"upachtěných" obětí. Víte, mě se zkrátka nelíbí ten přístup. Pro charitu to neděláte, kdyby to tak bylo, jak by jste Bez poplatku dostal Nuanci do středu Prahy. Nelíbí se mi, jak se snažíte místní nevěsty přesvědčit o nelogických faktech A) Je to vina nevěst-některé vybírají a obtěžují upachtěné asistentky a pak si nekoupí/nepújčí Podívejte,půjdu-li do luxusního butiku v Pařížské, ani tam po mně nechtějí platbu za zkoušení a amortizace probíhá. Zkoušení je zkrátka součást výběru a podnikatel s ním počítá B) je to vina nevěst, které šijí v Číně Promiňte, ale ty mě jako zákaznici nezajímají a je neprofesionální mě a priori označit za podvodnici C) Platba je za plat a čas asitentek, aby měly méně zákaznic a byly milé na ty pravé Opravdu mám platit, aby na mě asistentka byla milá?Pracuji ve službách a to je Standart, proto se lidé vracejí a dělají mi dobré jméno. Je to jejich práce být milá, profesionální a poradit, za to je placená. Její plat je v ceně šatů. Takže jí zaplatím dvakrát. Vy je snad degradujete na pozice někoho, kdo dostává tuzér za ochotu? D) nelíbí se mi nestejnoměrnost Vašich odpovědí Jednou půjčujete šaty hned, jednou na 40 pokus, jednou chcete poplatky na plat asistentek, jednou bojujete proti Číně a dáváte je na charitu. Víte měli jste na začátku říci, jsme podnikatelé a chceme peníze i od těch, co si nevyberou, ať se Vám to líbí nebo ne, ale je opravdu zarážející, že nás tu chcete přesvědčit, že jsme za to zodpovědné my. A ještě hamba nám, že chceme něco zadarmo. Ale tak to není, zadarmo nic nechceme, chceme seriozní jednání a to v poplatcích nevidím.
Odpovědět
@pavla37 Dobrý večer, co na říct, snad jen - BRAVO. Svým příspěvkem jste celou 16ti stránkovou diskuzi smetla ze stolu a posunula úplně na samý začátek. Nevím, jestli je to opravdu neschopnost uznat a přijmout argumenty protistrany nebo záměr, možná obojí. Nezlobte se, ale takové frašky se nebudu dál účastnit. To je naprostá ztráta času, domnívám se, že nevěsty si odpovědi najdou. Z. Stoklasa
Odpovědět
U Pavli mám ten pocit, že žije v přesvědčení, že pokud bude lidi stále dokola říkat, že sníh je černý,tak pro její potěšení zčerná. Vše tu bylo už psáno, hezký sobotní večer všem.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím milé i ty "méně milé" přispěvatele! Zhruba po týdnu, jsem se jukla dnes ráno do této diskuze a nestačím se divit. Je mi z toho, popravdě, smutno... Předně, poprosím, o přejmenování této diskuze, protože pokud někdo nebude číst od začátku do konce, mohlo by dojít k záměně určitých firem a to bych nerada :( Víte, ráda diskutuji, debatuji, ale věřím, že v každé diskuzi nastává chvíle "vyčerpanosti". A k té, cítím, že zde došlo. Vše už zde bylo vyřčeno z jedné, či druhé strany a otázka poplatků či nepoplatků si musí žít svůj život. Rok jsem se rozhodovala, zda je v Adině zavedu. Minulý týden jsem na svatebním veletrhu pro odborníky v Praze potkala paní z ČB, která již uzavřela své půjčovny a pouze šije šaty na zakázku. Sama mi vyprávěla, jak k ní nevěsty chodí se svými fotografiemi v mobilu s konkrétními modely, které chtějí ušít. V ten okamžik, jsem byla ráda, že jsem je zavedla! Pak zde čtu příspěvek slečny, které k nám chodí pro společenské šaty, ale pro svatební šaty si to kvůli poplatku prý rozmyslí. Uvědomuji si, jak to samozřejmě může být ošidné a může to odradit i "normální nevěsty". Ach jo... Jen na okraj, proč se zde nevyjádřily ty největší odpůrkyně poplatků ke zpoplatnění služby, jako je zkouška předsvatebního líčení, či účesu...? A mimochodem, nevěstám, které zde hořekují nad tím, že salony nenabízejí adekvátní nabídku těm, které chtějí šaty koupit a ne draze... Pro příští rok se vás budeme snažit uspokojit i v tomto směru a zhruba 10 modelů (různých stylů) budeme prodávat za zhruba 13 000 Kč -16 000 Kč! K přispěvatelce, která zmiňuje, zda bychom ještě dokonce nechtěli dotace. Popravdě, myslím, že dotace by měly být vypláceny, ale samozřejmě, že ne salonům, ale novomanželům, stejně jako je třeba porodné, tak nějaké "svatebné", protože páry, které svatbu absolvují, "neparatizují" pak na státu, jako páry, které sice spolu žijí, ale maminka bere příspěvek jako samoživitelka atd... A ještě naposledy k nevěstě, která k nám chodí pro společenky a poplatky ji odradily od případného vybírání svatebek. Přijďte! Děvčata Vás určitě poznají a budou se k Vám chovat jako ke "staré známe" :) Doporučuji ovšem počkat na konec listopadu, kdy budeme mít všechny nové kolekce k dispozici! :) Krásné babí léto všem! Marie Nováková
Odpovědět
Já bych k tomu přece jen ještě něco ráda dodala. Začala jsem se o to trochu zajímat a zjistila jsem, že podobné poplatky za "zkušebné" jeden čas zavedla Vera Wang. Kdo neví, jde o značku velmi luxusních svatebních šatů. Poté, co byl poplatek zaveden, se strhla bouře na "globální" úrovni (že jde o velmi pochybné jednání) a tento salon musel s ostudou poplatky zrušit. Je to už nějaký čas, ale do ČR se vše dostává se zpoděním. Takže milé nevěsty, kterým se to nelíbí, nenechte si nakukat, že jste hloupé, když se ozýváte a nesouhlasíte.
Odpovědět
Tak jsem se už nechtěla vyjadřovat, ale dokud k tomu někdo má co říct, tak diskuze evidentně vyčerpaná není a může pokračovat bez ohledu na to, že někoho svým způsobem prudí. O té aférce s Verou Wang jsem také četla - argumenty pro zavedení byly - padělky a otravné maturantky. Napadlo mě, že pokud opravdu vzrůstá počet děvčat, které si rády zkouší šaty "jen tak", tak je zde dost dobrá díra na trhu. Třeba časem začnou vznikat opravdu jen komerční zkušebny, klidně pro začátek jen s těmi čínskými "šunty", ale spíš s těmi, které jak říkal p. Stoklasa, od originálu laik nepozná. Ty by k tomu byly ideální :). A ještě reakce na tebe @isabellka2010 - já tu svoje názory nepíšu pro jenom exkluzivně pro tebe, píšu je hlavně jako feedback salonům. Určitě se nemusíš vůči mě nějak vymezovat, já opravdu nemám názor opačný než ty, jenom kvůli tomu, abych tě naštvala. Napíšu, že mě argumenty nepřesvědčily a ty v tu samou chvíli zareaguješ "no ale mě jo a z toho, že tebe ne, si nikdo na zadek nesedne" - co to má jako za význam? To má jako diskuzi posunout kam?
Odpovědět
@andynova75 Zcela evidentně salony doufají, že diskutovat se nebude, zapomene se na diskuzi a poplatky budou dál žít, bez toho aby někdo pochyboval o tom, zda jsou v pořádku. Pro @isabellka2010: Já si za svým názorem stojím a vypadá to, že i další nevěsty o poplatcích pochybují. To, že se to majitelům salonů nelíbí a radši by si to udělali potichu a bez připomínek je jasné, ale je důležité se vymezit proti věcem, které se nám nelíbí, doskutovat o nich a na ně upozorňovat. Jinak se mi velmi líbí jak se majitelé snaží hrát na city a argumentují zkrachovalými salony a nezbednými nevěstami s fotkou šatů v ruce. O tom jsem mluvila, není fér, jak se nám snaží naznačit,že je to vlastně chyba nevěst, že zavedli poplatky.
Odpovědět
@andynova75 Tady s tebou souhlasím,tato diskuze se nikam neposunula,pouze se otáčí v kruhu,proto je již k ničemu.
Odpovědět
@isabellka2010 To jsi mě asi vůbec nepochopila, ale nevadí. Jestli se diskuze točí, tak to není jen tak. Někdy opakování kol přispívá k většímu pochopení. Diskuze utichne sama, až bude ten správný čas. I pokud má někdo potřebu podotýkat, že diskuze je k ničemu, tak ještě neskončila.
Odpovědět
@andynova75 Já jsem tím myslela, že opravdu končím. Nic víc, nic míˇn. Někdy když dva myslí, je to na ..... Tak snad už obě končíme, je načase.
Odpovědět
Profilova fotka
Co dodat? Tato diskuse na 16 stran byla lakmusovým papírkem komunitního chování editorkou "tolerovaných" přispěvatelek, jejichž názory najdete napříč tématy. Abych tuto problematiku vyjevil, použil jsem v úvodu zcela odlišnou rétoriku, než na jakou jsou zde zvyklé. Jedno oslovení "beruška", které z mé strany nebylo pejorativem (což vědí ti, co mne znají), bylo zde příčinou takové hysterie a okamžitého boje za práva utlačované a jakoby ponižované pisatelky, se kterou jsme si vše později vysvětlili - a která se v úvodu nelichotivě vyjádřila o našem salonu, že jsem pojal přesvědčení, že tento hromadný styl je zde jakýmsi územ. Když totiž někdo z profíků vyjádří na současném beremku odlišný názor jiným, než defenzivním způsobem a dopředným chlácholením příjemkyň, je automaticky zaškatulkován coby ovád, neprofesionální, hulvátský, buranský, ubohý, činící špatnou reklamu a mém případě i příživník. V době, kdy byste čekali zásah hlavní editorky Jany, dočkáte se z její strany napomenutí nikoliv útočnic, nýbrž vás samých, protože dle nepsaných pravidel, je zde viníkem ten, koho za viníka označí tolerované přispěvatelky a jehož rétoriku tytéž dámy denunciují. Paní editorka zjevně neřeší, že profesionálové mají stejná práva na odlišný názor i odlišný způsob komunikace, a vše vidí, jako nedostatek rozpoznávací schopnosti diskutujícího profíka, kdy je dobré přestat diskutovat, a tím nadále konzervuje nastolené rétorické návyky oblíbenkyň. Ve skutečnosti tím však editorka snižuje váhu názorů těchto přispěvatelek a nahrává přesvědčení profesionálů, že zde nemá smysl diskutovat, protože to nikam nevede, což zajisté vlastně nechce. Do budoucna stačí editorkou měřit stejným metrem a aktivně (kratšími texty) nabádat diskutující k vlídnosti a především nadhledu (!). Tím se stane, že bude-li zde chtít profesionál prorazit s nepopulárními texty, nebude si muset nasazovat kabaretní čepičku. Přeji všem jen to nejlepší a buďme na sebe hodní. Viktor Blažek, NUANCE
Odpovědět
@svatebnicentrumadina Mě teda udivuje, že Vàm svatební šaty v rozmezí 13 000-16 000 přijdou v dobré cenové relaci v porovnàní s platy v ČR. Měla jsem hodně příležitostí zkontrolovat kvalitu šatů v půjčovnàch a opravdu se nedivím, že se více žen uchyluje k šatům z Číny. Až salony nabídnou šaty odpovídající kvality a hlavně ceny!!!!, tak se situace v salonech změní. Nechci nic říkat,ale za no name šaty vyhodí 13000-16000kč jen opravdový blàzen!!!!
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@nuance_pronovias Pokud máte PRO profil, pod kterým sem píšete vaším stylem, je hodnocení jako "coby ovád, neprofesionální, hulvátský, buranský, ubohý, činící špatnou reklamu " naprosto adekvátní. Pokud nechápete princip profesionality, není to náš problém. Vaše "odlišná" rétorika může být pak směle hodnocena jako urážlivá a arogantní i z hlediska soukromé osoby a tvrzení, že jste zde působil jako jakýsi Mesiáš komunikace se zákaznicemi, je jen vaše zpětná projekce, abyste si nemusel připustit, že jste to celé prostě zvoral. :-D
Odpovědět
Chystáme svatbu mojí sestry. Když jsme byly malé, tak jsme se rády kočkovaly, velkou zábavou pro nás byly strkanice na manželské posteli rodičů, skákaly jsme a padaly schválně přes sebe, schválně jsme jedna druhou strkaly přímo do polštářů a do peřin. Pak mě jednou vzala mamka na návštěvu ke své známé. Měla také dceru, jedináčka, byla o něco mladší než já, byla hubeňoučká, na rozdíl od mojí festovní sestřičky. Zatímco se naše mamky bavily, tak jsem jí vylákala na manželskou postel a začala řádit jako se segrou - vyskočila jsem na postel a strčila do své nové kamarádky, tak aby se zabořila do ustlané postele. Kamarádka propukla v pláč a my s mamkou jsme předčasně ukončily návštěvu a víc si nepamatuju. Ale věřte mi, že jsem dlouhou dobu nechápala co se tam vlastně odehrálo natož, abych si uvědomila, že jsem udělala něco špatně, došlo mi to až časem. Dětem všechno zkrátka nedojde hned, znáte to :-) . Mějte se pěkně.
Odpovědět
Profilova fotka
PRO PISATELKU PIRKU @pirek A za koho vlastně mluvíte, vy legrační vševědko?
Odpovědět
@nuance_pronovias Abych pravdu řekla, vy jste ale opravdu urážel, říkal nepravdy a Vaše chování bylo neprofesionální. Nemohl jste tedy čekat, že Vás za to ostatní poplácají po ramenou. Asi Vám to mělo dojít ve chvíli, kdy se i admin podivoval nad Vašimi výroky. Je zvláštní, že ani to nevedlo k nějaké sebereflexi a za to, co zde bylo vyjeveno dáváte vinu ostatním. Víte stále mě zaráží, že ač sám popisujete své kroky, jako nepopulární, přesto tak nějak věříte, že Vás za ně někdo pochválí. Já opravdu doufám, že minula doba, kdy se lidé museli spokojit s profesionálem, který se takto nevybíravě chová ke svým zákaznicím a ješte chce, aby platili za něco, co by mělo být samozřejmostí.
Odpovědět
Profilova fotka
Prosim o vypsani urazek, o vypsani nepravd. Take prosim o vypsani formulace, kde hazim vinu na ostatni. Myslim, ze budete sama prekvapena. A pochvala? Myslite, ze se vam zde snazim vysvetlovat zakladni veci pro pochvalu? Od koho? Ackoliv, lajky na fb jsou prima...
Odpovědět
Profilova fotka
Já byla v Českých Budějovicích v Nuanci teď v sobotu a paní byla naopak velmi ochotná a milá. Za to, jaké tam mají šaty bych i za zkoušku zaplatila. I jsem tam s tím jela, že se platí, ale říkala, že to je jen v Praze. Takže od nás si nic nevzala. Mají tam výborný výběr a hlavně nádherné šaty. Hlavně to půjčovné by mělo být na stránkách Adiny. Pokud to tam je, tak se divím, že se divíte :-D
Odpovědět
Začněme tím jak jste nás na fb nazval Žvanily, a jak mají ostatní nevěsty narozdíl od nás vytříbený vkus, vidí do hloubky.... Dále na stránkách profesionála nás nazýváte dámami s přemrštěným sebevědomím a taky chcete pranýřovat stupiditu... Zuřivá beruška a zbabělec.... Podívejte, tyto příspěvky jsou pro mě urážlivými. Navíc vaše neustálé zdůrazňování Vaší profesionality nutí k úsměvu. Věřte je tu hodně profesionálů a toto sebevychvalování nepůsobí dobře. Jo a taky je dobra Vaše formulace, jak si přispivatelek nevážíte. Nepravdu jste si vyrobil se ženou, nejdřív půjčujete na skoro hned, pak po 40...a taky je dobré, jak poplatky zavádíte jako držení basy s ostatními...pak zmenšujete počty návštěv. Ta formulace by byla velmi dlouhá, je to reakce na Vaše příspěvky např. Vaší ženy, že poměr zkoušení, půjčení je alarmující, nebo Váš příspěvek z 8. 9 v 9.35 tuším o tom, jak poplatky jsou kvůli těm, kterým není blbé oběhat salony, kde ví, že nemají na půjčovné. Tam hazíte vinu na zákaznice. Ale ty Pravé, přeci tyto zákaznice nemusí zajímat. Věřte mi, mě taky těší, jak mi lajkují příspěvky zdejší nevěsty
Odpovědět
Profilova fotka
Nas fb neni vase starost, damy s premr.sebeved. se v teto diskusi nachazely, stupidita se zde bohuzel vyskytuje, prispevatelek vaseho formatu si skutecne nevazim. S cim z toho se ztotoznite je na vas. Nikdo jiny, nez zuriva beruska by po mych slovech "budme na sebe hodni" hned nezautocil a co se moji profesionality tyka, jsem fakt kabrnak. Co se pomeru zkouseni a prvni rezervace jsem si nic nevyrobil. Kdybyste pozorne cetla, vedela byste, ze zena psala o Praze a ja o CB. Uz jsem to tu dokonce znovu vysvetloval. Na zaklade toho v CB poplatek neni. Zavedeni poplatku v Praze je solidarnim krokem a dlouho jsme to zvazovali, vy si muzete myslet, co je libo. A moznost zapujceni znackovych modelu za 60tis.a vic je velika vyhoda pro nevesty, ktere by si jinak pronoviasky opravdu nemohly dovolit, pricemz, takove nevesty vzdy radi obslouzime. Nejak jste to cele popletla.
Odpovědět
@nuance_pronovias Jestli jsem to popletla, či ne, ať posoudí jiní. Na fb hodně odkazujete, v souvislosti s lajky. Tak se nedivte, když se podíváme.Moc se mi líbí, jak chcete výpis prohřešků a pak řeknete, že jsem popleta, když je zopakuji. Ano, urážel jste, ano měníte výpověď, jak jste připustil u poplatků a ano, Vaše chováni je neprofesionální a nehodné toho, aby jsem si Vás vážila. Jen tak pro zajímavost, nechala jsem diskuzi přečíst svého partnera a velmi se podivil, jakým způsobem reprezentujete jméno firmy Vaší ženy. Velmi neprozřetelně. A co se mě týče, ano myslím si o poplatcích své, ale jen mohe starost to úplně není. Na jedné přednášce nám bylo vysvětleno, že jeden spokojený zákazník přiláká až 10 lidí, zatímco nespokojený, naštvaný odradí až 50.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavla37 Pavlo, uz je to nastavovana kase. To, ze se v mych konstatovanich vidite, je vase vec. Na prednasky urcite chodte a s partnerem se mejte radi. O NUANCI rikejte komukoliv cokoliv. Vzhledem k tomu, ze jste u nas nikdy nebyla a vase reference tedy budou pramenit maximalne z urazene jesitnosti, je to jedno. Uprimne vam preji, abyste standardy vyzadovane na okoli umela sama praktikoval a hlavne, abyste kriticke vnimani sveta neprehnala. Zivot je pak smutny. Nashledanou.
Odpovědět
@nuance_pronovias :D Asi tak
Odpovědět
Profilova fotka
Milé nevesty, milí Profesionáli. Doteraz som túto diskusiu aj napriek mnohým výzvam pre uzamknutie nechávala voľne plynúť, pretože ide o aktuálnu tému, poplatky za skúšanie svadobných šiat sú pomerne novinkou, ku ktorej by sa radi vyjadrili aj nevesty, aj salóny. Tento priestor sme nechceli nijako obmedziť. Stále viac a viac však v diskusii vnímam osobnú nevraživosť medzi niektorými diskutujúcimi. Je samozrejmé, že pri množstve ľudí, ktorí sa na stránke nachádzajú, nie je možné, aby všetci so sebou vzájomne súhlasili. Je však potrebné rešpektovať rozhodnutia a názory ostatných. Keďže v mnohých príspevkoch v tejto diskusii vzájomný rešpekt nevidím, uvažujem nad jej uzamknutím. Takmer všetko už k tejto téme bolo povedané, diskusia sa stále točí okolo toho istého a vyvíja sa iba k tomu, že napätie medzi diskutujúcimi stúpa. Napriek tomu diskusiu naďalej nechávam otvorenú, avšak chcela by som upozorniť všetkých prispievateľov, aby sa k ostatným správali s rešpektom a úctou. A aby každý z vás vyhodnotil, či skutočne táto diskusia niečomu prospieva, a či by niekedy nebolo lepšie mlčať. V prípade, že sa atmosféra v diskusii bude naďalej vyvíjať negatívnym smerom, uzamknem ju. Ďakujem za pochopenie, prajem krásny zvyšok dňa, Jana, 4nets team @nuance_pronovias @pavla37 @azss @isabellka2010 @andynova75 @bayt @pirek @zorkaska @luema
Odpovědět
Profilova fotka
Milé budoucí nevěsty, nevěsty i paní. Oslovení beruška a celý další hon v rámci svatebního salonu Nuance už prosím NECHTE BÝT. S panem Blažkem jsme si vysvětlili mnohá nepochopení a tento hon na čarodějnice už je opravdu nesmyslný. Co tu z mé strany bylo řečeno bylo i vyřešeno a vyříkáno (byť ne v této diskuzi). Prosím jen budoucí nevěsty čtoucí tento text - zanechte tohoto honu. Salon jako takový má kvalitní šaty, evidentně kvalitní asistentky a z mé zkušenosti si neberte příklad. Jsme lidi. To, co se tu dále rozvíjí je už přes čáru a hlavně nesouvisí s původním tématem, kterým jsou poplatky. Milé nevěsty. Ať se vám to líbí nebo ne, zkrátka jsou salony, které poplatky vybírají a takové, které ne. Obojí bývají seriózní a mají to napsané na stránkách. Pokud to po vás vyžadují a nikde se to předem nedovíte, řekněte jim to. Ale už prosím nechte pana Blažka a paní Blažkovou být , dokázali vybudovat salon s renomé, já mám své osobní výhrady, které salonu dle domluvy ráda sdělím, ale SKONČETE TEN HON. Prosím. Děkuji @nuance_pronovias
Odpovědět
Profilova fotka
Esufi, s nicim se netrapte, necitim to jako problem. Navic, v diskusi na profilu FAN CLUBU NUANCE, se nektere, z puvodnich nejostrejsich, vyjadrily velmi pozitivne. Jsem presvedcen, ze to cele ma smysl. Dekuji, Blazek.
Odpovědět
Profilova fotka
Bohužel jsem si přečetla celou diskusi. :-S Již před tím jsem váhala, jestli salon navštívit, ale po tom co jsem si přečetla zde, se budu návštěvy velmi obávat. Nemám ráda pozornost, nerada někoho obtěžuji (jak jsem zjistila z diskuse, tak nevěsty salony zkoušením obtěžují, protože zaměstnanci musí pracovat) a výběr šatů pro mne bude spíš za trest, než něco na co bych se těšila. Můžou mi profíci odpovědět, jak se správně objednat do salonu? Aby neočekávali zuřící nevěstu z internetu, ale slečnu, která si chce rychle vybrat šaty a zmizet?
Odpovědět
Pro mě je závěr jedinečný - nejlepší možnost je nechat si šaty ušít u návrhářky / v krejčovském salonu. Na půjčovny se vykašlat.
Odpovědět
Profilova fotka
@dominika1989 Mám stejné obavy. Vždy jsem si myslela, že jít si zkusit šaty do salonu bude fajn, ale teď se bojím abych se div neměla obhajovat např. zapsáním na matrice, že se opravdu budu vdávat! Jít do salonů v malých městech se asi bát nebudu, ale chci navšívit něco v Praze i jiných větších městech a tam se asi moc dobře cítit nebudu :-( Šaty si nechat šít nechci a z Číny už vůbec ne. Chci si šaty půjčit, to vím jistě, ale taky vím jistě, že až si půjdu šaty zkoušet, budu se cítit jako podvodník. Závidím všem co už si šaty zkoušely a nevěděly o těchto debatách, kde salony smýšlejí o slečnách, které si jdou šaty zkusit jako o falešných nevěstách.
Odpovědět
Profilova fotka
Celou dobu sleduji tuto diskuzi a už těď vím, do kterých salonů rozhodně nepůjdu - je zde totiž jasně vidět jak s potencionálními zákazníky a ostatními jednají a jaký k nim mají přístup.Alespoň se člověk nespálí. Díky :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?