Říjen 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky holky, doufám, že nás tady bude postupem času hodně a budeme si navzájem radit v přípravách. Hurá do toho
Profilova fotka
no, toho sem se bála. tak dík za radu
Profilova fotka
Ahojte holkyyy :) pepik: jak už jsem tady asi psala, tak nikdy nevíš, jaké bude počasí - může být zrovna krásně a může být ošklivo. Minulý rok v říjnu jsem byla na svatbě a měli nádherně (chodilo se na terasu pořád a v krátkých rukávech), jenže s tím počítat nemůžeš.. To počasí v takovém období je přece jenom chladnější než v létě, to je jasný a pro svatbu nebo obřad venku je lepší si vybrat teplejší měsíce.. Třeba se do té doby uzdravíš a zrehabilituješ, že budeš v pohodě už teďka v létě a budete moct udělat svatbu, jak bys chtěla :) Souhlasím s holkama, že si musíš říct, co je pro tebe přednější.. buď to, že nebudeš mít na svatbě hole (to by se dalo udělat i jinak, že budete se ženichem při obřadě sedět) a pak na focení by se daly berle na nějaké pozy dát pryč a dál byste se mohli fotit třeba když jsi opřená o manžela a strom, na zemi jako princezna atd. nebo je tvou prioritou zdraví (a tomu přizpůsobíš vše - fotografa, šaty, atd.) nebo právě tyto služby.. a od tvého partnera je moooc krásný, když ti řekl, že klidně počká rok :-) áďo, mně ještě zbývají dvě zkoušky a jeden zápočet (takže dva předměty).. na zápich jdu teďka v pátek, tak to snad zvládnu, protože minule mi to uteklo o 1bod a měla bych to.. a 22. jdu na zkoušku (manažerské finance).. je to skoro jako maturita - 27 okruhů.. :-S S tím velkoobchodem uvidím, co tam budou mít.. abych nebyla nadšená, jak tam spoustu věcí nakoupím a ono potom nic :-D a jinak se těším na zítřejší zkoušení šatiček.. půjde tam se mnou mamka, tu mám jako největší oporu v těhle věcech.. nechávám si od ní poradit asi ve všem snad !! Pokud si nějaké vyberu, tak bych na další zkoušku s sebou vzala svědkyni mou (ona si tam zamluvila šaty v pondělí - taky se vdává dřív - tj. 8.8.). pepíik: jéé, teďka když mluvím o tom termínu, tak zkus zavolat na matriku u vás, jestli mají někdy v létě termín.. protože ta moje svědkyně se bude vdávat v srpnu a to už teda měli jenom dva volné časy, ale to je kvůli tomu, že je to 8.8. (jedno z těch žádanějších datumů).. zkus to, za zavolání a optání nic nedáš.. jinak si myslím, že takovej nátřesk nebude.. ;-) ... a hlavu vzhůru, nějak to vymyslíte.. :)
Profilova fotka
no mě jde hlavně o tanec...měli sme v plánu špalírem protancovat a na oslavě kdybych nemohla tancovat, tak to pro mě není oslava....asi bych to obrečela. no uvidím, co mi řeknou v tý Praze, pořád doufám, že to vyjde v tom květnu.
Profilova fotka
to víš, že jo.. naděje umírá poslední :-) je pravda, že pokud jsi taneční typ a ráda tancuješ, tak by tě to hrozně mrzelo a neužívala by sis to natolik, jak bys chtěla.. ale nevěš hlavu, počkej, co ti řeknou a pak budeš "moudřejší" ;-)
Profilova fotka
pepik: uplne te chapu i tve obavy, viim, ze je to krute,ale myslim,ze u tebe by bylo fakt lepsi tu svatbu odlozit, my se s tim také porad potykame... Jestli rada tancujes... nikdo ti nezaruci ,ze v rijnu budes OK. Teda podle toho, jaka to bude operace, v tomto se trosku orientuju (studuju zdravotnicke lyceum) a vim, ze u kazdeho pacienta probiha rekonvalescence rozdilne, zkus brat uz ted nejake doplnky stravy, nevim, o co presne u tebe jde,ale predpokladam,ze nejaka operace kloubu nebo zlomenin.
Profilova fotka
holky kde jste? :-)
Profilova fotka
adelka: měla sem roztříštěnou stehení kost, a hnuly se my šrouby v kyčly. operace proběhla na začátku listopadu a teď už nohu zatěžuju skoro na 50% a ohnu koleno na 60 st., tak si myslím, že v dubnu už bych na tom měla být stejně jako jsem teď, ale je otázka, jak dlouho bych rehabilitovala, než bych hole odložila.
Profilova fotka
adelko, já měla teďka docela fofry.. včera jsem byla ve městě, v obuvi měli slevy 40% když si nakoupila nad 500,- :-) tak jsem tam byla a koupila sem si krásňounký kozačky a že to teda byla sleva :) ze 2300 na 1400, no nekupte to :-) ještě jsem v nich nebyla.. Dneska jsem si byla zkoušet šatičky a mám vybráno :-) dalo mi to teda zabrat..byla tam se mnou mamča a byla jsem mooooc ráda! Při prvních šatech (mimochodem jsem se rozmýšlela mezi prvníma vyzkoušenýma a posledníma) se mamka rozplakala a já samozřejmě s ní :-) byl to takovej zvláštní okamžik pro nás obě myslím.. :) fotku šatiček ale nemám, neměly jsme s sebou foťák.. v pondělí tam jdu ale zaplatit zálohu a tak si je znova zkusím a vyfotím.. omlouvám se holky, ale nebudu je ukazovat předem.. jsem asi pověrčivá (i když to asi platí jen o ženichovi).. :-) a zítra jdu na zkoušku, tak uvidím.. jsem nějaká rozlítaná tento týden.. :-|
Profilova fotka
leni: my jsme chteli jit s maminkou taky v patek mrknout se na saty,ale bohuzel jsme si nevzali fotak,takze to odlozime :). Jak dopadla zkouska?
Profilova fotka
áďo, zkouška byla docela náročná.. nakonec jsem šla jen do jednoho salonu a tam jsem byla 2,5hodiny a to jsem nezkoušela všechny šaty.. Mám vybrané jedny krásné a v pondělí jdu zaplatit zálohu. To se mnou půjde znova mamka a už se v nich vyfotím foťákem! :-) abych je mohla ukázat třeba kadeřnici, kosmetičce anebo třeba v květinářství.. Mě mamka fotila na mobil (sice ty fotky nejsou tak kvalitní), ale já se i přesto rozhodla hned ten den, které chci!! Takže jsem foťák ani nepotřebovala.. :-)
Profilova fotka
jake mas satky?
Profilova fotka
nádherné.. já to nechcu nikomu říct ani ukázat, jaké mám... takže se omlouvám i tobě :-) uvidíš je pak z fotek, které sem dám.. ani taťka můj neví, jaké mám.. nikdo, kromě mamči ;-)
Článek se načítá
Profilova fotka
jsi ale dobra,ze sis vybrala hned napoprve :-)
Profilova fotka
Zdravím všechny říjnové nevěsty. Přidávám se k vám, protože plánujeme taky svatbu v říjnu, zrovna ve stejný den jako Adélka :-) a Leni, tím, že už máš vybrané šaty, jsi mě úplně zaskočila. Sice už máme zařízené to nejdůležitější, ale šaty jsou ještě ve hvězdách...to abych se už začala poohlížet po salonech :-D
Profilova fotka
Ahojky renules, vítám tě tu! ;-) tak to je paráda, že je tu mezi náma zase o někoho víc.. snad se budeme jen rozrůstat :) Já šatky už mám vybrané od tohodle čtvrtka, takže to jsou jen dva dny. Některé nevěsty mi říkaly, že si šatky vybíraly rok dopředu a moje kamarádka (která se vdává letos v srpnu) říkala, že paní v salonu už měla objednávky na říjen.. takže šlo jen o to, abych si vybrala šaty, které se mi budou líbit a nebudou zamluvené na náš termín svatby :-) Adélko, já sem si vybrala napoprvé, ale rozhodovala sem se mezi dvouma šatkama a nakonec jsem se rozhodla.. ale byl to "boj" :-D jsou faaaaakt nádherné a doporučuju, aby si tam šla s mamkou.. ;-) (nás to asi zase o něco víc sblížilo ten pocit když se na mne dívala ve svatebním).. jinak přeju všem dobrou noc :)
Profilova fotka
renules: zdravim a vitam te tady :-) my jeste nemame zarizene temer nc, vcera jsem domlouvala svatebni tabuli s kamaradkou a davali jsme dohromady dekoraci, co je jeste potreba koupit, co uz mame :) ja jeste taky satky nemam a myslim, ze je jeste dost casu, kamaradka,ktera se vdava 19.9.2009 coz bude hodne svateb jeste satky taky nema. Chtela jsem zeptat holky nevite, jestli by to slo v salone domluvit tak, ze si je tam zamluvim,ale zalohu zaplatim az v cervnu? Ja totiz nevim,jak to bude se skolou pokud drahy neudela magisterske zkousky,tak budeme muset asi svatbu odlozit :-( Renules: kdy pujdes do salonu ty?
Profilova fotka
adél, já co jsem byla teďka v salonu, tak paní říkala, že mi je zamluví a další týden ať přijdu podepsat smlouvu a zálohu.. takže si myslím, že to asi nepůjde, aby sis je zamluvila, ale zálohu platila až v červnu :-( jak mám ty šatky já, tak paní nechce polovinu ceny šatků, ani celé... prostě, kolik jí dáš (min. si však myslím, že tu tisícovku, ale nevím, nemluvila jsem s ní).. Já jí budu dávat 2000,- asi.. ¨ renules: my třeba ty nejdůležitější věci máme zamluvené - hostinu, ubytování, obřad, hudbu, fotografku, kameramana a teď už aj šatky.. všichni mi říkali, že to hrotím atd., ale když sme volali skrz hostinu, tak na 7.11. (naše původní datum) už měli obsazeno, hudba - jelikož hrajou dva, tak jeden už měl na 17.10. (naše konečné datum svatby) taky obsazeno, ale naštěstí si tu akci posunul co měl a tak tedy máme i hudbu zamluvenou,... no a fotografka má volno jen kvůli tomu, že fotí jak ona, tak její manžel.. :-) takže ono záleží fakt na každým, jak si to chce zařídit, atd. někomu to stačí 3 měsíce dopředu a někomu nee.. :)
Profilova fotka
leni, ja bych chtela jit ty satky domlouvat nekdy v unoru, rotoze v zime je nejvetsi vyber, pac neni moc svateb.
Profilova fotka
adél, určitě si vem s sebou mamku.. :) a nezapomeň foťák! I když, já ho taky neměla a myslím, že by byl zbytečný.. já zkoušela šaty a pořád jsem měla jakýsi 3 největší favority a tak to šlo až do konce, kdy jsem měla jenom dva a mezi těma jsem se rozhodovala.. no a zítra se jdu vyfotit v těch vítězných, abych to mohla ukázat kadeřnici, kosmetičce a abych prostě věděla.. :-)
Profilova fotka
Adélko, já se chystám do salonu taky až někdy v únoru. Moje mamča je vyučená švadlena, tak bych si nechala od ní ušít šaty, opravdu to moc umí. Ale první bych si je určitě chtěla vyzkoušet v půjčovně, ať vím, který typ šatů mi sluší a co bych si asi tak přála. Nějaké typy už mám, ale vyzkoušené to vypadá vždycky jinak. Leni, my máme domluvenou hostinu a hudbu. Moje sestřenka je kadeřnice, manželka od bratrance má květinářství, tak už o tom ví a zas tak velký problém to nebude. Ale pomalu bysme se měli rozhodnout pro fotografa i kameramana, protože vím, jak je to s těma termínama. S hudbou to vyšlo tak tak. A taky ráda i pro svůj pocit bych už to měla domluvené. A obdivuju tě, že sis vybrala šaty hned napoprvé ;-) někdo obchází tolik salonů... A holky, už víte, jestli chcete fotografa a kameramana na celý den nebo jen na určitou dobu? A Leni, jak je to tak cenově? Ať pro představu vím.. Děkuju...
Profilova fotka
renules: Já jsem se chystala původně do dvou salonů, ale jak jsem šla do toho, kde to znám.. a byla jsem tam dvě a půl hodiny a nakonec jsem si oblékla ty moje vítězné, tak už jsem jiné nechtěla.. jsou nááádherné! :-) Koukám, že budeš mít zařizování v pohodě, když máš tak šikovné lidičky v rodině - kadeřnictví, květinářství a švadlenu! ;-) Souhlasím s tebou, že si musíš vyzkoušet typ šatů, který ti sluší.. já jsem si třeba myslela, že mi jeden typ nesedí a opak byl pravdou :) a hlavně, když mě paní sešněrovala, tak sem byla nějak hubená :D My budeme mít fotografku a kameramana až od obřadu.. Je to kvůli tomu, že bydlíme v paneláku a tolik lidí by se sem fakt nevešlo a hlavně taky u kadeřnice, kosmetičky a u oblékání mne bude fotit někdo z rodiny, protože třeba nevím, jestli by s tím kosmetička souhlasila (ona by asi souhlasila), ale jelikož je to u ní doma, tak nechcu, aby tam někdo chodil další.. Pak ty fotky od kadeřnice, kosmetičky a z oblékání jim dáme a oni si s tím už pohrajou.. Fotografka: bude fotit obřad+ty skupinové - cena základu 3500,- ale k tomu se počítá svatební album (kde bude cca 200fotek) a fotky. V ceně budeme mít CD s fotkama ve stejné kvalitě a DVD s fotkama, které bude udělané jako klip a podbarvené hudbou (takové to na ukazování). A jelikož jsme do 10-15km, tak si nepočítají benzin (jinak by to bylo 3,-/km). Kdybych chtěla fotit od rána, tak by základ byl 4000,-. Co vím jinde, tak třeba benzin si účtují jako 5,-/km.. takže ono se to bude o kousek lišit.. Kameramana: budeme chtít jen na obřad.. a jinak nás bude natáčet taky někdo z rodiny a už od rána.. Jak z naší, tak z přítelovy strany bude jeden kameraman :) a stejně jak u fotek, dáme jim pak záběry a oni to nějak namixují.. :)
Profilova fotka
Leni, snad budu mít taky to štěstí a natrefím na šaty, ve kterých se budu cítit a snad takové budou potom i ušité.. Děkuji moc za takový velký rozpis ohledně fotografa a kameramana. Ještě pozvažujeme, jak to vlastně budeme chtít a koho si vezmeme. A vy je znáte nebo jste to riskli? Já se totiž bojím vzít někoho, kterého jsem v životě neviděla.
Profilova fotka
renul: jo taky mam ten pocit, kameramana se bojim strasne... nastesti nabizi dvd pro shlednuti jeste pred jasnym stanovenim terminu, takze to je jedine co me uklidnuje. S fotografem je to lepsi, tomu verim kedyz vidim fotky :)
Profilova fotka
Holky, já neznám ani jednoho.. fotky od fotografky jsem viděla na netu a taky si je chválily jiné nevěsty. Osobně se sejdeme až později a kouknem osobně na její fotky, abysme věděli co a jak.. pokud budeme mít nějaké přání, kde přesně nebo jakou pózu chceme, tak nám samozřejmě vyhoví.. :-) a to stejné platí s kameramanem.. taky - četla jsem na něj chválu, ale neznám ho.. do března mu zavolám a dáme si schůzku, abych viděla jeho tvorbu.. ukáže nám video, atd. řeknem, co bysme tam chtěli, co třeba vůbec a tak.. :-) ale nebojím se..nevím, s tímhle si hlavu nelámu.. :) Před chvílí jsem došla z města.. šatky zamluvené, záloha zaplacena a aj závoj zamluvený.. :) bižuterii budu mít od paní půjčenou zdarma a veškeré věci do vlasů mi paní dá na zkoušku účesu, abych se mohla s kadeřnicí domluvit co a jak.. :)
Profilova fotka
Leni, tak to gratuluji. S šatkama, bižuterií...už máš o starost míň :o) Já jsem právě na toho svého nikde nenašla žádnou odezvu. Hrozně se mi líbí takové umělecké fotky, ale ti fotografové jsou z velkých města zbytečně by se to prodražilo, kdyby měli dojíždět až k nám. Ještě asi budu brouzdat na netu a snad na něco natrefím. A Aďo, to je fakt dobrá věc vidět DVD, ať máš představu...ale asi to přestanu tolik řešit. Hlavní budou naše vzpomínky ;-)
Profilova fotka
renules: děkuju.. ano, o "starost" míň.. ale ono to bylo moc příjemné si zkoušet šatky a hlavně se pak procházet v těch "svých" :) Co se týče fotografa, tak je pravda, že my tu ve městě taky máme jednoho, kterej si řekl v mimo sezoně 12.000,- a v sezoně (což je u něj červen-září) 14.000,- jenom za fotky.. což teda pro mne je hrozně moc peněz.. takže ono se musíš optat hlavně na cenu taky.. a je pravda, že na netu ceny nikdo neměl, musela jsem jim napsat a pak mi poslali ceník nebo napsali cenovou relaci všeho.. pak jsem si vybrala a zavolala. Osobně se jak s fotografem, tak kameramanem sejdu později.. je výhoda i to, že kameraman spolupracuje snad se všema svatebníma fotografa ve Znojmě, takže si aspoň nebudou plést do cesty :-D a souhlasím, že vzpomínky budou to nejhlavnější... ale vzpomínky dělaj i fotky a video :-D
Profilova fotka
To teda jo, nechci jen tak někoho vzít a pak zjistit, že video nestojí za nic a fotky jsou pořád jedno a to samé dokola. Proto to tak zvažuju...a na to zkoušení šatů se už moc těším...Jak píšeš, jde poznat, že tě to moc bavilo a tak to má být! Tak ať tě baví i to ostatní zařizování :-)
Profilova fotka
renules: Řeknu ti, že zkoušení šatů mne bavilo chvilku... po šestých šatech už jsem neměla tu stejnou náladu, s jakou jsem vcházela do salonu.. Ono je to docela únavné.. oblékat, koukat na sebe, procházet se, vyslékat.. atd. a když to takhle děláš cca 3 hodiny, tak tě už tak nebere... ale!! Když jsem si už vybírala mezi dvouma favoritama, tak mě to najednou zase chytlo.. protože jsem zkoušela dvoje šaty, který se mi mooooc líbily a slušelo mi to v nich.. To už pak bylo o něčem jiném.. :-) Ty jsi říkala, že půjdeš šatky zkoušet v únoru, ne? Tak to je za chvilinku.. :-) těšíš se? :-)
Profilova fotka
áďo, a jak ty? Co nového u tebe? Jak pokračují přípravy? :-) ty se asi učíš, co? Já taky.. :-S
Profilova fotka
Holky, já už se teď neučím, protože mám po zkouškách, ale za to píšu diplomku a místo toho, abych ji psala, kokám pořád na beremese...tak ať vám to učení jde snadno :o) Jj, Leni, půjdu v únoru, první týden nebudu doma, tak ten druhý. Těším se, to jo. Sice já zkoušení moc nemám ráda, brzy mě to přejde...ale doufám, že svatební šaty bude trochu něco jiného, že mě to bavit bude. I když chápu, že po 3 hodinách to nebaví nikoho...ale stejně se těším. Je to jednou v životě ;-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?