Svatba přes víkend, občerstvení

Dobrý den, svatbu budeme mít už v pátek. Pronajali jsme si areál včetně ubytování a je škoda to mít až v sobotu. V pátek bude zajištěné občerstvení od oběda po celý den. Jenom nevím, jak mám vyřešit sobotu. Počítám, že se v pátek všechno nesní a bude se dojídat, ale jak vyřešit oběd? Bude nás 50 včetně dětí. Babičky, tetičky určitě pojedou po snídani domů, ale pro zbytek bych chtěla mít jidlo zajištěné. Teď nevim, jestli vzít víc oběda už na pátek, že to samé bude i v sobotu? Mám z toho už zavařený mozek. 😄 Nevím, jestli je vhodné do hostů dva dny ládovat stejné jidlo. Je mi hloupé jim říkat, ať si někam v sobotu zajdou. Je to vesnice, nikde nic, museli by autem, teď hodně lidí ještě promile v žilách. Myslíte, že by stačilo jim zajistit čerstvou polévku a dojedlo by se jidlo z pátku? Neurazilo by Vás to jako hosty? Potom by se večer grilovalo, ale řeším ten oběd. Budu moc ráda za Vaše rady a postřehy. Diky moc, Kačka
Odpovědět
Jenom k doplnění * Jidlo si zajišťujeme my, všechno můžeme mít své. Není k dispozici žádná restaurace v místě konání svatby. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Já vím, že na to ses neptala, ale nechcete to ještě zvážit? Taky jsme měli areál pronajatý na celý víkend a mít svatbu právě v sobotu bylo ideální, na tom pátku nevidím žádnou výhodu. Všichni kamarádi i někteří příbuzní dorazili v pohodě už v pátek, byl čas tam všechno navozit, nachystat (když bude svatba v pátek, to budete chystat ve čtvrtek?), připravit, naladit na druhý den... v sobotu celý den svatba a lidi zůstávali samozřejmě do neděle, kdy se vyspávalo, uklízelo, dojídalo, dopíjelo. Nehledě na to, že si takhle všichni vaši známí budou muset brát v pátek volno z práce (jasně, někdo třeba dělá na směny apod., ale beru, že většina lidí pracuje po-pá) a naopak neděle už bude taková plonková...
Odpovědět
Děkuji za reakci. V neděli tam je odjezd v poledne a potom vysoké příplatky za to, že se opozdíme s odjezdem. Hodně lidí pojede přes 200km a i kvůli bezpečnosti po požití alkoholu jim spíš chceme dopřát odpočinek po svatbě. At hned nemusí zase 200km domů autem. Řešila jsem minubus, že by je přivezli a odvezli, ale vyjde to na šílené peníze. Je o tom diskuze doma každý den. Co jsme se ptali, tak nikdo s pátkem problém nemá. Všechny kamarádky jsou na mateřské a většina pozvaných pracuji na volné noze. Ale zase řešíme to jidlo. Já fakt nevím 😀
Odpovědět
Profilova fotka
@kasaka OK. Tím pádem podle mě záleží, jak moc velkou pařbu očekáváte. 😄 Například u našich kamarádů jsem mohla vcelku s jistotou očekávat, že půjdou spát hodně po půlnoci, ne-li se svítáním, takže by dobrovolně před 12 z pelechů nevylezli. A pak stačí jen nějaká ta snídaně, případně polévka (česnečka😉 ), něco studeného (chleby s pomazánkou, nějaký salát - něco, co si dá každý, kdy bude chtít, a nemusí se s tím někam zasedat společně) a odpoledne třeba ve 4 rozjedete grilování. Ohledně toho, kolik toho zbyde z předchozího dne, je to těžce individuální - na většině svateb, kde jsem byla jako host, toho zbyly mraky, ale zas to vlastně z velké části bylo připravené už z pátku (svatba v sobotu) a tak bych se to v neděli už trochu styděla nabízet (tím mluvím třeba o přebytcích z rautu, ne o hlavním jídle). Pokud si spíš myslíte, že půjdou lidi do půlnoci spořádaně spát, můžou pak vstávat "rozumně" a ocenit snídani, oběd i pak to grilování... navrhuju vytvořit sdílenou tabulku, kam ti lidi vyplní, jestli budou zůstávat celou tu sobotu (popř. do neděle) a kolik jich bude. Pokud se ukáže, že jich dost chce už v sobotu odjet (byť odpoledne, k večeru), udělala bych jen to grilování, ale začala s ním už v poledne. No a pokud zůstane většina do neděle a budou vstávat za kuropění, asi fakt nezbyde, než zajistit i ten druhý oběd, udělala bych něco jednoduchého z 1 hrnce, třeba guláš... (pokud nemáte vegetariány)
Odpovědět
To máte pravdu, že budou všichni spát do oběda. Oni jsou přítele kamarádi pařmeni, nikdy nepřijde brzy domů, když jde s nima na jedno pivko. Proto jsme řešili ten odjezd a tahání je z postele. Platí se pak za hodinu přes 1000kč, když se opozdíme s odjezdem. Je pravda, že snídat budou jenom děti a dámské osazenstvo. 😀 Tak je asi prostě naprosto v klidu, když jim zařídíme polévku a potom brzké grilování. To mi nedošlo, že můžeme vlastně grilovat už od odpoledne a ne večer. Jak říkám, mám z toho zavařený mozek. Je pak lepší, když někdo na to řekne svůj názor. Díky za nápad. Možná bych na to taky přišla, ale trvalo by to. 😄
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?