Říjen 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky holky, doufám, že nás tady bude postupem času hodně a budeme si navzájem radit v přípravách. Hurá do toho
Profilova fotka
nemue: Já se taky budu vdávat poprvé, ale.. řeknu ti zkušenosti, které jsem získala během obvolávání, shánění a zařizování (i když se budu asi opakovat).. - původní termín jsme měli v listopadu, ale jelikož byla restaurace OBSAZENÁ (bude tam zájezd), tak jsme museli datum změnit!! - restaurace a ubytování - viz nahoře.. - hudba: málem jsme neměli ty, co jsme chtěli.. měli už nějakou akci, ale naštěstí (ze známosti) to posunou a nám to slíbili :) - fotografka: naštěstí fotí ona i její manžel, takže má volno! Jinak by nemohla, protože už jednu svatbu mají!! - šaty: ano - na ty je čas, ale chtěla jsem si nějaké už vybrat, abych mohla vybírat další doplňky nebo barvu svatby, kytku, atd. Nebo taky, abych nepřišla s "křížkem po funuse" Ono, až se budeš poptávat, co a jak, až budeš volat jestli mají volno, tak se ti může stát, že třeba někde (někdo) volno má a někde ne, takže je to taky o tom, to všechno nakombinovat.. a proto jsme zvolili radši dřívější přípravy ;-) Samozřejmě, že doplňky - boty, bižu, spodní prádlo, prstýnky, oznámení, cukroví, atd. budeme zařizovat až později :)
Profilova fotka
nemue: ahojky vitam te mezi rijnovymi nevestami :-) my budeme nejspis to zakladni zarizovat taky tak v cervnu,protoze pritel je ted plne pracovne i studijne vytizen, snad aspon toho kameramana, tvrz a fotografa zaridime predem. Jinak my budeme mit taky pred nasim 6. vyrocim ale az 4 dny po svatbe :), tak to budeme slavit spolecne,aby taky ne :)
Profilova fotka
Ahoooooooooooj adélko :-) už jsem si říkala, že v tom učení snad ležíš.. :-N
Profilova fotka
leni x-) no skoro ses i trefila :-N Mirek dal tu druhou zkousku za A takze uz mame temer pokoj, uz "jen" ta diplomka, ale verim,ze i tu snad zvladnem a svatba bude tak,jak jsme si ji vysnili :-) jinak uceni jde pomalu,ale cekaji me v patek moje posledni pololetni prazdniny :-D :-D :-D takze se snd stihnu tech 10 MO alespon z casti naucit , je toho moc,ale aspon vidim,ze se to uz krati a bude pokoj :-) a jak jsi na tom s ucenim ty? Uz po zkouskach?
Profilova fotka
áďo, já jdu tento pátek na poslední zkoušku - mám z ní ale hroznej strach :-( minulý čtvrtek jsem byla taky na zkoušce a taky jsem ji dala za A :-) svatbu teď nějak nezařizujem, protože ty potřebný věci máme, jen se možná o víkendu zajdu kouknout na snubní prstýnky - mají tady v jednom obchodě velký slevy.. V březnu zajedem do restaurace, kde bude hostina a kouknem na fotky, jak sou uspořádány stoly, když tam mají svatbu a chtěla bych od nich seznam pokojů - jak to mají rozdělený víš.. (př. 18 dvoulůžkáčů, atd.). A neboj, MO se naučíš jak prd - vím, že toho je hodně, ale naučíš se to.. já se učila dopředu jen němčinu a zbytek jsem se učila o svaťáku (češtinu, účto, ekonimiku).. 8-)
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jste mě ukecaly.. :-) Mám přislíbeného fotografa. Je to shodou okolností můj bývalý kolega a znovu jsme se sešli po pracovní stránce, tak mě napadlo, že se ho zeptám. Fotí pro nás různé akce a jeho fotky se mi líbí. Příští týden se na půjdeme s mým drahým Mišánkem podívat na jeho svatební tvorbu a domluvíme se na detailech. Tak to snad dopadne Leni, jsem z malého města, takže tady ty lhůty na rezervace nejsou tak dlouhé. Stačí tak měsíc dva dopředu. Navíc se tady svatby dělají převážně v sobotu, takže my se čtvrtkem jsme za exoty :-D Jediné, co asi budeme shánět víc dopředu, bude svatební oznámení. Michal chce věci hranatý, já kulatý, takže máme trojúhelník :-D :-D Tady to bude nejspíš stejné, takže bych to viděla na nějakou časovou vatičku :-) Zbytek si asi stejně budu převážně zajišťovat sama.. Jak je to u Vás? Budete se na většině podílet spolu? Áďo, vím, že mě se to mluví, já mám maturu už nějakou dobu za sebou, ale věř, že to určitě zvládneš. Když budeš vědět od všeho základ, tak se Ti učitelé budou snažit pomoct. Někdo víc, někdo míň okatě, ale nakonec zjistíš, že maturita je fraška.. Taky jsem se učila a byla vyklepaná půl roku dopředu, ale za ty nervy to nestálo. Měla jsem částečně štěstí na otázky. Určitě to zvládneš, zvládli to jiní, zvládneš to taky ;-)
Profilova fotka
nemue no, je pravda, že problém s termínem obřadu asi mít nebudete :-D já jsem fotografku, kameramana, termín zařizovala sama. S hudbou mi pomohl taťka, protože je to jeho kamarád a hostinu jsem vyhledala na netu já, ale jeli jsme se tam podívat s našima :-) jinak mi přítel řekl, že ať si sesbírám obrázky, informace jak co chci mít nebo koupit a on mi pak se vším pomůže.. takže teďka třeba si říkám, co bych chtěla koupit a pak až přijde čas, tak půjdem spolu a koupíme to.. Cukroví bude hlavně zařizovat moje mamka a šatky už mám zamluvené.. takže teď máme na delší dobu čas :-)
Profilova fotka
holky dekuju za uklidneni, sice je to spise chvilkov, pak zase propukne ten pravy predmaturitni stres, ale asi to k tomu patri ::-)
Profilova fotka
áďo, to víš, že to k tomu patří - jinak by to nebylo ono :-) já jsem nesnášela ty řeči ostatních typu "neboj, to dáš", "maturita je fraška", "nenechaj tě vyletět, daj to každýmu", atd. - fakt sem to nesnášela, ale až to bylo za mnou, tak jsem pochopila, proč mi to všichni říkali :-) I když jsem si to před maturou nechtěla přiznat, tak jsem potom sama přiznala, že za ty nervy to nestálo... ale vzpomínám na ten pocit, jak to ze mne všechno spadlo :-) ten parádní pocit, že mi spadl velkej balvan, co mě dlouho tížil.. a teď?? Teď mám další balvany, ale už na vysoký - pořád se s tím člověk potácí.. až půjde do práce, tak určitě taky.. ALE! nic se nemá podceňovat a zlehčovat.. každej si tím musí projít a bez těch nervů by to nebylo ono!! Mysli na hezčí věci - já když jsem s nervama v pr..., tak se ptám Tomika, jestli si mě vezme, i když nebudu mít vysokou, když mě vyhodí, když neudělám státnice, jestli se za mne nebude stydět, atd. ..no a až mě uklidní, tak se cítím dobře a můžu zase sníst další dávků stresu :-N :-D
Profilova fotka
leni : sve stresy resim uplne stejne, ale ja se ptam milacka, jestli si me vezme i bez maturity :-D verim, ze se na to budu divat po maturite stejne, vim, jak to bylo u ridicaku, taky mi vsichni rikali to das, je to v pohode... ale ja jsem byla nervozni, zaludecni neurozu jsem mela a vyslo to na poprve, ale je slozite verit tem, co uz si tim prosli :-) i kdyz by to bylo vsechno potom jednodussi :-). No zitra si zajdu do skoly pro poradne posledni vysvedceni a pak hura na maturitu, snad to dam, kdyz tomu venuju tolik casu denne :-)
Profilova fotka
adél, tak koukám, že to řešíme úplně stejně :) Pokračujete dál v přípravách?? My zatím ne - nějak se to teďka nehýbe, takže se nemůžu pochlubit něčím novým.. O škole pořád mluvit nechcu, už toho mám taky dost.. Asi dám do alba nějaké fotečky inspirace :-)
Profilova fotka
Ahoj leni, my v pripravach nejak nepokracujeme, kdyz mame naladu,tak neco zaridime,poptame se,ale myslim,ze mame jeste hodne casu, ja si jeste chvili pockam na nove kolekce satu, az budou vsecny v salonech, ale jinak zatim nespechame. Mirek psal ted v tydnu pry tomu fotografovi,tak uvidime,jak toto dopadne. Vy uz mate fotografa? Kdyztak posli na icq odkaz na jeho stranky, rada se podivam na foto :-)
Článek se načítá
Profilova fotka
adél, fotografku už máme - pošlu odkaz ;-)
Profilova fotka
hezké dopoledne holky !! co se máte?
Profilova fotka
Ahoj holky, hurá, konečně pátek!! Leni, neměla jsi dnes dělat nějakou zkoušku? Jak jsi dopadla? Holky, plánujete nějakou svatební cestu? Někam do exotický destinace?
Profilova fotka
Ahoj nemue, já mám dneska zkoušku, ale až ve 3hod.. :-( šrotím se tady, včera sem se učila do půl 2 v noci, ale spát sem šla kolem půl 3.. a ráno v 8 sem vstávala.. už to chcu mít za sebou.. My jsme si řekli, že pojedem třeba do termálů na prodlouženej víkend, ale svatební cestu necháme na rok 2010 a to bysme chtěli někam letět (za teplem).. destinaci nemáme vybranou, ale třeba Portugalsko, Kréta, atd. fakt netuším.. A co vy? Plánujete svatební cestu? ;-) ..jé, co jsem to napsala za hloupost "co se máte" - chtěla jsem napsat, jak se máte :-D
Profilova fotka
O jéé, takhle dlouho a navíc v pátek? No nazdar. Tak držím palečky, aby to vyšlo! No, my si říkali, že svatební cesta bude asi jen jedna :-D a tak přemýšlíme o Maledivách. Jsou pekelně drahý, ale úchvatný. A asi je lepší jet teď než budeme mít rodinu.. Napadlo nás jet tam přes Vánoce, kdy jsou tady šílený fronty a tam je prostě pohoda, ale přirážky na vánoční a silvestrovský pobyty jsou 100%, takže nepadá v úvahu. Takže asi tak leden, únor, max. březen 2010. Ale ví Bůh jestli na to bude.. Na Krétě jsme byli na dovče a ta nás dost zklamala (čímž Tě nechci odradit), takže tam už ne. áďo, Ty už máš dnes prázdniny, ne? Jaký bylo vízo? Určitě samý jedničky ;-) :-D
Profilova fotka
Jé, kousek se mi smazal a všimla jsem si toho až teď. Jen jsem chtěla k té Krétě dodat, že Evropu jsme si chtěli nechat na takovou tu "normální" dovču a na svatební cestu mít něco extra..
Profilova fotka
nemue: jo byly same jednicky :-) ale nejak vyzo neresim. Ptala jsem se Mirka na svatebni cestu a rekl mi jen : Neboj bude. Takze asi prekvapeni, nevim kam kdy... ale jestli pojedeme tak hned po svatbe,protoze bych si moc prala, abych byla uz v lete tehulka a kdyby se nam zadarilo pocit miminko nerada bych riskovala cestovani v tehotenstvi... Uz dlouho snime o Italii navstivit Rim apod. takze mozna tam... Na Maledivi urco peniky nebudou, ale to my zase nepotrebujeme :-) stacila by nam Praha :-)
Profilova fotka
Pavli, tak jsem zkušku nedala :-( sice výsledky nemám, ty budou o víkendu, ale vím to podle toho, co jsem psala.. písemka byla doooost těžká, nepočítala jsem, že to bude od něj taková podpásovka :-( Já právě jen navrhla Krétu, ale přítel chce jet do Egypta a to přes zimu.. jenže nevím, jestli na to budeme mít, tak jsem myslela někam blíž.. Joooo, Maledivy, tam jsme si říkali, že bysme taky chtěli nebo do Dominikánské republiky :-) prostě někam dál a nejlíp All inclusive ;-) všechno ukáže čas.. myslím, že tak i tak bude mít ta svatební dovolená své nezapomenutelné kouzlo !! Adélko, téééda, ty chceš být už v létě těhulka? To je krásný.. přeju vám teda, aby se vám to povedlo ;-) A musím říct, že Řím je kráásnej - byla jsem tam už před hodně rokama sice, ale má to své kouzlo a kor takhle navečer..
Profilova fotka
Ahojky leni, no chtela bych, ale nevim,jesti mi potom (pokud se dostanu na Vš) uznají predmety do komb.studia... ale verim, ze to bude nakonec bezproblemove :-) Pritel by chtel miminko tak za 2-3 roky, ale pristi leto bude kompromis (ne toto leni, to dalsi :-) po svatbe ) takze svatebni cesta bude nekdy na podzim nebo v zime :-). Ta zkouska me mrzi, treba to jeste vyjde. No nic holky, jdu se ucit, sice toho dneska asi moc neudelam, prisli jsme z plesu rano ve 4 hodiny, ale aspon se o to musim pokusit.
Profilova fotka
áďo, já jsem to teda špatně pochopila nebo si neuvědomila, že tohle léto je před vaší svatbou, ne po :-D každopádně je to pěkný, že takhle brzo plánujete rodinku.. Jak ste si ples užili?? My jdeme s Tomem za týden.. máme tu náš vysokoškolský ples, budou nám hrát No Name a večerem bude provázet Tomáš Matonoha :-) mooooooc se těším!! Loni sme měli skupinu Kryštof a předminule taky No Name - super, obojí!!
Profilova fotka
leni, jo ples byl uzasny, vyhrali jsme v tombole hlavni cenu :-) coz jsme opravdu necekali :-) nadherny obraz od alise Ašota Arakeljana v hodnote cca 15 000 kč... uz se tesime az si jej povesime na stenu v novem bytecku :-)
Profilova fotka
tak to je super! blahopřeju.. parádní cena ;-) my jdeme v pátek na ples.. hlavní cena by myslím měl být zájezd pro dva do Dubaje.. ale nejsu si jistá.. ale určitě tam budou notebook, mobil, kamera, atd.
Profilova fotka
Leni, to mě mrzí. Budeš mít nějakou další šanci na opravu? V Egyptě jsem ještě nebyla, ale taky bych se tam chtěla jet podívat. Nejlépe na kombinaci poznávacího a pobytového. Našla jsem na netu asi 5 typů pobytů na cca 15 dní, kdy jsi dva dny u moře a pak dva nebo tři jezdíš po výletech. Je tam Giza, Abú Simbel, Karnak, Théby... To mě hodně láká, ale to se prý dá vydržet jen do dubna a pak od října, jinak je ve vnitrozemí hrozný horko.. Máš pravdu, svatební cesta bude nezapomenutelná, ať bude kdekoliv.. Adél, gratuluju k vízu. To já tak pěkný poslední vízo neměla, ale odmaturovala jsem s vyznamenáním ;o). To je teda prima cena. To na našich plesech nehrozí. My máme vždycky štěstí na 5kg dortů nebo koláčků a nebo pak plyšáky :-) Leni, to máte dobré s tou hudbou. Na to se určitě tančí samo :-D A máte taky super ceny. Kdyby dopadl ten zájezd do Dubaje, tak máte svatební cestu vyřešenou ;-) Holky, ještě jsem se chtěla zeptat, jak jste to řekli rodičům a jak na to reagovali? A bydlíte už s Vašimi drahými polovičkami?
Profilova fotka
Nemue: nasi i Mirkovi rodice se svatbou pocitaji jen cekali kdy to prijde. Jedinou podminkou Mirkove maminky bylo: Pockejte aspon az Adelka odmaturuje :-) (jeho maminka me ucila na zš a s mirkem jsme 6. rok) ale datum jsme jim jeste neoznamili,protoze sami jeste nemame jasno, pokud mirek neudela statnice a diplomku,nebo ja neudelam maturitu,tak svatbu asi o chvili posuneme, chceme mit pohodicku :-) jinak se uz tesim na cerven, az to oznamime rodine, svatba ma byt totiz v den mamincinych 44.narozenin. x-)
Profilova fotka
Adél, naši i Michalovi rodiče to taky čekali a když se u nás sešli, tak jim to bylo hned jasný. My z toho ale oba měli hrozný nervy, jsem ráda, že je to za námi :-D My jsme spolu 8 let a svatba bude na 9. výročí. Oba chodíme do práce, takže my to snad odsunovat nebudeme muset, ale člověk nikdy neví... Kdybych do té doby otěhotněla, tak to taky posuneme. Já se totiž nechci vdávat těhotná... Jé, to máš mladou maminku. Svatba pro ni bude určitě hezký dárek. Vy to ještě nemáte zajednané na matrice? V červnu to asi stačí. My jsme to asi zbytečně uspěchali, že už to tam máme zajednané, ale zas na to nemusím myslet. Matrikářka říkala, že nám tak měsíc před svatbou dá vyplnit nějaký dotaz
Profilova fotka
.. ]-( teda, co mi to tu dělá... Najednou se to odeslalo.. Ach jo Chtěla jsem dopsat, že nám dají nějaký dotazník, ale vůbec nevím, co v něm má být..
Profilova fotka
Pavli, zatím žádnej další termín nebyl vyhlášenej, takže čekám co bude.. Máš pravdu, že na takovou hudbu se pak tančí samo a je to super ples!! Vždycky můj nejlepší!! Kéž bysme nějakej zájezd vyhráli, to bych asi plakala štěstím :D A jak jsme to oznámili rodičům? My jsme se s Tomem o svatbě už bavili mezi sebou.. On mezitím se ale zeptal nejdřív mého taťky, jestli by nebyl proti, abysme se vzali, jestli nemají něco proti němu samotnému, že mě má opravdu moc rád a že to se mnou myslí vážně.. Pak se na to stejné zeptal mamky - já o tom vůbec nevěděla. Jeho rodiče to věděli od něho taky.. Takže obojí rodiče věděli, že určitý víkend se mne chystá požádat o ruku - já nic netušila!! Požádal mě v pátek a v sobotu měli kvůli montování satelitu naplánovanou cestu jeho rodiče k našim.. Když jsme se tak všichni sešli, tak jsme oznámili, že jsme zasnoubení (já nevěděla, že to všichni dávno ví) a mamky chtěly vidět prstýnek, taťkové pak taky.. a takhle to bylo :)
Profilova fotka
Pavli, my už sme dotazník vyplňovali hned.. resp. dala nám ho s sebou, řekla co máme a nemám vyplnit a bylo :) bylo v tom: tvé i partnerovy údaje (jméno, příjemní, adresa, vzdělání,RČ..), rodné příjmení tvé matky.. zda máte děti, jaké jsou jejich jména, příjemní.. zda si svobodná, rozvedená, vdova - pokud rozvedená či vdova, musíš předložit určité dokumenty, jaké budete užívat příjmení (každý svoje, společné, jestli chceš mít takové to v dnešní době moderní př. Romana Jákl-Vítová nebo jen partnerovo příjemní).. jména,příjmení a RČ svědků - my jsme tohle vyplnili, museli sme mít s sebou OP (protože matrikářka tam měla tabulku a dle ní ji vyplnila) a rodné listy!! Dotazník v pohodě - takže se určitě neboj ;-) My máme termín zamluvenej od začátku ledna, protože v prosinci, kdy jsme měli jiné datum, tak nám nevyšla restaurace a proto jsme v lednu měnili datum..

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?