Raut svépomocí

Ahojky, předem přeji všem pevné nervy při přípravách na váš nejúžasnější den. Chci se zeptat jestli máte zkušenosti s tím, že jste si veškeré občerstvení, teplá jídla, studená jídla, obložené mísy atd atd připravovali sami. Rozhodli jsme se pro svatbu o maximálně 10 lidech, včetně nás. Bude obřad v kostele a pak posezení u nás na zahrádce. Nic extra formálního. Máte tedy prosím s tímto zkušenost? Přítel to vidí jako Hurvínek válku, ale představa že dva dny před našim DNEM jen vařím, dělám občerstvení, do toho já jsem od odpoledne do večera v práci, no nevím, možná mě tady někdo uklidní s tím, že se to dá zvládnout, aniž bych pak ve svatební den padala únavou na pusu. Je mi jasné že se příprav ujme i má budoucí tchýně, a že někdo bude chtít pomoc, ale my s přítelem počítáme s tím, že si vše, i občerstvení uděláme sami. Jde mi i o to aby se jídlo nezkazilo. Budu moc ráda za vaše zkušenosti. Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
Sami to nedate. Reálně ve 4 to date. Moc hostů nemáte. Pokud by bylo víc lidi tak ti řeknu ze to je absolutní sebevražda ale tech 10 se da
Odpovědět
Ja myslim, ze aj posedenie v zahrade by mali mat nejaku uroven, nejde o piknik, ale o svadobny piknik , tak preco pre 10 ludi tie misy a jedlo neobjednat? Tie peniaze za ten usetreny cas a nervvy a planovanie isto stoja. A ake jedlo chces mat 2 dni dopredu? Mozno tak guláš alebo kapustnicu.. Ale tak ano, pre 10 ludi a s pomocou svadobcanov sa to da
Odpovědět
Máš s tím nějaké zkušenosti? Pro mě by to třeba nebyl problém, jsem zvyklá sama dělat větší akce (včetně pečení na svatby), ale pokud s tím nemáš zkušenosti, tak někoho zaúkoluj. Já si třeba sama pekla svatební dort, koláčky a cukroví pro 50 lidí. Všechno je o dobrém plánování.
Odpovědět
Děkuji všem za odpovědi. Napadl mě i takový kompromis. Něco si udělat sami, a o něco poprosit catering. Příteli vysvětlím dle Vašich zkušeností že to sice není nemožné, ale člověk nechce být vyfluslej že jo. Ještě jednou děkuji 🙂
Odpovědět
Něco se dá udělat určitě sama, 10 lidí není moc, ale upřímně já jsem nechtěla v den svatby nic řešit a chtěla jsem si to užít, mít pohodičku. Je otázka, jak tě baví pečení, nekrémové se dá napéct dopředu, s jídlem udělat dopředu leda tak guláš, svíčkovou, polévka. Já mám ráda jídlo čerstvé. Já bych určitě část věcí objednala, pokud by se partner cukal, nechala bych ho hodně věcí nachystat. Já mám třeba akční mamku a ta bych chtěla hodně pomáhat s chystáním občerstvení, takže bych našla pomocnou ruku, ale zase svatba není tak často, takže kdy jindy se nechat hýčkat a najmout si firmu...
Odpovědět
Měla jsem tu čest strávit den před svatebním dnem u nevěsty doma, která se rozhodla dělat dort sama...a vlastně te zkušenosti strašně moc děkuji, protože jsem přesně viděla to, jak nechci trávit den před vlastní svatbou. Dopadlo to tak: Byla vystresovaná, unavená, ještě nezapomněla zaúkolovat babičky maminky pečením a ve výsledku byli všechny ve svatební den nevyspalé. Určitě zvládnete udělat raut pro 10 lidí..jen za cenu, že s velkou pravděpodobností budete na vlastní svatbě nevyspalá a utahaná od všemožného vaření, pečení, mazání, krájení a běhání od jednoho k druhému...
Odpovědět
@jirinazf Ty jo, tak já jsem fakt asi exot 🙂 Nejen, že jsem stihla všechno pečení (babičky nemám a maminka je nemocná), tak jsem zvládla odpoledne před svatbou dvě hodiny spánku, zatímco manžel jel stavět stan 🙂 Sebevrah je ten, kdo se do toho pustí bez zkušeností. Ale opravdu se to nedá paušalizovat.
Odpovědět
@luciek97 je to váš den, který byste si měli maximálně užít a ne se strhat vařením, pečením a nervozitou. Proč si i na zahradní slavnost neobjednat nějaké jídlo z restaurace, sladké i slané od dodavatele. Je to svatba a je úplně jedno, jestli hostíš 10 nebo 100 lidí. My taky bideme mít malou svatbu, ale většinu věcí necháme na restauraci, kde to máme všetně obřadu i ubytování, něco externě a opravdu jen minimum si děláme sami. A cenově jsme pořád v rozumné hladině.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od luciek97:

Ahojky, předem přeji všem pevné nervy při příprav…
@luciek97 Dobrý den, sleduji vaší diskuzi a ano asi máte pravdu, catering si můžete zajistit, nicméně z mého pohledu profesionála se musíte připravit na několik věcí. První je, že profesionál se dostane k více surovinám za trošku jiné ceny. Zpracování je také jiné v domácím prostředí, ale za mne, zejména a především, je to váš den. Svatba je den na který byste neměli nikdy zapomenout a ne zrovna proto, že jste smažila 40 kg řízků do noci. Je spousty variant jak si nechat pomoci od profesionálů a ti kteří jsou i lidští, vás ochrání od zbytečných nákladů. Dokonce jsme dělali i svatbu, kde se hostina platila na třikrát, protože mladí manželé neměli oporu v rodině, nicméně za mne, když si uvědomíte čas trávený nad tím vše připravit, vymslet, nakoupit atd., nemluvě o chuti, která se ve větším množství zcela liší, versus nechat si připravit od profesionálů a nestarat se tak bych řekl, že je lepší minimálně si catering rozdělit a nechat si připravit alespoň něco, což může být problém a budete hledat někoho kdo vám udělá "jen něco", ale i tak to jde. Tak nebo tak přeji hodně štěstí ať se vám to podaří a kdybyste náhodou potřebovali radu, nebo něco zařídit, klidně formou, udělej a přivez, tak se můžete podívat na náš web www.ravenravencatering.com nebo instagram @bohemianchefpatrik
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?