Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lenti, ja som pomarancove mlieko alverde u nas ani nevidela... ani ten grep a bambus, ktory chvalili dievcata ]-( a celkovo sa mi zda, ze sortiment alverde sa v dmke akosi zuzuje... o dekorativne ani nehovorim, ta uz nie je skoro vobec :-(
Odpovědět
Profilova fotka
yenn - me rozhodne varene vyhovuje lip, resp. kombinovane. Zkousela jsem to a asi po tydnu jsem to vzdala, hlad a behavka a jeste vetsi zima me premohli ;-) a chybeli mi brambory a ryze a maso (kureci) :-). Moje idelani kombinace je jist asi tak 1/3 varene, zbytek syrove, v zime to mozna inklinuje vic k pul na pul. nene, vitarianstvi neni pro me x-)
Odpovědět
Profilova fotka
stazko, jako oziveni je ta kucharka fakt super. Tesim se na ten odstavnovac, jestli si ho nekdy poridim. 16 po paty mi vyhovuje :-D
Odpovědět
josefko, podle me asi musis vydrzet dyl :-D ale ja jsem ty zkusenosti ostatnich vita nesrudovala...yenn bude vedet asi vic :) jinak bylo mi bajecne x-) zadna zima (a to jsem prave pracovala venku), ani behavka (to se naopak nak zlepsilo) :-D fakt dobrej pocit, prijemne nezacpany zaludek..mne bylo na syrovym jednoznacne lip! no, uz ty propagandy necham..vecer jsem si to pokazila v noodlu :-D pac tam ani blbej salat nemaj :)) hele, ale 1/3 vareneho je podle me krasnej podil, ne? :)) tak asi taky skoncim, nehlede na rocni obdobi.. josefko a nechces teda zkusit clear head? toho 16teho? tam maj aspon salat a oleho na obrazku :-D :-D
Odpovědět
zapomnela jsem dat odkaz :) http://www.lehkahlava.cz/
Odpovědět
Profilova fotka
no klido pido, ani nevim, ze tohle na Borsove je .... ale driv, kdyz jsme tam chodila me zdrava strava moc nebrala :-) Cas jeste upresnim, jdu v po k homeopaticce, ale nepamatuju si presne cas. No, ja to dyl nevydrzela - me to fakt nesedlo, desne mi chybelo teple jidlo v poledne a kdyz jsem pak sla vecer domu, tak jsem nemyslela na nic jinyho nez jak bych si zapekla treba cuketu nebo lilek :-D .... a o kureti se mi i zdalo :-D :-D :-D :-D :-D Je mi dobre bez chleba a psenice a masla a cukru :-D ..... ostatni uz me prilis omezuje a taky nejsem presvedcena, ze to je to pravy :-D ..... treba zmenim nazor za tricet let, az zjistim, ze moje verze nefunguje a budou me bolet nohy pri chuzi po rovine a :-D :-D a vedle me bude krouzit nejaka o 30 let starsi vitarianka na koleckovych bruslich :-D :-D
Odpovědět
josefko, pred tim tam byla cajovna :) :-D :-D myslim, ze za 1/3 si muzes pogratulovat (i za ten zbytek), kdyby takhle jedla vetsina popluce.. ;-) me to taky omezuje (prace, restaurace, vysvetlovani - proto jsem to zkusila na par dni, kdyz jsem pracovala sama venku a polovice je v cudu :-D a dneska to pokazila tou restauraci..) taky se nechci necim svazovat a delat si z toho hlavu..ja te chapu :) jen se mi to libi a pridje mi to fajn:)
Odpovědět
Profilova fotka
no vida, do te jsem chodila celkem pravidelne :-D :-D :-D ..... tak urcite tam, zajima me, jak to tam vypada ted. je fakt, ze o bezlepkovy diete jsem si taky vzdycky myslela, ze je hrozna a neni :-D
Odpovědět
stazi, ta vitakucharka je plna odpudivejch veci..takhle z myho pohledu..cloveka, kterej umi varit dobre(a zdrave).. jsou to pekny blivajzy yenn, tobe vita pomohlo v cem?
Odpovědět
catf :-D vzpomen si na kalich, co sis o nem myslela (taky ble - z uhlu tveho tehdejsiho pohledu :-D ) vsak ja ti nic nenutim, kdo chce, sve si tam najde :) podle me tam je spousta napadu, jak si zpestrit syrovou stravu (a hlavne nevari - jakkoli :-D) jdes tam s nama, ne? josefko, my taky..a kdysi jsme tam taky sli..a najednou...tam byla ta vegetarianska restuarace :-D je to tam moc prijemny, ale maj vetsinou porad plno, ja to tam objednam, az se domluvime na hodine :)
Odpovědět
stazi, co to je za primer :-D ..o kalichu jsem nevedela nic, ale o vareni vim dost ..no autor techhle vita receptu varit neumi :-D mozna kdybych videla nejakou schopnou vitakucharku, tak si z toho vemu par tipu, ale tohle fakt ne :-p ale uz jsme zase u toho, ze kazdej verime necemu jinymu, jiny veci maj pro nas logiku..ja jsem spokojena se svoji bezlepkovou stravou, ty ses spokojena s raw a je to ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak jo, zitra se kouknu, ted jsemlina jit ze schodu dolu do kchyne do tasky :-D jeste jsem koukala na tu vitakucharku - je uplne genialni ve sladakostech - presne tohle jsem hledala, je tam spousta napadu na zdravy sladkosti bez cukru x-) no, catf, ja nahodou myslim, ze jsou tam docela slusny napady, jak vyuzit odstavnovac ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
catf, to mozna proto, ze ve vita se nevari vubec, pac to je to nejvetsi zlo :-D (to, jestli predtim varit umely, to asi tezko pousoudime a hlavne - je to bezpredmetne :) to byl principovy primer - o vita taky nevis nic ;-) takze se jednou svuj nazor muze zmenit, tak jako s kalichem (samorejme nemusis), az o tom neco budes vedet vic.. ale jinak jasny :-) uz to nemusime rozebirat, ty odpudivy veci :-D tak jdes tam taky? :-D
Odpovědět
mimochodem se ted laduju bananama se skorici a medem x-)
Odpovědět
Profilova fotka
super, jsem se zrovna chtela zeptat, jestli s nama pujde i catf :-) Zitra hned udelam nejakou mnamku :-D Tak ja jdu spat, dobrou
Odpovědět
brou, jsem dojedla, tak sup spat :)
Odpovědět
ale ja mluvim o tech receptech, ze jsou hnusny...stazi vareni neznamena jenom zahrivani..je to priprava jidla obecne ;-) na drinky jsem se nedivala, jenom na "jidlo" :-p a s vama nikam nejdu, protoze jste babizny :-p :-p .. a kam ze to jdeme a kdy? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf, az nakoupim, tak hned delam tohle, to mi prijde genialni recept :-N Jablkovy dort Mandle nebo jiné ořechy, datle, mletou skořici, jablka (červená, sladší), banány, citronovou šťávu, strouhaný kokos Nejprve potřebujeme vytvořit oříškový základ (na jeden středně velký dort potřebujeme cca 400g mandlí a 150g datlí bez pecek): mandle/ořechy namočíme do vody na několik hodin. Potom je scedíme a rozdrtíme v mixéru spolu s datlemi. Výsledkem by mělo být hutné homogenní těsto. Přidáme trošku skořice. Z tohoto těsta vytvoříme korpus - vtlačíme ho do formy na dort přičemž je třeba, aby měl korpus vyšší okraje (aby měl tvar mísy). Jablečná náplň: Oloupaná jablka nastrouháme najemno. Rozmícháme s vyzrálými banány v poměru asi 3 : 1. Do této směsi přidáme strouhaný kokos a citronovou šťávu podle chuti (můžeme přidat namletý zlatý len, který potom náplň ztuží). Touto náplní pak vyplníme korpus po okraje a vrch dortu ještě posypeme kokosem. Necháme uležet.
Odpovědět
josefko, dej vedet, az to "upeces" ;-) ja koukala na ty drinky a nic zajimavyho jsem nenasla(co by me zaujalo nejakym extra napadem) a jako totalni ulet mi pripada smichat kokosove mleko a cervenou repu..brr...to bych mohla do jednoho hrnce uz fakt hodit cokoli, tohle je "kucharka" bez zabran :-D stejne jako pouzit avokado jako zaklad zmrzliny s boruvkama nebo s cim..
Odpovědět
Profilova fotka
nemáte niekto skúsenosti s čajom Vitálna žena? :-D Zloženie: škorica, pomarančová kôra, klinček, zázvor, kardamon, sladké drievko, fenikel, angelika, korene z púpavy lekárskej, čierne korenie. Upravuje hormonálnu rovnováhu, podporuje správnu funkciu ženských orgánov, skrášľuje a dodáva energiu. po vysadení hak by mohla byť vhodná, keď vraj podporuje správnu funkciu ženských orgánov, nie? :-)
Odpovědět
kessinka, ja piju neco podobneho, ale s jinym slozenim, jednou za zakladnich slozek je tam kontryhel..kdybych vedela, ze tyhle veci existuji, tak je po vysazeni ha taky piju(akorat nevim jestli pred deseti lety neco takovyho bylo k mani)
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě bych doplnila Josefčiny výpisy zdrojů hořčíků, když tak to josefko prosím oprav: ryby, mořští živočichové, jablka, banány, melasa, pivovarské kvasnice, hnědá rýže, ananasový meloun, grep, citrony, broskve, sezamová semínka, sójové boby, řeřicha, pšenice a celá zrna. Z rostlin vojtěška, kayenský pepř, heřmánek, pampeliška, fenykl, pískavice, chmel, přeslička, lékořice, divizna, kopřiva, oves, paprika, máta, listí maliníku, jetel luční, šalvěj. A vápník: losos (s kostmi), sardinky, mořští živočichové, listová zelenina, chřest, kvasnice, podmáslí, zelí, pampeliškové výhonky, kozí mléko, kapusta, sezam, syrovátka, jogurt, z rostlin vojtěška, heřmnek, kayenský pepř, čekanka, pampeliška, fenykl, pískavice, lněné semínko chmel, divizna, kopřiva, oves, paprika, petržel, máta, jitrocel, listí maliníku, jetel luční, šípky. Vápníkové doplňky jsou účinější, jsou-li přijímány v menších dávkách po celý den a před spaním. Vápník přijímaný na noc podporuje hluboký spánek. Tento prvek funguje s menší účinností, pokud je přijímán pouze v jedné velké dávce. Omlouvám se, pokud jsem uvedla něco, co už josefka vypsala ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ja davam avocado do smoothie ;-), ve kterem jsou zaklad vetsinou nejake berries a banan a kdyz vim, ze manzel to smoothie nebude, tak tam dam cervenou repu :-p, pak tam prijde sojove mleko (drive ovesne, moje kamaradka dava kokosove), konopna bilkovina a namleta seminka. Avokado to krasne zahusti a prida na bilkovine a doda horcik a vapnik :-). Na tu zmrzlinu s avokadem se taky chystem, diky bilkovinam z avokada pujde cukr pomaleji do krve a vice te to zasyti a nemela bys pak mit choutky :-) Dam vedet - kdyz to bude dobry, tak to napisu do varite zdrave ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nemůžu najít, jak posoudit laktát hořečnatý, nemám u sebe žádnou knížku, věděl byste někdo? =-) Josefko, smoothie je was bitte? ;-) :-D jo, ten krebs byl správně, já jsem spíš přes nemčinu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
smoothie je takovej koktejl, kterej slozenim odpovida hoovemu jidlu - jsou v nem bilkoviny (konopna bilkovina, kvalitni bilkovina v prasku, vajecny zloutek, jogurt, avokado), tuky vetsinou z orisku a seminek, prip. kokosoveho mleka a karbohydraty z ovoce (vetsinou 3 ks - banan, jablko, hruska, boruvky, maliny,mango .... proste co dum da). Ja si do toho davam spirulinu, protoze je to jediny zpusob, jak ji dokazu jist a kdyz jsem po cviceni a delam si ho jenom pro sebe, tak tam dam cervenou repu (manzel ji nesnasi). Jako tekutinu pouzivam sojove, ryzove nebo ovesne mleko )kamaradka pouziva kokosove, ale na me je prilis tucne). Vsechnoto rozmixuju v mixeru. Nekdo si to dava k snidani, ja vetsinou k veceri a urcite vzdycky po cviceni. laktat horecnaty by mel byt v pohode, jestli se nepletu, je to smes horciku a kyseliny mlecne. Az vylezu z postele, tak se jeste presne kouknu, k cemu se pouziva, ale urco byl zeleny, takze nezavadny :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuju! Tak to vypadá jako výživná bomba! Ten syrový žloutek v tom ti nevadí? Já jsem včera vyjedla zbytek kokosovýho mlíka z plechovky (tak 3 cm od spodu) rapunzel, je výborný, ale taky mi po něm bylo večer jaksi zvláštně. Moc jsem nevečeřela, takže jsem cítila spíš prázdnej žaludek, ale přitom jakoby těžko... =-)
Odpovědět
josefko, postradam u techle kombinaci jakykoli smysl pro chut, ale jestli ti to opravdu chutna, tak proc ne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jj, chutna a navic je to desne zdravy :-D .... nesmis byt konzervativni a chce to zkouset :-p petuli, nevadi, vubec je tam necitis. Davam je tam vyjimecne, jenom kdyz nemam zadnou jinou bilkovinu,kterou bych tam mohla dat. ted jsem projizdela na ty stazcine kucharce recept po receptu ve sladkostech a snad pojedu na nakup, abych mohla neco udelat, co recept, to neskutecna mnamka, presne to co si predstavuju pod pojmem zdrave sledkosti. Zadny pridany cukr, max trochu medu, ale vetsina cukru pochazi z ovoce (at uz suseneho nebo cerstveho).
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, třeba by ta nesourodá kombinace chutí příjemně překvapila :-) Navíc to fakt vypadá megazdravě. Našla jsem doplňky stravy (hledala jsem kvůli tomu hořčíků a l-lysinu pro m., ve stravě to sice máme podle mě zastoupené dost, ale vzhledem k mým antibiotikům a jeho náchylnosti k oparům bych klidně užívala i doplňky), který by měly složení o.k. a našla jsem tuhle firmu: http://www.solgar.cz/vyrobky.htm Mohla by ses na to josefko prosím mrknout? Zdá se mi to v pohodě.
Odpovědět
josefko, jestli nejsem neco, tak to je konzervativni, pokud jde o vareni ;-) a vzhledem k tomu, ze varim denne uz roky, tak vim, jak spousta veci chutna a taky, ze tolik chuti pohromade je kontraproduktivni..ted se nebavim o zdravotnim efektu, ale o chutovym ..a tady jsme zase u subjektivniho pohledu na vec co se tyce chuti a efektu jidla na psychiku cloveka..chut je podstata jakyhokoli kulinarskyho snazeni a naslednyho dobryho pocitu z jidla.. osobne jsem ochotna varit zdrave (a taky z myho pohledu zdrave varim), ale chutovy kompromis ma opravdu svoje meze ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?