Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
rosi, mas na mysli weledu?
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, ja myslim, ze pohled na net by te mohl spis vydesit :-D Ja jsem treba teoreticky byla fanynkou kalisku uz vic nez rok, nez jsem si ho konecne doopravdy koupila - a stejne me nakonec trosku zaskocilo, jak fakticky vypada:-) ale prvni pouziti rozptylilo jakekoliv obavy ;-) na ruzovy weledi ocni krem se taky chystam, tak by me zajimalo, jakou ma konzistenci? nemam totiz moc rady ty gelove, ale ani zase moc hutne ocni kremy. Ale kdyz si ho tu tak chvalite... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
marti, ty mas od Hauschky jakou radu? tu special, nebo tu na normalni plet? a pouzivas teda ucelene jen hauschku (+odlic. weledu)? ja mam ted tonikum special, plet. olej a jeste vzorecek plet. mleka, na odliceni mam taky weledu, na cisteni obcas tautropfen jil - ale chci si poridit hauschka cistici krem, mela jsem vzorecek a libil se mi. Akorat zatim teda bojuju s pubertalni pleti a je to jak na houpacce - jeden den mam pocit, ze se to lepsi, a pak zas vypadam hrozne :-( Uvedomuju si, ze nekdo tu psal, ze po hausch. se plet nekdy napred zhorsi a pak az zlepsi, tak si porad delam nadeje:-N Tobe ten hauschka vyhovuje/pomaha? (nepamatuju si, jestlis psala, ze mas nejakou problemovou plet |-| )
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, probirate kalisek, to je fajn, sem si ho totiz nedavno objednala, tedka nekdy by mi mel prijit, taxem zvedava, co to bude zac :-D Nevite nekdo, jak se zbavit vyrazky ze zimy a z tepla? Letos pokazdy kdyz vyjdu ven, tak trpim jak kun a kdyz prijdu z venku domu, tak znova :-(
Odpovědět
catf: jo, weledu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj! Přidávám se k fanynkám kalichu, rosi, mám dva, abych zjistila, že první mi vyhovuje víc :-D , ale jak už bylo řečeno, od něj už bych se nevracela. Protekl mi jedinkrát poprvé kvůli špatnýmu přichycení, a od té doby je všechno v pohodě. Objednala jsem si ho po pár týdnech - ze zvědavosti :-) Jsem hrozně nakloněná k novým věcem. Reference na oční stíny alverde - včera konečně jsem přišla ve chvíli, kdy měli zásobu tmavě fialových, tak je mám dneska už 5 hodin na sobě a zatím žádné rozpíjení a drží perfektně. Taky na oční krém, když už je o nich řeč - tautropfen Nayana. Je to lehoučký krém, lehce příjemně voní a konzistenci má - tak akorát, není hutný a není to gel. Ninouche, zkus vzorek, mohl by ti taky vyhovovat. Mám taky nově mandlové pleťové mléko od weledy a citronový sprcháč, oboje je parádní. To pleťové mléko voní po sladkých mandlích, je moc příjemný a odličuje bez problémů, ale to je i tou kosmetikou, nic se urputně nedrží a jde dolů i vodou, jak to praktikuje stázka. Hveru, kde to míváš, po celým těle? Asi bych doporučila hutný krémy, jinak nevím...
Odpovědět
ninouche, ten weledi ocni krem je lehoucky bily krem, ktery se rychle vpiji...asi jsou dobre vsechny..jak weleda, hauschka i tautropfen..pak uz je to jen otazka ceny ;-) hveru, na tohle dobre pomaha extrakt z ruze, takze na plet cokoli, co obsahuje damaskou ruzi..ruzovy krem na oblicej a na telo treba alverde ruzovy olej nebo si koupit eterak damaska ruze a kapat si ho do teloveho kremu nebo mleka..myslim, ze hadek ma zakladni emulze, do kterych si muzes nakapat, co chces a udelat si z toho vlastni prostredek..nebo si kup jojobovy olej nebo kokosak a nakapej si to tam...
Odpovědět
tak ja se jdu na ten kalich teda mrknout, ale asi budu mit blby dotazy :-N jestli se teda rovnou nepresunu na diskuzi menstruacni kalisek :-D
Odpovědět
hej tak sem na to koukala a představovala jsem si ho teda fakt hrozivějc :-) vypada docela neškodně :-) jeste mam dotaz na sliz, jakk ho udělat, aby nebyl moc tuhej? čeho mám dát víc/míň?
Odpovědět
kdyz tuhne, tak uber sodu
Odpovědět
taky se mohlo stat, ze se to poradne nepromichalo pri priprave, takze pri kazdym prani to poradne promichej a ono se to za chvili zlepsi...tohle se stalo zrovna mne pri druhym slizu..nahore byla takova gelovita krusta a pod tim tekutina..takze jsem to parkrat za tyden promichala a ted je to v pohode
Odpovědět
Profilova fotka
petuli - jak kdy, nekdy to mam lokalne nekde, nekdy snad uplne vsude :-( je to pitomy, vypadam pak ctvrt hodiny jak po nestovicich a pak se to zase vrati do normalu... catf - diky moc, mam doma mandlovej olej, kterym se mazu po koupani, takze sezenu neco s tou ruzi a nakapu to tam, jeste jednou diky ;-) pak napisu, jak pomaha ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Rosi, nevím, na jakou stránku ses dívala, ale na primisima.eu ho mají v různých barvičkách a vypadá celkem lákavě :-D Na tuhost slizu má vliv i mýdlo - když jsem ho dávala míň a naopak trochu víc sody, byl myslím tekutější než teď. Mám ho v 5litrovém kanystru a než chci dávat první dávku, vždycky ho musím pošťouchat vidličkou, aby se hnul :-D Pak jednak trochu zřídne a jednak už se s ním líp třepe, když je nahoře víc místa. Stázi, a Tvému muži by se do výroby slizu nechtělo?
Odpovědět
hveru a po namazani mandlovym olejem se neloupes..myslim jestli te dostatecne promasti?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj vsetkym... v prvom rade vam neskutocne dakujem za tuto diskusiu... priroda je nakazliva a pomaly na nu prechadzam uz aj ja... kokosak 999Plan je to najlepsie co som na seba v zivote naplacala... mam neskutocne presusenu plet na celom tele aj na tvari... teraz v zime prezivam neskutocne muky... svrbi ma cele telo a kokosak mi naozaj pomohol... co ma neskutocne sklamalo je ruzovy olej na telo od Alverde... mala som po nom skaredu vyrazku na 50 % tela :-( inak od Alverde pouzivam plet. vodu, mlieko, nocny, denny krem s divokou ruzou a s tymi som velmi spokojna. len prosim o jednu radu... hoci s ruzovou pletovou radou Alverde som spokojna, dost mi prekaza, ze to dost smrdi - teda hlavne kremy, voda aj mliecko su super... neviete o nejakej alternative inej znacky, ktora by mala prijemnejsiu vonu? mne osobne to nevadi, ale priatelovi to velmi vadi... dakujem pekne za rady neprekaza vam celkovo vona (neviem, ci sa to tak vobec da nazvat) vyrobkov od Alverde? voda a mlieko vonaju prijemne ale ostatne veci mi fakt nesedia...
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem dnes nechala v gw zase spoustu penez =-) :-) Konecne mam teda i cistici krem hauschka, a pak jsem dlouho vahala, jaky ten olej na ty masaze - ty "hotove" mi nejak moc nevoni ani od Primavery (telove masazni, nebo jak se jmenuji), takze jsem usoudila, ze precejen budu michat... Jako zaklad jsem vahala mezi mandlovym a z merunkovych jader - nakonec jsem si donesla ten druhy, tak jsem hrozne zvedava, a eterak ruzove drevo - catf, budu zkouset, jak funguje ;-) Ale zaujaly me jeste olejicky Primavera v takovych mensich piskovanych lahvickach s pumpickou - uz jsem ale nemela kam zkouset vune, bo mam jen 2 ruce:-) a taky uz bych se nedoplatila ;-)
Odpovědět
gwen, nejvetsi problem bude najit alternativu ve stejne cenove kategorii - to neexistuje... ruzovou radu ma weleda, hauschka, tautropfen, ale tam je cena u kremu 30 nebo 50ml nad 300kc, tautropfen a hauschka jeste vice..taky mam pocit, ze se mozna nejedna o stejny typ ruze..napis, co je tam uvedeno za latinsky nazev ten kokosak bys mohla vymenit za tropical, ktery je o neco malo levnejsi a prodava se ve skle ne v plastu jako 999plan(tohle je jen takovej tip na vic :-) ) ninouche, no tak to jsem na to zvedava :-) ja kdyz tenkrat vybirala eteraky na telo, tak me to ruzove drevo slo nejvic pod nos a taky jsem chtela neco na citlivou plet a pak az jsem zaregistrovala jeho dalsi vlastnosti :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja som sa docitala, ze najlepsou prirodnou alternativou na vrasky je ruzovy olej. Takze asi najlepsia alternativa k ocnemu kremu je taky, ktory obsahuje ruzovy olej, kedze ocne vrasky sa objavuju ako prve. Viem, ze Weleda ma ocny ruzovy (ho pouzivam a asi ako vsetky co sme ho vyskusali som s nim nesmierne spokojna ;-) ) a myslim, ze aj Dr Hauska ma. Na noc si niekedy aplikujem na ocne okolie len samotny ruzovy olej, samo od W. :-D a som uplne zalubena do sypkeho pudru od Dr Hausky, perfektne normalizuje plet po lesknuti a volume mascara je tiez fajn. Na to ze je prirodna je fakt paradna - skoda len, ze nemaju hnedu farbu. A super sa odlicuje, ani nepotrebujem odlicovacie mlieko, len ked nahodou nejaka slza po kychani, zivani,...vybehne, tak je to potom katastrofa. :-| Inak mi velmi vyhovuju Alverde sampony a kondicionery, sa mi takmer vobec nestiepia vlasy, co po Urtekrame nemozem povedat - ten mi robi s vlasmi galibu. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
catf - ja se neloupu vubec, ten mandlovej je oka, promaze normalne, ja bych se neloupala ani kdybych se nemazala vubec :-N Jsem jenom citliva na urcity veci, po kterych se osypu, jinak problemy nemam treba se suchou kuzi a tak... Vcera jsem koukala, ze ten ten alverde,co jsem si koupila obsahuje divokou ruzi, tak jsem zacala mazat ten (dotedka jsem ho stridala jenom s normal mandlovym), takze uvidim, jak to pomuze. Plati i divoka ruze, zejo? Nebo jen nejakej special druh? Ten muj mandlovej je tenhle: http://www.topvet.cz/shop/shop.asp?wa... gwen - me taky prijde, ze ta vune alverde je zvlastni,ale nijak zvlast me nevadi. Ten olej mam asi taky (ruze + rakytnik, je to ono? ) a u me oka, i kdyz musim rict, ze normalni mandlovej co mam mi vyhovuje vic...
Odpovědět
hveru, ja mam prave pocit, ze se ty ruze lisi..potrebovala bych vedet, jaky je tam latinsky nazev te ruze..jestli je tam damascena, tak to je temer nejcennejsi ingredience, ktera existuje...jinak divoka ruze(sipek) by mela byt jiny druh a ta se spis doporucuje na zpevneni pleti plus na strije.
Odpovědět
Profilova fotka
catf - myslim, je tam ta divoka, i ten jeji kvet je tam namalovanej, ta damascena urco ne... Tak jak pujdu k pani do obchodu, tak se ji zeptam na tuhle jestli ji nema uz rovnou v nejakem oleji, nebo v necem... kdyztak namicham ;-) Dneska jsem zas trpela jak kun, kdyz jsem sla se psem, tak se mi osypaly cely nohy :-( Na oblicej pomaha krem + makeup (mudra poradila), ale mazat si na cely telo mekeup by bylo blaznivy :-D
Odpovědět
tady je ta damascena od primavery http://www.primavera-bio.cz/kategorie... ...490kc/5ml za 10%destilat nebo http://www.primavera-bio.cz/kategorie... 430kc/1ml za koncentrat ...je snad nejdrazsi ze vsech eteraku prave pro svoje vlastnosti
Odpovědět
nebo tady ruzovy olej topvet http://www.topvet.cz/shop/shop.asp?wa...
Odpovědět
sice to neni asi prirodni koser, ale kamaradka si strasne pochvaluje krem Rose of Bulgaria, kterej je taky s damašskou růží, používala jsem ho taky a byla jsem taky spokojená, složení jsem ale nezkoumala. Každopádně s weledou jsem max spokojená a voní mi hezky.
Odpovědět
holky, sliz jde udelat jen z jadrovyho mejdla nebo z marsillskyho? Jsem o tom rekla kamaradce a ptala se me jestli se do toho muzou nastrouhat i nejaky vonavy mydylka, treba levandulovy atd?... Nevite, co by to mohlo udelat, jestli se tomu zachovaji vsechny funkce nebo jestli je to blbost?
Odpovědět
Gwen, já si asi kupuji samé voňavé výrobky od Alverde (krém na ruce, tělové mléko, pleťová voda, mýdla), nestalo se, že by mi "vůně" něčeho vadila. Rosi, jádrové nebo mrseillské mýdlo je na praní daleko účinnější než klasické toaletní (toaletní asi budou obsahovat míň mýdla - to spíš hádám), v jiné diskusi někdo zkusil udělat sliz z olivového mýdla Alverde a se zlou se potázal, nepralo mu to. Spíš do slizu přistrouhnout nějaké toaletní mýdo jen kvůli vůni, ale mít tam převahu mýdla pracího.
Odpovědět
Profilova fotka
catf - diky moc za odkazy, u toho topvetu jsem si toho ruzovyho vubec nevsimla, mozna ze ho pani nebere, ale to neni problem objednat :-) myslis, ze od toho topvetu tam je za tu cenu vazne ta ruze co pises ze je nejlepsi? Ta primavera vypada moooc dobre, to si urcite ulozim a koupim po dalsi vyplate, tedko musim udelat ctvrteltni doplneni ecoveru a drogerie vubec a to bude palka :-D
Odpovědět
herminko, diky za info :-) tak do pristi varky zkusim taky pristrouhnout trosku vonavyho :-) mne to totiz strasne bavi vyrabet, je to spravne alchymisticka cinnost :-N a pritel je zase rad, ze nemusi tahat tezky kanystry s avivazi a baliky s pracim praskem z obchodu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zkouseli jste nekdo ty mydlovy orechy? Ja se na ne nedavno koukala v obchode a prislo mi to docela fajn, akorat neznam nikoho, kdo v tom pere, tak by me zajimalo, jak je to uciny ...
Odpovědět
Rosi, mě taky výroba slizu hrozně baví ;-) A máš pravdu, že je fajn, že domů doneseš jen malé mýdlo a "vyčaruješ" z něja kanystr pracího prostředku x-) Hveru, měla jsem jen pár ořechů na vyzkoušení a udělala jsem si z nich vývar, kterým jsem myla okna, takže praní z vlastní zkušenosti neposoudím, nicméně můžu přidat infa z různých diskusí- Někomu perou líp, jinému hůř, ale obecně jsou prý lepší na barevné prádlo než na bílé. Diskutabilní je ekologický aspoekt, protože se voz z velké dálky (tuším z Indie) a je taky otázka, jak fair je jejich sběr...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?