Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
petuli, mas i tuhle? http://www.dobre-knihy.cz/detail-4339...
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, jsi dál a dál na těch fotkách :-D Ale tahle je fakt pěkná :-) Jo jo, mám ji
Odpovědět
petuli, ja nemam zadnou akorat :-D tahle se mi libila, ze je takova kontrastni a v ty knize jsou nejaky dobry tipy treba na prani a uklizeni?
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, co to tvoje motto?? Až mě to trochu překvapilo
Odpovědět
Profilova fotka
Jj, jsou tam i kapitoly o domácnosti, zahradě, i o domácích mazlíčcích, z toho bys taky něco mohla upotřebit ;-) Třeba mýdlo na praní je podle ní takhle: 10 kapek grepfruitové silice 10 kapek levandulové silice 125 g jedlé sody 120 g boraxu 120 g práškového mýdla z olivového oleje. Silice přidejte po kapkách k sodě, důkladně promíchejte, přidejte borax a mýdlo a opět promíchejte. Na 1 pračku cca 60 g přípravku. Atd....
Odpovědět
petuli, to uz je tam dyl :-D pro me to vyjadruje, ze nic neni tak hrozny, aby se to nedalo vyresit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No tak vidíš :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, asi si nevyberes, kazde pilule maji nejake latky. Stearat horecnaty je podle me knizky bran za uplne bezpecnou latku, je to smes horciku a mastne kyseliny (stearove). Toho horciku je v tech pilulich dost malo, denni davka je 300 - 400g. Jaka forma horciku tam je? Podle me brozury Solgaru je to oxid (akorat tady se prodava smes horciku 400g a B6 25mg, coz je mnohem lepsi) a ten je v tele malo vstrebatelny. Solgar jeste dela Magnesium citrat (400mg) a ten je dobre vstrebatelny. Skoro bych doporucila tenhle horcik a brat ho vecer a B-komplex 50 a ten brat rano nebo odpoledne po obede. Becko je lepsi brat v komplexu, protoze se nazvajem jednotliva becka ovlivnuji ve funkci a pak jsou taky dulezity pro energii a proto je lepsi ho brat rano nebo po obede. No a s tema pivovarskejma kvasnicema jsemsi vzpomnela, ze je to Pangamin, kterej muzes koupit v lekarne. Na Hemanna jsem napsala, ze ho nebudu pouzivat a ani nebudu doporucovat svym klientum :-D S tou tvoji segrou je mi to lito, je hrozny, jak malo se podporuje zdrava strava .... nejsem prekvapena, ze se tam nepodporuje iniciativa, to v tehle mega retezcich byva, ale nepochopim, ze neco, co se prodava se da schvalne nekam, aby se to neprodavalo. Podle me na tom maji maly vyvar.
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, je to tenhle http://www.solgar.cz/horcik.htm Ale s tím množstvím to je fakt, to jsem si neuvědomila... Magnesium citrát? Tady je seznam, co se tu (asi) dá koupit http://www.solgar.cz/vyrobky.htm Jasný, pangamin, m. si taky vzpomněl :-D Zítra jdeme do www.zzbrno.cz a pak uděláme nájezd na lékárnu ;-) Se ségrou si o tom dál píšem, píše takový věci o tom systému, že bych fakt emigrovala, než být prodavačka v potravinách... ;-( Holky, jsem zvědavá na ty vaše vita koláče, docela se těším na reference ;-)
Odpovědět
petuli a ja zrovna most schanim do jedny bezlepkovy buchty a furt ho zapominam koupit ]-(
Odpovědět
uf, nedocitam..ted jsem dorazila z prace :) peti, pangamin beru denne od doby, kdy mi vynechani HA zacalo delat neplechu (plus spoustu dalsich preparatu, ale zustala jsem pouze na tomhle :) dokonce jsem zacla premyslet nad nejakym mixerem, nebo nakym takovym kramem, kdy si clovek muze umixovat ty super napoje, nebo udelat mlicko (pred tim jsem vsechny takovy debaty preskakovala :-N no, clovek se meni :-D nemuzu bejt konzerva, to si muze dovolit jen.. ;)) muzete sem, prosim, hodit nejaky tipy? :) nejradsi bych, aby se dalo umixovat ovoce do napoje a taky treba na mleti orisku, maku..nevim, bude stacit nejaky tycovy m.? smarja, zase se bavim o tak blby veci, jako je jidlo :-D :-D
Odpovědět
stazi, na napoje je nejlepsi tzv blender http://www.elektro-kuchyne.cz/stolni-... my mame zrovna tenhle, ale uz jsme ho kupovali pred par lety a tohle na orisky http://www.elektro-kuchyne.cz/ponorny... na mak je potreba neco ve stylu mlynku na kavu, ten potrebuje vylozene umlit nejenom rozsekat..ale mak muzes koupit uz mlety ja si prave davam mango a pomeranc dzus x-) samozrejme vzhledem k tomu, ze je "friday night" :-D to mam hezky dolity sektem a relaxuju 8-)
Odpovědět
Článek se načítá
catf, diky :) ja bych rada neco univerzalniho a malyho :-D ten ponorny na orisky - s tim uz nezvladnu piti? =-) no, umlit, ja bych rada treba mandle (na mliko) atd..tak musim mit mlynek? jestli k tomu vsemu potrebuju 3! kramy, tak to snad budu drtit zubama a zadny piti, mlika..:-D jsem si dala vinko :) ale jeste musim pracovat, i kdyz tady furt cumakuju :))
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, tenhle B-komplex je dobry; http://www.solgar.cz/b-komplex.htm a samotny horcik jsem tam nevidela, vypada to, ze v Cr se prodava jenom kombinace horciku a vapnniku :-(, coz mi idealni neprijde. Tam toho bys musela brat tri tablety denne. Zkus se jeste juknout, jestli nenajdes ten horcik, ja bych ti ho klidne poslala, ale asi by te vysel moc draho.
Odpovědět
stazi, ponornej je malej a je to mixer ne blender, takze ta konzistence koktejlu bude jina, nebude to tak propracovany/spojeny ..taky bych rekla, ze je to fakt maly, tak na jednu sklenicku....to spis ten blender..tam zas nevim, jak s tema orechama..treba josefka bude mit nejakej tip na mak potrebujes urcite special mlynek..
Odpovědět
josefko, ale obycejnej pangamin, je taky dobrej, ne? :) http://www.pangamin.cz/
Odpovědět
catf, chjo :-D tak ja to promyslim, pogooglim a jeste pockam na tipy od ostatnich :) ale kazdopadne, tohle si ukladam a posleze vyhodnotim :-D
Odpovědět
a jeste - na kolikatou mam objednat tu veceri? :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja si to zase nenapsala - mama me uz zabije :-S .... myslim, ze tam jdu kolem 4, kolem 6 bych uz urcite mela byt v pohode. Budu v dejvivich, takze to nebudu mit na Borsov daleko -myslim, ze 6 je ok. Pangamin je urcite dobrej.
Odpovědět
Petuli, do Albertů, kam chodím, biokoutek mají. Ona chtěla udělat ještě jeden, nebo u nich nemají žádný? To je divný, jestli to v každé prodejně funguje jinak. :-o
Odpovědět
Hani, řekla bych, že záleží na prodejně - jednak na její dispozici a ploše a asi i na vedení pobočky. U nás vě městě jsou Alberty 2 a v tom, kam chodím, mají jen minikouteček biozeleniny, ale biokoutek s ostatním tam není (je předělaný z klasické komunistické samoobsluhy, takže místa nic moc), zatímco ve druhém je.
Odpovědět
herminko, jak jsi chtela doporucit nejakou panskou toaletku...m pouziva levandulovou vodu florame jako vodu po holeni a je s tim moc spokojenej, navic mu pak tvar voni jako po pansky kolinsky..tak jemne..ovsem ja nemam rada, kdyz chlap vylozene voni, ze se ta vune nese kolem(nemam to rada ni na zenskejch), mne se libi,kdyz voni jenom kuze, takze nevim, jestli to bude neco pro tebe ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Stázi, já používám normální ponorný mixér s výměnnými nástavci na šlehání a sekání, zatím mi to docela stačí. Kenwood má snad nějaký univerzální ve vyšší cenové hladině, ale zase to není malý ;-) Stázi, díky za ten tip na b-komplex. Můžu se zeptat, proč se ti hořčík v kombinaci s vápníkem nelíbí? Autoři té knížky, co teď louskám, k asimilaci hořčíku právě vápník, fosfor, draslík, B6 a C a D doporučují =-) Sakra, hned bych s váma šla na tu véču ;-) :-) Jenom počkejte, až budou všechny moje myšlenky a nápady na realizaci mýho snu, toho relaxstudia (jojo, z masérny jsem už pokročila ke studiu, kde bude i malá kavárnička s fairtrade kávou, čaji a lisovanými šťávami a knihovničkou x-) ), v reálu a doufám, že se jednou ukážete ;-) Hani, asi to bude, jak píše herminka, každá prodejna má svoje specifika a na každou jsou kladený zřejmě trochu odlišný, ale velmi vysoký nároky, i když to tak asi nevypadá. Ale není to vůbec žádnej med, já fakt tyhle koncerny na vykořisťování nesnáším!
Odpovědět
Profilova fotka
tekuté mydlo alvedre lemongras a limetka vonia nádherne x-) priateľ bol dnes prvý krát v kauflande, a vraj majú celkom slušný výber bio-výrobkov, tak som zvedavá x-) radšej síce nakupujem v malých obchodíkoch, ale ťahať všetko fakt nemám nervy (cesta domov aj hodinu, v závislosti od toho či idem busom alebo vlakom), takže bio-výrobky vo veľkých reťazcoch oceňujem :-) jo, a ešte musím pochváliľ mandľový olej :-) som mierne chorá a tak len smrkám a smrkám, a mandľový olej mi úplne vyliečil nos, v tom, že pokožka je hladučká ako keby som ani chorá nebola... asi prvý krát v živote :-) pričom krémom sa môžem natierať aj 100krát denne a nepomôže 8-)
Odpovědět
kessinko, moje nejoblibenejsi je alverde aloe vera(tekute mydlo), akorat ja si radsi kupuju kostku mydla, prijde mi, ze to tekute je hrozne rychle pryc
Odpovědět
Profilova fotka
catf, aloe vera som u nás ešte nevidela :-) možno tým že to majú vkuse poloprázdne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, to jsem psala ja o te kombinaci vapniku a horciku. Pravda je, ze abys mohla absorbovat horcik potrebujes vapnik a naopak, ale tyhle dva prvky zaroven soutezi o vstrebatelnost, pokud jsou uzivane najednou a telo da prednost vapniku, protoze je ho v tech preparatch vetsinou 2x vic, takze je dulezite drzet si v tele pomer vapniku a horciku 2:1, ale brat je v jinou dobu, jinak jeden z nich ztracis.
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, díky. To je fakt hotová vysoká, ale baví mě to čím dál víc ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
A jo, já jsem se výš přepsala josefko, promiň :-N :-)
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, nic se preci nedeje :-) .... Holky s kaliskem, potrebuju dalsi radu =-) .... stopku jsem ustrihla a to mi pomohlo v tom, ze kalisek neboli (necitim ho, coz je bezva), ale porad mam problem s protekanim a to ne na konci, ale hned od zacatku. Ne nijak moc, ale stejne cely den potrebuju slipovku. Jak poznam, ze je dobre zavedeny? Snazila jsem se ho objet prsty, ale nejak nevim, jak pozam, ze dobre prileha? Proste je obklopeny vaginalni stenou. Jak ho presne zavadite, slozite ho na tretinu? Rozvine se vam tak, ze je uplne vyduty nebo zustane trosku pomackly? Muze to byt treba tim, ze je moc velky? Zase vecer byl plny, takze si menzi predstavit neumim. Proste to s nim nejak neumim. :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?