Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zdá se, že nejenom láska prochází žaludkem, viď catf? ;-) Jinak díky za tip, možná ještě přidám k dárkům tu kuličku Alva, ona asi voní, že? M. je totiž u toho krystalu nějak nesvůj, že nemá vůni, on je na voňavý věci...
Odpovědět
petuli, alva voni vylozene pansky, tak sveze ja mela taky nejdriv obavy z krystalu, ale zjistila jsem, ze mi vyhovuje, jak to pachy neutralizuje..u chemickejch ta vune prebila pot, ale ke konci dne uz to nebylo ono..u krystalu se mi to nestava..ted jsem koukala, ze maj krystal sante ve spreji..nevim, jestli to je novinka, ale asi ho zkusim namisto tuheho, az ho jednou vypatlam..zatim se moc nezmensuje :-D
Odpovědět
catf, presne..jen s tim, ze ja to mam i u tech prirodnich takhle..jakmile to ma vuni, tak ta je pak pozdeji nebo pri vetsi namaze prebita tou vuni moji :)) takze nejlepsi je to neutralizovat a ne prebijet nejakou vuni..mi prijde, ze mi ten tuhy krystal vydrzi snad do duchodu :-D vubec neubyva.. petuli, jak komu, mne teda laska prochazi uplne jinudy :-D :-D
Odpovědět
jezis, stazi a kudy ti teda prochazi? =-) :-D
Odpovědět
o trochu nize a pak taky o trochu vyse, nez se nachazi zaludek :-D a cekam na polovici, aby ti fundovane odpovedel na IP, ale furt truni na wc, tak moment :-D
Odpovědět
ja mela taky strikaci krystal, ale firmu nevim, myslim ze nejaka australska... A fungoval dobre i v lete... Ted jsem si poridila ten tuhy a taky celkem ok, jeste ho ale nezkousim tak dlouho...
Odpovědět
jo a ta pani mi tehdy radila, ze tam muzu kapnout par kapek eteraku... Ja tam nakonec kapla levanduli abych neznicila celou lahvicka a pritel mi pak rekl, ze vonim jak aromalampa, takze se to moc neujalo :)
Odpovědět
Kacul, ten éterák nemusí být špatný nápad, ale je otázka, zda se rozpustí, aby pak nedráždil pokožku - ony se dobře rozpouštějí v oleji a v hodně silném lihu, ale třeba se 60% lihem jsem už měla trochu problém, musela jsem to nechat pár dní a často a silně protřepávat. Třeba šalvěj je možná spíš do pánska, ale měla by i trochu omezovat pocení. Mmch, taky se chystám o víkendu dělat sliz :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky diky, strana 55 prectena, recept opsany :-) jenom to mydlo teda nevim, zrovna vcera sem poslala objednavku na mydla co normal pouzivam, tak me zajima, jestli to jde udelat i z nich, tohle jsou ony, hele: http://www.bioapetit.cz/kosmetika/myd... myslite ze to jde?
Odpovědět
Hveru, na jiné diskusi zkoušely holky sliz z mýdla Alverde a prý nepral tak dobře. Ono prací mýdlo bude asi přece jen obsahovat více účinných složek, což toaletní mýdlo obsahovat nemůže, protože by příliš vysušovalo (to není objektivní teorie, ale moje spekulace ;-)). Být Tebou, koupím raději nějaké obyč mýdlo na praní, abys to napoprvé nezkoušela z méně účinného mýdla, pak bys nebyla spokojená a na sliz zanevřela, což by byla škoda ;-)
Odpovědět
hveru, to mi prijde dost skoda..to te bude stat 70kc na mydle za jednu davku pradla...ja kupuju obycejne jadrove mydlo v schlosseru..500g stoji 30kc..u techle mydel je dobry si precist slozeni..napr jelen apod. vsechny obsahuji edta..tohle ze schlosseru je ciste rostlinne a pekne mydlove voni kdybys chtela neco extra, tak je lepsi koupit marsaillske olivove mydlo,ktere je primo urcene na prani a 600g stoji 220kc http://www.yinyang.cz/savon-du-midi/o...
Odpovědět
holky prosim vas kde na ten sliz kupujete tu sodu a co o je zač?
Odpovědět
Článek se načítá
Rosi, v normální drogérce, třeba v droxi. Třeba v DM, nebo Tescu jsem ji nenašla. Bývá v blizkosti pracích prášků a je na tom napsáno soda na praní. Může být krystalická, nebo prášková.
Odpovědět
Profilova fotka
Rosi, to koupíš i v nějakém menším obchodě. U nás v samoobsluze ji mají taky ;-)
Odpovědět
Levnější marseillské mýdlo je toto: http://www.biooo.cz/inshop/kosmetika/... Dá se koupit prý i v Countrylifu (asi spíš v té kosmetické sekci). Rosi, soda je uhličitan sodný, dá se koupit v některé obyč drogérce - buď krystalická nebo prášková. Změkčuje vodu, desinfikuje a způsobuje, že Ti sliz v pračce nepřepění. I jen sama o sobě rozpuštěná ve vodě je výborná na mytí podlah a jiných povrchů (teď jsem s ní myle dveře v bytě).
Odpovědět
herminko, tak to je sila, to je o polovinu levnejsi - to si priste koupim....ja ho pouzivam na svetry...na rucni prani a neni potom potreba ani avivaz a veci krasne voni x-) rosi, sodu meli normalne v tescu
Odpovědět
kde vlastne ted ten biooo obchod v praze je? v palladiu uz ho zavreli, ze jo? nerikal nekdo, ze se stehuji na chodov?
Odpovědět
Catf, jé, o tom mýdle jsem psala už dřív, to je škoda, žes to nezachytila. Ono je opravdu obyčejnější než to Savon du Midi, trošku hůř je cítit, ale pere stejně, řekla bych. Mám ten dojem, že z Palladia se Biooo stěhovalo na ten Chodov a že měli nově stánek v Kotvě místo 100% Natura.
Odpovědět
Profilova fotka
aha, dikec za info, tak to poridim nejaky jiny, mam problem ze se po vsem osypavam, takze jsem si rikala, ze to zkusim z toho co normalne mam, zitra se pujdu podivat po nejakym primo na prani, nechcu ale normal prave jako treba jelena, z toho bych se urco olezla :-/
Odpovědět
hveru, a co pouzivas na prani ted? a koukam, ze mas pekne nove foto ;-)
Odpovědět
herminko, ja jsem zaregistrovala, zes to psala, ale nejak mi nedoslo, ze to neni to stejne mydlo, protoze uplne stejne vypadaj ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem se dneska rozhodla změnit střih a mám pryč 2/3 délky vlasů :-D O víkendu na ně zkusím měděnou blond od logony a budu informovat. A abych dovršila dnešní odvážný odpoledne, vařím pohanku :-D :-D
Odpovědět
petuli :-) tak pak dej vedet, jak to dopadlo :-) ja musim s vlasama taky neco, mam je uz dost dlouhy, ale moc husty, tak to porad nosim v culiku aby to neobtěžovalo :-( chtelo by to nejaky svizny sestrih :-))
Odpovědět
ja mela cely zivot kratke vlasy a porad ve me hloda to, ze je chci mit dlouhe a krasne leskle a vubec :) Tak se pokousim je nechat narust, ale zacinam mit obavy, ze mi ani ty dlouhe vlasy nebudou sluset.. Jenze je to takovy muj sen :)))) Jinak je tu docela ticho, to tam snad mate Vanoce ci co :) Tady se vanocni cas pozna podle toho, ze v obchodech se zacinaj objevovat slevy na grily a zahradni nabytek se sloganem, ze nam to zachrani Vanoce :))
Odpovědět
kaculienka: nech si narust, ja mela taky furt kratky, ted mam dlouhy do pulky zad (kuli svatbe :-D :-D :-D ) ale uzivam si to .-))) ticho tady je, bo ja doplitam darky, zrovna strikuju brachovi salu, zitra zacinam priteluv svetr, no nestihacka
Odpovědět
tady je ticho po pesine, pac jsme byly s catf na veceri ;-) :-D dlouhy vlasy jsou krasny (pokavad jsou huste atd.), ja lituju, ze jsem nevydrzela je nechat vyrust uz od zacatku dospelosti ;-)
Odpovědět
staz:aha! :-D co ste si daly?
Odpovědět
catf ma pidizaludek, si dala jen dezert (ryzovy kulicky) :-D narozdil od nas, jsme meli predkrm, hl.jidlo, dezert (teda jen ja) ;-) coz bylo satay kai (masicko na spejli), nudle (pad thai tofu) a sorbet a spoustu vina :-D x-)
Odpovědět
mnam :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja som celý život v úplných extrémoch...najprv krátke (do tretej triedy na základke), potom po pás (siedma trieda), potom som to zase nechala odstrihnúť úplne na kratučko (devina), potom zase nechať narásť (celý gympel), potom zase nakratučko (po stužkovej, fakt úplne kratučké vlásky, dole išlo vyše 30 cenťáčikov), potom cca dva roky nakratučko a potom keď už sme tak začali s priateľom hovoriť o svadbe, tak som sa rozhodla že ich zase nechám narásť....už je to vyše rok a pol a mám ich už kus pod plecia, takže do svadby (ktorá najbližší rok asi určite nebude) to stíham :) len tá kvalita sa mi posledný mesiac zhoršila, začali sa mi lámať a štiepiť... :-( asi si budem musieť nájsť čas na dlhý olejový zábal...možno popri vianočnom upratovaní :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?