Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
no ja slysela, ze hojicha a kukicha jsou fakt super caje... Vlastne to ani nejsou caje, neobsahuji tein ani kofein, navic jsou zasadite a pry neobsahuji zadne plisne (a nejsou na ne nachylny) A maj myslim i nejake vitaminy, ale to nevim jiste :)
Odpovědět
Co je považováno za vhodnou zdravou snídani? Třeba pohanka a tak? =-)
Odpovědět
josefko dakujem za tie caje, takze zeleny: pred jedlom alebo medzi jedlami bylinkovy: po jedle rooibos: ?? kedykolvek? ovocny: pre mna blee, to nie je caj 8-( caj japan bancha tiez pijem, tiez si myslim, ze to je taky bezny caj, nic zvlastne
Odpovědět
Kaculienko, tein a kofein je totéž, jen se tomu jinak říká (a dnes se častěji i ves spojitosti s čajem používá kofein). Bancha má myslím nižší obsah kofeinu než jiné čaje (proto se může pít celodenně), ale ne nulový. Hojicha je pražená bancha, má praženou chuť, lehce do zemita.
Odpovědět
Profilova fotka
alila, pusty jsme tady uz probiraly - ja osobne jsem striktne proti nim a nikdy je svym budoucim klientum nebudu "ordinovat", max 1 den a to rozhodne ne pust takovy, jaky popis. Jde to proti logice, takze tim padem to moc neberu :-D. Lidske telo potrebuje kazdodenni prijem urcitych vitaminu (B-komplex, C) a mineralu (napr. zinek, horcik), mastnych kyselin (hlavne omega3), bilkovin a sacharidu, aby mohlo spravne fungovat - vytvaret energii, bojovat proti patogenum a volnym radikalum, udrzovat imunitni system v pohotovosti a funkcni, udrzovat zdrave nervy a bunky atd .... pokud nedostane to co potrebuje, nemuze fungovat - mozna se to neprojevi za 21 dni, ale podle me se to projevi v budoucnu ..... treba i tak, ze kompromisovany imunitni system nebude v te dobe pustu schopen vychytat nejakou rakovinnovou bunku, ktere mame v tele uplne normalne a projevi se to za 3 roky nejakym nadorem .... pricitala bys to pak pustu???? Samozrejme, pokud nekdo chce pustovat, tak at si dela co chce, ale ja sama za sebe pust nikdy delat nebudu a az budu mit odstavnovac, tak zkusim ten jednodenni pust, ktery si myslim je celkem zdravy ;-).
Odpovědět
josefko kolik bílkovin denně je potřeba? jsou nezbytné i živočišného původu? nejím mlíko a nic z něj a maso max 1x do měsíce.
Odpovědět
tak tak, v nedelu som mala ovocno-stavovy den aj ja a nemozem si vynachvalit :-) tak raz za mesiac si ho vzdy urobim. ale na konci dna sa uz citim byt slaba, neviem si predstavit 21 dni nejest 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
ciatko: bylinkove caje se take mohou pit po jidle - neni to slozite - jenom zeleny a cerny by se nemel pit hned po jidle, u ostatnich je to jedno ;-) ovocne caje take nemam rada, jen Ruzova cajovna ma jeden, ktery je uzasny -uz jsem ale zapomnela jak se jmenuje :-( lindulak, zeleny jecmen je hodne zdravy. Jak pise herminka, da se odstavnit doma, ale na malou sklenku stavy potrebujes dost velke mnozstvi travy .... taky udajne zalezi na tom, v jakem klimatu a na jake pude se pestuje ....
Odpovědět
Josefko, vďaka za názor ;-) Skúsim teda prečítať pár strán dozadu a nájsť, kde sa o pôstoch bavili a k čomu ste dospeli... Mne príde naopak myšlienka, že tým, že človek aspoň deň alebo pár dní neprijíma potravu, tak si aspoň na malinkú chvíľu oddýchne celý tráviaci systém a jednak sa vďaka tomu strávi všetko, čo máme v žalúdku a postupne vylúči najhlavnejší odpad z čriev, jednak sa telo aspoň na tú mini chvíľu nemusí venovať tráveniu a môže sa intenzívnejšie "zamerať" na iné problémy...Myslím, že pár dní bez jedla určite nemôže človeku uškodiť. Nepochybne ale už i pár dní spustí intenzívnejšie rôzne detoxikačné procesy a je len na danom človeku, ako dané nepríjemné prejavy ustojí...;-) Ciatko, to by mohlo (ale nemuselo) vysvetľovať i to, prečo si sa po dni na šťavách, ktoré majú samy o sebe značný čistiaci účinok, začala cítiť nepríjemne...
Odpovědět
holky já vás vůbec nestíhám :-( kupí se mi tu milion věcí do školy a fakt nevim. kde mi hlava stojí...chjo :-S ohledně půstů, šťávových dnů atd... myslím si, že nic se nem,á přehánět a nedělala bych to nijak často. Já jinak zkoušela ananasový den atd. a nějak mi to nesedělo, bylo mi špatně a celý den byl na nic :-p
Odpovědět
smarja, zeny, nezda se vam to zvlastni - kvuli jedne moji vete takove bourlive reakce, je to normalni? :-D :-D ad laktobacily, mne bylo take doporuceno brat si je jindy, nez psala josefka (vecer pred spanim a nevysvetlila mi tedy proc) ad chlorela, mam tomu rozumet, ze se vzdycky rozkousa pred polknutim (nikde to nepsali), ted teda jim spirulinu, takze to je to same- taky rozkousavat ty tabletky? (taky to nikde neuvadeji, coz je tedy divny) catf jeste jsem zapomnela napsat, ze jsem zkousela ty parfemy - tak ruzovy, no to byl na mne smrad neskutecny, babka hadr a pivonka nic moc a rychle vyprchala (narozdil od toho smardu, ktery se mi drzel na ruce az do vecera :) takze zase nic (mozna se jan tak pro formu striknu jeste zelenym cajem..levaduli ne, tu nemusim..)
Odpovědět
Profilova fotka
alilia, me by jen zajimalo, jak je to s tou destilovanou vodou? kdysi jsem slysela nazor, ze vypit destilovanou vodu muze byt az velmi nebezpecne - ta voda absolutne bez mineralu je "ridsi" nez "voda" obsazena v bunkach tela, a ty potom muzou popraskat (ma to nejaky odborny biologicky nazev, na ktery si ted zaboha nevzpomenu :-| Ale je to defacto snaha "zahustit" tu ridsi tekutinu, obklopujici bunky). Pokud ja vim, destilka absolutne neni vhodna ke konzumaci. Ja si nemuzu pomoct, ale myslim si, ze to, ze se telo "nemusi venovat traveni" neni zrovna dobry argument - vzdyt travici soustava JE urcena k traveni a k tomu, aby se do tela z potravy dodavaly ziviny... ja nevim, proste mi to prijde proti prirode ;-) Neco jineho je zaradit kratinky pust nebo napr. par dni odlehcene stravy - moje maminka si napr. dela tzv. ryzovy den, kdy ji jen holou varenou ryzi.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
arvetka - asi tak 0.8g na 1 kg telesne hmotnosti - neni nutne mit zivocisne, ale mela bys kombinovat ruzne druhy rostlinnych, abys ziskala kompletni bilkoviny. ciatko, unavena jsi se citila proto, ze ti prave chybely ty vitaminy a mineraly potrebne pro energii - kazdy den by se mely dodat, protoze telo je kazdy den potrebuje. alila, musim rict, ze ja si naopak myslim, ze par dni bez jidla muze cloveku uskodit. Co se tyce dotoxu, na to jatra potrebuji mnoho enzymu, ktere potrebuji mnoho vitaminu a mineralu jako hnaci moturky (jinak nefunguji) a pokud je telu nedodas, tak muze tenhle detox skoncit spatne, protoze napr neprobehne az do konce a v tele zustane latka, ktera je jeste toxictejsi nez puvodne. Myslim, ze existuji bezpecnejsi zpusoby detoxu nez hladoveni, ale je to jenom muj nazor, ktery jsem si udelala na zaklade toho, co jsem se dozvedela o jidle a otele za posledni tri roky.
Odpovědět
Profilova fotka
jo a tady upresneni o cajich a kave ohledne toho, co obsahuji: Theanine (teanin) je aminokyselina, ktera se bezne vyskytuje v caji. Ma schopnost prekrocit krevni barieru mozku, ma psychoaktivni vlastnosti a ma scopnost redukovat psychicky I mentalni stress a muze produkovat pocit relaxace a uvolneni a vylepsuje vnimani a naladu pokud je v kombinaci s kofeinem. Kofein se nachazi v kave (odkud byl izolovan), v caji, kde se nazyva thein (tein), v guarane, kde se nazyva guaranin a v mate, kde se nazyva matein. Je to horky bily prasek s chemickym nazvem xantin a ma stimualcni ucinky na psychiku a je to mirne diuretikum. Obsah v caji zavisi na druhu caje a na jeho zpusobu zpracovani. Caj jeste obsahuje katechiny, coz jsou ty zdrave latky souhrnne se nazyvajici antioxidanty. Dalsi vyznamnou slozkou caje jsou taniny – a to jsou ty latky, ktere mohou branit vstrebavani mineralu jako je napr. hlavne zelezo a vapnik. Deje se to diky kovovemu iontu, ktery maji v molecule a ktery se vaze na ostatni mineraly a dela je nevstrebatelnymi. Taniny se vylucuji pri zpracovani a davaji caji a kave horkou a trpkou chut.
Odpovědět
Ninouche, k tej destilke - údajne sa využíva práve jej vlastnosť, že je "práždna", teda zbavená všetkých minerálov a je tak schopná na seba viazať rôzne látky (čo je ako výhodné, tak nevýhodné) a nečistoty z tela...Priznám sa, že sama pijem pri pôste obyč. čo najmenej mineralizovanú vodu a ide to v pohode aj tak (možno je to menej efektívne, neviem) ;-) Inak, podľa mňa pôst naopak proti prírode nie je. :-) Je mi jasné, že prirovnanie k zvieratám je ľahko napadnuteľné, ale predsa - veď žiadne zviera nemá potravu k dispozícii neustále, keď ju má, tak sa naje, keď ju nemá, jendoducho "pôstuje" a telo má čas na regeneráciu a pod. (apropos v živote som nevidela žiadne divo žijúce zviera, že by bolo choré...kým tie prekrmované človekom majú často mnohé zdravot. problémy...). Podľa mňa i človeku každý odľahčený deň - či už čiastočne alebo úplne bez potravy - len a len prospeje :-) Josefko a Ninouche, ale vďaka za inšpiratívne poznámky, skúsim zase niečo o tom našom tele a jeho fungovaní pogoogliť a pohľadať v múdrych knihách ;-)
Odpovědět
alilia to je fakt, ale co ked som pri stavovo-ovocnom dni uz poobede hladna. uz mi nepomaha dat si ziadne ovocie :-S a citim tupu bolest hlavy od hladu. takisto som strasne nervozna a idem radsej skor spat. ale rano mam dobry pocit, ze som to ten den zvladla. ;-) naozaj si neviem predstavit fungovanie v praci uplne bez jedla
Odpovědět
ale zasa je pravda, ze pri zacati akejkolvek ocisty sa stav tela/pleti nacas zhorsi. to len ja som padavka, ze to nezvladam 8-(
Odpovědět
Ciatko, nemyslím, že si padavka - ono je to hodne o psychike a keď sa človek na to správne "nastaví", ako že si telo trochu odpočinie a vyčistí sa atď., tak je to úplne o inom. Chce to radosť z toho, že sa telo čistí a nie užieranie sa tým, aké je to hrozné nič nejesť...A je pravda, že niekedy to ide všeobecne ľahšie a tak nejako "samo od seba" a inokedy je lepšie nechať to tak a nesiliť sa zbytočne. Inak mne sa zdá omnoho jednoduchšie nejesť nič ako byť napr. len na šťavách... A na zahnanie hladu je dobrý pohyb na čerstvom vzduchu, niečím sa zamestnať alebo spraviť si radosť niečím iným ako jedlom... :-) No, píše sa to ľahko, ale tiež sa momentálne neviem k ďalšiemu pôstu odhodlať. 8-)
Odpovědět
ano, ja sa to snazim brat optimisticky a nezacinat den so zlou naladou. ked som bola mladsia a zacala som so striedmejsim stravovanim, mala som taky trik, hovorila som si, ze hlad je len bolest brucha, ktora prejde. :-D
Odpovědět
A bolesť hlavy je uvádzaná ako jeden z najčastejších príznakov začínajúcej detoxikácie...samozrejme, že to nemusí byť leň ňou - no je znovu len na človeku, ako sa k tomu postaví - či ako k niečomu, čo "musí" zahnať jedlom alebo nedajbože nejakým ibalginom alebo ako k príznaku, že telo sa začína mobilizovať k boju so škodlivinami a treba len vydržať počiatočné nepríjemnosti, spôsobené zvýšenou koncentráciou toxínov v krvi, ktoré sa ale pri pokračovaní detoxikácie postupne z tela vylúčia a nepríjemnosti odoznejú... Btw. ale je to samozrejme stále len jeden z množstva možných pohľadov a prístupov. :-)
Odpovědět
a neuvadzaju ako to kladivo, co busi do hlavy, zmiernit? :-D :-D ibalgin, len to nie! :-p
Odpovědět
Stázi, nikde jsem nečetla, že by se chlorella měla rozkousávat, polykám ji celou. Josefko, celkem by mě zajímalo, jaký máš Ty názor na pití destilované vody. Nemám v žádném případě v plánu ji pít, ale zajímá mě to. Taky nám myslím ve škole říkali, že destilka neuhasí pocit žízně. Držívala jsem kdysi jednodenní půsty o vodě a čaji a zpočátku to bylo fajn, ale později jsem se vzbudila třeba ve tři, ve čtyři ráno celá se klepajíc a musela jsem si dát trošku medu nebo hroznového cukru, abych se cítila dobře. Teď se na půst necítím.
Odpovědět
Profilova fotka
stazi, mluvis o tech parfemech z gw? ty se totiz pro me ukazaly jako zcela nevhodne... mrzi me to, pac z flasticky vonely nadherne (mne hl. pivonka a zeleny caj), ale v jaky hrozny smrad se to rozvinulo na mne!! :-p :-) je to skoda, leda, ze by si clovek ciste pro svou potechu nosil s sebou ten flakonek a cichal si primo k tomu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jinak mam jeden vtipny postreh: muj tatka dela v oblasti vyzivy hosp. zvirat (a na moje prirodni, alternativni a jine snahy se vzdy diva trochu pobavene a skepticky) a nedavno jsme mluvili o tech mych plisnich v organismu, a on mi rika: "neutracej nehorazny penize za prirodni pripravky, ja ti dam na zbaveni tela plisni jil - to se dava kravam proti plisnim" :-N :-D Tak jsem se ptala, jestli to nahodou neni zeleny ci marocky jil:-) ale to se u nich tak nejmenuje, proste "jil". No tak mozna nebude bio (i kdyz - muze byt jil bio?), ale hadam ze cena bude tak desetkrat nizsi:-)
Odpovědět
Profilova fotka
alilia, moc se nechci nechat zatahnout do debaty o pustu (protoze vis proc :-D), ale jenom k tem zviratkum - myslis si, ze zviratka hladovi dobrovolne? Myslis si, ze kdyby mely kazdy den zradlo k dispozici (tim nemyslim domaci zvirata), tak ze by pravidelne nezraly? Vis jak by to bylo, kdyby mely tu moznost? Zraly by kazdy den ve stejnou hodinu ... takhle by to totiz priroda chtela. ;-). Zvirata vi, ze potrebuji energii, jasne, preziji par dni o hladu (to my taky), ale dokazala bych odhadnout, co by ti rekly, kdybys mela moznost se jich zeptat, jak se u toho citi a jestli jim to vyhovuje :-D. To, ze nejsou nemocna neni pustama, ale tim, co zerou - kdyz se pejskum davaji knedliky a salamy, tak pak neni divu, ze trpi civilizacnima chorobama. jeste posledni vec, mozek potrebuje ke sve cinnosti cukr, kdyz ho nedostane, tak omezi aktivitu :-) ... ale mezitim zacne telo odbouravat bilkoviny, zacnou se vytvaret toxicke ketolatky a zacnou okyselovat organismus a zacnou ubyvat svaly ..... a vubec 21 dni hladoveni nechapu ani trochu :-D :-D :-D Jinak zhorseni pleti a bolesti hlavy pri detoxifikaci jsou spatne!!!!! ...to je spatne provedena detoxifikace a moc rychla a muze vest k trvalemu poskozeni .... omlouvam se, ale uz to tady nechci vypisovat po treti :-p stazko, nemusi se rozkousavat, tyhle tabletky se ti rozpusti v zaludku. herminko, na destilku vyhraneny nazor nemam 8-( - ja bych ji nepila, protoze bych se bala, ze si rozhazu mineraly v tele - hlavne sodika a draslik .... ale nazory se lisi (jako na vsechno :-D) ....
Odpovědět
Holky, přišel mi mail z biosféry, že mají 9 % slevu na vše ;-)
Odpovědět
Josefko, ok, koniec debaty, aby sme to tu celé (zbytočne) nezahltili - tak zase šup naspäť ku kozmetike a bio vecičkám ;-)
Odpovědět
Zapomněla jsem napsat, že tu slevu mají jen do 28.11. Sice jsem na biosféru zanevřela, ale možná tam neco objednám :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja tiez nie som zastankynou postov, skor som za to aby clovek upravil svoj jedalnicek a vylucil zle potraviny a pridal mnozstvo byliniek a vitaminov. Potom sa telo tiez detoxikuje ale pomaly a prirodzene a nie drasticky. Ved nejde o to aby sme telo tyrali hladom ale pomohli mu ;-) btw dala som sa zlakat olejickovou maniou catf a kupila som si oleje od Weledy (su uz miesane) a davam si na tvar a telo. je to super. Zistila som ze ruzova sada od Weledy je najvaaac... x-)
Odpovědět
Profilova fotka
alilia - OK ;-) no a ja si s biosfery objednala minuly tyden :-( - ale na zacatku prosince pry budou slevy na oblecky z biobavlny :-), ze bych nam koupila k Vanocum rucniky =-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?