Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko my ten hotel ani vevnitř neviděli a zvenku se to nijak poničený nezdálo, jen opravovali střechu, tak nejspíš jim ta bouřka vzala střechu a pak to do toho 4dni lilo :-( v moři byli blízko břehu vyplavené 2-3 kmeny stromů, zachytili se u těch korálů s rybkama, a u Terazzy měli spadané ty záclony, které pak taky věšeli asi týden, ale nám se to bez nich líbilo víc ;-) tak nebýt těch stromů a kdyby jsme měli rezervovaný přímo bungalov, tak ani nepoznám, že se tam něco takovýho přehnalo :-) mag - my jsme si koupili CD v hotelu v tom obchůdku naproti baru, je tam 18 písniček, bachata,merengue i salsa, ale já to ještě neslyšela, nevím, jestli je to přímo to, co hráli v tom hotelu; není to žádná originálka, ale jen vypálený, ani to v tom obchůdku neměli nikde vystavený, jen nám to tam prodavačka přímo nabídla jinak mě Italové s dětma spíš dorazili, kouřili i těm nejmenším dětem přímo do obličeje a i ty 3-4letý tam běhali s dudlíkama, co už u takhle starých dětí vypadalo divně
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já mám s Itali lepší zkušenost, bylo tam několik maminek a ty měli dětičky do půl roka. Opravdu miminečka, pak dlouho nic a potom tam byla omladina a ty dělali pěknej bordel. Byli prostě prázdniny. To hulení u dětí mně dostává i u nás. Já jsem nekuřák, ale manžel vykouřil dvě krabičky malborek denně. Tak jsem mu řekla, že naše budoucí dítě nedostane do ruky do té doby, něž se vykoupe a až půjde kouřit na balkón, tak se zase vykoupe a tak dokola. No, od ledna nekouří :-D , vzdal to. Už se mu i špatně dýchalo. Kouřil od čtrnácti. Nevím, jak douho mu to vydrží, ale zatím ho chválím. Občas si dá doutníka např. v baru nebo právě na dovolené, ale jinak nekouří. fsvojap mohla by jsi mi to CD vypálit? Také ti vypálím to naše.
Odpovědět
Profilova fotka
Mončo, já ti je určitě vypálit můžu, také to nejsou originály. To jedno se mi moc líbí. My jsme říkali, že s miminem, nebo do těch 6ti let nemá cenu brát děti nikam daleko. Spíše to vidíme tak, že na dovolenou si pojedeme opravdu odpočinout a rodiče nám prcka určitě pohlídají. S malým by jsme jeli spíše někam u nás, nebo ne moc daleko. Jinak narozeniny mám za 14 dní, ale nevycházel jiný víkend, kdyby se to dalo oslavit. Slavili jsme ještě s jednou kamarádkou. Tak jsem dostala také ten těhotenský deník ;-) Knížku o matce a dítěti, krém proti striiím, vitamíny, lízátka proti nevolnostem a takové věci. Určitě se to hodí :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Jéé Jiří, to budeš moc hodná a já , tedy manžel, páč já to neumím, ti vypálím to naše. Jiřinko a už to začíná, krémy a strie a tak. Mně všichni straší, že jako jedináček a jediná vnučka budu trpět, až se pozornost přesune na vnouče. Protože si s rodiči dodnes posíláme valentýnky, dáváme si malé dárečky ke dni dětí, matek a manžel mi nosí dárečky, jako třeba kinder vajíčka z benzínky. Blbost, dárečky se budou nosit mně i vnoučeti :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, tak do teď jsem dočítala :-D Vítám tě zpátky Pavli, měli jste to pěkně akční, jsem ráda, že se vám líbilo a pěkně si to užili :-) Už se moc těším na fotečky, musel to být nářez, když tam bouře způsobila takovou paseku. Stejně to bylo štěstí, že to nepřišlo o pár dní déle, když už by jste tam byli.. Mag: taky máme doma nějaké cd s hudbou, dostali jsme to jako dárek při výletu na Catalinu, ani jsem to celé ještě neslyšela, tak zítra to poslechnu a dám ti vědět, co tam je. Jinak mám dvě novinky, jednu skvělou, druhou méně.. v sobotu jsme dodělali desku, tento týden bude schnout a příští pondělí se začne stavět a další pondělí se bude dělat střecha!!!! x-) Mám strašlivou radost, že vše jde podle plánu, do dubna budem bydlet!!!!!!!!!!! x-) No a ta druhá novina, dělala jsem si již 3 těhotenské testy a nic.. menstruaci sice očekávám ve středu, ale už je to 14dní po oplodnění a to by měl test již poznat, koupila jsem ten hodně citlivý.. nevim proč, ale byla jsem si tak nějak jistá, že jsem v tom :-D :-( Přála jsem si mimi porodit do července, abych nenosila velké břicho přes léto..no člověk si holt nemůže tak moc vybírat..teď bych jen ráda otěhotněla do Vánoc, abych to mohla nadělit rodině pod ten stromeček.. Jiřinko, nezapomeň si začít fotit po týdnu bříško, pak je to super vzpomínka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky vy jste se do těch miminek nějak pustili :-) tak ať se vám všem co nejdřív zadaří já teď dávám nějaké fotky na rajče, ale ten PC je sakra pomalej evax - vy s tím domečkem jedete jak draci, my dělali desku loni v červenci a bydlet budeme možná taky tak v dubnu :-D my to děláme víceméně všechno sami a to jen manžel a tchán o odpolednách a víkendech
Odpovědět
Profilova fotka
Evičko, to stavíte dřevostavbu nebo kdo Vám bude zdít? My měli střechu hotovou do 3 měsíců od základový desky a jeli jsme sami, také spíš tedy o víkendech. Pavlí, včera jsem asi 10x koukala na stránky, jestli se tam něco neobjevilo, tak tak mrknu teď ;-) Mončo, jedno CD co mám v práci se jmenuje Tropical Mix - Lo Mejor del Caribe a to druhý má miláček ve služebním autě, tak se musím mrknout.
Odpovědět
Profilova fotka
Pavlí, ty jsi tam to album už dala? Tam nic není a máš tam jedno album skryté, není to ono?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky.Teda Vy jedete s těmi baráčky. Mně nějak to snažení o mimčo pořádně nebere. Teda miminko chci, ale spíš než na koníka lezu na střechu. Raději bych budovala, než plodila :-D . Teď už začínám být natěšená na tu Paříž. Nebudu v klidu do té doby, dokud nebudeme sedět v autobuse, protože do té doby mi může pořád manžel zdrhnout do práce.Evčo, já sem chtěla mít prcka narozeného od května do srpna :-| . No nic, tak pokud se zadaří, tak bude mít chudák narozeniny jako já v zimně.Děvčátka beru všechna CD, já si z nich vyberu ty nej písničky a budu je poslouchat celou zimu :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, k té stavbě, my to děláme také svépomocí, desku dělal víceméně manžel s kámošema, jen na skládání bedńáků jsme tam měli na pár dní na výpomoc zedníky. Jinak stavíme normální zděný dům, z Ytongu a budou to dělat 2 zedníci a řekli, že po věnec to mají za 5dní :-) Jestli bude manžel ještě na neschopence, tak to bude zdít s nima. No a pak přijedou s krovem, to mají namontované prý za 2-3dny. No a o víkendu manžel s kámošema položí střechu :-) Zatím to vychází i super finančně, deska nás vyšla se vším všudy na 145tis (rozměr domu 14,5*10m), cihly vyjdou na 160tis, krov s montáží na 140tis a tašky cca na 80tis. Okna na 100tis. Takže hrubá stavba cca 650tis. No a pak ať mi někdo tvrdí, že se do 1,2mil nevejdeme se vším všudy k nastěhování:-) Mag: k tomu plození, já bych po mimi normálně ani tak moc ještě netoužila, ale spíš jsem teď strašně ovlivněná tou kamarádkou, co už těhu je, slibovaly jsme si, že budem na mateřské spolu.. takže se mi to v hlavě seplo na zadělávací program a ze dne na den se mi myšlení převrátilo a miminko bych chtěla :-) Pavli, až budeš mít ty fotky na rajčeti, tak písni prosím odkaz, těšim, těšim :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky fotky tam budou až dneska večer, nám včera stávkovat počítač, strašnou dobu tam kopíroval fotky a pak nahlásil nějakou chybu a my vůbec neměli náladu koukat na to, co tam vlastně je.... mag já ti to CD můžu taky přepálit, jen tím musím někoho pověřit, doma nemám vypalovačku, jinak to naše se jmenuje Bachata, merengue, salsa 2009 evax - máš to s tím domečkem hezky naplánovaný, hlavně ať to vyjde ;-) my loni hodně dlouho čekali na strop a pak nám sice střechu zvládli taky relativně rychle, ale oni byli každý den na jiné stavbě, takže se to protáhlo na skoro 2 týdny... ale my byli rádi, že jsme vůbec někoho na tu střechu sehnali, to byl zrovna mega stavební boom, řemeslníci nevěděli kam dřív... my jsme si včera na domeček donesli 2 obrazy dovezený z DR a zkoušeli jsme, kde se nám budou nejlépe vyjímat :-D jeden je jasný do ložnice, druhý ještě nevíme
Odpovědět
Profilova fotka
Evčo, to je super, opravdu parádní cena. U nás by to bohužel bylo na mně a já stavbě nerozumím :-( . Pavel je takový ten tip, který chce vegetář na upravené zahradě s doutníkem a sklenkou whisky. Domácí práce ho neberou a kutil také není, občas něco po nátlaku udělá, ale bere to jak víkendový sport, dům by nepostavil.Ale nevlastní táta je mega šikovný tesař + truhlář a amatérský, ale šikovný zedník. Jenže mají svých starostí dost a můj dům by rozhodně nestavěl :-( . No neva, já se nevzdávám, jednou to prostě bude :-D Holky sím, beru všechna CD, do IP Vám když tak hodím adresu a Vy napište vaší a já Vám vypálím to moje CD.Ju?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
-vegetit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Evičko, já tomu také nevěřila, ale když jsme se vešli do 450 tis. s deskou, hrubou stavbou, se střechou, oknama a venkovníma omítkama tak to asi bude pravda :-). Máme v plánu nastěhovat se v březnu, tak snad to vyjde. Dneska už nám přivezou krbový kamínka, tak budeme moct topit :-N Jinak první věci co jsme měli do baráčku byly také 2 obrazy z DR :-D Teď už mám i zrcadlo do koupelny ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mag: já si také myslela, že můj manžel na tohle není, ale teď jsem mile překvapena, jak ho :-D to chytlo, jak se stará a maká, no kolikrát nevěřím svým očím :-D Jinak okolo stavby zařizuji vše já, objednávám materiál , sháním řemeslníky, obesílám firmy s poptávkama a tak.. na to tomu člověk nemusí ani moc rozumnět, není to těžký ;-) Jiřinko, tohle vše za 450tis? nepřepsala jsi se? vždyť jsi tenkrát psala jen za střechu celkem velkou sumičku.. Za kolik máte okna? Jsou v dekoru z obou stran? Jak to vypadá vevnitř? Já se pořád bojim, abych to nebylo takové tmavé nebo jak bych to vysvětlila.. ale jelikož budem mít nábytek dřevěný, tak půjdem nakonec taky do dekoru :-) Jinak do baráčku máme také obrazy z DR :-D Minulý týden jsem objednala jídelní set, dodací lhůta je 3 měsíce, tak abychom pak na něj nemuseli čekat, teď vybíráme sedačku :-) O víkendu jsme si na desku křídou namalovali místnosti a naměřili si, jak co velké z nábytku má být, aby se to tam vešlo a hezky to vypadalo.. pak jsme si už vybrali plovoucí podlahu do obýváku a ostatních místností a kamenný obklad na jednu zeď v obýváku.. takže zařízeno teoreticky už máme, stačí jen postavit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mag - já budu to CD vypalovat i kolegyni v práci, bratránek to snad vypálí a pak se nějak domluvíme, jak ti ho doručím ;-) holky, ty jo vy jste šikovný stavitelky, my se s hrubou stavbou možná vešli do nějakých cca 600tis, ale to bez oken, ty nás i se vstupníma dveřma vyšli na 180tis, já chtěla dřevo, tak ho mám ;-) střechu máme Tondach a ještě s 8 střešními okny, takže my zase úplně nejlevnější domeček nestavíme 8-) jiři - vy už máte i fasádu? těch 450 zní úplně neuvěřitelně, klobouk dolů ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem se na střeše u fsvojap právě dozvěděla, že šácholan=magnolia :-D , to jsem opravdu nevěděla. Z těch tvých foteček si domeček neumím představit, ale bude určitě krásný. Holky jste určitě šikulky. Evčo, já zařizovala rekonstrukci bytu s přestavbou jádra a kuchyně a málem jsem přišla o nervy, už jsem to tu popisovala. Naštěstí jsem se nenechala uchlácholit tím, že smlouva není potřeba a donutila jsem pána, co nám rekonstrukci dělal podepsat mnou napsanou smlouvu. Průprava to byla dobrá. Baráku bych se bála, ale máš pravdu :"Kdo se bojí, nesmí do lesa."
Odpovědět
Profilova fotka
Holky můžu se zeptat, kolik metrů máte pozemek a za kolik korun metr, a jestli byl zasíťovaný? Nemám vůbec představu, jak se to pohybuje. Kolik máte metrů, mně by se líbilo 1000m2, aby byla pěkná zahrada.
Odpovědět
evax: Velmi mě zaujala cena a postup stavby,pokud jsem to dobře pochopilaco se dalo zvládnout tak jste dělali bez firmy?(což chápu) Akorát jsem tam nenašla nakolik vás vyšel třeba strop,zákl.deska,podlaha a to neberu elektriku a topení.....To vše je už v těch cenách jak jsi uváděla? Jinak děkuji za super rady a budu koukat na hotely s 3*pokud to opravdu stačí a je pravda,že na ten pokoj si jde opravdu jen člověk lehnout na noc. Mag:zeptám se tebe,jsou tam nějaké výlety,které by měl človek vidět,jídlo které by měl ochutnat? Děkuji
Odpovědět
Mag: Třeba tady u nás prodávají pozemky opravdu různě a opravdu i velkýma cenovýma skokama! Nevim jak to berou u vás,zda tam hřeší na hranice...? Ale u nás v jedné části se sítěma 1000 - 1500m2 a to ti ještě dají čtyři druhy staveb a ty si vybereš který barák a to je ještě omezené kusama,takže pokud už někdo má rezervovaný ten druh co chceš ty,tak už máš smůlu. Potom v jedné části 2500m2 a tam !!teprve!!plánují sítě..takže můžeš koupit a třeba čekat zda tam sítě dají nebo ne.....a tam kde to máme my,tak tam je to bez sítí,ale všude jsou sítě k dohledu(blízko) a tam chtějí 400m2. A jsou tam pouze tři baráky povoleny k výstavbě a podmínkou jsou pouze Bungalovy a parcely jsou klasické od těch 700m2 - přes tisícm2 jak kde.....Jinak pozemek pokud nejsou sítě a jsou někde poblíž a rozhodne si je někdo zasíťovat sám - samozřejmě co jde,tak je to 200 000,-navíc.
Odpovědět
Profilova fotka
mag - no jo, magnolia je česky šácholan a je to úžasný keř/strom a ten musím rozhodně u domečku mít x-) :-D jinak my máme 1019m2 (to nám bude určitě stačit - na relax i na údržbu), metr za 400Kč zasíťovaného (voda, elektřina, plyn, kanalizace), ale ve vesnici o cca 1000obyvatelích, ale bus i vlakový spojení super, staví tu i rychlíky, jsou tu obchody, restaurace, školka, ZŠ jen 1.stupeň... nám se tam bude rozhodně líbit x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mag: k tomu pozemku, my kupovali metr za 1100Kč, kousíček od Plzně a máme 800m2, myslím, že bohatě stačí, i když máme hodně zastavěné plochy díky tomu, že stavíme bungalow, tak stále je tam dost prostoru na velkou terasu, bazén, který máme vyhlídnutý 9,1*4,5m, na travnatý plac na hraní pro děti, na garáž, pergolu a jezírka.. Menší pozemek bych teda nechtěla, ale větší není potřeba, takhle mi to přijde akorát :-) Jinak jsme měli celkem štěstí, že jsem to chytli za tak "málo", rozparcelovali tam pole, takže tam bude spoustu mladých, což je super a navíc tam koupili pozemek i naši kámoši a všichni tam budem pohromadě :-) Jinak pozemky v okolí Plzně se pohybují 1500 a výše a navíc jich zrovna moc není :-( okka: my teprve začínáme, máme teď hotovou desku, ale to co jsem psala, tak to jsou nabídky, co již máme a časový harmonogram také máme.. teoreticky by mělo být sakum prdum hotovo v únoru, ale dávám si rezervu do toho dubna.. věci, na které máme řemeslníky kamarády, děláme sami, ale třeba krov, sádrokarton, omítky, okna budou dělat firmičky. Takže zedníci s manželem vyzdí příští týden obvodovbé zdivo po věnec. Týden na to přijedou s krovem, mezitím se tam staví firma zaměřit okna, o víkendu kluci položí střechu, v tom dalším týdnu se udělají příčky, přes víkend to kluci vysekají, švára položí vodu, topení, kamarád elektriku, strop neděláme, jen sádrokartonový se zatplením, nemá to obytné podkroví. no pak se to nahodí (týden), udělají se podlahy(týden), no a vymaluje se a jdem bydlet :-D Napsala jsem to hodně zjednodušeně, ale v podstatě tak nějak to bude. Akorát fasádu budem dělat až na jaře, ne hned, aby ten dům pěkně proschnul a nezadusili jsme ho hned zateplením a fasádou, pak to má prý sklon plesnivět a tak.. No jsem zvědavá, jeslti to tak půjde, jak předpokládáme.. a to máme v lednu ještě týden dovču,jedem do Alp x-) Jiřinko, teď jsem si všimla, že vlastně za ten krov jste tolik neměli, přehlédla jsem se.. ale stejně mi 450tis přijde hrozně málo :-) jaký jsi psala, že máte ten půdorys?
Odpovědět
Profilova fotka
okka děkuji za rady, tak ceny jsou opravdu dost rozdílné. Nelíbí se mi, že by mi někdo diktoval co mám stavět, ale máš prtavdu u nás v jedné lokalitě diktují i barvu fasády. Jinak s výlety, jestli pojedete do Bayahibe, jako většina z nás, tak na 100% si půjčte motorku a navštivte ty jeskyně. Pěkné a pohodové je Safari, kde vám dají ochutnat i ovoce, kávu a výborné kakao ( já ho doma nedokážu tak dobré uvařit :-| ). Nám se líbilo i hlavní město, ale chce to rozumět, nebo mít psaného průvodce. Saona, to je taková klasika, kde nemůžete nebýt, tam jsme ochutnali langustu. Dál se nám líbil zájezd Catalina + italská vesnička, ale ten jsme díky bouřím nestihli. Když už tam budete a pokud na to budete mít korunky, objeďte všechno. Jinak tam není za co utrácet a v hotelu je vše zdarma. Naše domorodka nás u ní nechala trhat limetky, natrhala nám s manželem kokosy , mango a dala ovoce podobní čínskému lichi ( nevím, jak se to píše), ale to nám musela ukázat, jak se to jí :-D .
Odpovědět
evax: Jo tááák, tak to potom jo.Moc hezky si to vysvětlila..,takže vlastně ta částka co jsi psala neni teda konečná,to mě zarazilo víš. 1 200 000,- se vším všudy k nastěhování....to asi ne...i to blbé topení,elektrika i když to udělají kamarádi,tak stejně musíš koupit to topení a to něco stojí..Jinak Bungalow,to je klasa,moc se mi líbí....Kolik jste daly za projekt? mag:s tím diktováním je to síla,koupíš předražené pole a ještě musíš postavit co chce město! Když si půjčím motorku,můžu normálně na ČR řidičák? Když budeme jezdit,nemůže nás nikdo otravovat,nebo udělat?Do hlavního města chci určitě!Jó Lichi(také nevim jak se to přesně píše), ale je to děsně dobré a ráda s tím zdobím mísy..Jinak utrácet jako nějakou jejich věc si určitě přivést,jako jsou v Egyptě pyramidy,papirus atd. A jak jste tady psaly o těch CD,to je jejich nějaká hudba? Mají krásné písně?
Odpovědět
Profilova fotka
A jsme u toho, ceny jsou opravdu rozdílné. Jiřinka pozemek dostala svatebním darem, tak ta o tom nemá asi páru. Těch 400Kč za metr je nádherný, vybavenost obce suprová. Teď ještě jak daleko by to člověk měl do zaměstnání. Já bych taká raději za město, ale musím začít řídit. Děkuji za info. pro představu super.
Odpovědět
Profilova fotka
mag - já to budu mít do práce cca 13km, spojení busem i vlakem; oproti nynějšku si polepším, teď to mám do práce cca 25km a jedině busem
Odpovědět
Profilova fotka
okka ta hudba je hodně chytlavá a v hotelech jsou lekce tance, sama uvidíš. Mně by se líbil buď starý nějak zajímavě řešený dům, nebo právě ten bungalow, chtěla bych mít snadný přístup na zahradu ze všech místností. U našich se musí do patra ( spodní byt je můj) a to se moc nikomu běhat nechce. Proto máme pod terasou i mini ledničku a rych. konvici a na zahradě letní kuchyň :-D
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap , tak to je super, já to mám do práce 10 minut pěšky :-D , ale dojížděla jsem dva roky, tak vím o čem to je. Jezdila jsem z Jirkova do Klášterce nad Ohří, je to pár kilometrů, ale žádné přímé spojení, takže mi cesta trvala i 1,5 hodiny :-(
Odpovědět
mag: Také jsem třeba uvažovala o vesnici,nebo jen někam malinko za město...Oni jsou tam pozemky levnější,ale také proč? Třeba tady v jedné vesnici u nás je školka,základka první stupeň,jedna stará jednota a to je vše. Když začne dítě chodit na druhý stupeň,tak může jezdit busem,to už zvládne,ale vždycky budeš muset mít aspoň k dispozici auto. Teď záleží jaké mají lidé zaměstnání,starší lidé si radši jedou nakoupit jednou měsíčně do města když jsou akce,protože v těch malinkých krámkách na vesnici je to předražené a na to nemají. Potom doktor,na zastávce by se mi opravdu nechtělo v horečkách čekat...Ono je to krásné klidné,jsou tam i větší tradice,ale jde to jen na chvilku.Já si sama sebe v šedesáti nedokážu představit jak lezu do busu :-D :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky, tak mi psala murynka, ze maji velke vlny, zatazeno a vitr. Ptala se me zda se ji muzu podivat na predpoved a bohuzel je primo nad celym ostrovem tropicka boure NANA, ktera za sebou tahne velikou oblacnost s bourkami:( :-( ;-( ..Sama napsala ze ji uz neni dobre, asi od mimiska takze chce byt radsi zpet....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?