Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Leni, prosím tě, kdypak tam dáš fotečky z Havany? Jinak hotýlek vypadá dobře ;-) Co se týče pláže, tak je asi hezčí v DR díky palmám, viď ? =-)
Odpovědět
Dobrý večer, děvčata, všem Vám děkuju za odpovědi na moje otázky a za dobré rady. A abych Vám nebyla dlužna výsledek našeho výběru, tak prozradím, co jsme během sobotního a nedělního večera vybrali. V DR strávíme poslední říjnový týden a budeme odlétat, stejně jako většina z Vás, z Frankfurtu. Zájezd jsme zařizovali přes "Na cesty" a opět jsme byli s jejich profesionálním přístupem velmi spokojeni. Po pečlivém průzkumu hotelů a možnosti výletů jsme zvolili jako nejlepší alternativu hotel Iberostar Hacienda v Bayahibe s výbornou cenou za 9 dnů (pobytu :-N ). To slovíčko, které nebylo uvedeno na internetu, ale až v zaslané cestovní přihlášce nás donutilo přehodnotit výběr. (Jindy bychom zajásali, že máme ještě jeden den k dobru, protože pod pojmem přílet se myslelo odlet z DR, nikoliv přílet na frankfurtské letiště :-) , jak obvykle cestovky uvádějí. Ale bohužel v pondělí 3.11. manžel už nutně musí být v Praze :-( ). A protože v Německu mají na přelomu října a listopadu také podzimní prázdniny a navíc je teď v Evropě chladno a ošklivo, všechny vhodné lety cestovek, co nabízejí tento hotel, byly již vyprodány. A tak nakonec to vyhrál hotel Grand Palladium v Punta Caně (ten hotel je taky super, jen ty výlety z Punta Cany trvají o pár hodin déle, ale cena také výborná). Měli jsme docela štěstí, protože jsme chytli už jedny z posledních volných míst v letadle. :-D Už se těšíme do teplíčka.
Odpovědět
Profilova fotka
Jee ja je tam zapomela pridat, ja jsem ale ostuda. Napravim to zitra rano ;-) Mam v tom trochu chaos, ted jsme dovybrali fotky na vyvolani a ja myslela, ze je to konecne vse hotove. No jo to je ta skleroza :-D :-D kil koukala jsem na ten hotel a vypada moc pekne, bude se vam tam libit. A k tem vyletum, nam zas rekli, ze nektere se poradaji jen z Punta Cany, ze z Bayahibe je to daleko, takze si urcite vyberete!!! A to teplicko zavidim, i kdyz tady je ted taky pekne,alespon u nas ;-) Ja si dneska chtela vzit sukni,ale nemuzu, strasne se mi loupou nohy a i pres ty puncochace je to videt :-( a to mam novou sukynku tak sjem chtela vyuzit sluicka :-( A to se poctive mazu :-| Me se chce dneska silene spat, vcera jsem byla uplne v pohode,ale dneska mi to zatim nejde a to je teprve utery:-( Jirinko uz je ti lip?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holčiny, celý den to blblo :-( Kiluvi, taky si myslím, že se Vám tam bude líbit, vypadá to hezky, i když ten původní taky ;-) Leni, já jsem šťastná, že bude líp, protože nemám co v tom ošklivým počasí nosit. chodím po obchodech a nic a to sháním něco, co využiji i v těhotenství :-) Jinak mi je dobře. Jen v neděli jsme měla večer bramboráky a ty mi vůbec neudělali dobře ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Aholky holky, jak se máte, co nového? Kiluvi: oba hotely vypadají skvěle, bude to tam parádní, už teď se těším na tvoje reference :-) Jiřinko, to je dobře, že už je ti dobře :-) Kdy jsi začala mít problémy? Mně pobolívá pořád podbřišek, je to normální? V sobotu to bude 14dní od teoretického početí, myslíš, že už by fungoval test? Jsem napnutá jak kšandy :-) Holky, všimly jste si, že se tu od čtvrtka neukázala Mag? Co se děje? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
No holky, kdepak pořád jste? ;-( Já doufám, že je Monča v pohodě, jen třeba nestíhá. Evčo, já problémy začala cítit až po tom, co mi vyšel test, jinak opravdu šlo jen o tu pleť. Teď je to u mě lepší, jen občas se mi neudělá dobře. Jenže začínám přibírat a doufám, že je to těhotenstvím, ale připadá mi, že je na to ještě brzy? :-| Myslím, že test vychází až v prvním dni očekávané menstruace. Ale dělala jsem si testy už předtím, jenže byly negativní. Leni, co ta Havana :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky Jiřinko, tak teď jsi mě celkem uklidnila, já to dnes prostě nevydržela a udělala si test..samozřejmě negativní.. menstruaci bych měla dostat začátkem příštího týdne, tak to zkusím znova v úterý..to čekání je strašný, jsem tak zvědavá, jestli se to povedlo :-) Taky koukám, jak to teď tu utichlo.. kde jste všechny?
Odpovědět
Profilova fotka
Murynka byl živel, který zmizel :-( To víš, že jo, já si ho taky dělala pořád :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No zase to bude mít Murynka dobrý, že toho nebude mít tolik na dočítání ;-) kdy se má vrátit? K tomu testu, kdy teda ti vyšel první pozitivní? Přesně v den očekávané menstruace? A jak byla silná ta čárka? S tím přibíráním si nelam hlavu, ta má kámoška přibrala už 2Kg a je v 8týdnu.. v jakým ty?
Odpovědět
Profilova fotka
To máš pravdu, vždycky jsem si stěžovaly, jak nestíháme dočítat a murynka to bude mít rychlý. Myslím, že se vrací asi tak 16.10. protože letěla myslím 2.10. na 14 dní. Devátého se vrací Pavla (fsvojap). Já myslím, že to nebyl přesně ten první den, ale až tak třetí =-) A čárka sílila každým dnem. Poprvé to bylo hodně slabounké. Ale já přesně nevěděla, kdy to mám dostat. Já jsem teď v 7. týdnu, tak doufám, že už přibírám díky tomu.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, hlásím se. Soud v sobotu proběhl v celku v klidu. V soudní síni jsem byla asi 10 minut a po neurolu úplně klidná, nesnáším bušení srdce, tak ho občas zobnu. Metr od Pavlovo šéfa jsem prohlásila, že je to arogantní , sebestředný člověk, po soudě si Pavel s ním telefonoval asi hodinu, tak asi vím co :-D . Nakonec mi neproplatili benzín, ale já jsem si vytiskla z internetu vlak, kterým bych jinak jela a soudkyně mi proplatila cestu podle vlaku, takže super, alespoň půlka. Se mzdou doufám, že to dopadne dobře. Dostala jsem potvrzení, že soud úřadu proplatí mou mzdu, po zaslání faktury. No, naše účetní to ještě nedělala, tak kvůli tomu byli ofuky a nevím, jak to dopadne, ale tím pádem, bych si neměla nic nadělávat a také si zatím hodiny nenadělávám. Po soudě jsme jeli k našim, prohlédli si fotky z DR, pokecali o Řecku a vyrazili na chatu. Byli jsme tam sami, což je zázrak, chata je pořád v obležení. Počasí bylo nádherné a procházky kolem Mácháče pohádkové. Přinesli jsme tašku hub, asi jako jediní z celé vesnice, ale na houbách jsme byli pět hodin, procházka jako blázen, nádherná. Grilovali jsme, topili v kamnech a trénovali miminko ;-) :-D .Prostě faj víkend. Zato teď v práci nestíhám, jsem otrávená, doma mi to také nejde a udělali se mi křečové žíly, které v úřední den, když pořád sedím neskutečně bolí. V mém věku je to síla, jsem z toho nešťastná. Já se těším na murynku, bude určitě moc vyprávět a zase se alespoň trošku vrátíme v myšlenkách do teplíčka. kiluvi, šťastnou cestu a těšíme se na reference. branka, děkuji, vypadá to, že hotel je dobrá volba. Holky mamča miluje plameňáky, byl by to pro ní ráj. Jestli to vyjde, tak budu mít spoustu dotěrných a detailních dotazů. Holky ti to můžou potvrdit. Snad tě tím nebudu obtěžovat. Tak zatím pa. Jo a pipiiii už má také dlouhou absenci. Nestíhám dočítat, ale nějak jsem pochopila, že jí nevyšla práce, nebo co :-o
Odpovědět
Profilova fotka
horejsi ty fotky z Kuby jsou super. Jsem ráda, že jsem zvolila jako svatební cestu DR, hlavně kvůli plážím a luxusnímu hotelu za dobrou cenu. Ale to vnitrozemí na Kubě, to je prostě úplně jiný kafe. Z fotek si připadám jak " v pravěku :-D" . Viděli jste Hříšný tanec 2, já ten film miluju a mám pocit, že atmosféra je tam pořád stejná. Nádhera.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky, mela jsem vcera v praci dost fofr a pak jsme jeli na kola, bylo nadherne pocasi, jenze jsem z toho vytuhla v 8 vecer :-D takze na fotky samozrejme nedoslo. Ale dneska budu odpo doma sama tak je tam nahazu. Flashka pochopitelne zustala doma :-( mag ja ten hrisnak 2 taky miluju a jo ta atmosfera tam je, i jsem obcas mela pocit, kdyz jsme prochazeli ty ulicky, ze je to jako v tom filmu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
horejsi jéééééééééééééé, tak tam asi potřebuji jet 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte baby,Dominikana je suuuuuuuuuuuuuupeeeeeer,boli sme aj na Kube ,Mexiko,ale Dominikana je jednicka :-o :-o :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj chloe1.To je dobře, že je tu už pár lidí, kteří můžou srovnávat. Mám takový hřejivý pocit, že jsme dobře vybrali. Mimochodem měli jste nádhernou svatbu, to jste si připravovali sami, nebo agentura. Moc Vám to sluší.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj dakujeme,sami sme si vybavili vsetko :-) tato stranka mi pomohla a odporucania :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky chloe, přidávám se k mag, svatba opravdu překrásná x-) K té DR, kde jsi tam byla a v jakém hotelu?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holciny tak mi psala marketka: Vcera byli na Saone a zitra jedou na Safari. Citi se dobre, jen nekdy ji je spatne, byli dokonce uz i na jeskynich:) Ja jsem dneska v Jablonci u rodicu a byla jsem u zubare :-( :-( mela jsem hooodne spatny kaz a vrtali me petku, sestku i sedmicku dole vpravo a nakonec mi jeste vytrhly jeden moudrak. Ja jsem dneska asi zemrela:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky kde mate odkaz na fotecky od Horejsi??? ja se chci taky mrknout na Kubu :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj Evax,my sme boli Riu Palace,suuuuper mohli sme vyuzivat hotely okolo vsetky Riu,len vecerat sme museli v nasom,hotely RIU odporuuucam :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Saona je prekrasny ostrov :-) :-) :-) definitivne odporucam tiez a takisto,animal adventure park,to je jak z katalogu ,zvierata sa tam pohybuju bez klietok na volno ,dokonca aj tiger albin len na obojku so zamestnancom ,plavanie so zralokmi ,a so sealions,proste suuuuuper
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, ja jsem taky moc rada, ze jsem na svatebni cestu jeli do DR ;-) jinak jsem vcera dodala fotky Havany, konecne :-D :-D Miso IP ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré páteční ráno, to je paráda, už jen pár hodin a máme tu víkend x-) Leni, prohlídla jsem fotky z Kuby, drze i pár z DR a musím říct, že když srovnám tyto dvě destinace, že u mě by jasně vedla DR..na té Cubě mi chybí ty záplavy palem, na to jsem úchylná.. jak málo stačí ke štěstí, co :-D Kdyby jsi to měla shrnout, v čem je Kuba lepší než DR a v čem je lepší DR než Kuba?
Odpovědět
Profilova fotka
Je to uzasny, ja uz se toho vikendu nemohla dockat ;-) No kdyz to mam srovnat, coz moc nejde, kazda zeme je jina :-| tak bych rekla tohle: DR mi pripadala jako raj, jak pises vsude hodne palem, ktere i ja zboznuju. Na druhou stranu bych rekla, ze prave Kuba ma uzasne vnitrozemi, je to hodne rozmanite a celkove priroda se mi tam libila vic. Bylo to vse i vic upravene a mesta ci vesnicky vypadala prijemneji a ne tak hroznym dojmem jako v DR kde je vsude spousta odpadku :-( Jo a maji dobre znaceni cest a neni vubec problem pujcit si auto a projet si zemi sami. Taky jsem se tam citila bezpecneji. Jak uz jsem psala driv v DR jsou hezci hotely a i sluzby jsou na vetsi urovni,ale muzu porovnat jen ty dva, ve kterych jsme byli.Ale i na pohled co jsme je obchazeli po plazi jsou v DR hezci. No a plaze taky. Zas more bylo na Kube lepsi, byl to ocean, takze nebyl tak klidnej jako Karibske more, zazili jsme od velkych vln az po uplnej klid vsechno a bylo to super. Kdyz bych to mela shrnout: DR: hotel, strava, plaz, vice Karibske - palmy, romantika atd. Kuba: vnitrozemi, cistota, more, samostatne cestovani, znaceni cest, bezpecnost
Odpovědět
Ahoj,mohla bych se někoho zeptat kolik asi dal za dovolenou v DR se vším všudy,bez peněz co jste si brali sebou?V červnu se budu vdávat a potom bysme chtěli jet na svatební cestu a hodně uvažujeme DR a nemáme moc představu kolik to stojí dohromady a jestli je lepší letět s naší nebo německou cestovkou,do IP.Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
makinecka: pres rudolfreisen, odlet z Frankfurtu na 8 noci 45000 pro dva se vsim vsudy ani kacka navic:)
Odpovědět
Profilova fotka
makinecka: ahojky, my byli teď v červenci v DR přes německou cestovku Schauinsland na 15dní all in za 66tis pro dva, odlet s Franfurtu, koupeno přes Airstop. Určitě je lepší jet takhle přes němce, ten samý hotel nám česká cestovka spočítala přes 100tis!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky: My airstop, přelom srpna a září 15 dní All inn necelých 54 tisíc + benzín do Drážďan, kupováno zhruba týden před odletem. Němci jednoznačně v ceně zatím nemají konkurenci, myslím si, že se vyplatí počkat na poslední šanci, pokud nemusíš mít dopředu v práci přesně naplánovanou dovolenou.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, odlétáme do DR v prosinci na 10 dní (sice ne do tak úža hotelu jako vy - to víte, hypotéka,nevybavený byt apod., tak jsme dali přednost méně * hotelu s tím, že penízky narvem hlavně do výletů). A právě se chci zeptat, jak jste tam kupovali ony výlety? Našla jsem jakousi agenturu, která čechům zprostředkovává výlety, do Santo Dominga to zvládnem sami, ale na ostatní byhom raději s agenturou. Možná to už v předchozí diskuzi někde bude - ale trochu mě v práci tlačí čas :-) a nemůžu se tolik věnovat hledání ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?