Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Kessinko, taky potřebuji čerstvý vzduch a chladno na spaní, a tak míváme v zimě v létě otevřené okno. V novém domě navíc budeme mít ložnici na sever :-) Ninouche, ten nedostatek Alverde pozoruješ až teď nebo už dřív? Připadá mi totiž, že teď přecházejí na nový design, tak možná proto nemají vše - staré došlo a nové ještě není. Ten krém není kdovíjak mastný, ale je takový příjemný, hydratuje a dá se použít i přes den, aniž by pak člověk omastil své široké okolí :-) Pevně doufám, že mi ho manžel sežene ve Zlíně, bude mít za úkol obejít tam obě DM :-), docela mě děsí pomyšlení, že by se mi ekzém vrátil =-) (ale doufám, že to mám jen z krému od Logony). Josefko, děkuji za odpověď.
Odpovědět
rosi, tys mela na mysli, ze aromalampa pustena celou noc smrdi, protoze se prepali?.. jinak uz fakt nevim :-D ja dokonce premejslela o nejakejch zivejch mysich :-D :-D ze je mas pusteni do rana ve vybehu :-D
Odpovědět
Ahojte!Vy jste toho zase popisaly! Josefko s tou stitnou zlazou i s nadledvinkama muzes mit pravdu,chtelo by to nejake poradne vysetreni,ale k tomu se nemuzu stale dopracovat.Jinak musim to zaklepat,vlasy mi nejak min zacaly padat... snad ne kvuli tomu,ze uz ani neni co by padalo =-) ...Davam si ted na nekolik hodin zabaly s dynovym olejem a pri umyvani,na posledni splachovani pouzivam jablecny ocet...Tak se mi to zatim ustalilo...Nejsem ted doma,tady tezko sezenu lopuchovou vodicku nebo capilan...Tak to je zatim takova nouzovka...I kdyz se divim,ze mi Kerastase nezabralo,za ty prachy... Stale bojuju s dermoskou...Pouzivam ted na pusu Dermadoron ala Dermalotion,Hauschka mandlove odlic.mleko a pupalkovy olej...Musim rici,ze pozoruji male zlepseni...Ad pupalkovy olej,ja misto abych ho jedla jsem ho uz skoro cely vyplacala na ksicht...Chut mi nevadi,ale je mi ho lito jist :-D .Mamka mela nejakou vyrazku na hrudi,pry to bylo ne moc pekne,nevedela co s tim a pomoci dynoveho a pupalkoveho to vylecila...Nejak zacinam olejum prichazet na chut!!! Chtela jsem se zeptat jaky internet.prodejce ma nejvetsi vyber a nejlepsi ceny a je duveryhodny? A take mate zkusenosti s kosmetikou Tautropfen?Tedy krome lavovky?Kremy,atd?Prijdou mi jako kvalitni kosmetika,podobna filosofii a hl.cenou :-p Hauschkovy...Ocenim jakekoliv reference...
Odpovědět
catf: ja sem nejdřív po přečtení prvního řádku totiž myslela, že si pouštíš doma živý myši! :-D
Odpovědět
catf: já mám totiž osmáky, kterří vypadají jak myš a nedávno mi uktekli a celou noc běhali po bytě a ráno to fakt trochu v kuchyni smrdělo :-D :-D
Odpovědět
Chloe, nedá se u vás sehnat líh a sušený lopuchový kořen? To by sis lopuchovou vodičku mohla udělat sama :-) Nový design Alverde (snad nerozhodím stránku): http://www.dm-drogeriemarkt.de/dmDHom...
Odpovědět
Herminka no to bych teoreticky mohla,lopuch tu snad roste...Take jsem si nasla navod na tinkturu z lopuchu...Clovek by to nerekl,ale jaky je ten lopuch vsestranne lecivy :-D ... Uz jsem se ptala,ale zkusim znovu objevila jsi neco o te angelice??? Nasla jsem slozeni capillanu,ale nejak se mi nezda,co na to rikas?: Aqua, Cetyl alcohol (and) Behentrimonium chloride (and) Wheat Bran Lipids, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethoxydiglycol (and) Propylene glycol (and) Butylene glycol (and) Nettle Extract, Ethoxydiglycol (and) Propylene glycol (and) Butylene glycol (and) Burdock Root Extract, Propylene glycol, Parfum, Panthenol, C 12-15 Pareth-6, Chloromethylisothiazolinone (and) Methylisothiazolinone, Triethanolamine, Color CI 14720
Odpovědět
Chloe, taky jsem dlouho nevěděla o účincích lopuchu :-) Tento týden jsem si právě výluh přecedila - kromě lopuchového kořene (koupila jsem sušený, nějak jsem měla strach, že s nasbíraným by se to mohlo kazit, i když je to asi v 60% lihu hloupost :-D) jsem tam dala ještě zelený čaj (kofein by měl podporovat prokrvení) a kopřivu jako všetrannou léčivku (obojího jen trochu, lopuch převažuje). Ještě mám na dně kupovaného výluhu, ale na vlastní se už brzo dostane a těším se na něj. O andělice jsem našla třeba toto: Rostlina Angelica sinensis bývá někdy, pro svůj vynikající účinek zejména při ženských obtížích, označována jako ženský žen-šen. Extrakt z kořene se využívá při nepravidelné, nedostatečné nebo naopak příliš silné menstruaci. Lidové léčitelství v tomto ohledu dále uvádí např. přispívá k rovnováze ženských hormonů, má vliv na velikost poprsí (podporuje zdravou produkci progesteronu, který je dalším významným faktorem zdravého vývoje prsou), podporuje činnost žláz s vnitřní sekrecí, usnadňuje porod, upravuje nepravidelnou a bolestivou menstruaci. Má uklidňující účinky, pomáhá vypudit zbytky placenty po porodu, odstraňuje návaly horkosti a další klimakterické příznaky a mj. pomáhá proti vysušení poševní sliznice. Ve složení Capillanu se mi nezdá Propylenglykol (Butylenglykol ve svém seznamu nemám, ale asi taky nebude OK), C 12-15 Pareth-6 bude emulgátor, který může kůži učinit pronikavější pro různé škodiliviny, Triethanolamine může zapřičiňovat kožní záněty a přináší nebezpečí produkce nitrosaminů, které jsou karcinogenní. Brr, nebrat.
Odpovědět
Herminko dekuji pekne!Ja uz si na vsechny mozne chem.slouceniny z hlavy nevzpomenu...mela jsem nekde link na jejich vyznam a ucinky,ale ten se mi nekam ztratil...Ale hned se mi ten capillan nezdal...Oni lidi omami tim,ze je to vytazek z koprivy a lopuchu,ale uz nepovi,ze krome toho dostanou takove hruzne latky... Me spis u te angeliky zajima,jak se aplikuje?Ja vim,ze se prodava susena na caj,kdysi mi ji tak nabizel bylinkar...Existuji i nejake tinktury,kapky z ni?
Odpovědět
Chloe, slyšela jsem jen o sušené andělice. V Herbáři od Janči a Zentricha se píše, že ji lze podávat ve formě prášku 2-3x denně na špičku kulatého nože před jídlem, vyrobit si andělikové víno (macerovat kořen ve víně 8-10 hodin) nebo nálev (tj. klasicky přelít vroucí vodou), případně homeopaticky (takže asi bude existovat nějaké homeopatikum). Ty sloučeniny Ti klidně pošlu, napiš mi do IP mailovou adresu (ale není tam úplně všechno). Mamka má nějaký prostředek na vlasy (možná dokonce právě Capillan, nejsem si jistá) a když jsem četla složení, vstávaly mi vlasy hrůzou :-o Doporučila jí to kadeřnice :-S
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, kde jste tady psaly o tom, co ten lopuch dokaze zad divy? nemas nejaky rychly odkaz? chloequest, to je super, ze se ti ty vlasy ustalily - dynovy olej je pry dobry proti padani, jinak je zajimave, jak to mas obracene - me je vzdycky zasi spis lito, si ten dobry olej mazat na oblicej co telo a radsi ho jim :-) ... ale asi je to blbost - oboji je stejne dulezite :-)
Odpovědět
Josefko, my jsme si to o lopuchu nějak velice nepsaly, spíš mám z jiných diskusí pozitivní ohlasy na vlasy (padání a růst nových - odzkoušeno na vlastní kůži - přestaly mi po výluhu padat) a četla jsem o něm v zmiňovaném Herbáři. Účinky jsou popsány třeba zde: http://www.fiftyfifty.cz/Lopuch-pro-r...
Odpovědět
Článek se načítá
chloe, co jsem si tady cetla o te angelice, tak pupalkovy olej ma vicemene hodne podobne ucinky..ustaleni hormonu, MS, pomaha pri prechodu apod. Na co ty ji vlastne potrebujes? ja tautropfen pouzivam..radu fluidum...cistici mleko, pletovou vodu, denni krem, nocni krem..a na oci mam balsam s pupalkou...rozhodla jsem se pro tohle, protoze mam dost citlivou plet a vyhovuje mi konzistence kremu i vune a hlavne jemnost tehle rady, ktera je prave na citlivou plet..jeste mam zalusk na rakytnikovou radu, ktera by mela byt o neco lehci..protoze mam smisenou plet, tak si na celo a bradu davam spolecne s kremem levandulovou kvetinovou vodu...musim rict, ze se mi celo masti mnohem min, ale to taky muze byt tim, ze jsem docela zasadne zmenila svoji stravu a treba i to melo vliv..nevim.. ..nicmene co se tyce te filozofie, tak si myslim, ze hauschka je ve svem pristupu dost ojedinely a s tautropfenem nesrovnatelny...tautropfen ma jemne extra bio(u velke casti pripravku) reseni pro ruzne typy pleti a hauschka ma filozofii jedne(normalni) pleti a to ze se vyskytuji ruzne druhy, je jen momentalni stav, ktery se da s hauschka pripravky zmenit a dostat plet znovu do stavu normalni= idealni(vicemene detske) pleti...ja sama jsem o hauschovi premyslela, ale nakonec jsem se rozhodla nejdriv najet na klasickou cestu s jemnou prirodni kosmetikou a pak treba zkusit hauschku(muj nejvetsi problem byl nemazat se na noc..z nejakeho duvodu mi vadilo nemazat si hlavne plet kolem oci, ze jako v mem veku je spatne ztratit kazdou sekundu prevence ocnich vrasek :-D ..asi tak..a do hauschky bych nikdy nesla bez prijmuti celeho jejich konceptu)..nicmene, jestli tautropfen nevymysli nic noveho..mam zalusk zkusit hauschku nebo primaveru, u ktere se mi hodne libi aromaterapie a pouzivani oleju a eteraku
Odpovědět
jeste k tomu lopuchu..dneska jsem se stavila na IP Pavlova v cajovne U Dzoudyho(hned u zastavky tramvaje), protoze jsem si chtela koupit levanduli do prani...meli tam nejake fr. eteraky, ktere vypadaly zajimave(kolem 130kc 10ml..coz mi prislo na prani skoda, ale na masaze a do lampy ok..) a taky spoustu lahvicek s ruznejma bylinnejma vytazkama a myslim, ze jsem zahlidla i lopuch.. urtekram ma taky sampon s lopuchem.. levanduli jsem nakonec sehnala na narodni(kam asi chodi stazi) a dokonce je to pry levandule primo do prani.. a m jsem koupila hauschka mydlo na holeni, tak jsem zvedava, co na to rekne :-D no a nakonec jsem se zastavila v country lifu a poridila soba nudle na dnesni veceri, ryzovy vlocky(na kasi na rano), pohankovoryzovy testoviny a lifefood lnene chilli krekry.. x-) jo a mimochodem, dneska jsem mela po dlouhy dobe kalhoty, co jsem si nechala sit pred cca 2 roky a pak jsem si v nich pripadala takova narvana a ted jsou mi krasne volny x-) x-) bezlepkovou dietu doporucuju 8-) :-D
Odpovědět
Catf jiz 7 ci vice let jsem pri kazde MS vyrazena z zivota...vlastne jsem rada,ze kazdou MS vubec preziju...Mela jsem vsechna vysetreni,jsem OK,ale doktori mi tvrdili a tvrdi,ze bez HAK se to nevyresi...Mozna porodem...Ale to pochybuji...mamka mela dve deti a nepomohlo to nic...Mame to asi v rodine...No tak zkousim co se da...Posledni skoro rok co beru homeopatika...a posledni pulrok co jsem zacala jist soju,se mi to trosku zlepsilo...Jako ze uz neumiram a opravdu ze me nema vylezt vetrelec zaziva...ale stale to neni ono,mam hormony rozhazene,to je jasne me i memu okoli,ktere musi snaset me nalady 8-( ...Pupalku jsem brala i driv,pak prestala,ted zase zacala...ale vic ji namazu na oblicej nez snim :-D ...Kdyz to je Josefky vina :-D ...Ja jak beru ten rybi olej a ten se s pupalkou bije...tak si vezmu rybi a na pupalku uz nedojde...Nejak si neumim naplanovat ty odstupy :-N ... No ja se na ten Tautropfen ptam,pac jste tak nadsene s tou jeho lavovkou...Ja tak nejak porad zkousim,ale stejne se vzdy vratim k Hauschkovi...Nu a vsimla jsem si,ze tautropfen ma stejne jako Hauschka vyrobky z damasske ruze,vlastne na stejnem zaklade... Nasla jsem jeste neco k te angelice: http://sirver.neutral.cz/EE/byliny.ph... No zvlast nezadouci ucinky me zarazily...
Odpovědět
soja ma hodne estrogenu, takze to je zajimavy vedet, ze to pomaha ...taky jsou eteraky, ktere pomahaji zmirnit ms..mrknu se do knihy, ktery to jsou:-) tautropfen s tou damaskou ruzi pekne voni, je trosku hutnejsi(hlavne ten nocni krem), takze je spis lepsi pro suchou nebo zralou plet..co je ale super je ruzova kvetinova voda, ta je fakt nadupana a na osvezeni je bezvadna..ja ruzovy tautropfen zkousela a byl na me dost mastny, ale tu vodu bych si koupila(ted mam ruzovou salus a je dobra, ale zda se mi, ze tautropfen je lepsi)..zadne kremy hauschka jsem zatim nezkousela..mela jsem akorat cistici krem, ktery byl hodne dobrej a vyrovnavaci olej, ktery mi vubec nesedl..
Odpovědět
Profilova fotka
chloequest, ja mam to iste s MS. Zasadne som proti akymkolvek liekom a moj manzel lekar je zo mna nestastny ked ochoriem lebo nic nechcem brat (az naposledy som musela lebo som vazne ochorela) ale pri MS si musim dat aspon 800g Ibalginu inak by som neprezila, takze boelst vzdy zvitazi nad mojim odporom k liekom :-S Sranda je ze mi pomaha len Ibalgin baby a kto z Vas uziva ten dynovy/tekvicovy olej? Je spravny ten pumpkinseed oil, alebo je to nejaky iny? :-o Da sa Tautopfren zohnat aj na SK? Rada by som si od nich kupila lavovku
Odpovědět
Ja uz jsem pri ty protiplisnovy diete za tri tydny zhubla 2kg, coz nevim jestli je normalni a spravne. Co Josefko? Jako rikala jsem si ze kdyz nebudu jist cukr a bilou mouku, ze asi neco takoveho prijde, ale jestli to neni moc rychle. Jestli se mi misto toho cukru co je na energii nespotrebovava bilkovina, ktere asi nemam dost. Musim zajit do te zdrave vyzivy :) Jeste jeden dotaz Josefko. Pres Vanoce planujeme asi peti, sesti denni track. Nemam v tom obdobi si prece jen dat malicko cukru? Prece z neceho to telo jet musi, ne? Jsem v tom ztracena :) Nebo nejake tipy cim si tam dodat silu? Predpokladam, ze seminka a orisky by mohly pomoct...
Odpovědět
Profilova fotka
juju, to je zajimavy, mne na MS taky pomaha jenom ibalgin :-N ani treba algifen nezabral, a to ma byt na krece... ale minuly mesic - hlavne to nechci zakriknout! - ale bylo to lepsi, nevim, jestli zabrala ta homeopatika, co mam... doufam, ze to nebyl jen nejaky vyjimecny vykyv!! :-)
Odpovědět
Juju tak ja beru Nalgesin...ten jediny mi pomaha...Je to svinstvo,ale neda se...Ibalgin nemuzu pac mam na brufen alergii... Pumpkinseed oil je ten spravny tekvicovy...
Odpovědět
ja uz jsem davno za algifenem..ten mi tak ucinkoval pred 2.rokama,pak se mi z neho zacalo delat spatne...Ninouche,jaka beres homeopatika?
Odpovědět
tak jsem byla v te zdrave vyzive a konecne jsem tu sehnala po roce umeocet :) Quinou nemeli, tak mam aspon cizrnu, konopne seminko (kvuli proteinu) se tu nemuze prodavat, bilkovinu v prasku mam ryzovou ale bez cehokoliv pridaneho. Takze jsem byla v podstate uspesna....
Odpovědět
Nezkoušely jste na tu bolestivou MS kontryhel? Já jsem teď posledních několik měsíců pila půl litra čaje denně týden před MS a obešla jsem se bez prášků proti bolesti. Minulý měsíc jsem to pití nějak nestihla a bolestí jsem lezla po zdi. Takže myslím, že to zabírá. Kontryhel je běžně v lékárně, buď porcovaný za asi 30 kč, nebo sypaný. Měly by existovat i nějaké kontryhelové kapky, které se prý dají sehnat ve zdravých výživách a pak jsem taky slyšela chválu na kapky Gyntima.
Odpovědět
Profilova fotka
pumpkinseed oil je olej z dynovych seminek a dynovy olej bude podle me z duzniny, ale nejsem si jista - taky jsme to resily. Kdyby totiz byl ze seminek, tak to tam podle me napisou a na tom mem to neni. kaculienko, 2kg za tri tydny je uplne v pohode, 0.5 - 1kg za tyden je zdrave hubnuti. Jinak co se tyce toho vaseho vyletu - snaz se o co nejmene cukru to jde, protoze kvasinky maj radi cukr a hned se jim zacnou zivit - orisky a seminka jsou v pohode, zkus si treba nadelej do zasoby nejake flapjacky (ovesne tycky) - jestli vis co to je a misto cukru tam dej xylitol a jakekoliv berries. Oves take nebude idealni, ale porad lepsi nez kostka cokolady nebo susenka. Mam ti poslat recept? Jinak nezapominej pravidelne jist a je skoda, ze nejis maso, to by ti pomohlo.
Odpovědět
Hani, kontryhel s občasnými přestávkami piju asi rok a nepřipadá mi, že by mě MS bolesti opustily - jsou o něco snsitelnější než před HA, ale zázrak se nekonal :-( Každopádně je to výborná bylinka a je možné, že bez kontryhele bych právě trpěla jako před HA. Josefko, myslíš, že dýně je natolik olejnatá, že by se lisovala i dužina? To se mi moc nezdá... Dívala jsem se na stránky Saloosu, od kterého mám dýňák, a o semínkách tam není ani slovo, ale z oleje je jasně cítím a odpovídá i barva. V této souvistolti mi napadá, jak je to s avokádovým olejem - dal by se lisovat z olejnaté dužiny i ze semena =-)
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, ja prave nevim - bavily jsme se o tom s holkama a ja si stejne jako ty myslela, ze olej je jasne ze seminek, protoze duznina nema oleje tolik, ale jedna holka mi tvrdila, ze muzou byt oba dva - tak sem z toho trochu zmatena, ale nemam cas to zjistovat, takze zustavam dal ve tme :-D. Avokado olej v duznine obsahuje a relativne hodne, o tomhle oleji si myslim, ze je z duzniny.
Odpovědět
Profilova fotka
Dívala jsem se, co o dýňovém oleji píše Kusmirek, ale mluví jen o oleji ze semen. Chvíli jsem to hledala na internetu a všude se píše jen o semenech, např. také tady http://vfu-www.vfu.cz/fvhe/vegetabili... Tak nevím, to by chtělo zjistit u někoho, kdo se v odvětví výroby olejů pohybuje, taky by mě to zajímalo :-) Chvíli jsem si dýňovýňovým olejem nenatírala dekolt a za pár dní je to znát - vrátily se pupínky ]-( Je to prostě malej zázrak. Jo a o avokádovém oleji Kusmirek píše, že se získává z olejnaté dužiny. Vytlačuje se ze sušených plodů a odstřeďuje se. Dá se získat i ze semen nebo z pecky, ale není běžný. Oelj z pecky sice prý má protirakovinné účinky, ale je považován za jedovatý. Podobné problémy jsou i s olejem z jader meruňky. Čerstvý olej z dužiny avokáda je světle zelený, ale na slunečním světle se velmi rychle rozkládá a hnědne - dobré pro orientaci při koupi. Občas se do rafinovaného přidává zelené barvivo, takže je-li zelený a nehnědne, pozor!
Odpovědět
Profilova fotka
petuli diky :-) jinak silne protirakovinne ucinky ma lneny olej
Odpovědět
Profilova fotka
jo, dneska byste si pry mely udelat pletove masky, ponorit se do oleje, udelat si masaze atd .... protoze je uplneka to pry plet nejvic prijima :-) - za pravdivost nerucim :-)
Odpovědět
Popravde ja jsem se s jinym nez z dynovych seminek nesetkala...Vsak slunecnicovy je take ze seminek a nepisou ze slunec.seminek...Ale zase olivovy je z plodu...I kdyz ma dyne v duznine tolik oleje?Vsak je jako brambory...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?