Jaké budete mít čtení v kostele při svatebním obřadu?

Vybíraly jste už biblická čtení při mši? Je jich poměrně dost na výběr: http://cpr.apha.cz/vyber-biblickych-c... Co se vám líbí?
Odpovědět
Profilova fotka
Mě se líbí čtení z NZ - 1 Kor 12, 31 - 13, 8a. Kdybych neměl lásku, nic mi neprospěje.
Odpovědět
Profilova fotka
Já, já chci mít dvě čtení - jedno asi o stvoření muže a ženy, druhé Velepíseň lásky a evangelium asi Dům na skále/na písku :-) ale ještě jsme se uplně nebavili s ženichem :-) stejně to asi nechá na mně 8-)
Odpovědět
Žl145 (144), 8 - 9. 10 + 15. 17 - 18 Odp.: 9a , Gn 2, 18 - 24, Mt 19, 3 - 6 :)
Odpovědět
Já nevím, kolik těchto čtení může být? Ale kdyby, tak asi dvě, jen ještě nevím, jaké.
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych chtěla tohle: http://www.biblenet.cz/app/bible/Cor1...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
1. čtení Gn 2,18-25 2.čtení 1.kor. 12,31-13,13 žalm 118,24- evangelium: Mt 7,24-29 nebo Lk 6,44-49 nebo Mt, 22,36-40
Odpovědět
Profilova fotka
chci korinťany - kdybych mluvil jazyky andělskými.... z evangelia ještě nevím, ale protože je můj milý nevěřící, navrhl nám kněz, abychom přidali čtení z nějaké jiné knihy než je bible. A mě teda, kromě profláknutého malého prince...jsi zodpovědný za to, co jsi k sobě připoutal....vůbec nic nenapadá
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Kdo Vám bude číst čtení? Můj přítel by ho chtěl číst sám. Není to hloupé?
Odpovědět
může to číst kdokoliv z rodiny, nevěsta, ženich.. záleží na každém, jak se cítí
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuju moc, vůbec mě nad tím nenapadlo přemýšlet, ale hned jsem si zamilovala 1Kor 12,31-13,8a a evangelium podle marka Mk 10,6-9. musím to navrhnout děkanovi, že ty dvě tam rozhodně chci!
Odpovědět
četl manžel, onen známý list Korintským. Měl tlak asi tak 220 na 120, puls tak 140, ale zvládl, zvládl četl hezky, klidně, dobrý, on jinak nervní nebývá, ale nějak to na něj zrovna padlo 8-) dnes bych volila pečlivěji, existuje mnoho fakt pěkných textů z Bible, nás napadlo první tohle a moc jsme nad tím nebádali, ale mohli jsme zabádat, že mě to tehdá ve 22 přišlo ouplně moc romantické, ta situace, no, dneska už na to taky koukám jinak z malého prince bych osobně nevolila, přijde mi to profláklé, nudné, obouchané, už víc klišé než co jiného.....se najdou i jiné, méně profláklé
Odpovědět
My měli ta krásná slova: kdybych neměl lásku, byl bych jako zvučící cimbál.... láska je trpělivá, nepočítá křivdy, láska všechno vydrží, láska vytrvá.... to nelze zapomenout :-D četl asi 50letý pán, který pravidelně ministruje, mělo to veliké kouzlo, že nemusel nikdo z rodiny, navíc má úžasý hlasový projev. Jedno čtení stačilo, obřad byl přiměřeně dlouhý, navíc nám zpíval sbor a hezké texty zazněly právě v písních, má to svoje kouzlo. Ani s dary jsme nešli. V jednoduchosti je síla. Do kostela jsme šili spolu my dva, žádné vodění tatínkem, taky doporučuju.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?