Květen 2010 Praha a okolí

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
ahoj nevestinky, tema Kveten 2010 nam admin zamknul, tak zakladam nove :-D Okoli je siroky pojem, tak se kvetnovky pridejte :-D 8-)
sluni: pevně doufám, že to taky příjde. :-) U nás se těší zatím jen přítel :-D Asi to bude tím, že ho nezatěžuju zařizováním, tak se fakt může jen těšit ... mě to vše okolo nějak zmohlo. Zbývá už jen pár věcí a na ty nějak nemám energii...oddaluju to, jak se dá :-|
Je tak teď mi napsali, že si můžu jet vyzvednout tu pompadurku. Budete mít nějakou taštičku nebo kabelku na drobnosti nebo ne? Já si řikala, že si jí raději koupím..na mobil, lesk a zrcátko a hlavně kapesník...páč budu asi řvát. A když jí pak nebudu chtít držet, tak jí dám svědkyni a nebo při focení družičce. :-) Jak jste na tom vlastně s družičkama?? Já se na poslední chvíli dozvěděla o jedné známé co má dceru..posílali jsme jim oznámko a oni se ozvali s prosbou, jestli by mohla jít za družičku. Já si jí vždycky strašně přála, ale široko daleko žádná holka, jen kluci. A tahle nás nenapadla. Je jí totiž 10, ale je fakt strašně drobounká, takže nevypadá "staře" :-) mě se totiž úplně protiví velké, natož dospělé družičky.
jajinka: já jsem nad tou taštičkou dneska zrovna taky přemýšlela, sice si můžu dát věci ke svědkyni, ta bude mít kabelku, ale lepší to je mít při ruce. Máš nějakej tip kde mají levné takové ty "pytlíky" z látky v barvě šatů? V salonech to mají určitě, ale tam mi to přišlo docela drahé, na to že to bude na jedno použití. Jinak družička malá holčička, to bude vypadat hezky. Dospělé družičky to znám jen z amerických filmů :-)
Profilova fotka
jajinka: zavoj sedel uplne perfektne a mam ho taky trochu pomackanej, ale uz jsem ho dala vyveset do skrine a pak ho jeste prezehlim, nebo mozna to dam svedkyni, ja sem schopna ho spalit :-D :-D clerens: ja dva mesice taky nic nezarizovala a nemela sem energii, ale nakoplo me to, kdyz sem videla kolik casu zbyva a ta vcerejsi zkouska to dovrsila :-) jajinka: ja mam koupenou pompadurku, ale zapomnela sem na ni, taxem ji na zkousku nevzala :-( ale je to jen kabelka :-D zofinka: pompadurku jsem kupovala v kramku na Praze 4 vedle Adiny.... svatebni-doplnky cezet
sluni: díky za info, já mám šaty z Nevěsty - La Sposa, to je kousek od Adiny, ta se tam stavím, až půjdu na zkoušku. Teda už začínám být dost ve stresu, jak se to blíží :-)
Profilova fotka
zofinka: my mame v Neveste pujcenou frakovou kosili, vsude jinde meli klasicky... Ty jo, ty to mas uz za par... a nebud ve stresu, ono to nejak dopadne ;-)
sluni: no právě, mě to přišlo pořád hrozně daleko a te´d už jen 2 týdny a kousek :-). Většina věcí je zařízená, zrovna dnes mám schůzku s fotografkou, ještě musím vyzkoušet ty šaty a dokoupit pár drobností. A kde budete mít svatbu?
Profilova fotka
zofinka: ja mam predstavu, ze 14 dni pred svatbou uz nic nebudu resit a budu se jen a jen tesit :-D tak uvidime, jak to vyjde... a kde mate svatbu? my ji mame v Kostelci nad Cernymi lesy v osvedceny zamecky kaplicce
sluni: no my jsme to celé zařizovali narychlo, ale máme svatbu malou, takže až takovej stres to není, svatba bude na zámku Liblice u Mělníka
Ahoj holky, žofinko...pompadurku jsem si objednala na svatebniatelier.cz a vyzvedla osobně na Černým mostě. V krámku co psala Sluni jsem pořizovala téměř všechnu výzdobu a našla jsem tam svůj krásný závoj. Pompadurka mě stála 379,- a se stříbrnou výšivkou jsem jinou nenašla, takže mám radost. A po svatbě jí třeba nabídnu v bazárku. ;-) Jinak držím palečky, máš to fakt za chvilinku. Já pevně doufám, že se už konečně začne oteplovat. Tohle počasí je fakt hnus. :-( tak snad za 14 dní už bude krásně...už se ta zima vyblbla dost. Sluni..to jsem ráda, že závoj seděl. Já tam jdu zítra a dnes jdeme koupit kostýmek pro maminku. No ještě pár věcí zbývá...už to chci mít za sebou. Jakmile bude vše hotovo, tak se pokusím na svatbu nemyslet a odpočinout si. Kdo ví, jak to půjde. :-D
jajinka: díky za tip. No to počasí je šílený, snad se to za ty 2 týdny vylepší. Ty máš ještě měsíc čas, takže lepší počasí už snad bude jistý. Jinak včera jsem měla schůzku s fotografkou, moc sympatická ženská a hodně dobrej přístup, měla zajímavý nápady. Tak kdybyste některá potřebovala, tak pošlu kontakt, je z Prahy a oproti jiným má celkem rozumné ceny.
No tak já si teda myslím, že jistý není vůbec nic. Co se týče počasi... ani teď, ani v květnu a ani v létě. Takže se klidně může stát, že na 1.máje bude nádherně a teplo a mě to celé proprší a bude zima. Ale samozřejmě doufám v teplíčko...at už pod mrakem, ale hlavně aby nebyla jo zima a hlavně aby celý den nelilo, aby se aspon nějaké fotečky zvládly. :-)
Článek se načítá
Jo a toho fotografa už je asi dost pozdě. My ho máme vyřešený od ledna...sluni ty tak už od loňska? To byla jedna z prvních věcí spolu s termínem co jsem řešila. :-)
jajinka: to je jasný, dobrýho fotografa je potřeba zamluvit brzy. My jsme začali s plánováním teprve letos koncem ledna nebo v únoru a ty květnový termíny nejsou tak našvihaný, takže nebyl problém .
Já se začla porozhlížet v říjnu...to jsem vyřešila šaty a zamluvila termín. No a přes podzim a zimu jsme se rozhodovali co a jak uděláme...no a když jsme měli skoro vše vymyšlené, tak jsme to na Vánoce oznámili rodičům a pak se do toho pustili na ostro a s placením. Takže na konec pohoda. ještě mi ale zbývá doladit výzdobu na auta. Nevím ještě jak vyřeším ty naše kapoty. Chtěla jsem šerpu do V, ale teď si řikám, že tam možná dám jen mašli na masku...pak mám ozdobený zrcátka a anténu a na limuzíně ještě kliky u dveří. Ale nevím...třeba to nakonec bude ještě jinak. Na to je čas. :-)
Profilova fotka
ahoj holky, jajinka: tak snad se ti zkouska bude libit jako mne ;-) a kam jdete po kostymku pro mamcu? moje mamca me peknej kostymek, co mela na brachovu svatbu, takze tento bod u nas pada... :-) To jsem zvedava, jestli ti pujde na tu svatbu nemyslet.... :-D ja mam v planu vse doresit do konce dubna a pak si 14 dni dat voraz, ale pochybuju, ze to pujde... :-) my fotografa mame domluvenyho snad rok, coz mi pripomina, ze se mu musim ozvat, ze vse plati a to samy DJovi... Kupodivu i u naseho terminu byl problem s fotografem, ale nastesti mu jina nevesta odrekla... :-) a holky pocasi nereste, letos je to pocasi nevyspitatelny, hlavni je, aby jsme byly v ten den happy a vse slo jak ma 8-)
No už jsem vyhlídla jeden v bordó krásnej v Kotvě...takže jedem tam a kdyby jí náhodou nesedl, nebo se jí nelíbil, tak to budeme řešit dál..a co jsem se koukala, tak je to dost bída. :-( Náš fotograf měl volno...ale stala se mi hustá věc. Psala jsem mu něco kvůli záloze a podepsala jsem se příjmením. Nepřidala jsem datum svatby...no a on mi večer volal, že prej jestli jsem mu psala já...tak řikám že ano, a on že ted právě volal druhý nevěstě květnový, kterou fotí,a že prej ona se divila, proč jí volá, že jsou na všem dohodnutý...a tak jsem nechápala, proč ten omyl, a pak z něj vypadlo, že se jmenuje stejně jako já. :-D no věřili by jste tomu? Taková náhoda, že se sejdou u fotografa 2 holky co se vdávají kousek od sebe se stejným příjmením... a není to Nováková. :-D No ale jinak v pohodě. Počasí prostě uvidíme no...to neovlivníme.
Jo a holky, jak to plánujete s převlékáním/nepřevlékáním??
Profilova fotka
jajinka: to je dobra shoda nahod :-D ale hlavne, ze se to vyresilo :-) ja se urcite prevlikat budu, ted co jsem byla na zkousce a stacilo mi byt v satech tak cca 15 min., po vysvleceni jsem byla spocena a co teprve po celem dni.... :-D jinak planuju bile platene kalhoty a k tomu nejaky pekny fialovy topik
No já právě nevím...četla jsem si tu o tom diskuzi a zjistila jsem, že je víc těch, co se nepřevlékají...také, že některé nevěsty plánovaly převlečení a nakonec se neuskutečnilo a naopak, ty co si je chtěly nechat to nevydržely a nakonec se převlékly. Tak já právě nevím..chtěla bych v nich vydržet co nejdéle..už je nikdy nebudu moci mít. Ale asi bych chtěla mít nějakou zálohu, kdybych to nevydržela. Líbily by se mi ale šatičky. Jen nemám žádné vhodné. Našla jsem různé koktejlky, ale kolem 2t a to se mi dávat nechce. Tak nevím, jak to nakonec bude...zatím se rozhlížím a když na něco narazím, tak je koupím. Jinak to asi nebudu řešit a když se budu muset převléct tak si vyberu buď sukni s topíkem nebo šaty, nebo nějaké kalhoty.
Profilova fotka
jajinka: zalezi jaky mas saticky, jestli jsou lehky a vzdusny, tak v nich bez problemu vydrzis, ale muze se stat, ze budes otravena z toho, ze se ti s nima tezko pohybuje, nebo ze ti kazdej po nich slape a budes se bat, aby ti je nekdo nepolil vinem a co ja vim, co jeste. Ja vim, ze se v tom korzetu ani poradne nenajim, pohodlne se mi moc sedet nebude, tak planuju prevlikani tak mezi 20 - 22 hod., ale uvidime, jak to bude....
No nevím...vzdušný a lehký asi moc nejsou. Ale já je hlavně neoblékla ještě zúžené a zkrácené, takže mi te´d přijdou jako velký pytel. Takže se uvidí až po úpravě. Ale raději si něco připravím. Když v nich ale vydržím, budu ráda. :-) Ale bát se zničení fakt nebudu...což se mi strašně ulevilo. Šatičky jsou moje. :-)
Holky, tak jsem si myslela, jak všechno vychází a první problém se objevil. V pondělí jsme měli mít hotové prstýnky. Paní v prodejně říkala, že si můžeme zavolat i týden předem, že to většinou bývá dřív. Tak jsem se tam dneska zkoušela marně dovolat, pak jsem našla číslo na centrálu a bylo mi řečeno, že prodejna je zavřená a že prý to máme na jiné pobočce a že mi měli volat, pak zas že prstýnky ještě hotové nejsou a že se tedy domluvíme kam to pošlou. Jedná se o firmu Primossa...
Ahoj, no my si s prstýnkama užili taky dost nervů. Nakonec vše dobře dopadlo. Ale kdybych měla 11 dní do svatby, tak bych si je nenechávala už posílat poštou, ale raději bych si je jela vyzvednout.
To ti vůbec nezávidím z těma prstýnkama... musí to být stres... My už máme skoro všechno a svatbička za 33 dní... :-N :-N stres je větší a větší čekáme na figurku na dort... už měsíc ]-(
Profilova fotka
ahoj, zofinka: prstynky bych si rozhodne nenechavala posilat postou, to si pro ne radsi zajedte na jinou pobocku.... ale snad to dobre dopadne.... madanka: krati se to krati :-) my jsme den po vas ;-) doufam, ze u nas prstynky budou ok, jdeme si pro ne v pondeli....
Tak jsem byla v pátek na té úpravě...bohužel mě to nenakoplo, naopak mě to víc rozhodilo. Šaty jsou fakt krásný...ale o to víc jsem si uvědomila, jak se to blíží...no tak snad mě to přejde a budu se zase těšit. Teď jsem z toho spíš nějaká smutná...nechápu. :-( Jinak včera přišli bublifuky...zkoušeli jsme dělat bubliny na šaty (jak tu bylo to téma o svatebních a běžných bublifucích) a žádné fleky teda nevznikly, ale bubliny taky cáknou když se rozprsknou...někdo tam psal, že vůbec neprskaj. Ale jak nemůžou prskat když jsou z vody. No ale fleky neudělaly, tak to bude snad ok. S prstýnkami držím palec, jsem š´tastná, že už všechno důležité je a nemusím se tím stresovat. :-)
Profilova fotka
jajinka: ze bys uz mela predsvatebni stres? neboj to prejde a budes se tesit... po obradu to z tebe spadne a budes ta nejstastnejsi nevesta ;-) ja mam ty bublifuky dlouho doma, ale jeste jsem je nezkousela, jestli fleky delaji ci nedelaj... pevne jim verim, ze nedelaj :-D
Profilova fotka
cau zeny, taky pridam svou trochu do mlýna ohledně prstenů.... objednávali jsme je na Valentýna na svatebním veletrhu. Přisly přesně jak řekli, tzn. cca po 5 týdnech. Vyzvedával je osobně přítel a zjistil že na mém je špatně rytina - přitom nám volali že zakázka je připravená... to je teda fakt good, když na jednom je to správně a na mém (ještě kamínkovém) je to špatně. Tak to poslali na reklamaci a do týdne jsem měla prsten opravený doma a se slevou a bez postovného. Poštou přišly v klasickém doporučeném psaní. A byly v pytlíčku...mazec :-D no a jak jsem je vyndala, tak jsem asi ten den měla napuchlé prsty a já ho neoblíkla, takže stres jak prase... Nicméně, ted ho už obléknu a je krásný.
No mě třeba taky mrzí, že nebudeme mít chvilku pro sebe. Kromě focení portrétů v zahradě zámku, které bude asi dost na rychlo, nemáme jedinou chvilku jen pro sebe sami dva. Pořád tam budou rodiče a příbuzní a lidi...to mě mrzí. Konejším se tím, že si to na dovče vynahradíme. Ale prostě mě to mrzí. A všichni se chovaj, jakoby to bylo o nich a ne o nás dvou. Tchyně s tchánem řeší oblečení a krajkový punčošky apod, jakoby to byla jejich svatba...a další věci o autech, a hostech, apod, do kterých jim nic není. To naši se do toho vůbec nepletou. Mají názor, že je to naše svatba a ať si vše zařídíme jak chceme a jim se to jen řekne. A tak trochu lituju, že jsme nakonec fakt neodletěli a nevzali se sami někde na pláži. Vyšlo by nás to nakonec levněji. Jenže teď už mám smůlu...jen si moc přeju, aby to nakonec dopadlo perfektně a my vnímali především sebe a to, že je to náš velký den. A v tom se na to najednou hrozně těším. :-) Ale pak se zase zamyslím a je mi z toho těžko.

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?