Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
petuli, dotaz, pouzivas jeste lavovku tautropfen na myti obliceje? vaham mezi fluidum a lavovkou co se tyce denniho pouzivani..mam pocit, ze fluidum nemyje poradne do hloubky, ale nevim, jestli lavovka neni moc drasticka myslite, ze dava smysl, ze kuze ve stresovejch situacich vylucuje vic mazu?
Odpovědět
Josefko, trapiče myslíš jako dítě? Zatím nemáme, ale nikdy není brzo se poučit od zkušených - a člověk se na té diskusi i celkem pobaví :-D Cizrnu jsem si taky kdysi klíčila, ale úplně mě nenadchla, udělat z ní hummus nebo jinou pomazánku není špatný nápad ;-) Ad vitariánství - v létě klidně, v zimě bych asi zmrzla :-D Moc mi ale vyhovuje raw snídaně - nastrouhaná jablka se semínky x-) (děkuji tomu, kdo to sem přinesl - Petuli?). Vitakuchařka se mi celkem líbí, asi bych nedělala všechno, ale je to fajn zpestření. Ale dívám se, že žít vita není žádná láce - "na jeden středně velký dort potřebujeme cca 400g mandlí a 150g datlí..." - ale to jsou asi jen takové mlsáníčka a pokud člověk jí sezónně (což je správné a asi mu ani nic jiného nezbude), dá se to, že? Catf, lávovku jsem na obličej používala dost dlouho (teď používám zelený jíl, je dost podobný, lávovku jsem dala na chvíli k ledu :-)) a nezdá se mi drastická - navíc k ní vždycky můžeš přidat nějaký olej pro "zjemnění" účinku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, petuli fakt diky za ten vapnik, poslala jsem to kamosce - celkem 6 smsek :-D vitarian bych byt nemohla, protoze zima bez polivky ne eee, a ted jsem si desne navykla na ty kase poranu, co jste me tady naucily, ze uz bez kase po ranu ani ranu :-D hermi - pridavam se k dikum, strouhany jablka + seminka + rozinky + skorice mnaaaaaam :-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, tohle je opravdu individualni, zalezi na tvych chutovych bunkach a prioritach. Ja taky varim hodne a popravde nektere kombinace me taky prekvapily (ne ted v te kucharce, spis uz driv), ale jsou dobre. Ja totiz dam jeste trochu vic na to, aby to, co uvarim bylo zdrave a snazim se o to, aby to bylo i maximalne chutne, takze mozna nekdy neco chutna jenom dobre a ne vytecne, ale me to uspokojuje, protoze vim, ze je to zdrave .... jestli vis jak to myslim. Ja jsem ten typ cloveka, ze co neni zdrave, to mi nechutna, i kyz se vsichni ostatni nad tim olizujou ... takze kdyz mi nekdo udela v restauraci s Michellinovou hvezdou uzasnou ocenenou specialitu, a ja zjistim, ze na tepelnou upravu pouzil slunecnicovy rafinovany olej, tak mi to nebude chutnat :-D - nebo ne tak jak by treba melo. Kazdy recept i z vetsiny zdravych kucharek modifikuju k obrazu svemu :-D .... takze vlastne v tomhle bych se castecne k tem vitarianum zaradit mohla (jestli se yenn neurazi :-)), sice jim varene, ale ramcove zase ne tak odlisne. herminko, jj trapici jsem myslela deti :-). Vitarianstvi asi nebude uplne super levna zalezitost, ale oni zase nekupuji maslo a maso a pecivo a syry ..... tak asi v tehle oblasti usetri.
Odpovědět
Profilova fotka
To jste mě potěšily, že vám strouhaný jablíčka jedou x-) Já to jím pořád už od mala, jenom jsem to časem doplnila o semínka ;-) A nemáte zač :-) Catf, lávovku používám pořád, i když už ne tak moc často. Obličej čistí nejlépe, střídám to po pár dnech s kosatcovou weledí maskou, takže večer: olejová logona na oči, mandlové mléko weleda na makeup, lávovka na umytí (občas) nebo kosatcová maska, voda fluidum, noční rakytníkový krém. A ráno zase růžová voda a meruňkový nebo mandlový olej. Lávovka i při častějším použití mi drastická nepřipadá, spíš naopak se mi zdá, že bych ji měla používat víc. Jsem i docela zvědavá, co mi řekne kosmetička příští týden, jdu poprvé na hauschka kúru a už se nemůžu dočkat x-) Josefko, prosím tě, nezkontrolovala bys mi ten Solgar? Díky moc!
Odpovědět
josefko, to jsme na tom podobne se vnimanim jidla...akorat ja nevnimam spatne jidlo jako nechutne, ale pouze jako nezdrave, takze i kdyz je vytecne, nemam z toho spravny pozitek, a proto to nejim...mozna ses to myslela stejne? .. musim rict, ze u zdravych veci mi jenom dobre chutove nestaci...i kdyz mam doma par kompromisu vzhledem k bezlepkovy diete, jsem si vedoma chutove nedostatecnosti a kompenzuju to pozitivnim myslenkovym pristupem..nejvetsi radost mam z toho, kdyz se mi povede zdrave jidlo, ktere je navic vynikajici(kdyby to bylo jenom dobre, tak se mi na to m brzo vyprdne) co se tyce treba produktu lifefood, tak jsem zkusila miniaturni vzorek vita(teda predpokladam, ze je to ve vita modu) a dokazu si predstavit jak takove jidlo obecne chutna..neni to k jidlu :-D (az na tu cokoladu, ktera je dobra, ale musi se na ni clovek divat s extra davkou pozitivniho mysleni) s radosti vyzkousim ten kolac, co jsi sem psala a pak ti reknu, co si o tom myslim chutove..na zaklade toho se muzem dobrat k tomu, jak hodne se ve vnimani chuti vlastne lisime:-D samozrejme si rada prectu neco o vitarianech ;-)
Odpovědět
Hveru, vidíš, skořici jsem si to těch jablek ještě nedala, i když jsem o tom už uvažovala :-) Jinak do nich nedávám hrozinky, ale občas goji :-) (sama o sobě mi moc nechutná, ale v jabkách je fajn). Josefko, máš pravdu, vitariánství asi finančně vyjde s normální stravou nastejnol, pokud se člověk moc často nerozšoupne a nedopřává si nějaké dražší věci (napadá mi ananas, kokos, pomelo...). Ale i vaření ze sezonní zeleniny je superlevné - zrovna nedávno jsme se s manželem naobědvali oba za cca 20 Kč včetně energií - koupila jsem mrkev za pětikačku, podusila, do ní trochu koření, spoustu česneku, k tomu brambory ze zahrádky a vajíčko :-) Catf, každý máme jiné chutě - mně připadá raw čokoláda úžasná a dokonce oslovila i manžela :-) Měli jsme tu s konopným semínkem. Nemáte prosím některá ověřený tip na pánskou vůni (nejspíš toaletku - samozřejmě přírodní)? Manžel nikdy nic takového nepoužíval, ale mně se líbí, když muž voní trochu intenzivněji než po deodorantu.
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ja jdu zitra na market, tak si na kolac nakoupim ingredience a pak si ho muzeme vzajemne ohodnotit na stupnici 1-10 (1 nechutny a 10 vynikajici) :-D myslela jsem to vicemene tak jak pises ..... obe se snazime varit zdrava a chutna jidla a rozdil je tedy akorat v tom, ze ja dam prednost zdravemu pred chuti a ty radsi uprenostnis chut na ukor mirneho komproisu ve zdravosti, coz je absolutne v poradku, kdyby vic lidi jedlo tak jako ty, tak se muzou jit lekari klouzat :-D Muj m. vi, ze kdyz nebude jist co uvarim, tak si bude varit sam .... ale ja v nem mam stesti, ze me desne podporuje, takze kdyz mu nenutim jist cervenou repu, tak ji vsechno a libuje si :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hermi? mrkva za 5Kč??? :-o tu v bratislave je všetko tak strašne predražené, normálne som si zo zúfalstva doniesla brokolicu kupovanú v prievidzi (odkiaľ pôvodne som) - u nás veľká hlávka brokolice = 15 Sk, v Bratislave takmer 60 Sk (jedna jediná hlávka)... a to je len brokolica.. najradšej by som mala všetko na záhradke zasadené x-), ostatná zelenina i ovocie sú na tom podobne:-x no, ale keď už spomínam to záhradkárenie, chcela by som si zasadiť vlastné bylinky, čo by ste doporučili? aké bylinky sú najvhodnejšie na začiatok mojej pestovateľskej kariéry? :-N videla som semiačka v tescu napríklad, ale už som voči nim podozrievavá, že či budú ok... alebo či existuje nejaká bio-verzia x-)
Odpovědět
Profilova fotka
kessinka, me dobre rostlo oregano, rericha, pazitka a petrzelka. Nevyrostla mi basalka.
Odpovědět
herminko, to je asi pointa vseho co se tyce nasich rozdilnych chuti...ja jsem presvedcena o tom, ze mam vyssi chutove naroky :-D no uvidime po tom kolaci :-D
Odpovědět
Profilova fotka
U mě se naopak daří bazalce :-) , ale jak maličko povyroste, chce rozesadit od sebe a po jedné rostlince. A pažitka, řeřicha, kopr, chci zkusit i tmavou pohanku, má z ní vyrůst dobrá nať (jsem vyčetla)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
catf, tak o tom jsem presvedcena :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
pestujete v klasických kvetináčoch? :-) a vo vnútri či vonku? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jak se oteplí, tak to zasadím do malých řašelinových plat, a až to povyroste, tak to přesazuju do truhlíků, a venku, aby byly na vzduchu a na sluníčku. Ale některý se dají pěstovat skoro celý rok, takže i vevnitř
Odpovědět
Profilova fotka
ďakujem holky :-) už sa teším na sadenie x-)
Odpovědět
Kessi, ona ta mrkev stála 15 Kč/kg a já jsem koupila cca 300g (to je pro nás oba tak akorát), tj. za 5 Kč ;-) Byla to tedy obyč mrkev z Alberta, kupuji i biozeleninu, ale teď v zimě bývá dost zvadlá :-( Catf, jojo, dle Tvých receptů lze poznat vysoké chuťové nároky, ale stejně na té čokoládě neshledávám nic špatného :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak ted jsem doctala chut na sladky, ale nic moc doma nemame, takze inspirovana vitarianskou kucharkou jsem vzala kus manga, maliny, banan, zbytecek avokada (spis jen, aby mi tam necernal), tahini a vsechno jsem to rozmixovala - do toho jsem nasypala kokos a hrozinky a nechavam odstat, aby kokos natahl vodu.... tak jsem zvedava, zatim to chutna super :-D resp me chutove bunky se tvarili spokojene :-D :-D :-D me ta raw chocolada taky desne chutna, ale je moc tenka, takze ji vzdycku snim na dvakrat - cez neni vzhledem k cene prilis optimalni, takze si ji nekupuju :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak nevim, jsem ted na rozpacich ale udelejte si obrazek samy ..... pouzivala jsem potravni doplnky od firmy Hemann (mozna nektere znate Femigard). Protoze budu s takovyma doplnkama pracovat, tak jsem chtela vedet, jak jsou silne. Taky mam v pondeli zamireno k vyzivove poradkyni a ona bude chtit vedet, co uzivam. Tady v Irsku a v UK je normalni, ze vyrobce uvadi i koncentraci dane latky, terapeuti si pak vyberou ten nejvhodnejsi a nejucinnejsi pripravek. Bohuzel v CR je spatna legislativa a vyrobce ma za ukol uvest akorat obsah bilkovin, tuku, sacharidu, vlakninu .... coz je samozrejme k nicemu. Otazala jsem se u Hemanna, jestli by mi nerekli, jaka sila je tech dvou pripravku, ktere pouzivam. Odepsali mi, ze jestli ty pripravky mam, tak ze si na obalu muzu precist vse co potrebuju a co zakon nakazuje. Odepsala jsem jim, ze cist umim, ale ze tam neni to, co je pro me dulezite, a jestli by mi neposlali potrebne informace. Odepsali mi, ze to zavani plagiatorstvim =- , a ze mi nic neposkytnou .8-( Pak jsmem jim tam jeste dvakrat napsala (uz ale nastvane, to uznavam), ze nemam zajem nic kopirovat, a ze jen chci informace co jim a dvakrat mi muj prispevek smazali. Mam chut si to nakopirovat a vecer jim to tam vzdycky hodit :-D Takze zaver je, ze Hemann me totalne zklamal, protoze taji informace a nebudu ho nikdy nikomu doporucovat.
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, to se ti ani nedivím, už z toho přístupu soudím, že jim o spokojenost klienta nejde tak, jako o zisk, takže i kdyby jenom úzkostlivě tajili svoje receptury (což si nemyslím, spíš mají důvod něco nesdělovat), je to fakt jednání, že by jeden spadl. Ale dost příznačný pro větší firmy v ČR... 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
A když už jsme u těch firem, doufám, že neotravuju a moje prosba jenom zapadla, co si prosím tě myslíš o tom Solgaru, neznáš je náhodou? :-) Díííky!
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a mám ještě jeden dotaz, pivovarský kvasnice nerovná se droždí, pekařské droždí je E408 a v ČR se nesmí do potravin přidávat (čerpám z Éček). Když tedy chci užívat pivovarský kvasnice, co si mám vlastně koupit?? Ty kostky droždí, který se prodávají normálně v potravinách, jsou to pekařské, nebo je to úplně jinak??? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
je promin petuli. Co presne jsi to o Solgaru chtela vedet? Solgar je celkem dobra firma a maji nektere hodne kvalitni vyrobky, nektere mene ... je dulezite vedet co chces. Kazdopadne maji veliky vyber. o tom drozdi nevim, podle me kvasnice/drozdi, ktere muzes koupit je pekarske drozdi .... melo by to na nem byt napsano, zkus se na nejakou kostku podivat. Jinak s tim Hemannem - fakt klasickej pristup ceskych firem, chci vedet neco bliz a uz jsem oznacena za plagiatora, ne nadarmo se rika, podle sebe soudim tebe .... kdybych chtela a mela moznost neco kopirovat, tak se jich asi urcite jeste budu ptat???? Necham si udelat analyzu a nemusim se s nikym dohadovat. Fakt by me z toho trefil slak.
Odpovědět
Profilova fotka
Díky josefko, v pohodě :-) Ad solgar - hledala jsem ten hořčík v kombinaci s něčím a bez špatných přidaných látek. U nich to celkově podávají jako o.k., našla jsem magnesium + B6, což by mě zajímalo, ale: Hořčík (oxid) 133,3 mg Vitamin B6 8,3 mg Stearát hořečnatý E470b, celulóza, kyselina stearová, celulózová guma, fosforečnan vápenatý Ten stearát a kyselina stearová moc o.k. nejsou a je to i v l-lysinu, kterej by potřeboval m. Takže nevím, jestli je vůbec možný sehnat nějaké výživové doplňky, který by to neobsahovaly... Nakonec jsem tu Bibli předpisů správné výživy koupila a je tam hrozně moc informací a líbí se mi mj., že uvádí třeba i informace, kdy co s čím brát, co na co zkombinovat, co co obsahuje apod. No a krom jinýho jsme po prvotním shlídnutí zjistili, že kromě třeba mořských řas jsou pivovarský kvasnice přímo nabitý minerály a vitamíny, jenže jsem nevěděla, o co vlastně jde. A teď mi m. hodil informaci, že se to prodává v lékárně, tak to jsem zase objevila Ameriku :-D Přesně jak píšeš, podle sebe soudím tebe. A nejenom to, teď mi sestra, která dělá v jednom Albertu manažerku, píše (s tvou zkušeností to nesouvisí, ale ten postup a jednání s lidma): Chtěla bych nějaký BIO koutek. Aby to bylo všechno pohromadě i se zeleninou. Ale nejde to. Vlastní iniciativa není vítána. Já jsem např., jak jsme se vrátili z toho výletu po eko farmách, udělala celou stojku zeleniny a ovoce BIO a do jedné bedýnky jsem na dřevěnou drť vystavila ty BIO mošty, aby lidi věděli, že to vůbec prodáváme. Cena byla tehdy těch 19,90 Kč, tři dny se to prodávalo jako čert, pak přijela školitelka, dostala jsem zprcunk a mošty šupajdily zpátky dospodu chlazené vitriny, kde ani nejsou vidět. Pokud je nehledáš, tak si jich ani nevšimneš. Co dodat. 8-( 8-( 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem před tím napsala blbost, droždí se samozřejmě přidávat může :-D , ale nepovažuje se za přídatnou látku. Hledám ještě další éčka a informace o nich a myslela jsem už na jiný, když jsem to psala, sorry ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, spíš bych jim na stránky hodila ten tvůj závěr, že právě přišli o klienta a že se s touhle zkušeností podělíš s dalšími, komu není jedno, co do sebe cpe. I když by to vzápětí smázli, ale i tak už obrázek máme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, nechápem ich dôvody, v tom alberte, fakt že ma nenapadá ani jeden jediný rozumný dôvod, ktorý by vysvetľoval prečo nechcú aby sa to dobre predávalo....asi mi na to nestačí moja intelektová kapacita :-|
Odpovědět
petuli, kvasnice, co se prodavaj v krame, jsou pekarsky drozdi... petuli, tys sem uz davala na tu knizku, co sis koupila, odkaz?
Odpovědět
josefko, taky jsem dostala desnou chut na sladky, dneska namacim cizrnu a budu delat cizrnovocitronovej kolac.. koupila jsem si mango, tak ho chci zkusit odstavit..avokado si do toho teda nedam, sorry :-D a chtela jsem se zeptat, jestli nevite, zda cinsky zeli ma nejakou pridanou hodnotu? chutove se nam moc neosvedcilo, takze bych si z nej udelala stavu, ale jen v pripade, ze to k necemu bude ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kessi, to asi normální člověk nepochopí. A navíc je mi líto ségry, která má nápady, má chuť, ale prostě nemůže. Pak se už nedivím, když to v některých obchodech vypadá, jak to vypadá... Už jsem to pochopila, jak je to s droždím x kvasnicema ;-) Tady je ten odkaz: http://www.dobre-knihy.cz/detail-653/... Byl na str. 213 :-) Nenechte se odradit obálkou, je to nejvíc nevkusná obálka knížky, co jsem kdy viděla 8-( Ale knížka je fakt dobrá. O čínským zelí nic nevím, nechutná mi, připadá mi mdlý... Jo a ještě jsem chtěla podotknout, že je jenom dobře, že catf má svoje chuťový pohárky nastavený na vyšší úroveň, poněvadž ona bude šéfkuchař a my hosté, horší by bylo, kdyby to bylo opačně ;-) :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?