Svatba 30.8.2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, vybral si někdo taky tento krásný datum jako svůj den D? Snad vyjde počasí, protože my máme obřad venku, tak bych nerada chytla nějakou tu letní bouřku. Taky hlavně kvůli synovi, co má hrozně rád všechn louže, tak aby se nám tam někde nevyráchal :-D Teprve začínám s přípravami, obhlídnuto už mám všechno, tak teď začnu zamlouvat. Pokud je tu někdo z Plzně, můžeme dát hlavy dohromady a případně se i sejít a vybrat něco společně.
Odpovědět
asi hodne zalezi na tom kolik mate hostu, kolik vysluzek a jak velky budete delat...my mame celkem asi 70 hostu, vubec nevim kolik pocitat na hostinu cukrovi, vysluzky moc velky nechci a taky nevim kolik kousku se tam dava...?
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: netuším kolik kousků,taky to nemám dořešený, my máme přes 40 hostů a výslužek bude tak 30,fakt nevim kolik tam toho nacpat, moc asi ne, budou v tom minizákusky,koláčky a možná kousek roládu,ale možná se na roládu taky už vykvajznu :-p :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Vladi a desiree - tohle jsme tady už taky řešili - když jsem hledala cukroví na svatbu, tak jsem se dočetla, že máš počítet asi tak 2 kousky od každého na hosta na hostinu a asi tak 2 kousky do výslužky.Takže když máš 40 lidí, vychází to na 80 zákusků plus do výslužek. Já si nechávám dělat asi tak 100 kousků od každého druhu. A budu mít 5 rolád na rozkrájení do krabiček plus když zbyde, tak třeba i do práce... Dorty jsem odmítla dělat ve velkém, takže budou 3 - hlavní marcipánový, ten rozkrájíme na hostině, děkovací maminkám dohromady - dvojsrdcve a pak ještě podkovu pro štěsrí - kdyby nezbyly ty rolády... Koláče se u nás dávají asi 14 dní před svatbou a dává se 12 do početnější rodiny a 9 do menších rodin (2 - 3 lidi). My děláme asi 1200 koláčků (teda necháme si udělat). Pak ještě rohové svobodným - těch moc mít nebudu - sposta svateb už letos proběhlo, tak mi to ubývá :-) Včera jsem byla domlouvat kytky, ale na cenu jsem se nestihla zeptat - stejně bych asi jinam nešla a nic jiného bych nechtěla... tak snad se ženich v den svatby nezhroutí :-D
Odpovědět
Vladi: moc krásný šatičky, budeš vypadat jak anglická královna!!! :-) jak to máš vymyšlený s těma přejezdama, když budete mít tolik lidí? to přiletí všichni ve stejnou dobu, přesunete se na obřad a pak hned na hostinu? aby nemělo letadlo zpoždění. to bych byla totál vystresovaná, aby všechno klaplo. bych ti poradila objednat pár limuzín, ale to už by ses vůbec nedoplatila :-) Peto3: díky za info ohledně počtu kusů, jsem byla úplně bezradná ;-) nebudeš toho sladkýho mít nakonec až moc? tolik dortů, minizákusků, to by se u nás určitě nesnědlo. spíš spoléhám, že si každý dá 1 kousek svatebního, pak pár koláčků, těch by tedy mělo být dostatek (nakonec budu péct ty větší, průměr asi 6cm), hlavně chci mít hodně šunky od kosti, která se tam bude grilovat a obložený mísy. u nás jsou všichni spíš masový typy.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, můžu se přidat? svatbu mám o den dřív, ale takové téma tu není ;-) výslužky: mám krabičky s oškem velikost 18x10x7 cm s vejde se tam 23 ks!!!! Byl ajsem překvapená, že do tak malé kravičky se toho vešlo tolik. Měla jsem totiž doma jednu vzorovou, co mi přítelkyně skorotchána přinesla z cukrárny a bylo tam toto: 2 mini kremrole, 2 mini věnečky, 2 mini laskonky, 2mini punčáky, 2 mini řezy, 2 strojkové kakaové, 2 strojkové cukroví světlé, 2 išelské (nebo něco podobného), 3 vanilkové rohlíčky, 2 vázaný šáteček malý, 2 linecké (to už nevím přesně) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ha, fakt neumím psát do kravičky se toho vejde o dost víc :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My máme objednaných 450 koláčů a rohaté budu péct sama (ty se dávají do každého balíčku po jednom, tak jich nebude potřeba moc), koláče jenom rozvážíme před svatbou, na stoly ani do výslužek už je dávat nebudeme. Na další sladkosti ještě nejsme úplně domluvení, ale asi to dohodneme během příštího týdne (snad). Určitě bude drobné cukroví i na stoly i do balíčků, patrový dort, ovocný a krémový domácí zákusek, rolády do výslužek, ale o přesném množství se teprve musíme dohodnout. Na cenu kytice jsem se zatím jenom informativně ptala na tu moji vybranou a měla by být kolem 700,- a k tomu pak kytičky pro maminky a vonička pro ženicha.
Odpovědět
ty jo holky, uz se z toho fakt zblaznim, musim udelat nejakej system, myslim ted uz na moc veci najednou.... takze dneska vecer budu pocitat kolacky a minizakusky.... Marti, nastesti doleti uz pred svatbou a ne v den svatby, je to peknej blazinec, neb pulka lidi prileti ve stredu a pulka v patek a nektery jedinci ve ctvrtek, a pak pulka odleti v nedeli a pulka v pondeli takze my musime vyresit dopravu na pet dni! chudak Dan se ujezdi, neb samozrejme chceme vyuzit auta aby to vyslo na co nejmin, ale nemuzeme chtit aby nekdo jezdil sem tam 170kilaku... :-| snad to nejak dopadne nakonec...a na limuziny jim kaslu uz tak nam nedaj pokoj, nejsou si schopny sami nic zaridit...my kdyz sme jeli na svatbu do Spanelska, tak nam taky nikdo neposkytl auto, bus nebo hotel a nerekl nam na kolik to presne vyjde, a oni se furt ptaji dokola, i kdyz jim to reknu tak za mesic se ptaj znovu..vubec si neuvedomujou ze my toho mame na starost mnohem vic nez porad zjistovat na kolik to vyjde je.....sakra sem se nejak rozcilila....verim ale ze je to ve vsech rodinach stejny, kazdy ma svy problemy... Miriko, ty mas svatbu v patek?
Odpovědět
Profilova fotka
vladi: jj, já mám svatbu v pátek ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ja mam asi cc 80 hostu, byla jsem se ptat na cukrovi, tak toho mam asi 20kg, mam 5 rolad a 5 rezu a nejaky dorty to je do vysluzek tak mi to poradili, tak snad toho moc nezbyde ;-) jinak jak to ma vladi.p me taky nekteri hoste prileti ve ctvtek, par v patek, a pak se vraci nekteri v nedeli, zbytek v pondeli hruza..... :-p
Odpovědět
Profilova fotka
miriko: nevedela jsem ze se toho tam vejde tolik, ale objednala jsem na netu krabicky 3 ruzne velikosti ty vetsi budu davat jen do vetsi rodiny....ale abych pravdu rekla tak je neuvidim (ty krabicky) az 14 dni pred svatbou tak snad to bude dost sladkyho, at je nedavam prazdny 8-(
Odpovědět
hanana: a ty jim zajistujes dopravu? miriko: a co ze se berete v patek?
Odpovědět
Článek se načítá
Marti: dik :-) tak stare snad vypadat nebudu :-D ty saty mam bez te vlecky....
Odpovědět
Profilova fotka
vladi.p asi jo , kdyz si musi platit hotel sami
Odpovědět
a uz to nejak resis? ty busy sou hrozne drahy :-( ale ty si z jineho kraje tak to treba budete mit jiny....my jedeme do Cech 10dni pred svatbou, kdy musim zvladnout vsechny dodelavky a kadernici, kosmeticku, kvetinarku, dekorace, vysluzky...a samozrejme rozlucku...to bude bolehlav
Odpovědět
Profilova fotka
kde bydlis ja taky nejsem v cr, ale minibus mam zarizeny teda asi, nevim kolik to bude stat ale bracha zna nekoho s minibusem tak to s nim domluvi na celej vikend at vozi hosty..... uvidime jak to vse dopadne , ja taky jedu 14 dni pred svatbou, ale mam 2letyho syna takze toho casu na zarizovani taky moc mit nebudu :-p
Odpovědět
ja bydlim na sever od Londyna a svatbu mame v Marianskych Laznich a ty?
Odpovědět
Profilova fotka
ja jihozapad Reading, svatba Znomo/Vranov nad Dyji asi 25 hostu z angl.
Odpovědět
Profilova fotka
Hanana, ty máš taky chlapečka, tak to už jsi tady mezi náma 3. mamča. Tomu mému darebákovi je 20 měsíců a Martinčin je o kousek mladší 8-) Budete mít pro malého na svatbě chůvu? Já ji původně plánovala, ale všichni mě přesvědčují, že je to zbytečné, že se rádi postarají příbuzní, kteří malého vídávají málokdy, ale toho se docela bojím, aby k nim chtěl jít, když je pořádně nezná. Jinak většínu zařizování malý absolvoval a bude absolvovat se mnou a zatím teda celkem v pohodě. Včera jsme byli domlouvat fotografku a on tam komentoval fotky co nám ukazovala - stylem, když se mu něco líbilo tak volal "jééé čačí" a když se mu to nezdálo tak "blééé" :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak to mas dobre peti, super radce.... muj Matysek mel dva koncem kvetna, s tim hlidanim mi to taky vsichni rozmlouvali, takze nikoho nemam a doufam ze toho nebudu litovat.. on je totiz hrozne zlobidlo... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
vladi.p: u nás se většinou dělají svatby v pátek a navíc si tohle datum vybral miláček, protože mám narozeniny, tak aby nezapomněl :-)
Odpovědět
miriko...tak to je dobry, akorat sfoukne oboji jednou kytkou, to ma teda pekne vymysleny... ja mam svatbu na muj svatek, ale my ty svatky nejak extra stejne nedrzime
Odpovědět
Profilova fotka
miriko: máš krásný šatečky, ty se mu fakt povedli ;-) , já je mám objednaný z Milly bridal a hrozně se na ně těšim x-) , mají přijít ale až v srpnu :-( , tak mi kamarádka slíbila,že mi kdyžtak půjčí její, má svatbu 14 dní před náma :-) a má je taky od asapa a moc se povedly. holky, teď mi jedna kamarádka říkala,že moc bláznim, všimla si totiž v práci mýho pohozenýho seznamu s věcma,který jsou potřeba, mám tam fakt všechno možný a napsala jsem ho až dneska,takže zase tak moc snad nebláznim no ne :-p :-) . Jo a hned pak se mě ptalůa na dorta jestli už máme objednáno a ať sebou prý hejbnu :-N a s kyti taky, což bych řekla,že je čas :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, kde jste? Hledám dlouhodobou předpověď na srpen,ale dá se jí věřit jen na 80% a zatím píší,že má být teplo, chjo, kéž by to vydrželo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jee desiree to mi delas moooc velkou radost, ja myslela ze rikaji ze bude prset 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
hanana: oni to zase změnili,tak kdo ví jak to bude nakonec :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky! teda vy jste toho zase napsaly - člověk není chvíli on line... :-D Miriko vítej mezi námi - oslavy určitě potrvají až do 30., takže sem určitě patříš ;-) :-D Desiree jelikož jsou prázdniny a dovolené, tak být Tebou si ten dort a kyti předběžně někde domluvim. Já jsem si to taky zamluvila dřív a detaily u kytky jsme řešila až v úterý - protože jsem měla cestu kolem, jinak je ještě čas, ale mám jistotu, že mi neřeknou NE, už děláme jinou svatbu. U dortu mi řekli, že mají dovolené a svatby brát nemají, ale jelikož jsem chtěla jenom jeden a nic víc, tak mi ho taky upečou. Dnes nám měly přijít obálky a zase nic, tak už se peťa naštval a řekl, že jestli v pondělí nebudou, že koupíme obyčejné bílé :-(
Odpovědět
Profilova fotka
tak nám odpadli 4 lidi ze Slovenska, docela nás to oba mrzelo,myslela jsem,že aspoň dva z nich přijedou a nic :-( , byla by sranda,chjo a ty co by mi ani moc nechyběli tam budou. Ale nakonec pozvem naše moc blízký sousedy(rodinný známí), tak moc lidu neubyde,ale stejně mě to mrzí :-( . Přítel dneska přišel s tím,že to jeho babičce ani neřekneme(o svatbě ještě neví), je sice protivná,to je fakt,ale tohle mi přijde blbý, byl to nápad jeho mamky,ale nevím no :-| . peta3: my budeme chtít taky jen jednoho dorta,jinak nic, mamka mi dneska řekla,že upeče takový ty mini šátečky něco jako ty zavinutý koláčky,nevím jak to popsat :-D , objedná mini věnečky,ty miluje můj přítel :-) , pak koláčky a o minidortíčky se postará tchýňka,takže nic jinýho řešit nemusim :-D . Dorty do práce taky zajistí mamka a je to. Já totiž ještě nevim kde toho dorta nechat dělat 8-) a i jsem nějak líná zařizovat další věci. A hlavně si musíme zajistit pasy a to co nejdřív. peti, já ukradla obálky obyč bílé v práci, v bankrotu jsem koupila úžasný srdíčka, jména hostů na obálky jsem natiskla na Pc a nalepila na to srdíčka,každý si myslel,že je to origoš ;-) ,ale já myslím,že ty obálky ještě přijdou ;-)
Odpovědět
Marti opozdene preju vse nejlepsi k svatku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
desiree: díky za pochvalu, jsem s nima moc spokojená :-) oznámení užsem skoro všechna rozdala, cukroví objednala a o víkendu se mi i podařilo sehnat cukráže, který mi upeče dort podle mojich představ. jeho cukrárna je sice 40 km daleko, ale zase se může pyšnit titulem Cukrárna roku 2006 (tím rokem si nejsem jistá)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?