Spropitné - komu a kolik?

23. kvě 202150

Ahoj,

jsem teprve na začátku plánování a snažim se dát dohromady nějaký rozumný rozpočet a přitom mě napadlo, že vlastně vůbec nevím s jakým spropitným mám počítat. Tak prosím o radu.

Zatím plánujeme catering, ne restauraci. Dávali jste dýško obsluze (každému třeba 500 - 1000 kč) nebo přímo k faktuře nějakých těch 10%?

Co Dj a fotograf? Ceny jsou přeci jen už hodně vysoké, dává se pak ještě 10 procent extra? 😛 To mi přijde už trochu moc, ale určitě nechci nikoho ochudit, proto se radši ptám.

A kadeřnici, floristce se taky dává?

Předem díky za všechny názory.

 • Upřímně.... kromě restaurace kde se částka samozřejmě zaokrouhlí nemám v plánu dávat něco na víc. U DJ máme cenu přesně stanovenou, kadeřnice, fotografka dostanou výslužku ( letitá známost) cukrářce kamarádce dám jako poděkování láhev vína ( vím že to ocení... peníze navíc by si stejně nevzala) U floristky uvidím jaká bude cena. Kdyžtak taky zaokrouhlím. Drobné samozřejmě dávat nebudu.
  Máme malou svatbu a daný rozpočet takže prostě nemůžu vyhazovat peníze. 🤷

 • @holka2106  

  Díky moc za radu. 🙂
  My výslužku neplánujeme, tak právě přemýšlím jak to vyřešit jinak. Asi Kadeřnici, cukrářce a floristce taky nechám třeba nějaké víno. Taky mi přijde trapný nechat jen drobný. A prostě fotografovi a dji zaplatím jen co si sami stanový, protože to asi bude fakt pálka. Ale zase jestli budou fakt dobrý, tak bych jim klidně něco dala.

  Taky právě nechci rozhazovat pěnězma, proto se to snažím do rozpočtu naplánovat už teď abychom s tím počítali. Kdybych opravdu každému dala 10% tak je to přecejenom už tak 5000 jen na spropitný, to už je fakt částka na kterou radši chci být připravená.

 • Jako fotograf můžu je říct, že spropitné nečekám nikdy. Stačí oběd 😃

 • Sponzor fóra
 • @fosingr  Super! díky moc za radu. S obědem pro fotografa samozřejmě počítám. 🙂

 • @misajede  My jsme přihodili něco navíc všem, se kterými jsme byli opravdu spokojení a kteří podle nás udělali víc, než se od nich čekalo (agentura, fotografové, kapela). Všichni ale byli dost překvapení, takže myslím, že není zvykem dávat víc, než je předem dohodnutá cena. Jinak jsme dodavatelům zajišťovali nakrmení, napojení a případně i ubytování. Svatební místo mělo tak drahý pronájem, že jsme výslednou cenu jen lehce zaokrouhlili a nic navíc jsme nedávali, i když jsme byli spokojení, protože už nám dýško přišlo napočítané asi tak dvacetkrát v základní ceně. 😃

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Nabízím koordinace svateb na klíč
  - koordinace svatebního obřadu / celého svatebního dne
  - koordinace svatby/registrovaného partnerství
  Svatby na míru pro 2 až 50 osob, zajištění všeho od ubytování po fotografa, květiny i vizážistku, osobní přístup, NEUTRATÍTE NESMYSLNÉ PENÍZE!
  Články od našich partnerů
  Kolik stojí svatba? Tipy jak snížit náklady za svatbu na minimum
  Hnízdečko lásky: jak si vybavit partnerské bydlení v pronájmu
  5 tipů na ideální dárky k narozeninám
  Archiv článků od partnerů