Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Chloe, přiznám se, že lapacho bych asi v sáčkách nekoupila (a dřív ani žádný jiný čaj, pracovala jsem v čajovně, tak vím, co je kvalita :-), ale práce mě donutila), hlavně z toho důvodu, že vařit a tak dlouho luhovat ten papír, či z čeho to vlastně je, bych se bála =-)
Odpovědět
Diky Misk za vysvetlenie ;-) Musim povedat, ze velmi zaujimave citanie je tato tema - clovek sa vela dozvie! No ledva vas stiham citat, mate rychle tempo :-D Juju, kosatcova sada mi nie je mastna, myslim, ze tak akurat ale dik za tip. Bambucke maslo som si uz dala kupit kamoske v BA, tak sa tesim, ked ho vyskusam :-) Inak aj roibos je zdravy caj, nie? Ja mam teraz dobry caj od Dr. Mullera - na posilnenie imunity - roibos s echinacou a je vhodny aj pre tehotne a dojciace, co je pre mna dolezite teraz.
Odpovědět
Profilova fotka
lindulak, rooibos je velice zdravy caj, ja jich dene vypiju asi 5 hrnecku :-) - moje kamaradka z Jihoafricky Republiky je dovazi a ma zeleny rooibos (nefermentovany) a ten je naprosto uuuuzasny :-D juju - tenhle tyden mi prijde knizka o interakcich mezi lekama a vitaminama, tak se ti juknu. Zadne dalsi leky uz neberes?
Odpovědět
ahoj, vcera jsem hledala info o granatovem jablku(kdyz pijeme tu grenadinu z vom fass denne po litrech) a tohle jsem objevila..tohle mi pripada jako docela fajn zdroj vitaminu apod. Nutriční bohatství granátového jablka Z hlediska nutričního je granátové jablko velmi bohaté na vitamíny A, B1, B2, B3, B9, C y E. Toto potvrzuje fakt, že jedna sklenice džusu z granátového jablka pokryje 100% doporučené denní dávky vitamínu B9 (acidum folicum) a polovinu denní potřeby vitamínů A, C a E. Také obsahuje vysoké množství fosforu, chlóru, manganu, křemínu a zinku, ale také vápníku a magnézia (udržujíce tyto dva minerály ve skvělé rovnováze), měď a železo (přítomnost prvního pomáhá lepší vstřebatelnosti toho druhého). Avšak minerál nejhojnější a nejvíce ceněný na granátovém jablku je potasium, nezbytné pro tvorbu a přenos nervových impulzů a svalovou aktivitu. V neposlední řadě je granátové jablko velmi bohaté na vlákninu a zároveň má nízkou kalorickou hodnotu díky nízkému obsahu karbohydrátů. Také obsahuje kyselinu citrónovou (s dezinfekčním účinkem, neutralizátor škodlivé močoviny a umocňovač účinků vitamínu C), kyselinu jablečnou, flavonoidy (barviva s antioxidačním účinkem) a taniny (látky s mimořádným antioxidačním efektem, s uklidňujícími a protizánětlivými účinky pro sliznice trávicího traktu).
Odpovědět
Catf absolutni souhlas,granatove jablko je zazrak prirody...Je to snad nejbohatsi zdroj antioxidantu...Jen do Cech vozi takove mrzaky nezrale a malinke...Myslim primo plody...A cerstva stava z nich se u nas take nesezene...V Rakousku se ted daji koupit komercni dzusy z granat.jablek...Samozrejme ne se 100%podilem...Ale alespon neco...
Odpovědět
Granátové jabko je priam božské x-) , hlavne ak je už zrelé - spozná sa podľa tvdej šupky, pod ktorou sa jemne rysujú tie jednotlivé zrniečka - to je vnútri krásne rubínové a s vynikajúcou chuťou. A dôležité je, aby nemalo pleseň v korunke. A kľudne sa dajú kúpiť v obchoďáku aj nie úplne zrelé, oni doma po pár dňoch dozrejú ;-)
Odpovědět
ve vom fass prodavaji 60% stavu z granatovych jablek - grenadinu - michame si to s vodou jako stavu x-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, zeleny rooibos je uzasny, kupujeme ho uz dyl a ja ho mam hrozne rada, krasne voni a je takovy jemnejsi. Ale i klasicky roibos je mnam :-) Jen by me zajimalo - vsude se rika, jak je zdravy, ale nikde jsem nevypatrala, co jako tak zdraveho ma obsahovat, nebo jak pusobi nebo PROC je vlastne tak zazracny?? :-) Pit ho budu stejne, jen jsem zvedava ;-)
Odpovědět
Catf, grenadina je výborná, manžel zalitoval, že jsme jí nekoupili víc (tak si ji dáme jen svátečně :-)). Ninouche, v čajovně jsme měli celou stránku o pozitivních účincích rooibosu, je ceněn mimo jiné pro svůj obsah minerálů, viz třeba zde: http://www.e-cajovna.net/rooibos
Odpovědět
Profilova fotka
rooibos obsahuje obrovske mnozstvi antioxidantu, ten zeleny rooibos dokonce vice nez zeleny caj. dalsi vyhodou je, ze neobsahuje kofein a tanin, takze je vhodny i pro tehotne a take nevytahuje mineraly z tela, jako cerny a zeleny caj. nechci vam kazit nadseni ze stavy z granatoveho jablka, ale pokud ji pijete po kilech kvuli zdravi, tak to asi nebude to prave orechove. Granatove jablko ma sice uzasne vlastnosti, ale pochybuju, ze v te stave toho moc zbyde. Rada vit B je citliva na svetlo, takze s tema bych moc nepocitala a s vit C uz vubec ne, ten je nejcitliejsi ze vsech tech vitaminanu. Vlaknina ve stave nebude urcite zadna a protoze je to zakoncentrovana stava, tak to urcite bude obsahovat hode cukru, ktery ma silne negativni vliv na imunitu a flavonoidy vicemene funguji pokud jsou v celem ovoci a vsechny ty slozky mohou pusobit spolecne, samy o sobe rada z nich nema zadne ucinky ... takze zaver - lepsi je granatove jablicko cele nez stava. ;-)
Odpovědět
josefko :-p :-D
Odpovědět
ale na rooibos se chystam..docela ted pijeme hodne caje..chtela bych si poridit takovou tu konvicku se sitkem uvnitr..nedavno jsme byli v lamborghini cafe, dali si zeleny caj, a prinesli nam kazdemu konvicku se sitkem..mela alespon 0,5litru..to by se mi libilo na doma..kdyz zpracuju, bych upijela..
Odpovědět
Článek se načítá
josefko zeleny caj vytahuje z tela mineraly? =-) mozes napisat nieco blizsie? este som sa chcela spytat tych, co pouzivaju dynovy olej na tvar, ci sa vam nevyhadzuju z neho vriedky (bielym obsahom :-( ). rozmyslam, ci si ho nedavam vela, ale zvyknem si ho este zotriet tamponom, aby tvar nezostala mastna. aplikujem samozrejme na vlhku plet
Odpovědět
Josefko, my pijeme grenadinu jen jako zpestření k čajům a čisté vodě - chci si ji dávat po bazéně, protože mi vždycky připadá, jak ve vodě plavu a pak jinou piju, jako bych pila tu bazénovku :-D Ciatko, takové problémy s dýňovým olejem nemám :-. Kolik ho dáváš? Já tak 3 kapky. Catf, rooibos je výborný - ať už zelený nebo červený :-) Osobně moc nemám ráda ty ochucené, hrozně rychle se přepijí.
Odpovědět
Profilova fotka
tak to jo, kdyz je to na chut, tak to je jina .... :-D ciatko - tein v cernem a zelenem caji ma schopnost se vazat na mineraly ve streve a tudiz je udelat nevstrebatelne, takze by se ani jeden z tehle caju nemel pit hned po jidle, zvlast, je li to nutricne bohate jidlo
Odpovědět
A sakryš, tak to budu muset svůj ranní a popolední zelený čaj přehodnotit =-)
Odpovědět
Profilova fotka
jinak je ale zeleny caj strasne zdravy a nemel by chybet v nasi strave - ale spis mezi jidly a po jidle si spis dat nejaky bylinkovy nebo rooibos ;-)
Odpovědět
ja nic prehodnocovat nebudu ani nahodou :-D zeleny caj mame radi a pit ho budem kdykoli..by se clovek musel zblaznit, hermi, nezer to zas tak :-D granatovy jablko taky kupujeme radi, mnam x-) jsem byla v green wave dokoupit zasoby a nakonec jsem si odnesla neco uplne jineho :-D krom planovaneho tropicai kokosaku mam weledu rakytnikovou stavu (pro polovici), brezovou stavu (pro me kvuli HA ociste :) a nakonec alvu- gel proti akne a vyrovnavaci krem..
Odpovědět
Profilova fotka
stazko a jak se chces zbavit akne, kdyz totalne ignorujes vsechno, co se tyka jidla =-) .... brezovy stavy ti v tom samy moc nepomuzou ;-) ;-) .... a i kdyz se ti to nelibi tak hormony silne zavisi na jidelnicku a kdyz ten mas spatny, tak je tak snadno nevyrovnas 8-( k tomu caji ..... podle toho co pises ze jis, je stejne jedno, kdy ten zelenej caj vypijes :-p
Odpovědět
Josefko a co se tyka bylinnkovych caju,popripade ovocnych caju???
Odpovědět
jaj uz jsi to psala,promin,ja jsem si nevsimla,az ted jak to ctu... S tim granat.jablkem...tady v Izraeli se prodava cerstva stava,ktera se musi spotrebovat behem dvou-tri dnu...Tam si myslis take nic neni uchovane???
Odpovědět
josefko, jak ingoruju? ty asi necetes vsechny prispevky, co? ;-) muj jidelnicek je v porovnani s prumernou populaci uplne ukazkovy :)) az na nektere vykyvy, ktere nejdou ovlivnit, tudiz se jimi nestresuji (nehlede na to, ze jim leta stejne a predtim jsem nemela nikdy ani pupinecek)
Odpovědět
Stazi:pak musis poreferovat jak ti funguje alva...Take jsem nad nimi uvazovala...
Odpovědět
chloe, urcite :) jen to asi bude chtit cas, bych rekla, ne? josefko, pardon oprava - zdrave jim od te doby, co jsem s polovici, predtim jsem opravdu jedla jako prase (tak do 24 let) a plet jsem mela vzdy nadhernou :-D (HA jsem zacla brat az po 21roce zivota :))
Odpovědět
stazi vsak proto pisu "pak" :-D ...Ty jsi takova Hauschkova...nemas nahodou od Hauschky Hydratacni denni krem?Je ve flasce s pumpickou...Ja jen kdyby nahodou...Nevim jestli do nej investovat???Totiz ruzovy i kdoulovy jsem posunula mamce,moc mi nevyhovovaly...
Odpovědět
:-D chloe, sorry, to me dostala josefka totiz, tak jsem blbe videla :-D nemam, nezkousela jsem ho nikdy..mne totiz uplne nejvic ze vsech kremu vyhovuje ruzovy krem..takze jsem nemela od te doby potrebu hledat jiny..pouzivam ho i ted, i kdyz jsem zmenila vsechny ostatni pripravky kvuli akne (kdoulovy tedy nevyhovuje ani mne, brr)
Odpovědět
V poho...tak asi budu testovacim kralikem,pac ja ted zadny krem na oblicej nemam...Mela jsem alverde,ale to jsem vyhazela,Hauschku jsem dala mamce a vzorecky co jsem dostala v Bio obchode od Sante...Nic moc...Tak zainvestuju...kdyztak zase mamcu podaruju...Ona je vdecny konzument :-D
Odpovědět
stazi, ja ti nechci brat iluze :-D ..ha je takova virtualni realita bych rekla.. a vek pleti rozhodne neprida a vsechno, co jsme za tech 20 let sezrali se projevi driv nebo pozdejs..otazka je, jestli se ti plet zpravi jenom tim, ze se srovnaj hormony, a nebo je v tom skrytej jinej problem, kterej byl do ted maskovanej ha mne prijdou informace od josefky zajimavy..a prece neni problem dat si jinej caj pred nebo po jidle..ja osobne moc nechapu tvoje lpeni na zajetech vecech, kdyz te nekdo "pouci", ze se to da zlepsit..tot pouze muj nazor, samozrejme;-) ja bych se s populaci nesrovnavala, ta zere stokrat hur nez prase :-D a co ten kokosak tropical se ti nelibil?
Odpovědět
catf, kdyz jsem do 21 mela krasnou plet bez HA, tak logicky predpokladam, ze nyni po vysazeni HA je plet spatna z ty hormonalni nerovnovahy a ne vekem (mch. tim by melo i akne ustupovat, ze) a ani geneticke predpoklady k tomu nemam (vzpomen na moji maminku :) a tim, co jsme sezrali, bych u me taky neargumentovala, maminka zere priserne doted a i po padesatce vypada bajecne :)) proste to mam cele rozhazne tim vysazenim a jsem z toho cela spatna, pac jsem to neznala :) mch. svuj jidelnicek jsem sem vypsala (a az na nektere vyjimky, kdy beham po meste a nestiham), ho mam, i z vaseho hlediska, docela dobry :)) informace od josefky jsou zajimavy a poucny, ja si je rada ctu a dokonce se podle nekterych ridim :) jen mi prislo, ze hreminka se az moc zaobira tim, co ji a kdyz rada pije zeleny caj, tak jen kvuli tomu se stresovat (to bych se rovnou mohla zbaznit - tolik prikazu a zakazu, co by se melo a nemelo), ja si ho proste rada dam, kdyz mam na nej chut, to je vse :) ale jestli nekomu vyhovuje, si to hlidat, proc ne..ja treba jiny, nez zeleny caj nepiju :-D asi jsem to napsala moc odmitave, ovsem od toho jsou ty smajliky, proto je tam cpu, psany projev, kdyz dotycneho neznate, si muzete dekodovat trochu jinak, ze :) nemuzete preci vsechno brat tak vazne :-D a jestli na necem lpim, tak jsem si toho nevsimla a rada se necham poucit, catf :) (caj uz jsme probraly, takze cekam na jinou radu :) kokosak se mi libi, ma hezky baleni :-D ..zatim jsem se s nim nenapatlala, pac za chvili vyrazim do noodlu :))
Odpovědět
Profilova fotka
stazko, je fakt, ze ted nestiham, tak kdyz toho napisete hodne, tak ty prispevky jen prelitavam, ale kdyz jsme se naposledy bavily o jidle, tak to vyznelo, ze se zrovna zdrave nestravujes ;-). Taky jak vzdycky vyletis, kdyz neco napisu o jidle, me nejak utvrdilo v tom, ze te jidlo proste nebere ;-). Plet je odrazem toho, co se deje uvnitr a to ze mas akne znamena, ze je uvnitr neco v neporadku. Kosmetika je jenom podpurny prostredek, ale jidlo je zaklad ..... a co se tyce caje, to je podle me detail. Jestli denne vypiju x hrnecku zelenyho a y hrnecku bylinneho caje, tak preci neni problem si dat hned po jidle bylinny a az dalsi zeleny, kdyz vim, ze mi to muze pomoct vstrebat o trochu vic nutrientu .... moc jsem nepochopila, proc jsi se hned tak nacertila, ale osobne to neberu :-D HA ti hormony mohla rozhazet, preci jenom telo tech x let neprodukovalo svoje vlastni .....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?