Přejezd z obřadu na místo hostiny

18. srp 2020130

Líbí se mi to

Ahoj, jak dlouhý budete mít přejezd z místa obřadu na místo hostiny? Kolik minut už je pro hosta moc? Nemůžeme se s přítelem shodnout.

 • Ahoj, my to teda máme na jedno místě všechno, ale z pohledu hosta - komfortní je asi jízda do 30 minut. Nad 30 minut jízdy je už podle mě zdlouhavé, protože když se k tomu připočte ještě parkování, čekání na novomanžele a na ostatní hosty, kteří se zatoulali (kolona, zabloudili, zapomněli na něco a museli se vracet atd atd...), tak z toho může být i hodina. A pokud máte tradiční hodinu obřadu (kolem 10.-13. hodiny) a pak jdete hned na oběd, tak budou při dlouhém čekání hosté hladoví a nevrlí. To nám říkal i majitel našeho místa - po obřadu rychlá fotka s novomanželi a hurá na jídlo, protože hladoví lidé bývají mrzutí 😃 .

 • @rezavaliska  tak to máte supr, u nás to bohužel nejde na jednom místě.
  Takhle to naštěstí plánujeme, rychlofotky po obřadu a hurá na místo hostiny si nacpat břicha 😁 sama bych byla nepříjemná, kdybych musela někde hladová čekat.

 • Máme 25-30min.. řekla bych že to je jen tak tak

 • Sponzor fóra
 • @kokoko123  a budete se scházet až na místě obřadu? Nebo budete mít "tradiční" sraz u rodičů nevěsty?

 • @marusiav  Všichni se schází až na místě obřadu, pak společně jedeme na místo hostiny

 • @marusiav  Tak bych to udělala 🙂. Po obřadu jen rychlou fotku a hurá na oběd. Protože i na tom místě budete chvíli čekat, než se všichni zase slezou, bude přípitek, asi i proslov a taky se může čekat několik minut, než začne restaurace servírovat. Já jsem kolikrát byla na konci stolu a roznášet se začínali jak naschvál z druhého konce, takže jsem byla vždy mezi posledními, co dostali jídlo. Na druhé straně měli už snězeno a já jsem čekala a měla na to už strašnou chuť 😃.

  Vybírala bych tedy místa blízko u sebe. Obzvlášť, pokud bude obřad delší. Ty v kostele mohou mít i hodinu a půl. 😬

  A pokud se scházíte s hosty už ráno u nevěsty/ženicha, tak bych nezapomněla na občerstvení i na tom místě. Někdo dává občerstvení i na místo obřadu, protože chvíli trvá, než se všichni sjedou a zaparkují, tak ať se může čekající host napít a něco zobnout.

 • Za mě je jakýkoli přejezd obtěžující. Například 20 minut, ale než všichni nasednou a vysednou, je z toho více než hodina. Hodně rušivý moment pro hosty ve svatební den.

 • My jsme měli obřad v 13 hodin, po obřadu se udělaly rodinné fotky, kdo chtěl tak skupinové. Přejezd byl 45 minut kvůli hodně objížďkám. Myslím si, že každý z hostů zvládnul jeden den jíst později než v poledne 🙂

 • @marusiav  Doporučuji nejít přes 20-30 minut. V tomto času už je dobré počítat i s parkováním, se svatební kolonou ,kterou vytvoříte ať chcete či ne🙂 a v turistických oblastech i s turisty a cyklisty kterým je potřeba se vyhýbat.

  Teď o víkendu jsem např. fotil nádhernou svatbu na zámku v Mikulově, kde jsou jen 3 parkovací místa pro svatebčany. Ostatní museli parkovali od 0,5 do1,5km daleko a pak dojít pěšky. Asi si dokážete představit jak jak se posunul program už jen kvůli parkování 70 lidí. Dá se zvládnout všechno, jen to dobře naplánovat 🙂

 • My měli 5 minut jízdy. Podle mě v pohodě. Nejvíc jsem jela jako host asi 20, taky pohoda.

 • @marusiav  Za mě do 30 min se vším (jízda + parkování). Doporučuji mít na obřadu malé občerstvení, alespoň koláčky, nebo cukroví, když si hosté trochu zobnou, hned méně brblají u focení a jiných zdržení před jídlem 🙂

 • Moc děkuju za rady, koukám, že se dost z vás shodne na tom, že 30 minut je v pohodě. Velký parkoviště pro více než 50 aut máme minutu cesty pěšky od místa hostiny, tak to snad nikdo brblat nebude. Ty koláčky na obřadu jsou dobrý nápad.

 • Jako hosté na svatbě jsme už jeli okolo 30ti minut a samotný přejezd mi tak nevadil, jako spíše zdržení po obřadu, kdy přijeli známí novomanželů a nachystali si pro ně různé úkoly a jelikož pršelo, tak jsme se všichni mačkali pod stříškou u zámku a čekali, až bude po všem a nevěsta s ženichem vyrazí k autu. V podstatě byl obřad ve 13hodin a oběd jsme měli až po 15té hodině a to se novomanželé fotili až po obědě, právě kvůli dešti. Proto my nebudeme mít ani oběd, ani přejezd 😃

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat

  Líbí se mi to

  Napiš zprávu

  Napiš, proč příspěvek nepatří na fórum.

  Upravit komentář

  Upravit diskusi

  Opravdu chceš smazat komentář?

  Doporučení dodavatelé
  Svatební kytice a květinové dekorace na Vaše přání...
  Nabízíme také svatební vývazky, autokorsáže, jmenovky, svícny, oznámení...
  Jsme spolehlivá půjčovna svatebních dekorací. Zasíláme po celé ČR. Při nákupu nad 3000 Kč dopravné k vám a zpět zdarma.
  Ruční výroba neživých svatebních kytic přesně dle přání nevěsty.