ŠatyProSvědkyni

Jaké šaty pro svědkyni? Nevěsta má černo-červené šaty nejsou extra honosné. Jako svědkyně budu mít šaty dlouhé, ale nevím, zda zvolit (světle) šedé nebo tmavě modré. Chápu, že by šaty měly být tmavší než nevěsty, měly by ladit s kyticí či oblekem svědka - tmavší asi nebudou, kytici ani neví, jakou bude mít nevěsta, svědka poznám tak pět minut před obřadem). Brala bych šedé, ale aby nebylo nevhodné, že mám světlejší šaty než nevěsta.... Jsem docela špek, takže jsem limitovaná eshopem a těmito dvěma barvami. Kterou poradíte? Díky. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud bude mít nevěsta ty cerno-cervene šaty na obrázku, tak si myslím, že nevhodné nemůže být vůbec nic 😄 Takže v tomto případě bych volila ty, které se mi líbí víc.
Odpovědět
"Měly by ladit s kyticí či oblekem svědka" to je požadavek nevěsty nebo tvůj názor? Pokud na tom nevěsta nelpí, ber ty co se ti víc líbí 🙂
Odpovědět
Dobře vypadají ty tmavě modré i šedé. Pokud nevěsta nemá spešl požadavek na barvu, zvolila bych si ty, co se mi více líbí.
Odpovědět
Profilova fotka
A co tohle vše poslat nevěstě a prostě se ji zeptat které?
Odpovědět
@majkakli Děkuji.
Odpovědět
@tantira To je tradice, zvyk a etiketa. 🙂 děkuji. 🙂
Odpovědět
@megxjh no tradice a etika 🙂 v dnešní době všechno stojí na nevěstě/novomanželích jakou si zvolí formu. Nedávno jsem na FB viděla fotky od jedné paní a vedl jí k oltáři otec v nových krásných monterkách a nevypadalo to špatně. Ale třeba na svatbu na zámku by se to nehodilo...
Odpovědět
@tantira Právě a když je jim to jedno... já na tradice a zvyky dost dám. Jo, to jsem viděla včera, jenže ta slečna nic moc neřešila, sama to psala, svatba byla venku na louce, nebo kde, a na svatbě jí hrála Morčata na Útěku, která produkují věci jako „Máme ptáky krátký“, „Skoncili jsme jasná zpráva, ožralá seš jak ta kráva...“ 😄😄 Svatba na kterou jdu, bude v části bývalého kláštera, ne přímo v kapli, ale je to nádherný sál v sakrálním objektu. Takže i když nevěsta na těchto tradicích nelpí a šaty má v netradiční barvě, pořád ještě to bude mít pořád nějakou úroveň a já bych také nerada, aby si na mě někdo ukazoval, že jsem nevhodné oblečená. 😄
Odpovědět
@megxjh Oblečení svědka a svědkyně spolu opravdu ladit nemusí, zejména pokud nejsou pár - aby právě nevznikl trapas, že je lidi budou považovat za pár. Pravidlo, že svědkyně má mít šaty tmavší barvy než nevěsta platí v klasickém scénáři, kdy má nevěsta šaty bílé - opravdu nevím, jak by se dalo toto pravidlo dodržet, když má nevěsta horní polovinu šatů černou 🙂 Typ šatů vybíráš velmi vhodně vzhledem k místu, kde se bude obřad konat. Pokud nevěsta nemá barevnou paletu, do které svatbu ladí nebo nevyžaduje dresscode v barvách svatby, vyber si ty, ve kterých se cítíš líp - určitě nešlápneš vedle a nikdo si nebude myslet, že si oblečená nevhodně 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?