Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
hermi - jj, z indie se vozi, by me taky zajimalo jak je to se sberem a pestovanim vubec, ale zni to zajimave a docela bych to i vyzkousela, jenom se bojim aby to nebylo nacucany nejakymy postrikama a buhvi cim :-/
Odpovědět
Profilova fotka
Prosim o radu: Pouzivate nekdo rasenku Dr.Hauschka a vydrzi vam cely den? A muzete doporucit jeste nejake vyrobky teto znacky? (smisena plet ke tricitce :-) ) Ja jsem si ted nove zakoupila vyrovnavaci olej a krem na oci, s kterym jsem moc spokojena, tak bych chtela rozsirit repertoar ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mám dotaz na přírodní parfémy, jestli je používáte, jak dlouho vám vydrží? Já měla vanilka/kokos a teď mléko/med (nechápu tohle označení, všechno voní jako mandarinka :-D ) od lavery, ale cítím ho tak 20 minut ]-( Potřebuju nějaký držák a zatím odolávám nákupu chemického oblíbeného... m.veronika - mám řasenku hauschka zahušťující a vydrží mi v pohodě celý den, pokud nezmoknu, neslzím nebo není venku tak, jako dneska. Jinak na hauschku jsou tady větší odborníci, předpokládám se ti ozve třeba stázka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
petuli - s tim ti neporadim, ja mam doma od lonskych vanoc jeste porad desne velkou flasku givenchi |-|
Odpovědět
herminko, mojemu muzi by se nechtelo :-D nevidi jediny duvod (kdyz leta bezproblemove pouzivame na stridacku,ne cilene, ale podle toho, kde co zrovna maji sonett ci ecover), proc vyrabet sliz :) pry jestli ho chci, at ho vyrobim a bude v nem prat (no, az se prestehujeme, to tak vidim, se znam...:)) petuli, ja zkousela hodne prirodnich parfemu (toal.vod) a vsechny mi bud smrdi a kdyz uz jsem s nim byla spokojena ja, tak smrdel memu okoli :-D ani by mi nevadilo, ze prirodni dlouho nevydrzi (mch.zrovna laveru ze me citili i vecer, i kdyz jsem si aplikovala jen rano), spis mi vadi, ze jsem tim obtezovala okoli, asi jsem nenasla tu pravou vuni a uz nemam na vyber, kde hledat..tudiz se po roce opet vracim k chemii (vune byla jedna z mala chemickych produktu, ktere jsem pouzivala)..aspon se ho pokousim strikat jen na obleceni a do vlasu.. vanilka/kokos mi vonel podle nazvu, ale mleko/med mi taky voni po mandarince :)) veroniko, ja mam obyc.rasenku hauschka a kdyz si pozdeji vecer nemnu oci, protoze me pali, tak vetsinou vydrzi cely den (podle me je z prirodnich rasenek ta nejlepsi)..a z dekorativky od nej mam jeste korektor jinak aktualne mam doma: ruzovy krem (ted zrovna lehkou verzi, ale uplne nejradsi mam hutny), revital masku (ted zrovna - kvuli pupinkum), ruzovou masku (na normal.stav :), krem na oci, cistici krem (ted zrovna, ale je fajn, mozna ho budu pouzivat preventivne i potom), pletove tonikum, cistici tonikum(to pouzivam ted zrovna), vyrovnavaci olej (ten je ted odstaven).. kazdemu vyhovuje neco jineho, asi budes muset zkouset..(ja mam sussi plet a to ted zrovna - to je rozumej na plet, ktera se mi momentalne vzpamatovava z abstaku HA :-D takze proto mam doma i nektere produkty, ktere jsou prechodne a az se telo ocisti, tak je potrebovat nebudu) od dr.hauschky mi nevyhovuje kdoulovy krem, deodorant, krem na ruce a cokoli na rty, zbytek produktu maji ok, ale vyhovuji mi vic treba jine znacky dneska jsem mela podruhe ten dynovy olej (a az na tu typickou vuni), vidim rozdil :) po prvnim uziti to videt nebylo, ale ted po druhem, mi prijde, ze mi to zacelilo a zahojilo vic pupinky, nez jakykoli jiny krem primo na ne (alva atd.)..mne se totiz na tom oleji hlavne libi ta konzistence, protoze snad vsechny jine pripravky na problematickou plet ji bud vysusi nebo dostatecne nepromazou ten zbytek a to mi opravdu vadi..tady to kupodivu funguje na obe strany :)) tak uvidim, jak to bude pusobit dal, ale aspon se citim namazana a preventivne ochranena od vysusene vrascite pleti.. kdo sem pritahl ten dynak?! :-D asi si koupim nakou olejovou knihu :)) jinak jsem v nejlepsi pletove fazi od zari (vysazeni), takze uz opravdu verim tomu, ze do par mesicu mam nazpet svuj alabastr :))
Odpovědět
Profilova fotka
Blahopřeju stázi ;-) Je fajn, že ti taky dýňový olej sedí, mám radost, když funguje to nejčistší z přírody. Myslela jsem, že jako mandarinka voní to mléko/med a všechno z téhle řady, ne celá lavera. Já si parfémy stříkám na oblečení nebo vlasy, ale ani to u lavery nepomáhá. Negativní reakce jsem zatím nezaznamenala, možná za pár měsíců - tvýmu okolí taky dýl trvalo, než se ti to osmělili říct, že? :-D
Odpovědět
K těm parfémům. Dostala jsem k vánocům Florascent 1.máj (teda sama jsem si ho vybrala). Vůně sice není intenzivní, ale to mi vyhovuje k malému prckovi. Ráno si stříknu do vlasů a ještě večer je z nich cítit. Pro mě je to úžasná vůně - taková jemná květinová, připomíná mi vůni čistoty a mýdla.
Odpovědět
Profilova fotka
petuli ja mam prirodne parfemy a funguju v pohodke, nie su samozrejme take silne ale citit ich aj po par hodkach, ale su to nejake lokalne parfemy, takze v CR/SK ich asi nenajdes. :-| veronika ja mam Hausku zahustovaciu mascaru a je super, pokial sa ti nestane ze zacnes slzit. ...a vo vyrobkoch od Weledy v ruzovej sade je aj olej z damsskej ruzi ;-) - cisty olej bude asi poriadne drahy =-)
Odpovědět
Profilova fotka
veroniko, od hauschky taky muzu doporucit ten cistici krem, plet. olej je fajn a pletove mleko se mi zda taky moc prijemny, uplne lehoucky (ale to mam jen maly vzorecek). Ted mam nove jeste plet. tonikum special - tam zatim nemuzu rict tak ani tak:-) protoze se mi zda, ze mi v nem trosku vadi ten alkohol, neni mi uplne prijemna jeho vune a na obliceji se mi stav nelepsi, ale na dekolt docela zabral... Jo vsechno je to takova ta "oranzova" rada, nevim jestli se nejak jmenuje. stazi ten tvuj muz je dokonala hospodynka, to ti zavidim :-D my pro to mame vyraz (z legrace) "domaci puťek" - muj m. se tak nazyva, kdyz napriklad obcas zehli:-)
Odpovědět
peti :-D no, chvili se ostychali, to jo (par mesicu).. i kdyz jak kdo (zeny to vetsinou rekly hned) :)) jsem to spatne napsala, myslela jsem, ze jen to mleko/med voni jako mandoska :)) (i deodorant, nejenom toaletka) ad parfemy, florascent mi taky nic nesedi (zkousela jsem asi 10 vuni, proste ty, ktere byly fyzicky v prodejne..vim, ze jich maji vic, ale nevyzkousene nema cenu kupovat) jinak podotykam, ze mne voni spousta vuni, ovsem ne na me kuzi :-D ninouche, ti dam putek :-p :-D on je tak muznej, ze muze delat cokoli a furt to je sexy, ja ho proste zeru :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-D stazi vsak jo, ja to mam taky tak, problem je ovsem s tim, kdyz obcas neco pripada uz prilis "nemuzne" memu muzi:-) Mne se libi u vseho, aj u myti nadobi treba :-) Stejnak ho ale podezrivam, ze se mu spis do nekterych veci (vareni...) nechce, tak proto mi furt tvrdi, jak su v tom ja nedostizna ]-( :-) Pritom kdyz jednou za uherskej rok neco uvari tak je to mnam ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
veroniko, ja mam zahustovaci rasenku od hauschky jsem s ni moc spokojena - dokonce zvladne i cviceni, chova se asi jako normalni vode neodolna rasenka. Stazko, jakou znacku dynoveho oleje pouzivas? Na me moc nefungoval ]-( .
Odpovědět
Článek se načítá
ninouche, aha, tak tento problem ho urcite nenapadl a lenost nastesti taky nezna :)) (narozdil od koho?.. :-D) on ma jaksi potrebu me ochranovat a pomahat ve vsem, obcas jeste pred tim, nez mne samotne vlastne napadne, co ze to vlastne chci/potrebuju x-) josefko, z country lifu (ale uvidime, mne se to pomalu sama plet dava doporadku, takze nevim, nakolik to je vliv oleje a nakolik toho, ze se z toho telo uz dostava :)
Odpovědět
cau ve spolek :-D k dotazum: od hauschky mi vyhovuje makeup a rasenka(myslim, ze je to ta zahustovaci)..rasenka akorat nevydrzi vydat dest(vyzkouseno) taky mi vyhovoval hauschka cistici krem a nevyhovoval mi pletovy vyrovnavaci olej(nebo jak tomu nadavaj) nic dalsiho jsem nezkousela z prirodnich parfemu mi zatim nejvic vonel florascent a rekla bych ze drzi(zatim jsem zkousela jen na zapesti)...mam toaletku florame mandarinku a ta voni jenom jemne..ruze a vanilka florame byly mnohem intenzivnejsi hveru, ten topvet bych klidne zkusila, treba bude fungovat a pak nemusis investovat do eteraku..mrkni jeste na slozeni, aby tam byly jenom zajimave ingredience a ne "vyplnujici" levne nahrazky
Odpovědět
:-D no jo, na make-up od dr.hauschky jsem zapomnela! ten je taky, veroniko, moc dobrej :)
Odpovědět
mně už se xichtík naštěstí taky spravuje, ale málem mě z toho půlroku jeblo ]-( ]-(
Odpovědět
hver, jeste mrkni na http://www.nobilis.cz maj taky ruzi absolut - levnejsi nez primaveru.. plus maji i kremove baze, do kterych si muzes kapat svoje eteraky
Odpovědět
rosi, me kamaradka obdivovala, ze jsem to vydrzela, tak jsem ji rekla, jako co jsem mohla delat, ze :-p a pry - zacit jist znovu HA :) no a vidis - tak to me nenapadlo :-D ja jeste mesic (to bude akorat ten pul rok), mozna na dva mesice, to vidim..
Odpovědět
Profilova fotka
stazi, rosi - to vam, holky, zavidim, ze aspon vite, z ceho to mate a mate realnou nadeji na zlepseni. Ja jsem HA jedla naposledy tak pred trema rokama a ne dyl nez rok rekla bych a plet se mi po vysazeni nezhorsila nijak rapidne (ale zase jsem ji ani s HA nemela nijak vystavni) - ale ted tak nekdy asi v listopadu, v prosinci? bum a najednou mam oblicej jednu hruzu, akne na zadech a bylo i v dekoltu, to uz jakz takz zmizlo (tuk-tuk na drevo:-) ). Ale depta me na tom hlavne ta "bezduvodnoust" (nejakej duvod to urcite ma, no...)
Odpovědět
ninouche a bylas s tim u kožáka? No, kdybys me videla cca tri mesice po vysazeni, tak by sis ublinkla :-D byla jsem fakt příšera, dělaly se mi hroudy cca 80 mm v průměru dosahující výše 50 mm ]-( ]-( ]-( Jsem už vážně přemýšlela o sehnání preparáru Retin cosi (nevim jak se to jmenuje), je to strašnej dryák.
Odpovědět
a vubec nevim, co je mydlovej ořech :-)
Odpovědět
ninouch a nemuze to byt nejaka alergie nebo reakce na stres? (jinak pro me to byl taky sok, jsem dvacet let nevedela, jak vypada pupinek, plus dalsich skoro 10let, co jsem brala HA, to samozrejme taky kde nic tu nic..no, a nejdnou jsem mela tolik materialu ke studiu..:-D)
Odpovědět
rosi, proste orechy na prani..treba tady: http://www.vitamina.cz/0,29,Eko-droge...
Odpovědět
ja jsem se predtimm osypala jen jednou, když jsem začla chodit s tim svym, bylo mi 16 a byla jsem z toho nějaká celá hin x-) pak jsem měla normální obličej bez pupenů aniž bych cokoli zobala a po... se to až jsem začla s hormonama ]-( ]-( ]-( dycky, kkdyž jsem je vysadila nebo změnila, tak apokalypsa, nikdy jsem na to neměla nervy a začla to jest znovu.
Odpovědět
Profilova fotka
baby, nestrašte, ja som mala v pondelok poslednú tabletku...uáá :-S keď už sme pri tom a naozaj by som sa vyhádzala, akou kozmetikou je dobré sa zásobiť? dyňový olej? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf - koukam na ten link nobilis a zjistila jsem, ze ho prodavaji i v obchode v husovicich, supeeer, tam nakupuju :-) Takze ruze absolut rikas? Jdu hledat ;-) Od toho topvetu nevidim na netu slozeni, takze se mrknu v obchode, akorat se v tech nazvech ruznych latek vyznam tak 50 na 50 takze to je blby :-/ Mivala jsem takovej seznam ruznych veci, co se pridava do kosmetiky, drogerie atd, ale buhvi kde je mu konec :-N sem si asi myslela, ze uz vsechno vim a vyhodila sem ho :-N Rosi =-) =-) =-) nechci pupeny, tys me fakt vydesila, jsem ji pred dvema tydnama prestala brat, tak ted se vazne desim, co se stane :-( letos mame svatbu a nechci tam vypadat jak pubos :-( ninouche - co nejaka nova alergie na neco? To by mohlo byt... letos byla sezona docela dlouha
Odpovědět
treba se neosypete :-) ja bych se jen zacla poohlizet o nejakem dobre krycim make-upu.
Odpovědět
Profilova fotka
rosi - snad ne, sazim na to , ze jsem mela plet vzdycky v pohode, kdyz jsem teda nejedla osypavaci veci nebo na sebe nedala osypavaci kosmetiku, tak snad to bude oka... po jaky dobe po vysazeni jsi zacala mit problem s pleti?
Odpovědět
dievčatá, nechcem vám to tu rozvíriť, ste vyznávačky všetkého prírodného, ale táto filozofia mi nepasuje s HA. To mi pripadá ako päsť na oko 8-( 8-(
Odpovědět
hveru, tak sem to slozeni napis a kouknem na to, me to samotnou zajima
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?