Svatební rozpočet. Na kolik vás vyjde?

Zobraz úvodní příspěvek
Už jste počítali, na kolik vás svatba vyjde? Kolik vás co stojí a kolik budete mít hostů apod.? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mia2015 V tom případě si můžete gratulovat, když máte "nadstandardní příjmy" , v dnešní době je to opravdu zázrak sehnat dobře placenou práci :) ale stojím si za tím co jsem napsala, hold, každý máme jiné priority :) nepotřebuju šaty za dvacet tisíc, bohatě mi stačí za dva a udělám stejnou parádu :) ;-)
Odpovědět
@rybushka mě by strašně zajímala cena, protože mám pocit že čtu přesně naše plány a chtě nechtě jsem kolem 130 000 ....
Odpovědět
ehm, to je opravdu otázka na mě? :) já se vdávala před hromadou let - te'd už bude asi všechno jinak, ale určitě se náš rozpočet takhle nějak pohyboval, spíš ještě víc, ale přesně to nevím
Odpovědět
Já taky nechápu ty částky,máme 60 lidí a myslím,že pod 130000 se nedostaneme ani náhodou,spíš 150000 a to si nemyslím,že nešetříme,spíš naopak.
Odpovědět
@verylyn Přesně tak, jsme velká rodina a většina lidí jede zdaleka, takže budou všichni na hostinu i oslavu a většina bude i ubytovaných. 60 dospělých, 10 malých dětí, už jen kalkulaci z penzionu máme na 100 000 (bez pití). Takže tak :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ernik123 mít ty peníze taky se rozšoupnu, ale takhle mi to příjde jak z jiného světa :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
38(oběd) + 22 (odpo) Jidlo-catering, pití svoje... Cca 50.000,- víc bych nedala... Pro mě je to zbytečné...
Odpovědět
Profilova fotka
Vnímám svatbu jako důležitý rituál přechodu, ke kterému holt patří jisté výdaje. Nicméně když uvážím současnou (a dlouhodobou) statistiku rozvodovosti (50%), je jasné, že jádro pudla je zakopané jinde :-) Rozpočet tedy držíme na uzdě; při 40 hostech (včetně dětí) jsme pár korun přes 50 000. Přírodní svatba ušetří za výzdobu, obřad je až odpoledne, čímž odpadá hromadný oběd, stačí umně sestavený raut.
Odpovědět
Profilova fotka
omg, tak dneska nám na jednom místě řekli, že dělají prostě bezva raut, kde nikdo hlad mít nebude, ale že to vychází na 900kč/os bez pití...máme 65 lidí...se zabiju...že prý jestli jinde počítají na osobu 400kč, tak v deset budou mít všichni hlad....uuuu, měli jsme rozpočet 80k za všechno a ne jen za žrádlo a pití, k tomu máme platit ještě ubytko a kde jsou šaty, oblek, prstýnky, fotograf, dort,....
Odpovědět
@blondys24 65 lidi mame taky a za 80 tisic je to podle me dost nerealne :-| (pokud by toho nebyla vetsina svepomoci)
Odpovědět
My jsme na nějakých 200tis. máme asi 62 lidí, a taky mi nepřijde, že bychom nějak rozhazovali... ale ani vyloženě nešetříme..
Odpovědět
Profilova fotka
@blondys24 65 lidi...pokud jsou vsichni na hostinu i obed...a vetsine zajistujete ubytko...no tak to pocitej tak 130tis...me uz finance nabyvaj konkretnejsich rysu a jsem na 115tis..42 lidi...pro 32 ubytko...hostina...raut....a to mame levnou fotografku (kamaradku) a budem mit levny prstynky....a taky nebudem mit zadnou velkou vyzdobu a blbustky...,
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@laka_lacenda nene,jen odpolední a večerní raut
Odpovědět
Profilova fotka
@mpbg vím, že to má každej jinak...ale není ti těch peněz na jednu stranu líto? já neříkám, že strádáme, ale za ty peníze bych jela na dovču a ještě by zbylo...nebo na auto...a tak a tohle je na pár hodim a ...během chvilky vybílený konta :) možná na to taky kouká jinak mladší bezdětný pár než my ve třiceti s děckem, hypotékou a s dalším děckem brzo v plánu a já mám jen mateřskou...
Odpovědět
Profilova fotka
asi jsem zamrzla s cenovou představou někde u komančů :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Nas bude 28 z toho pet deti a doufam ze se vejdeme do sta :) Puvodni plany byly nekde u 70 :) ale mame to i s ubytovanim, saty se mi taky vysvihli vejs nez jsem chtela, prstynky budo taky drazsi nez jsme pocitali .... Skace to hrozne a to treba odpada zdobeni aut, protoze na miste budeme o den drive, takze nebude kolona ...
Odpovědět
@blondys24 Asi ani ne, popravdě nás to nějak extra nepoznamená, oba máme dobrou práci. Ale kdybych měla mimčo nebo byla těhotná popř. jsme měli hypotéku, tak určitě takhle utrácet nebudeme. Nicméně díky tomu, že právě žádný závazek zatím nemáme tak jsme tolik nešetřili. Určitě bych nedělala svatbu, kvůli který bych pak byla o chlebu :-)
Odpovědět
@blondys24 My mame raut napocitany na 440 na osobu bez piti (a je toho hodne, i grilovani masa a opekany prase). Jen na vecer mi 900 prijde taky dost. My mame jidlo 350/os obed + 440/os raut (plus piti = velka neznama :-| ). Ubytovani uz se nepamatuju presne, zhruba 750/os se snidani...
Odpovědět
Profilova fotka
@mpbg a o suchym a hodně dlouho :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@blondys24 900/osoba mi přijde fakt moc. A myslím, že když je raut kolem 500/osoba, tak nikdo mít hlad nebude, pokud teda neservírujou krevety, lanýže a tak podobně ;-) zeptejte se na gramáž... a tady v diskuzích už proběhlo, kolik gramů je tak vhodných na jednu osobu.
Odpovědět
Profilova fotka
@izzybickerstaff ubytko budeme mít asi taky cca 750 se snídaní a pití je taky neznámá, ono se to nezdá,ale počítám, že 20k určo padne a to omezíme drahý kořaly
Odpovědět
Jeste jsem nevidela svatbu, kde by se vsechno jidlo snedlo a neresilo se, komu nabalit zbytky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Obecně se rika ze obed (klasika přípitek, predkrm, polivka a hlavni) plus raut večer plus piti cca 1000-1200os...ja pocitam spis 1200..ale raut ještě nemáme poskladanej..nicmene budou klasika studeny misy (sunky, salamy, syry, minirizky, testovinovej salat, nejaka zelenina) a pak plánujem grilování. ..uvidíme jak to vyjde
Odpovědět
@blondys24 Ja se prave toho piti asi nejvic bojim...
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak kdybych vedela ze se kvůli svatbe zadlužim nebo se pak kvuli ni budu muset omezovat tak to rozhodne ne...nastavila bych to uplne jinak...deti nemáme, hypo sice jo ale jak se psalo vyse:nijak do budoucna nas to nepoznamena....kazdej by si mel udělat svatbu podle svých možností a ne podle ostatnich... a nad tim ze bych za ty prachy mohla mit krásnou dovcu a ne jen jednu radeji vubec nepřemýšlím :-D
Odpovědět
@blondys24 Nicméně 900/os mi přijde taky dost.... my máme poměrně dost bohatý raut a máme ho za 440,- a 240,- oběd .. a už mi to přijde dost.. za 900,- bych do toho asi nešla :-)
Odpovědět
Profilova fotka
dík za tipy, právě, že ostatní nabídky jsme měli třeba taky za 900, ale i s pitím tzn. do 500kč bez pití...dlabu na to, tohle byla jen taková varianta za místo, co máme dojednané,ale vyhovuje mi tak na 90% a ne na 100% , moje vysněné místo je v rekonstrukci a bude až za rok, ale asi se mi nechce čekat :)
Odpovědět
@laka_lacenda to je prave to, ze nas to nepoznamena, protoze mame oba nasetreno. Svatba je pro me hodne dulezita a neresim zadne dekorace a fotokoutky, ale tak precejen me jima hruza, kdyz si uvedomim, o kolik jde vlastne penez :-.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my už jsme si zaktualizovali seznam a svatba nás vyjde na cca 93tisíc :-) máme 100lidí, ubytko v penzionu si platí každý sám :-) a je to zhruba takto: oznámení - 800kč (vlastní výroba, pouze tisk) kapela - 9000kč šaty (vč. závoje, bot, čelenky a obleky pro naše 2 syny) - 6800kč kytice (svatební, pro mamky a svědkyni) - 1500kč kadeřnice - 1000kč (budu mít jen rozpuštěné vlasy ) cukroví a výslužky - 5000kč dort - 2000kč fotograf - 5000kč jmenovky/čokoládičky - 2100kč hostina - 600kč na osobu i s pitím (pouze večerní raut a o půlnoci zvěřinový guláš z vlastního masa) - 60 000kč prstýnky - 0 - dala jsem do proti staré zlaté řetízky, náušnice, prstýnky, co jsem dostala a nenosím, plus od mamky potrhané výzdoba - 0 - naše vlastní ženich vlastní oblek chtěli jsme se vejít do stovky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo a rodičové přislíbili nějakou finanční podporu na hostinu, ale to jsme řekli, že max. ať se složí na půlku, protože asi 2/3 z hostů jsou jen naši kamarádi...no a jako svatební dary chceme také fin. příspěvky, takže si možná tu druhou půlku hosti zaplatí sami :-D je to možná blbý, že to tak řeknu, ale je to tak :-N jo a zapomněla jsem dárky pro rodiče...uděláme si vlastní etikety s poděkováním na vína, co se nám tu doma válí :-N a ohledně toho ubytování, chtěla jsem levnější cenu, protože zaplníme celý penzion - 20 pokojů a ten večer mu vyděláme dost peněz, ale hospodský navrhnul jinou variantu, plnou taxu na lůžko, ale na pokoji může spát tolik lidí,kolik se vejde :-) nikdo s tím nemá problém :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?