Obřad v kostele bez varhaníka?

9. zář 201930

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda tu měl někdo obřad v kostele bez varhaníka. Obřad je beze mše a pan farář nemá námitky. Zajímalo by mě, jaky jste měli výběr hudby na celý obřad. Děkuji moc.

 • To by bylo dobré ujasnit, protože jinak se na to nedá odpovědět. Jestli myslíš katolickou svatbu v katolickém kostele, který má varhany a uvažuješ o varhaníkoví, pak by bylo dobré se obrátit na nějaké katolíky, kteří tohle řešili. A jestli myslíš svatební obřad v nějakém sakrálním prostoru (tzv "kostel"😉, pak záleží na tom, u jaké církve to plánuješ, respektive který farář ten sakrální prostor spravuje, jaké jsou tam možnosti a tak dále. Mnoho církví (a farářů) ve svých kostelech varhany ani nemá, tak to nepadá do úvahy. Podle výrazu "mše" lze soudit, že asi myslíš katolický obřad, ale hodně lidí říká bohoslužbám obecně mše, takže to jasné moc není. Ale obecně svatba s varhanami nebo bez varhan, na tom třeba až tak moc záležet nemusí... 🙂 No a jestli máš už v záloze jiné hudebníky, pak zase je otázka jaké nástroje mají, jinak se nedá uvažovat o výběru hudby, stylu atd. Možná kdybys tyhle věci ujasnila, bylo by co k tomu říct.

 • Jedná se o klasický cirkevní obřad. Hudbu mám zajištěnou klávesy a housle. Moje otázka byla myšlena spíše tak, jestli je to běžné mít obřad v kostele bez varhníka pouze klávesy a housle. Četla jsem nějaké diskuze ale všechny jsou z roku 2013 a mín tak mě zajímá aktuální názory a zda o to třeba tak někdo měl nebo bude mít.

 • @kvetulka89  My jsme měli svatbu v kostele, varhaníka jsme nechtěli, hráli a zpívali nám kamarádi ze scholy - housle, klávesy, kytary, flétna, kachon. Bylo to nádherné, jemné. Měli jsme teda obřad i se mší, takže s výběrem a množstvím písní asi moc neporadím, ale ne všechny byly "kostelní". Na příchod jsem měla tuto instrumentální:  a na nesení darů se kamarádi naučili hrát a zpívat tuto: https://www.youtube.com/watch?v=rcF5mML06vg

  Kamarádi rovněž na své svatbě varhany neměli.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Doporučení dodavatelé
  Zámek Niměřice
  Mladá Boleslav
  Kousek Toskánska jen 30 minut od Prahy.
  Svatby na míru pro 2 až 50 osob, zajištění všeho od ubytování po fotografa, květiny i vizážistku, osobní přístup, NEUTRATÍTE NESMYSLNÉ PENÍZE!
  V našem rodinném hotelu naleznete klid a pohodu. Všechno pro vaši svatbu na jednom místě. Našim jediným cílem je vytvořit ve Vás pocit, že se u nás cí
  Články od našich partnerů
  Na jazz a swing se dá tančit až do rána! Nikdo nezůstane sedět!
  Nesmrtelná klasika v moderním kabátku - snubní prsteny z bílého zlata
  5 důvodů, proč si na svatbu objednat profesionální catering
  Archiv článků od partnerů