Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, me to taky prekvapilo, kdyz jsem to slysela, ale objevila jsem to na vice mistech, tak nevim. Schvalne jsem se rozhodla se soubezne merit v podpazdi a druhym teplomerem v pochve a popravde - teploty v podpazdi vicemene kopiruji ty v pochve, jen jsou trochu nizsi. Me treba prislo nejmin presne mereni v ustech, protoze mi to strasne litalo. Behem MS se v pochve neda a usta jsou alespon podle me mene presne nez podpazdi .... ale to je jenom muj nazor, proc je to zrovna takhle, mozna to ma jine odbornejsi vysvetleni :-).
Odpovědět
Josefko, a jo, mně nějak nedošlo, že ne každý má kalíšek, se kterým se měřit v pochvě dá :-) (ale já při MS neměřím, dodnes jsem si myslela, že ty teploty z tohoto období nejsou nijak nutné :-)).
Odpovědět
dakujem dievcata, uz som objednala, reagovali velmi rychlo a ja si ochotu velmi cenim :-) pekny den ;-)
Odpovědět
josefko, ty seš zlato, ségře strašně padají vlasy, během tří měsíců jich má o třetinu míň, tak jsme s mamkou taky přemejšlely, že by to tou štítnou žlázou mohlo být, no už jsem jí tvůj příspěvek zkopírovala do mailu a pošupajdí k doktorce :-o O víkendu jsem vařila quinou se špenátem a kuřecím masem - mňam! moc nám chutnalo. dělala jsem i mexický fazole - barevné fazolky vigna čínská, červená ledvina, měsíční fazole... jsem uvařila se saturejkou, tymiánem a bobkovým listem, na oleji zpěnila cibulku s na plátky česnek s trochou skořice a papriky, pak přidala uvařený fazole,přimíchala rajský protlak a trochu chilli, trošku podlila a podusila a na závěr posypala sušenýma bylinkama, pokapala citronem a osolila.
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, ja myslim, ze pokud to bylo jenom jeden den, tak to yl nejaky divny vykyv. kdyby se to opakovalo, asi bys to mela rict doktorce, jinak bych se s tim moc nestresovala - kdybys videla, jak to lita me :-(
Odpovědět
O těch teplotách při MS jsme se už někde bavily, ale nevím, jestli tady, nebo na koníkovi. Mně osobně se na tom nelíbí, že se pracuje s absolutními teplotami. Přitom u jedné osoby je rozdíl, jakým teploměrem měří (Andělce měřil Digital o 0,2 stupně rozdílně, než dgital), v jakou hodinu měří (pokud budu měřit v 5 hodin, nebo 8 bude rozdíl dělat tak 0,1 až 0,2 stupně) a každá osoba má trochu jinak položenou celou teplotní křivku. Já měřím v puse přes rok a teploty jsou v pořádku. Věřila bych tomu, kdyby se pracovalo s výkyvy, tak jako při určování ovulace. Taky se neříká, ovulaci máte při teplotě 36,2, ale když následující 3 teploty jsou vyšší než 6 předcházejících.
Odpovědět
Hani, ono ale na tom něco bude, vím, že někde Len psala, že má problémy se štítnou žlázou a teploty má celkově nižší. Rtuťové teploměry jsou považovány za přesnější, takže taky no problem. Na druhou stranu bych se ale určitě neplašila, kdybych naměřila třeba 36,3 a s hodinou měření máš taky pravdu, měřívám v 5.40 a když jsem to kdysi o víkendu ověřovala, o hodinu později jsem měla teplotu o 0,1°C vyšší. Taky bych nebrala za směrodatné měření z jediného cyklu - teploty se mi v cyklech ve stejných dnech liší a asi to tak má každá z nás. Takže tuto metodu bych brala za směrodatnou, ale spíš orientačně a v každém případě aspoň po 3 měřených cyklech.
Odpovědět
Profilova fotka
hanko, jak pise herminka, je to jenom indikace - pokud nebudu mit zadne jine priznaky, jenom o torochu nizsi teplotu, tak to taky nebudu resit, ale pokud mam i jine problemy, tak me to muze trknout .... no, odnekud to vychazi, ja jsem si to nevymyslela a ani to neni z casopisu pro zeny - jenom jsem do toho nijak vic nestourala. Duvod pro rtutovy teplomer je presne ten, ze je presnejsi nez digitalni (mam overeno sama na sobe) a jak jsem psala, me delal digitalni teplomer paseku v teplotach, kdyz jsem je merila v puse, skakalo to jako blazen. Navic moje gynekolozka, kdyz to videla a kdyz koukla na ty teploty, tak mi sama hned doporucila vysetreni na stitnou zlazu ..... takze neber to striktne, ale informativne a oreintacne.
Odpovědět
Profilova fotka
holky, jsem uplne nestastna z koznich problemu, ktere me "postihly" v poslednich dnech, a uz si s tim nejak nevim rady. Nevim, s cim to muze mit souvislost a uvitam jakoukoliv radu ;-) Par dni uz mam tak "podobany" oblicej, jako dlouho ne, pupinky jsou cervene a nektere i boli - nejdriv me napadlo, jestli mi nedela paseku na obliceji makeup od Sante - ale asi to nebude tim, protoze: opet se mi ve velkem zacaly delat pupinky i na zadech ]-( a krome toho taky na noze (!!) - to je uplne divne, ale pred cca tydnem se mi treba zniceho nic udelalo neco na lytku, pak na stehne... Takze spis myslim, ze to souvisi vse spolu, a ne oblicej s makeupem... Taky se mi zda, ze me vic svedi pokozka hlavy. Nejhorsi ale je, ze se mi dnes snad po roce nebo i vic vratil takovy "ekzem" (nevim presne, co to je, na koznim mi to nerekli :-| ) - mam to na rukou a projevuje se to tak, ze mam strasne vysusenou kuzi, kt. mi pak na koneccich prstu zacne uplne vrascitet a svraskavat, az popraska, nekdy az do krve... a tentokrat se k tomu pridal i cerveny a popraskany hrbet ruky, cerveny - to vypada nejvic jako nejaky ekzem... Zda se mi, ze to zhorsuje ci vyvolava nekdy prach (utirani prachu treba). Nejdivnejsi na tom je, ze a) se to objevilo ted, kdy jsem mela pocit, ze se mi plet naopak hodne zlepsila a kdy se snazim prece jen vic premyslet nad tim, co snim, b) svedeni kuze postihlo ted i muze... Skoro to vypada, ze delame neco spatne :-( Omlouvam se za takovy elaborat :-N :-N ale dohnalo me k tomu zoufalstvi :-D Netusite, co by pomohlo, nebo spis - co muze byt pricinou??dekuju :-)
Odpovědět
ninounche, nemuze to by priznak nejakeho cisteni (toxiny se musi nejak dostat z tela), jite neco jak jste byli u te Strnadelove a Zerzana? Treba to je na vas moc silne...
Odpovědět
Profilova fotka
ninouche, taky by me napadlo to same co kaculienku - zkuste snizit davky nebo to na chvili vysadte, tohle by se nemelo dit ani pri cisteni.
Odpovědět
Ninouche, po příčině pátrat nebudu, na tu asi přišly holky, jen poradím klasická "bezpečnostní" opatření ekzematiků - promazávat (ruce i zbytek těla, kde to svědí), důsledně nosit rukavice (i když není extra velká zima), na veškeré "mokré" a špinavé práce nosit gumové rukavice (lépe s tenkými bavlněnými v nich), pokud trpíš na svědění v noci, nejsou od věci také tenké bavlněné rukavičky a samozřejmě krátké nehty. Tato opatření Ti to nevyléčí ano neodhalí, z čeho to máš, ale pomůžou zabránit nejhoršímu :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
holky, dekuju za reakce:-) S tim cistenim me to sice nenapadlo a mohlo by to byt, ale je to stejne divne - muz to uz dobral a neji nic uz aspon 10 nebo 14 dni, ja jsem mela jeste jeden caj (ten 40minutovy ;-) ), ale ten se nema pit, kdyz je clovek nachlazeny, takze jsem ho pred nedavnem vysadila a zatim se k nemu nevratila =-) Jim ted teda jedine homeopatika, ale ze by to mohlo byt z nich??? Dnes ale trochu citim mizni uzliny (to je u me vzdy priznak nejakeho mozneho zacinajiciho nachlazeni nebo oslabeni), tak me napadlo, ze to asi taky souvisi s celkovym oslabenim... no, jim ted echinaceu, snad se to zarazi. Hermi, diky za zkusene rady:-) a prosim te, z toho popisu si teda myslis, ze je to fakt ekzem? mne kdysi kozni rekl "mazat indulonou" a byl se mnou hotov :-| Ale mastny mi na to nikdy moc nepomahalo, ta suchost je jakoby zevnitr. Dnes koukam je to trochu lepsi, na noc jsem si to namazala bambuckym maslem... Jinak kdo mate zkusenost s dynovym olejem - davate ho i na vyslovene problematickou plet? neni moc mastny? rikala jsem si, ze bych to zkusila... A muze to byt i ten z countrylife, zejo?
Odpovědět
Profilova fotka
ninouche - nebo to muze byt alergie na neco, co jste zacaly jist nedavno - nenasadili jste nejakou novou potravinu? Z homeopatik bych to nevidela jako pravdepodobny, ale jestli je jite oba a oba stejne, tak je zkuste vysadit .... nebo zavolejte te Strnadelove, ale hlavne se nenechte presvedcit, ze je to normalni behem cisteni - neni!!!!!
Odpovědět
Ninouche, zdá se mi (ale doktor nejsem), že to ekzém být může, nebo možná nějaký jeho "předstupeň" - když se mi v cca 19 letech vrátil, měla jsem to zpočátku takové, jako popisuješ Ty (ta suchost a praskliny - tehdy jsem na to používala zmiňovanou modrou indulonu nebo klasickou Niveu :-D). Ekzém potřebuje promazávat a zároveň hydratovat, takže bych v Tvém případě použila krém na ruce Alverde nebo to bambucké máslo, ale vždy na vlhkou pokožku. Kamarádka mi taky kdysi radila koupat ekzém v odvaru z ovesných vloček, ale to jsem byla zdechlá zkusit :-D (a asi jsem udělala dobře, vzhledem k tomu, že mi ekzém zapřičiňovaly právě vločky), třeba by Ti to pomohlo. Nevím, čemu říkáš "vysloveně problematická pleť" :-), ale řekla bych, že něco takového vlastním (nebo díky dýňáku snad už můžu říct "vlastnila jsem") a po namazání mi celkem mastný připadá (nepřeháním to, dávám 2-3 kapky), ale nemůžu říct, že by mi pleť nějak přemašťoval nebo zatěžoval - ráno ji mám naopak spíš sušší (občas i trochu šupinky - a to ho mažu na vlhký obličej) a hezky sjednocenou. Holky ten z Countrylifu používají.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, homeopatika mam jen ja (jsou na MS problemy) a kura trvala dlouho bez jakychkoliv projevu, ted se to objevilo u me jen pri tech homeop. a muz nebere uz vubec nic. Takze to jsme vyloucili. Nove potraviny - budem to muset zevrubneji probrat, takhle narychlo me napada jen kukuricna krupice a jahly... Vcera jsem si listovala makrobiotickou kucharkou co doma mame - na zacatku je dost zevrubne povidani o prechodu na mb stravu - a je fakt, ze toto mi na tom docela vadi, jak oni porad operuji s tim, ze vsechny spatne projevy (kozni problemy, ryma, prujmy, ...) jsou "eliminace" a je to vlastne dobre, ze se telo "cisti" a nesmi se to nijak potlacovat... Mne to taky teda nepripada moc ok a myslim, ze mas pravdu ty :-) Hermi, zatim to vypada, ze u me ty ruce jsou v reakci na prach :-| Muze byt ekzem vyvolany prachem? nebo teda je to nejaka alergie? Vcera nam totiz delali nova okna, takze vsude takovy ten jemny "stavebni" prach, a jak jsem uklizela, najednou se mi to hrozne rychle rozvinulo. Je fakt, ze bambucke maslo na suche ruce mi vubec nejde, mam pocit, ze se nevsakne, takze si mazu vlhke a je to lepsi a mozna i trosku pomohlo. "Vyslovene problematickou pleti" myslim tu hruzu, co mam ted na obliceji :-D ale minila jsem tim to, jeslti to pomaha i na vic nez jen cerne tecky a male nedokonalosti, jak tu nekdo psal ;-)
Odpovědět
Ninouche, nejsem v tomto až tolik kovaná, ale myslím si, že stavební prach by Ti něco takového mohl klidně něco takového způsobit - jednak prokazatelně vysušuje a třeba můžeš být i na některou jeho složku alergická, co já vím? Tak teď už jen v rukavicích ;-) Tak to tedy "vysvloveně problematickou pleť" mám (měla jsem) a dýňák mi na ni moc pomohl ;-)
Odpovědět
ninouche a co treba lavovku na ten oblicej smisit s dynovym olejem a udelat si masku na hluboke cisteni...abych pravdu rekla, ja jsem zkousela na plet oleje a zatim z tech, co jsem pouzila(pupalka, avokado, psenicny klicek) mi zadny nevyhovoval...chce to proste mnohem vic zkouseni a kombinovat... na telo uz jsem se konecne dobrala toho, ze mi vyhovuje 5ml psenicneho, 5ml avokada a 15ml pupalky...ale napriklad na ruce musim mit hutnejsi krem, protoze jsou vystaveny mnohem vetsimu naporu nez zbytek tela a zadny z techle oleju na promasteni nestacil.. taky zvazuju vyzkouset ten kokosak tropical, protoze ma prece jenom hutnejsi konzistenci v kazdem pripade jsem zjistila obrovsky rozdil v myti rukou kostkou mydla alverde a gelem kdekoli jidne..ty jsou fakt jak ziravina..ruce si mazu doma o poznani mene casto nez pred tim
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ja ted na oblicej pouzivam: na odliceni iris mleko weleda (+na oci olej logona), na noc nedavam nic, a rano pouziju hauschka olej a na sussi mista (tvare) jeste to h. mleko (zatim mam vzorecky). Az do ted to bylo supr a prave se mi ta plet dost zlepsila, takze jsem uz uz chtela zainvestovat do hauschky "naostro"... Ale lavovku zkusim - i ten rhassoul byl dobrej. Jakou ze lavovku ty mas, prosim te? Mydlo alverde je moc fajn, jen mi pripada, ze trosku hur vysycha (je na mrizce, ale presto) - treba i ve srovnani s tim savon du midi.
Odpovědět
ninouche, myslim, ze martina psala, ze se ji hauschka neosvedcil kombinovat s jinou kosmetikou, ale samotny snad ano..tak jestli v tom nebude zakopanej ten pes :-| ja mam lavovku tautropfen, micham si to s kapkou oleje, co mam mix na telo..1x tydne si delam masku a dobry..je po tom hrozne hladka plet mam dotaz, jestli nevite ci existuje praci prostredek a avivaz pro kojence, jestli mate nekdo s necim zkusenost..a s nejakym dobrym cajem pro kojici matky...asi nikdo, co? :-D .. chci kamosce koupit par darku vcetne weledi kosmetiky, v lednu ji ceka novej prirustek :-)
Odpovědět
Catf, já bych o pracím prostředku pro kojence věděla: sliz :-D Teď vážně - Sonett má prostředek bez vůně, myslím, že by byl vhodný, a aviváž bych pro mimčo nepoužívala. http://www.biosfera.cz/sonett-tekuty-...
Odpovědět
herminko, ze bych ji varku slizu vyrobila? to by mohla byt docela sranda :-D mne prave dalsi kamoska, co uz mimco ma, rikala, ze ji avivaz chybi, protoze se ji zda to pradlo dost tvrdy..tak kdyby neco meli, bylo by to dobry
Odpovědět
Catf, taky záleží, v čem ta kámoška pere, pokud v sypkém prášku, může jí ho tam trošku zůstávat (byť se pro děti máchá navíc) a pak se prádlo zdá hrubé. Aviváž bez vůně má Missiva, ale tu lze obvykle koupit jen přes dealery), nebo kup flašku octa :-D To by byl dar - sliz a ocet :-D (mám dneska nějakou veselou :-D). Mám dojem, že bio čaj pro kojící jsem někde zahlédla, možná to byl Bio Selection, ale nejsem si jistá.
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ja si myslim, ze i klasickej tekutej Ecover bude pro kojence 1000x lepsi nez vschny ty klasicky prasky na prani (byt pro kojence), ale sliz bude 100% nej. Avivaz bych na miminko taky nepouzivala, zadnou a nebo max trosku octa, jak jste tady uz resily. Ja taky ted objednala z GW spousty darku pro kamaradku a jeji novej prirustek (nemame my stejnou kamaradku??? :-) ) - objednala jsem ji tam BIO caj pro kojici matky - ja od nich mela BIO zazvor a citron a byl to nejlepsi bylinkovy caj, jaky jsem kdy pila.
Odpovědět
a ja jsem si dnes koupila pohankovy caj a je taky vybornej :-))) ale tehotne zeny a kojici matky ho nemuzou :-))))
Odpovědět
ninouche, nečítala som všetko, ale nemáš aj nedostatok nejakého vitamínu alebo prvku? ja som na vlasy začala brať pupalkové kapsule aj s vit. E (je to v 1), a mám dojem, že mojím vlasom to prospieva...
Odpovědět
lentilka a ja taky chtela navrhnout ninouche jist denne lzici pupalkovyho oleje :-) je sice hnusnej, ale treba by pomohl
Odpovědět
zejtra jdu vyrabet ten sliz, jestli mi po nem vybuchne pracka, tak reknu zirafce, at vam smaze nicky :-D :-D :-D mame totiz s pritelem zbrusu novou :-D
Odpovědět
nemate nekdo tip na zazracny preparat po kterym bych se zacla konecne ucit na statnice? 8-) 8-) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
jeej, rosi, ten preparat chci taky!!! :-D catf, pupalkovy olej jsem zkousela jist kvuli MS, ale dlouho jsem nevydrzela - byl fakt hnusnej... "Nahodou" jsem ho navic zapomnela v Brne, takze ho nemuzu jist ;-) Ale pro zacatek - dnes mi m. koupil dynovy, takze zacnu zevne i vnitrne tim, pak uvidime :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?