Holky z Dominikánské republiky a pokačujeme....:-)))))

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
tak šup jsem :-D :-D
Profilova fotka
To máš pravdu. Tak jsem to plánovala já. Proto nemám dovolenou, ale mimi na obzoru není :-( . Ale bude, tak budu doma prostě přes léto :-D Jo Leni a s těmi pozemky je to pecka, já bych si žádost na 100% podala. Podle toho jak píšeš, je to u Vás nádherné. Z dědy si nic nedělej. Je to spousta peněz, to má pravdu, ale snad to bude jen jednou za život. Já se zase pokouším babičce vysvětlit, že postavení střechy, tak aby byla obytná s WC a koupelnou by nás vyšla na 500 000 a kuchyň za 15 000 do U s elektrem, že neseženu. Má pocit, že když budeme mít 900 000 na opravu, že to musí být luxusní dům se zlatými věžičkami. Je to marné :-D
Profilova fotka
Ahojky holky, tak tu máme ty ukrajince na fasádu, ráno jsem se rafla s manželem, fakt mě točí, jeho vyjednávací schopnosti jsou na bodu nula, odkejve jim každou cenu, co si zapískaj. Tak jsem tam vlítla, promluvila s nima a stáhla je o 40Kč na metru, což už je pěkná sumička, když máme těch metrů 150 :-) Ale jsem fakt strašně naštvaná na manžela, vůbec nic neřeší, šetřím jak kráva na nové auto, protože jezdím polorozpadlým Káčkem už 9let, jako miluju to auto, ale má prostě odslouženo a chci nové, mimi bych do něho nedala ani náhodou. No a on vůbec neřeší, že dělá v práci zapůldarma, že kdyby jsme měli žít z jeho platu, tak zaplatíme hypošku a elektriku a tím končíme, prostě je mu to fuk nebo nevim, nemá potřebu to řešit a ani není schopnej trochu dupnout na zedníky, abychom nějakou kačku ušetřili. No fakt supim, uááááááááááááá ]-( No a je mi líp :-D Moni, ty fotky jsem ti poslala do ip. Taky mě nepotěšili, že o tamtom píšou v novinách, doufám, že nejsou zákonodárci tak svižní a ještě to stihnu udělat :-D Leni H, tak to na ty bobule asi nepůjdem, mně nějak extrémně moc nenadchnul ani ten první díl, jako dobrej film, ale nepatří k mým nej a pokud je dvojka horší.. no uvidíme, jak bude chtít ještě Petr.
Profilova fotka
Evi fotky krásný. Začínám tě podezírat, že nám kecáš a těhotná nejsi. Evi tak to máme asi stejného manžela. Tedy až na to, že zatím ( musím to zaklepat ) pěkně vydělává, ale o baráku neví nic. A když už tam ve flaušovém kabátku a v botech od obleku docupitá a vezme kladívko do ruky, tak bych ho tím kladívkem nejraději přetáhla. No nic, věděla jsem, že takový je, tak co si teď stěžuji že?
Profilova fotka
Miso, ja moc dobre chapu, ze je potreba setrit a ze nic neni zadarmo a ja klidne i v tom zdravotnictvi platit budu,ale kdyz vidim tu uroven. Mamka je akorat po operaci a za jejich pristup bych jim jeste vzala premie za to co predvedli, takze ono ma vse sve pro a proti. A to ze politici maji nehorazne vyhody a priplatky si myslim, ze s tim souvisi, prtoze to bysi treba vzit mohli a nemuselo by se to dotknout statnich pracovniku. A myslis, ze je spravny brat postizenym lidem jak puvodne chteli. To uz si nikdo nevybere, jestli na tom voziku sedet bude nebo ne narozdil treba od tech deti. My nastesti nemusime resit, jestli na to dite mame, i kdyz nikdy nevis co bude v budoucnu. Situace muze byt ze dne na den jina a ano mame uspory,ale ty taky nevydrzi vecne. Ale nema cenu to rozebirat, stejne nic nezmenime ;-)
Profilova fotka
Evi ja myslim, ze ty to jeste stihnes ;-) Jinak nechci odradit, to zas ne, jako ja se tam zasmala,ale fakt se mi libi jednicka vic a kdyz se ti ta moc nelibi, no tak nevim
Profilova fotka
Moni - i když někdo nastoupí na mateřskou nebo nemocenskou letos, v lednu mu to přepočítají, takže si nijak nepomůže :-( jinak souhlasím s amimi - těch našich 200 poslanců má sice super plat a jiné výhody, ale i kdyby měli od ledna dělat zadarmo, tak se to na našem rozpočtu nijak extra neprojeví; zkouhnout plat všem státním zaměstnancům by bylo o něčem jiném, ale to by jim neprošlo, když je stát největším zaměstnavatelem... my jsme moc rozmazlení našim sociálním systémem, konkrétně mateřskou máme téměř nejdelší z evropských zemí (v tom nás předčí jen Norsko - a to jako jediné ze sociálně štědré Skandinávie), a rodičovskou máme s přehledem nejdelší, někde mají sice mateřskou 100% platu, ale rozhodně méně než 28 týdnů, a je dost zemí, kde jsou pak na rodičovské úplně zadarmo, tzn. bez jakékoli podpory státu... holt nemůžeme čekat, že nám stát bude foukat naše bolístky
Profilova fotka
Mončo, to mi říká každej, že nejsem těhu, musím se prokazovat těhu průkazkou :-D A vám jsem posílala přece video z UTZ ;-) ale když na ty fotky koukám, tak někde se to bříško už rýsuje, trošku. K tomu manželovi, on jako šikovnej jakž takž je, to mu musím nechat, ale momentálně jsem strašně vytočená, jak neřeší vůbec finance, nic, víš co, kdyby aspoň vydělával, tak ať se staví na hlavu a dává zedníkům majlant atd, ale to je fuk, prostě se to zase po době ve mně nahromadilo,mám teď černo před očima a štve mě celej svět, nebejt líná, tak vstanu, sbalím mu saky paky a letí, fakt až takhle moc jsem vzteklá ]-(
Profilova fotka
Já si možná na Dvě bobule počkám na DVD. Náhodou jsme v sobotu slavili u kámoše narozky a při tom koukali na jedničku. Po pár sklenkách, jak jinak než vína, byl ten film ještě vtipnější. Mimochodem přišli jsme v pět ráno. Šli jsme opravdu pěšky, páč jsem chtěla Pavla vyvětrat a probrat, je to z diskotéky, kde jsme skončili, domů asi 3 kilometry :-D . Neprobral se, pamatuje si vše jen do dvou a pak to, že ho po cestě boleli nožičky :-D
Profilova fotka
Moni :-D :-D
Krucííííííííí...takovou krásnou recenzi na Bobule jsem tu hodila a přijde si Error a mám po ptákách. No, každopádně - mně Bobule jako takový přišly jako naprosto průměrný film. Nápad, kterak gauner z Práglu se do obyčejný děvčice od Hané zamiloval a změnil přístup k životu je až nechutný klišé. Taky mi vadí, když Pražáci hrajou Moraváky. Postránecký to zvládnul, ale má teda něco odehráno....kdežto Voříšková se svým chraplákem, když do každý věty nacpe "tož", tak to z ní dcérenku neudělá, že ano. Dělat z Pražáků hovada a z policajtů ještě větší mi nepřišlo nijak oslnivě vtipný. Pro mě to fakt je film v katerogii "Shlédnuto, znovu se nekouknu" a do kina bych na to nešla. Ale jak asi už víte, nejsem typ "Mama Mia" :-D, takže s rezervou :-D :-D :-D :-D ________________________________________________________ Jinak Leni, třeba co se týče nemocnice a tady v ČB - co jsem měla, bohužel, tu čest....nikdy jsme si nemohli na nic stěžovat. Snad kromě jídla, který mi nepřišlo moc zdravý a ani dietní, ale co už...to žere celá republika ve špitálech. Takže to je všechno velice individuální a že snad jako poslední v Evropě jsme měli zdravotnictví zcela zdarma jen nahrávalo důchodcům, nemakačenkům, simulantům a hypochondrům. A hlavně se babrat v tom "co chtěli a nechtěli", když to ve finále vůbec neodsouhlasili (stejně tak Paroubek navrhoval porodný 50 tisíc nebo kolik, když se dostal ke korytům - všem, kromě tohodle debila bylo jasný, kdo by měl najednou dětí jako smetí, že...), mi přijde jako naprosto zbytečně vydávaná energie.
Profilova fotka
fsvojap ale ve spoustě zemí jsou ženský s dětmi doma, protože je chlap uživí, nebo si můžou z platu který vydělají zaplatit výpomoc, minimálně Oper. :-( . Když si spočítám, kolik by mně vyšlo hlídání ročního dítěte ( protože jesle tu nejsou a prarodiče pracují), abych já mohla chodit za 13500 do práce, tak bych byla raději doma i bez mateřské. Evi to tě přejde :-D . Každý má něco, můj je poleno, ale zase umí vydělat. I když také umí nadělat pěkné dluhy. Nevím, co je lepší, jestli mít šikovného zedníka, nebo bohatého managera. V určitých situacích tě naštvou oba. Nejlepší by byl, pohlednej, věrnej, milující , hodně vydělávající vysokoškolák. A pak zazvonil zvonec a pohádky byl konec :-D
Jo a to jsem měla v tom předchozím příspěvku před error taky napsáno - že film má boží "kulisy", Morava je krásná a pít u toho burčák je téměř nutnost. :-D
Článek se načítá
Profilova fotka
Jo a nejluxusnější mateřskou mají političky 100% platu, tak ať laskavě začnou u sebe.
A na to jsi přišla kde? :-S
Profilova fotka
Je fakt, že na víno celkově mi včera chuť teda udělali ;-)
Profilova fotka
Jééé, tak na víno mám chuť teď pernamentně a teď ještě větší, jak mě choť naštval, ježiš já bych si tak potřebovala zase pořádně vylejt hlavu a vyresetovat, pořádně se pobavit, zapařit, no fakt se zblázním. Mončo, takového přesně co jsi popisovala jako ideála jsem měla exmanžela, neměl jedinouv vadu, fakt dokonalej chlap, ale ten mě zase přestal bavit a vyhrál totálně nedokonalej Petr, vrrrrrrrrrr :-D Jsem dnes totál rozložená, že mě ani netankuje vaše diskuze o mateřské, politicích atd, no jdu se asi projít se psem a najít si nějakou pěknou pevnou větev :-D
Profilova fotka
Moni - to mají političky vyjímku za zákona, že mají mateřskou 100% ? :-. neřekla bych, že všude v cizině se mají všichni líp než v Česku, zadarmo jsou doma i Bulharky a že by tam zrovna byly extra platy k závidění... Evi - manžela už neřeš, ještě že ty jsi zakročila ;-)
Profilova fotka
Amimi myslíš na tu mateřskou? Propíralo se to hodně když byla na mateřské ta krasavice od Topolánka. Nevím to jistě, ale ještě u jedné političky se to probíralo, protože to bylo v době, kdy ostatní ženský mněli strop, myslím, že to byla Buzková. Je to docela dlouho, v době, kdy jsem se o to před rokem začala zajímat. Hledám staré články, ale našla jsem jen rodičák, né mateřskou.
Přesně tak.....dohromady se úplně dokonale doplňujete. Vezmi Ketynku nebo jak se ten váš ňufák jmenuje, dojdi do lesa, vymejšlej jakej kočár ten terén projede a po větvích nekoukej ;-) A maximální trest vidím na chleba s máslem k véče ;-)
Profilova fotka
No, nerada bych, aby nás někdo srovnával s Bulharskem, Rumunskem atd. I když na úrovní Německa také nejsme. Raději koukám vzhůru než zpět. Jako mně manžel uživí. Ale já to mám tady v praxi. Ještě, že je mateřská, některé ženské, když zůstanou s prckem sami, tak je to hrůza. Výživné je běžně 1000,-. A to i u chlapů, kteří vydělávají, ale z daňového to není vidět. Ale mně jde spíš o princip. Existuje spousta úlev a dávek, které bych zrušila. Jako příspěvek pro sociálně slabé na internet a telefon, úleva od placení koncesionářského poplatku atd., když nepracují, nemají peníze ( dlouhodobě), tak ať nečumí zadarmo na televizi, ale vyrazí do ulic hledat práci Za mateřskou jsem byla ráda, taky se ženský opravdu rozrodili. Normální slušný ženský nepůjdou rodit kvůli porodnému, ale rodiček je opravdu motivoval k druhému dítěti.Je to investice do budoucna, někdo tu za dvacet let musí pracovat. Stále hledám tu mateřskou.
Profilova fotka
Holky nemůžu to najít, takž si za tím nemůžu na 100% stát. Ale vím, že jsem to četla, takže to vyšťourám. Našla jsem jen článek, jak Talmanová dál pracuje, asi třikrát v týdnu a přitom chodí kojit, ale to nesouvisí s mateřskou. Já to vyšťourám.
Já teď dočetla celej zákon o podporách http://ley.cz/?s62&q62=all a nikde jsem v něm nic takovýhleho neviděla. Takže mi to přijde jako takovýto "jedna drbna povídala".
A co se týče toho srovnávání - tak na Německo si asi ani nepočkáš, protože toho se nejspíš nedožijou ani naše děti, abysme se s Němcema mohli srovnávat. A vůbec Pavlí nemyslela nás přirovnávat k Bulharsku, ale právě naopak řekla, že i tam to mají stejně jako třeba v Británii a to jsou na tom hůř než my a taky to nějak zvládnou. Prostě musí.
Profilova fotka
holky jdu na obed apka hned k zubarovi tak zatim ;-)
Profilova fotka
Tak jsem napsala kolegyňce, její sestřenka je na OSSZ vedoucí. Nerada šířím drby, ale vím, že jsem to četla. Dokonce tam bylo, že mají takhle výhodnou i nemocenskou. Zatím nebudu dál šířit drby. Pokusím se to najít ofiko, Zatím jsem to našla jen v pár diskuzích, což není směrodatné. Letím k doktorovi.Papa. A k té mateřské, já si prostě myslím, že ženská má být s dítětem minimálně do tří let doma a slušná mateřská je pro to základ. Ono to bylo stejně jedno, protože když byla mateřská nižší, tak jí stejně dopláceli města. Pokud jsi ale mněla pracujícího manžela, tak jsi mněla smůlu, takže komu to pomohlo? Prostě je spousta dávek, které jsou velice štědré a přitom podle mého názoru nic neřeší. To víte, že se zvedl o 50Kč přídavek na dítě? Komu to jako pomůže, ale víte co je to za nápor na pokladničku v tom množství? Ale je to jen můj názor, který u PC neprosadím a na politiku nejsem dost sebevědomá.
Profilova fotka
Nemůžu najít ani žádnou stránku, kde by byl seznam výhod. Normálně mi to nedá :-D . Já jsem o tom byla přesvědčená i o tom, že vy to víte také, teď jsem nahlodaná :-D
Profilova fotka
Moni - neřeš to ;-) Talmanová i Buzková asi vůbec nešly na rodičovskou, když holt měly super místo ve sněmovně... jak to měly s mateřskou netuším, na tu asi nešly taky a zůstaly dál v zaměstnání, on podle mě žádný zákon nenařizuje na mateřskou odejít a s tím Bulharskem to byl příklad, že jsou na to právě hůř jak my a zvládnout to musí jen z 1 platu, bez příspěvků od státu ať ti to dobře dopadne u dr ;-)
Profilova fotka
Já se nebavím o rodičáku, ale o mateřské. http://www.sagit.cz/pages/lexikonhesl...
Profilova fotka
Takže tak to je. Nemocenská je stejná, ale po dobu, kdy by mněl normální člověk už nemocenskou, jim náleží i plat ;-) . Uf, tak jsem nekecala. Holky je to jedno. Já jsem pro, aby mněli politici velké platy, pořád ještě doufám, že jsou tam odborníci, kteří tomu rozumí a dobrý plat si zaslouží. Ale některé výhody mi připadají proti dobrým mravům. Jako když třeba zruší třinácté platy, v pořádku, ale všem. Zkrouhnou nemocenskou, v pořádku, ale také všem. Víte o co mi jde.
Profilova fotka
ahojky co řešíte penízky co :-D :-D :-D no stejně to nevyřešíme 8-( 8-( moni mám otázku když jsme nastoupila na mateřskou ted sníží se mi v lednu o ty 3 tisíce =-) =-) ???nebo mě to zůstane stejné =-) =-) já souhlasím jak s Míšou a Pavlínkou ;-) evi také si myslím že se ti to tam rýsuje x-) :-D těhotná jsi my víme :-D :-D :-D my dnes byli naposled u svého dr.ted už budu chodit jen do nemocnice :-) svého dr.uvidím až po šestinedělí :-N vše v pořádku přibrala jsem 8.5kg a malá je v pořádku a na porod se nechystám :-D :-D :-D

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?