Jak nejlevněji se dá pořídit svatba?

Zobraz úvodní příspěvek
Za kolik kč nejmíň se dá podle vás pořídit svatba.....? Chtěli bychom se s přítelem vzít, leč oba studujeme a ještě nějakou chvíli budeme..... nejde nám o nějaký honosný obřad, super prstýnky, oběd pro kdekoho.... Prostě malá klidná svatba, s rodinou oběd v restauraci a pak nějaká zahradní párty pro pár kamarádů (pár je tak do 20 ;-) ) .... Kolik nejmíň budu potřebovat na šaty? na prstýnky? co se ještě všechno "musí" platit? Díky vám všem :-N
Odpovědět
1
18
19
@tessie187 Naprostý souhlas, já jsem na svatbě která byla 10.10.2010 měla "nejlepší kamarády mého života" bylo jich osm směs holky kluci, plus u některých z nich patneři/ky a dnes o některých regulérně nic nevím....Ale nemůžu říct, že bych to litovala, protože v tu chvíli jsem to tak cítila...
Odpovědět
Profilova fotka
Jestli se můžu přidat do tématu levná svatba, tak můžu napsat z vlastní zkušenosti. Když mě přítel požádal o ruku, měli jsme náhradní domov kvůli celkové rekonstrukci vlhkého bytu. Odložili jsme tedy pár tisíc na svatbu, chtěli jsme prvně naši vysněnou a velkou. Jak rekonstrukce postupovala, tak jsme přišli i o peníze na svatbu a navíc další dluhy. Aby toho nebylo málo, tak se nám po dlouhém snažení, kdy jsme si řekli, že mimi odložíme a užijeme svatbu, nečekaně zadařilo a mimi bylo na cestě :-) Já nechtěla slevit ze své vysněné svatby, ale zároveň jsem nechtěla šetřit a čekat několik let po zásnubách a vdávat se s velkým dítětěm. Jsem trošku zastaralá :-D Nakonec jsme si vybrali pořádné prstýnky, ty zaplatilo nenošené zlato z domu. Než platit za půjčovné šatů, tak jsem si mé vysněné koupila a teď je prodávám. Boty jsem sehnala na netu použité. Přitel měl oblek z Polska i s košilí za 2700,- Kdyby jsem ho nevykrmila, tak má svůj starý. Boty nekupoval, měl svoje. Výzdobu aut jsem si nakoupila a dělala sama. Na stoly jsme měli také nakoupeno na výzdobu. Měli jsme vysněné místo pro svatbu, to nás bohužel vyšlo draho. Kvůli dcerce jsme museli mít obřad odpoledne, tak chtěli poplatek a za změnu místa taky. Tyto poplatky stály 7000,- Na oběd jsme měli rodinu 20 osob a pak jsme přejížděli do levnější restaurace, kde nás bylo asi 35. Celá svatba se vším všudy nás vyšla do 50.000,- Není to sice nejlevnější, ale podle fotek si myslím, že jsem měla krásnou luxusní svatbu za pár šupů. Když bych slevila z pár svých snů, tak bychom to se stejným počtem lidí stáhli do 20.000,- Ale s přítelem jsme si řekli, že doufáme, že svatba bude naše první a poslední a proto jsme to nechali tak. A ještě teď po necelém roce mi manžel u videa brečí dojetím, že to bylo krásné a stálo to za to a nelitujeme ničeho. Ani té utracené koruny ani té ušetřené :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Ja nechapu, kolik lidi se necha na svatbe naprosto "natahnout"... myslim si, ze hlavni je nechtit udelat na nekoho dojem. Pokud ma nekdo potrebu davat najevo, jaka je elita, prosim, ale pokud Vam nejde o to vykladat, jak jste meli "pamatnou" svatbu jako tisice dalsich na nejakem provarenem miste typu Hluboka, Sv. Vit atp., kde jsou v nejblizsim okoli VSECHNY sluzby extreme drahe, pak se da poridit krasna svatba pro 16 lidi za 10 000 vc. vseho (krome satu a prstynku). Mozna to nebude na Hluboke, ale porad v krasnem prostredi a super atmosfera. Nedavno jsem na jedne takove byla jako host a rikala jsem si, ze to muselo stat tak aspon 25 000,- a protoze to platila maminka nevesty, ktera je ma dobra kamradka (je rozvedena, a vim, ze nema penez na vyhazovani, tak jsem se ji diplomaticky zeptala), a rekla mi, ze to stalo pod 11 000,-. Dost me to sokovalo, cekala jsem minimalne dvakrat tolik. Trochu si myslim, ze nevesty delaji vsem tem "chateau" trosku "vola" omlouvam se za vyraz, protoze najednou mi doslo, ze krasnou svatbu nedelaji desitky tisic korun, ale pohodova atmosfera a pratelsti lide. Jestli chcete, muzu Vam dat odkaz na zarizeni, kde svatba byla, jestli chcete krasnou a ekonomickou svatbu, treba Vas to zaujme (a treba ne). Ale kazdopadne se podle me vyplati nedat na marketing, a pozjistovat si, kdo mi muze udelat vyhodny balicek.
Odpovědět
@vykladzkaret Mně by takové místo docela zajímalo, prosím do IP. Díky!
Odpovědět
Profilova fotka
Ja by som na svojej svadbe tiež šetrila a chcela by som malú svadbu niekde vonku (v lese ap.), ale zato pri výbere svadobnej cesty by som sa odviazala :-) @vykladzkaret Aj mňa by také miesto veľmi zaujímalo, znie to ako moja predstava :-)
Odpovědět
Ahoj,no mne vzdycky udivuji predstavy typu krasna ale hodne levna a nebo levny a dobry apod.Pokud je svatba hodne levna,tak sorry,ale nekde to musi byt znat.Samozrejme,ze spousta dodavatelu ceny natahuje,pokud slysi,ze se jedna o svatbu,ale proto si kazda nevesta muze nechat udelat vice nabidek a porovnavat.Ovsem porovnavat porovnatelne!Je to asi podobne jako s nakupem bot,boty od Vietnamcu poridim za par korun,ale o jejich kvalite a pohodli se da mnohdy hodne pochybovat,pak si muzu koupit boty levnejsi znacky a nebo drazsi a nebo si je nechat usit u sevce na miru.Ktere mi vydrzi dyl a budou pohodlnejsi a nebudou me tlacit ci nejak zdravotne deformovat nohu?Dam hostum na svatbe opeceneho vurta a nebo steak?Takze je to o vzdy o moznostech a predstavach.Ale ono se nekdy hodne levne nakonec dost prodrazi.
Odpovědět
@chakka Přesně tak, jakmile někde čtu, že někdo chce něco LEVNÉHO a kvalitního, tak je mi do smíchu. Ne, samozřejmě to kvalitní nemusí být to nejdražší, ale kvalita vždycky něco stojí. A když čtu, že někdo koupil krásný a kvalitní oblek u vietnamců, je mi jasné, že prostě nemá srovnání a kvalitní oblek nejspíš v životě neviděl. Samozřejmě ale ne každý potřebuje oblek šitý na míru z vlny a hedvábí, to už je potom na každém, aby si našel přiměřenou kvalitativní a cenovou úroveň. Naprostou souhlasím s rčením, že "nejsem tak bohatá, abych si kupovala levné věci". Primárně levná věc nebude nikdy kvalitní, nikdy nebude mít odpovídající vzhled. Takže nákup takových věcí často přináší to, že se daná věc musí pořídit znovu a lépe,případně jsou potřeba dokoupit další věci a komponenty, tím už se cena vyšplhá tak nahoru, že si dotyčná mohla koupit kvalitní věc hned na začátku bez zbytečných investic do primárně levných šmejdů. Typicky třeba šaty šité v číně, boty od vietnamců apod. Abych odpověděla na úvodní otázku. Nejlevněji asi vyjde svatba ve čtyřech, kdy si svatebčané obléknou oblečení, které už doma mají, použijí prsteny třeba po prababičce a nechají si udělat portrét v ateliéru, zajdou na oběd do restaurace a večer si otevřou víno. To vyjde skutečně v řádech stovek až několika málo tisíců. Podle mě je vždycky mnohem lepší udělat svatbu menší nebo si část věcí úplně odpustit než mít za každou cenu první poslední, ale v kvalitě, ze které je do pláče. Myslím, že lacině vypadající svatba je snad to nejhorší, oproti tomu je menší a nepřeplácaná svatba naprostým luxusem. Ona výzdoba dokáže svatbu pozvednout o pořádný kus výš, ale musí to nějak vypadat, ne, že se na stůl nahází kraviny z kiku a na každém kroku budou papírové DIY nesmysly. To už pak mnohem lépe a luxusněji vypadá jen prostřený stůl na bílých ubrusech s květinami ve vázách. Investice veškerá žádná a vzhled je někde jinde než u svatby, kde se do Kiku a papírů vrazily tisíce.
Odpovědět
Profilova fotka
@kacenkakaca @chakka Souhlasím... Kdybych chtěla dát za svatbu méně peněz, ať už proto, že bych je neměla, nebo by se mi za ni nechtělo vyhazovat, spoustu věcí bych si prostě odpoustila, udělala bych svatbu jen s několika nejbližšími nebo jen jako grilovačku na zahradě... V mnoha případech by stačilo upustit od zbytečností typu tombola, svatební strom, dárečky pro hosty apod. (ano, taky dost těchto zbytečností budeme mít, ale kdyby na to přišlo, obejdem se bez nich). Když jsme se s přítelem shodli na středně velké svatbě (cca 45 lidí) s klasickým obědem a večerní zábavou s živou hudbou pro všechny, muselo nám být jasné, že to žádná laciná záležitost nebude a tak s tím i počítáme. Jsou ale věci na kterých se prostě šetřit nedá - tak třeba fotograf: fotky máme rádi, doteď si vedeme klasická lepená fotoalba, víme proto, že nám nebudou ležet někde v šuplíku nebo dokonce na harddisku, a rádi se k nim budeme vracet. Samozřejmě nemusíme mít toho úplně nejdražšího, ale za kvalitu se něco platí. Líbila se nám práce vícero fotografů - vybrali jsme toho za 9.500 a ne za 13.000 - to je způsob šetření, kterého nebudeme litovat. Pokud o sobě někdo ví, že se na svatební fotky podívá stěží na desetileté výročí, může opravdu za tuto položku ušetřit a pár fotek si nechat udělat od trochu šikovného kamaráda...Další příklad: svatební koláčky - většina lidí automaticky počítá, že je musí mít, přes to vlak nejede, to se tak přeci dělá... Přitom většinou taky nejde o zrovna levnou záležitost. Někdo neváhá za vpodstatě zbytečné koláčky a cukroví vyhodit pět tisíc (hostě je sní a pozítří už ani neví, že je měli), ale prstýnky, které bude na ruce nosit každý den, chce hlavně co nejlevnější. (Opět - pokud někdo na šperky není, ať si klidně koupí nějaké obyč, ale chtít zlaté prsteny za pár šlupek..?) Tak je to se vším... Každý má jiné představy a priority. Věřím tomu, že někdo si vystačí s málem, šťastný to člověk :) Takže ano, levnou svatbu klidně, ale šetřit rozumně, spíše na celkovém konceptu svatby, než se u spousty položek rozpočtu spokojit s nekvalitou... Souhlasím s tím, že spousta svatebních věcí je předražených, proto chce vše vybírat s rozmyslem, pečlivě a zvažovat priority. Jen se podivuju, když vidím, jak některé nevěsty se na jednu stranu snaží mít vše co nejlevnější, zběsile objednávají na e-bay věci, které často nestojí za nic (to samozřejmě neplatí absolutně), na druhou neváhají rozházet tisíce za blbosti.
Odpovědět
@kacenkakaca Naprosty souhlas a zaroven i odpoved na puvodni tema: nejlevneji vyjde svatba ve 4 na matrice v miste bydliste - ramcove v radu stovek ci par tisic...
Odpovědět
Profilova fotka
Kdo chce levnou svatbu, tak ať se vykašle na tradice, na to, co se má a co měl druhý :) A úspora 70 % je na světě :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
ahojky holky. my se snažíme také co nejvíc ušetřit,navíc se bereme po 10leté známosti, momentálně už s 1,5letou dcerou, takže tu svatbu bereme spíš jako že by to za tu dobu bylo spíš vhodné a tak nějak se nás na to furt známí a rodina ptají :-) oznámení bude svépomocí,partner jelikož je hasič tělem i duší(zaměstnání má i jako koníček), tak půjde v uniformě -takže se ušetří za oblek, já šaty z půjčovny v Kaznějově za 2000,- (nejdu v bílé, nemám ji ráda a nesluší mi, což jsem se při zkoušení přesvědčila), obřad v kapličce v obci,zaplatíme jen matriku, raut formou grilování - vždy, když jsme se oba o svatbě bavili,tak jsme se shodovali, že nechceme klasiku,že bychom chtěli pohodovku.. :-) Pro Stellu jsme objednali z ebay šatičky cca 250,-. fotograf bude kamarád..
Odpovědět
Profilova fotka
Když si dáš práci a zařídíš, oběháš a vyrobíš maximum sama, zvládnete krásnou svatbu levně. My skončili 30 tisíc v plusu. Psala jsem si úplně všechny výdaje (od korunových položek, po tisíce za prstýnky a šaty) a sakumprásk nás všechno vyšlo na 42 tisíc, s pomocí rodiny a kamarádů jsem si sama vyrobila a zařídila, co šlo - grafiku oznámení, výzdobu, vývazky, napekla, navařila:-) Cca 50 lidí, velká párty až do noci. Jde o to, v jakém duchu si svou svatbu uděláte. My to pojali jako velkou zábavu tak, abychom si to užili my i lidi, které máme rádi. Žádná restaurace, ale zahrada, žádné luxusní menu, ale guláš a mňamky, které připravili kamarádi, žádné spaní v hotelu, ale pokoje na místním intru... opékání buřtů, tombola, kytara... Neměnila bych, bylo to super. Hlavně si to užijte!
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Fakt legrační téma. Nejlevněji (zdarma) se dá pořídit svatba přece prostě tak, že nekupuješ žádné věci, které nejsou zapotřebí, neinvestuješ do ničeho, do čeho nechceš. Matrika obřad dělá zdarma, pokud patříš do nějaké církve pak tvůj duchovní to taky udělá pro vás zdarma (tam to patří k věci), prstýnky si vyrobíte z trávy nebo ze dřeva, ze železa anebo je nemusíte mít vůbec, oblečení můžete být tak, jak to cítíte, hudbou poslouží kamarádi, a jídlo k pohoštění uděláš tak, že každého pozveš, aby přinesl něco k jídlu místo svatebního daru. Takže náklady jsou nula. Je to strašně jednoduché. Akorát většina lidí krmí své představy o svatebních oslavách, protože "se to má" nebo proto, "že se to očekává", a investuje do vnějších atributů, místo aby prožívala podstatu věci.
Odpovědět
Profilova fotka
@mapajka @rakowka Holky, mluvite mi obe z duse. Navic se da takto krasne poznat, kdo vas ma opravdu rad, jde na svatbu pro to, aby vas v ten den podporil a byl s vami a kdo se chce ukazovat na honosne svatbe a jde tam se najist, napit a dostat vysluzku.
Odpovědět
@mapajka nevím jestli je to ještě svatba nebo prostě grilovačka @mofa81 četla jsem různé publikace na téma svatba , a svatba byla vždy také o tom jídle a pití, bylo něco co se běžně nejedlo a výslužka se dala jako poděkování za to, že hosté přišli. Jak píše rakowka jde jít na úřad či do kostela , nechat se sezdat docela bez nákladů
Odpovědět
Kdyz to vezmu do extremu, tak nejlevnejsi svatba je za 0 Kc (a to vcetne urednich poplatku). Takze to ostatni je pouze ke zkrasleni toho vyjimecneho dne.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Profilova fotka
@arietiska Mohla bych také poprosit o zprávičku? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky jak to tady tak čtu, tak si nemyslím, že lidé chtějí "drahou" svatbou dělat dojem... My jsme třeba s manželem chtěli udělat legendární párty pro sebe a naše blízké a i když to stálo kolem 50 000,- tak nelitujeme... Na svatbě se celkem vystřídalo přes 70 lidí a to jenom rodina (cca 15) a nejbližší kamarádi (se kterými se opravdu pravidelně stýkáme). Obřad byl venku na pěkném místě a stál asi 3000,-, šaty jsem měla koupené dvoje dohromady za 5500,-, u nás ve vesnici jsem si za 3000,- pronajala velký sál a zbytek se prostě nacpal do jídla a pití. Jídlo nám dělal známý řezník takřka za nákupku (cca 22tis.), květiny jsme si nakoupili ve velkoskladu a vázala nám je zadarmo mamky kamarádka, líčení a účes jsem vůbec nehrotila ani nijak nezkoušela a ráno mi prostě něco vytvořila kamarádka, která mě vždycky pěkně připravila i na jiné akce... Porsche jako odvoz nevěsty nám půjčila manželova kamarádka a jen jsme jí dotankovali nádrž... No a prostě jsme to celkově všechno zařídili tak nějak ekonomicky a přitom parádně. Ale kdyby jsme to chtěli pojmout tradičně, tak to asi vyjde minimálně o 50 - 100tis. víc. Neměli jsme oběd, výzdobu jsme si dělali sami atd. Největší investicí bylo těch 5 sudů piva a litry kořalek :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a měli jsme pro srandu i tombolu a svatební noviny. Obojí jsem vytvořila když jsem se nudila v práci :-). Celá organizace svatby od požádání o ruku zabrala ani ne 6 týdnů :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já osobně i kdybych na velkou drahou svatbu měla, tak bych ji nechtěla. Absolutně nechápu, proč bych se měla na jeden den stylizovat do nějaké princezny ze zámku, když to prostě nejsem já. Ano ve svůj den chci být krásná, chci být nevěsta v bílém, chci strávit den s nejbližšími lidmi...ale moji blízcí, rodina a rodina mého přítele, jsou obyčejní lidé, na nějaké hogo fogo hostině na bělostném ubrusu by se nikdo z nás necítil...a že naše malá domácí svatba nebude mít úroveň? úroveň čeho? Já bych ani neměla vkus ladit nějakou výzdobu a podobné věci, prostě bych to nebyla já, a nechtěla bych dopadnout jako Carrie v Sexu ve městě, kterou Božský před svatbou prostě nepoznával a veškeré to honosné stylizování ho od samotné svatby odradilo. Můj milý si bere mě, usměvavou holku s rozevlátýma vlasama, v krátkých sukýnkách, praštěnou, co neumí jíst pořádně příborem...a taková budu i na svatbě. Můj táta je muzikant(death metal), přítelův otčím je rocker tělem i duší. Jazyk bych si radši překousla, než abych jim vykládala, že musí mít oblek a být v něm sešněrovaný. Ano, budeme mít levnou svatbu. Utratíme za dobré jídlo, které máme všichni rádi, za sud piva, za prstýnky, protože se na ně těšíme. Ale víc není potřeba a nepotřebujeme velkou slavnost pro širé příbuzenstvo, protože to tak necítíme. Pro někoho to nemá úroveň, pro nás to budé krásné. Za pár tisíc.
Odpovědět
@bajunka mam dotaz ohledne cukrovi od ucnu.Jak se pohybuje cenove ci mate sa zkusrnosti?
Odpovědět
Profilova fotka
@mapajka chceme to udělat přesně jako Vy, máme k dispozici velkou zahradu, termín půlka července, ale samozřejmě tchýně už straší, že to bude tragédie, co když přijde zima nebo déšť... do domku, který je u zahrady, se všichni pohodlně nevejdem. Řešili jste taky něco podobného? Chtěla bych objednat párty stan, ale nemám s tím žádnou zkušenost? Co byste doporučila pro lidi, kteří se pouští do zahradní svatby, pohoštění formou - něco nachystáme my, něco šikovní hosté, co rádi vaří a pečou. Ať nám to dají jako svatební dar, radši než nějaké věci, které nepotřebujem. Pro mě jsou věci jenom krámy, radši ať každý udělá od srdce, co umí nejlépe, ať už je to slaný koláč, nějaká "kulturní vložka" nebo djování. Svatba bude odpoledne, bez oběda, bude domácí "raut" a něco teplého na večer. Plánujem 45 lidí + nějaké děti, ráda bych se vlezla do 40ti tisíc. Šaty už mám koupené zde za 3700 a jsou NÁDHERNÉ :) Na fotografa mám taky odloženo kolem 10.tis, fotky jsou pro mne důležité, bude to vzpomínka na vždy a ráda se vracím k fotkám z našich zážitků, tak mi to udělá radost. Podle mne je u svatby důležitý obsah - to že se dva lidé mají rádi a že se berou. Hosté by měli být na naší svatbě proto, aby u toho byli s námi a ne proto, aby měli jeden den oběd zdarma a koukali na bílý ubrus. Nikomu neberu, že chce svatbu honosnou a že by to měla být výjimečná událost po všech stránkách, ale nikdo mi nemůže tvrdit, že to tak musí být. Lépe se cítím na zahradní párty než v restauraci u obrovských stolů, kde sedíme daleko od sobe a koukáme na sebe jak sůvy, jak už tu kdosi dříve psal :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ta možnost schovat se dovnitř není úplně od věci. Pronajmout párty stan určitě není špatný nápad. My si pronajali zahradu místního intru (o prázdninách byl prázdný) plus velkou společenskou místnost (takže bylo možné se schovat před nepřízní počasí) a naši přespolní hosti si mohli za pár korun zaplatit nocleh v tamních pokojích a zavzpomínat tak na studentské časy:-) Všichni byli spokojení. Nemusela jsem se kvůli omezeným finančním možnostem rozhodovat, koho pozvu a koho ne a měla jsem tam všechny, které mám ráda. Asi bych neměnila ani kdybych měla na svatbu dvě stě tisíc:-) Užili jsme si to.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
Omlouvám se, že spamuji, ale když jsem viděla ten název diskuse, nedalo mi to nevzpomenout si na legendární svatbu Jiřího Káry... :-D https://www.youtube.com/watch?v=qlyRS...
Odpovědět
Profilova fotka
Dá se udělat i svatba, která tě bude stát 0kč a z darů budeš v plusu, ale chce to se nebát zkusit něco netradičního a není to úplně pro všechny, respektive se to neslučuje se zámecko-klasickým pojetím svatby.. Velkým plusem jsou dobří šikovní kamarádi různých profesí - my takhle posbírali všechny od profi fotografky, rozvozy, DJ po šéfa cateringu. Pokud máš možnost zahrady, nebo zdarma prostoru venku (louka apod.), ušetříš velký výdaj, ale chce se to kouknout na statistiky počasí. Pokud tví kamarádi a rodina zvládnou přespat ve stanu, ušetříš další. Levně půjčují vybavení a prostory menší obce, hasiči apod. Znám několik svateb, kde si ženich s nevěstou přáli místo svatebních darů hostinu - muselo se to korigovat, aby nedonesli všichni řízky a pak chyběl alkohol, ale v závěru to dopadlo výborně, všichni se chtěli předvést, jídlo bylo domácí, chutné a krásně nazdobené. Ale tohle mluvím o svatbách za 0kč pro 100 lidí - čím víc lidí, tím se náklady víc rozprostřou. Když máš dostatek času, vkus, jsi organizačně schopná a máš dobré kamarády, zvládneš i velkou svatbu pro hodně lidí za minimum peněz. Naše svatba pro 100 lidí nás stála kolem 80 tisíc, z toho cca 70k sežralo jídlo, pití a personál - měli jsme objednaný catering a přehnali jsme množství. Zatím nemám fotky, až budou, tak je přidám, rozhodně si nemyslím, že bychom měli nějakou chudou svatbu, a to, že to bylo levné se někde projevilo. Akorát nám přípravy zabraly skoro rok.
Odpovědět
Profilova fotka
Nejlevnější možnost je mít svatbu na úřade jen se svědky (0kč), bez fotografa (0kč), šaty z bazáru (možná pár stovek korun), avšak ne svatební, bez kytice nebo jenom natrhaná kolem cesty na úřad (0kč), ocelové prsteny (cca 400kč), účes a líčení svépomoci (0kč) a po obřadě jít jen na kávu k sobě domů (?kč). To pak vyjde klidně do tisícovky. Většina to však bere jako slávnostní událost, do které investují, a už je každého věc, kolik je ochotný za to zaplatit a co je pro něj důležité.
Odpovědět
Profilova fotka
Téma "svatba nejlevněji" je za mě úplně mimo. Svatba je vždycky drahý špás a kdo na ni nemá, ten nechť se vezme na úřadě či v kostele jen se svědky a rodiči v nějakých bílých šatech z normál obchodu a po obřadě posedí doma s vínkem či kafem. Ale mě to tu přijde, jako by se tu nevěsty ptaly, jak nejlevněji koupit Porsche Já osobně nejsem nějak rozhazovačná osoba, spousta věcí a serepetiček na obřadech mi přijde zbytečných - hlavně nejrůznější pouštění holubic, minivínečka, ozdobné blbosti všude atd. - ale na své svatbě bych rozhodně šetřit nechtěla - rozhodně ne do té míry, že si budu všechno dělat sama na koleni, zaúkoluju půlku rodiny a kamarádů, počítat, jestli támhle v Lídlu nemají Jelzina levnějšího než v Kauflandu anebo šetřit na svých hostech, co se týče jídla a pití. Já myslím, že každý by si měl udělat takovou svatbu, na jakou má, ale kdybych měla tak napjatý rozpočet, že dát 40-50 tisíc by pro mě byl problém, tak bych možná spíš počkat, pošetřila anebo se vzala fakt jen se svědky někde na tajňačku. Anebo si pevně stanovit, co je pro mě priorita (např. mít dobrou a kvalitní hostinu) a za to utratit a zbytek prostě oželet. Tady tenhleten systém- chci všechno, chci to mít krásný, ale nemám na to peníze- mi přijde ujetý.
Odpovědět
Naše svatba proběhla minulý týden, plánovali jsme ji dva měsíce, a tím jsme se vyhnuli spoustě zbytečných výdajů ( ve výzdobě, dárcích apod.) Můj limit byl šedesát tisíc, cca 60 lidí. Konečný součet je 113.000 Kč, a to jsme ještě na spoustě věcí ušetřili. Souhlasím, svatba je drahý špás a než počítat každou korunu, raději svatbu ve 4, nebo v nejbližším rodinném kruhu.
Odpovědět
Naše proběhla minulý týden..."plánovali" jsme od června. Nic extra se nevymýšlelo, neměli jsme teda nic večer. Máme prcka a ostatní a měli jsme tam další děti menší, tak prostě byl obřad, pozdější oběd, protože obřad byl až ve 14 hod., kafíčko, dortík, na to má kdo chuť, počet 21 lidí včetně dětí...Psala jsem každou položku a vyšlo to na 50.000 Kč. A to jsme to vůbec nepřeháněli, s ničím. A bylo to teda kouzelné a úžasné. Měli jsme nachystáno víc, ale tohle stačilo.
Odpovědět
1
18
19
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?