Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Josefko, to je kočičí dráp, ne? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
je od Hemanna a je opravdu super .... ale pozor, pritelovi s emozna budes zdat uz hodne divna :-)
Odpovědět
josefko, odlitame 25 rano (kolem jedne, druhe hodiny :-D), to asi fakt nestihame :) kdyztak se jeste dohodneme pres IP :)
Odpovědět
Profilova fotka
tak mozna kocici drap to je :-D - jsem si nebyla jista ci, pak jsem si Gato odvodila od Goat :-D stazko, tak takhle brzo nevstavam - leda bych to to schovala na letisti :-D - tak mi posli aresu a ja poslu posly postou :-) a sejdeme se v unoru - to je hned
Odpovědět
Ahoj, moc bych vás poprosila o radu.. Léčím kvasinky už nějakej týden, čípky,amstičky apod. nezabírají.Existuje něco přírodního, čím bych vyčistila tělo?Abych se jich zbavila vnitřně?Momentálně mám MS takže ani nic ,,spodem,, užívat nemůžu,tak jsem chtěla aspoň něco pročišťujícího k jídlu..Děkuju
Odpovědět
Profilova fotka
kukuca, nemám síce vlastnú skúsenosť, ale moja bývalá spolubývajúca trpela kvasinkami pomaly každý mesiac a nič nepomáhalo, a tak nasadila diétu, ktorú našla na nete. pamätám si len toľko, že trvala takmer pol roka, a vôbec nemohla kávu, cigarety ani alkohol, žiadne sladkosti, celkovo žiaden cukor a žiadnu bielu múku (a celozrnné pečivo zo začiatku tiež nie)...a prvých pár týždňov (2?) bola len na bielom jogurte a jablkách tuším :-) celkovo mala krutý režim, ja som len krútila hlavou, že ja by som to nezvládla ani pri najsilnejšej vôli....ale kvasinky sa už neopakovali (aspoň nie počas držania diéty a pár mesiacov po nej, potom už informácie nemám)...no, viac ti ale povedať neviem
Odpovědět
Profilova fotka
kukuca, jak psala kessinka - chtelo by to protikvasinkovou/protiplisnovou dietu. Ja jsem na kvasinky trpela taky hodne, hlavne kdyz jsem jeste brala HA - to taky muze zhorsit stav. Pokud si myslis, ze bys nezvladla tak drsnou dietu, rozhodne stoji za to aspon "odlehcena" verze - mne treba pomuze (kdyz citim nabeh na kvasinky, v plne mire jsem je dikybohu uz dlouho nemela) na par dni, na tyden vysadit vse sladke (+ kafe, alkohol - to ale nepiju normalne) a vysadit veci z bile mouky a vse, co obsahuje hodne skrobu (tzn. i brambory nebo kukurici treba) a kvasnice. A protiplisnovy potraviny by mely byt cibule, cesnek, oregano, tymian. Jinak ale odbornik je tu josefka ;-) a ja mam vetsinu techto "rozumu" bud primo od ni, nebo aspon stare "babske rady" josefkou logicky vysvetlene :-)
Odpovědět
Kukuca, ta dieta, jak kessinka psala by opravdu pomohla, ale jestli na ni nemas silu, tak alespon to sladke vyrad z jidelnicku a jez hodne jogurtu (ja na jogurty moc nejsem, tak jsem brala misto nich acidofilus laktobacily od swissu - na srovnání bioflory). Pak, kdyz nemuzes nic spodem, tak alespon kapni tea tree na vložku nebo tampon - sice to moc nevoni, ale tea tree působí proti kvasinkám a plísním mnoha druhů. Pak je lepší používat přírodní spodní prádlo.
Odpovědět
Profilova fotka
herminko - vlastne me mohlo napadnout, ze kozy nemaj drapy :-D :-D
Odpovědět
Josefko, třeba jihoamerické (odtud myslím vilcacora je) mají :-D Kukuco, ještě je při kvasinkách (či spíše preventivně) dobré pít kontryhelový čaj nebo lapacho (myslím to jako doplněk k ostatním opatřením - zejména k tomu vyloučení cukrů).
Odpovědět
Děkuju vám za rady. Já už právě bílý pečivo pár dní nejím a cukrovinek jsem se žádných ani nedotkla.Je to smutný,všichni pečou ,ochutnávají a vše jde kolem mě.S tím sladkýmjsem to ale vyřešila si myslím šalamounsky,když mě přepadne hrozná chuť na sladké tak si dám lžičku přírodního kokosového oleje.Je v něm prý kyselina kaprylová a ta ničí kvasinky v těle. Jinak se teď furt hlídám co jím,teď zrovna si pochutnávám na slunečnicových semínkách a to taky nevím jestli můžu.Je to děs. Maminka kamarádky mi poradila si koupit vez dravé výživě dřevěné uhlí na pročištění a ještě něco že si k tomu mám koupit,tak to z ní musím vytáhnout.Já mám totiž poslední dobou i hodně bílý jazyk,tak jsem se lekla,jestli to nemám všude v těle :-.
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, ted jsi mi v tom udelal zase zmatek - jsem si konecne rikala, ze uz si to nebudu plest :-) kukuca, lapacho je na kvasinky bezvadny - musis ho ale pit nekolikrat denne a ten kokosovy tuk je taky super napad. Zalezi jake mas traveni - pokud bys to mela ve strevech, tak bys to pravdepodobne poznala - nadymani, vetry, prujem nebo zacpa, bolest bricha, spatna plet ....
Odpovědět
Článek se načítá
Josefko, tak si pamatuj cat´s claw a je to ;-) Holky, udělala jsem výbornou zkušenost s pivem jakožto přírodním tužidlem :-D Mám po něm vlasy krásně zkroucené jako nikdy x-) Zkoušela jsem ho už před několika měsíci, ale to jsem si polila hlavu bezporstředně po umytí (ještě z ní crčela voda), zatímco teď jsem pivem přelila jen vlhké vlasy a je to úplně jiné.
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, myslis, ze se mi po pivu zkrouti i moje hrebiky???? :-D
Odpovědět
Josefko, můžeš to zkusit :-D Ale mně se vlní samy o sobě, pivo tomu jen pomohlo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
skoda, jsem si rikala, ze by pivo mohlo byt zazracny kroutic vlasu :-D :-D - ty moj eme neba ;-( - skoda piva :-D
Odpovědět
Tak trochu na vlasy, zbytek do bříška ;-) :-D
Odpovědět
herminko, tak jsem si ukuchtila novej sliz..170g mydla a 60g krystalicke sody na 5l vody..je z toho hutnejsi sliz, takze budu davat mensi davkovani(stejne jako treba arielu..kolem 75ml na pracku)mnohem vic voni(dneska jsem prala spodni pradlo, kam avivaz nepridavam,a voni fakt moc pekne, a to mam obyc jadrove mydlo bez parfemu 500g za 30kc)
Odpovědět
Kukuca: ja jsem zrovna ted na protiplisnove diete, uz ctvrty tyden. Jo, zda se to byt docela drsna dieta, hlavne nez to zacnes drzet a pak hlavne prvnich par dni, ale ted mi to ani neprijde. Sice obcas nevim, co si vzit do prace k jidlu, ale jinak to jde. Ja jsem teda zadne extra problemy s nadymanim, zacpou, prujmem, bolesti bricha nemela (tak sem tam, myslim ze v norme), ale z dalsich zdravotnich neprijemnosti a problemu jsem usoudila, ze mam asi kandidu rozlezlou a postupne jsem dosla k tomu, ze tu dietu zkusim a zacala verit, ze mi pomuze a zacala se na ni i tesit :) Stejne se rika, ze to vetsinou zacina ve streve... Takze tak. A zatim se citim dobre, ale nechci to zakriknout :) Akorat me mrzi, ze jsem tu nesehnala to lapacho, takze jim k te diete akorat aloe dzus a lactobacilus...
Odpovědět
catf: ještě jsi na bezlepkové? pořád spokojená? švagrová má totiž asi alergii, byla pořád unavená, špatný trávení a má v krvi zvýšený protilátky ]-( , tak se začíná poohlížet po dietce...
Odpovědět
rosi, jojo jeste porad a vlastne uz u toho zustanu..hodne mi to vyhovuje a je mi bez toho moc dobre :-) navic jsem zjistila, ze m si dost uziva vsechno novy, co ted kuchtim a hodne se angazuje v hledani novejch veci(treba soba nudle ho vylozene nadchly) x-) mimochodem, kdybyste chtel nekdo zkusit bilou logonu krem na myti vlasu, tak vam rada venuju temer cele baleni(pouzito parkrat na zkousku)..hodi se na suchou kuzi a vlasy nebo na jemne vlasy...je mi lito to vyhodit, ale ani mne ani m nevyhovuje..rekla bych, ze se nejvic hodi pro vlnite suche jemne vlasy(m po tom mel super kudrnate, ale stezoval si, ze se mu zdaji nedostatecne umyte..ona ta logona vlas obali a jakoby zmasti..)
Odpovědět
Včera jsem byla v DM udělat nákup se slevovým kuponem. Měla jsem strach, jestli tam všechno budou mít, jak jste psaly, že alverde je všude vybrakované. Ale u nás asi není o přírodní kosmetiku zájem, protože všechno měli. Dokonce u pokladny mají pořád ty brožurky se slevovým kuponem.
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsme v neděli s m. tvořili nový sliz :-D , zjistili jsme, že ruční šlehač je výbornej i na rozmíchání nastrouhanýho mýdla. Dala jsem 150 g mýdla a něco přes půl kelímku práškové sody (dopotřebovávám z minula) a něco kolem 8 l vody, ztuhlo to dost, takže jsem to včera naředila a znovu rozmíchala, abych to dostala do lahví. Zjistila jsem, že budu muset vyzkoušet něco účinějšího v určitým období v měsíci - po ms - na čelo. Tam jsem nikdy nic nemívala a posledních pár měsíců se mi tam v tomhle období udělá pár pupínků, tak si říkám, že mandlový olej budu používat na tváře, růžový balzám na oční okolí a na čelo a bradu něco lehčího, anebo možná vůbec nic, jen levandulovou vodu... Přitom teploty mám teď dost stabilní a jím dost ovoce, zeleniny i ořechů (vlašský a kešu mi nějak zachutnaly). Už mám asi alergii na práci :-| :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Koukám, že diskuze trochu zamrzla ;-) a chci se zeptat, jestli některý z Vašich mužů nemá zkušenost s deosprejem Sante Homme http://www.edenshop.cz/sante/sante-ho... M. totiž používá urtekram deokrystal, no ale ke konci dne ve fyzicky náročné práci se cítí a to nechce, ale sám od sebe hledá přírodní alternativu, z toho mám radost (že se nehrne pro nivea antiperstpirant - zatím).
Odpovědět
petuli, m vyhovuje kulicka od alvy(i vuni), ovsem fyzicky narocnou praci nevykonava..
Odpovědět
jeste mam jeden panskej tip ;-) vypada to, ze jsem konecne nasla alternativu za gillete holici gel...hauschka mydlo primo na holeni..m rika, ze v tom temer nevidi rozdil a je ochoten se s tim holit, coz znamena, ze ten rozdil je fakt minimalni :-D (jinak by se mi na to pekne vyprd :-D ) Ja ho pouzivam taky a je super kremovy(zcela urcite lepsi nez olivovy mydlo, co jsem zkousela predtim)
Odpovědět
catf, ani cena mu nevadila? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, taxem vas sice nedocetla, ale uz se blizim (strana 172 ale ctu jen od 143) a narazila jsem na to ze si delate praci prasek samy, jeeenze nemuzu zase zpetne najit jak :-( Date mi recept? Vyzkousim :-)
Odpovědět
stazi, ono neni totiz drahy..neboli stoji min nez gillete :-D ale zda se mi, ze to m uz tolik neresi, ze si uz zvyk a hlavne mu chutna "novy" jidlo, takze celkove je spokojenej :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hveru, mrkni na stránku 55, je tam herminčin recept ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?